ישראל אייכלר // צילום: יונתן סינדל

יוזמת אייכלר

ביהדוה”ת ישתפו פעולה עם סער ואלקין להורדת אחוז החסימה

לפי הדיווח שותפיו של גדעון סער לממשלה הופתעו השבוע כאשר אמר בישיבת השרים לחקיקה כי “יש לקיים בקואליציה דיון על הצעת החוק להורדת אחוז החסימה” – יוזמה שיזם ח”כ ישראל אייכלר מיהדות התורה

גורמים בכירים בממשלה טוענים בשיחה עם גלובס כי יו”ר תקווה חדשה ושר המשפטים גדעון סער מקדם מהלך להורדת אחוז החסימה. ביום שני השבוע בישיבת ועדת שרים לחקיקה הופתעו הנוכחים מעמדתו החיובית של סער כאשר הוצגה הצעת חוק של ח”כ ישראל אייכלר להורדת אחוז החסימה. סער אמר, כך טוענים שניים ממי שהשתתפו בישיבה, כי כי כל מפלגה תוכל להחליט אם לתמוך בחוק לשיקולה וכי יש לקיים על כך דיון בהנהלת הקואליציה. את הפרטים חשפה העיתונאית שירית אביטן כהן.

יצויין כי ביהדות התורה עצמה יש שמתנגדים ליוזמה כמו למשל ח”כ יעקב ליצמן, מנגד ח”כ פרוש תומך בהצעה, ההצעה תאפשר לדגל התורה להתמודד לבד בבחירות יחד עם פלג מאגודת ישראל.

על פי הצעת החוק של ח”כ אייכלר, אחוז החסימה יצטמצם מ-3.25% ל-1.5% בלבד, כלומר שני מנדטים בלבד, מה שיסייע למפלגות קטנות יותר להיכנס בבחירות הבאות לכנסת. העובדה שסער מוטרד מהנושא הולמת את הסקרים האחרונים לפיהם תקווה חדשה נמצאת סמוך מאוד לאחוז החסימה או כלל לא עוברת אותו. לפיכך, הורדת אחוז החסימה היא בעצם כרטיס הכניסה של סער לכנסת הבאה.

השר זאב אלקין מתקווה חדשה דן בנושא עם יוזם החוק ח”כ אייכלר והודיע לו שהם מעוניינים בקידום החוק, כמו גם חברי הכנסת של רע”ם.

באופן לא מפתיע, סער צפוי לקבל גיבוי לעמדה שלו לפחות משני גורמים בקואליציה – ימינה שחוששים מאוד מבחירות נוספות קרובות וכן במרצ שניהלה קמפיין גוועלד בכל מערכות הבחירות האחרונות רק כדי לשרוד.

השר נחמן שי ממפלגת העבודה הביע התנגדות בישיבת ועדת השרים האחרונה להצעת החוק של אייכלר ודיון נוסף בחוק נקבע כבר לישיבת ועדת השרים שתתקיים ביום ראשון הקרוב.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

10 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה