צפו בתדרוך:

שר הבריאות: בתוך שבוע ייפרסו עמדות לבדיקות מהירות ובדיקה עצמית

לקראת ישיבת קבינט הקורונה שתתקיים מחר – שר הבריאות התייחס להגבלות “התו השמח” שנכנסו לתוקף ונוגעות בעיקר לאירועים המוניים, “בשבוע הבא המדינה תממן אותן עבור ילדים ותהיה אפשרות לרכישת ערכות לבדיקה עצמית”

שר הבריאות ניצן הורוביץ הודיע היום (רביעי) בתדרוך לתקשורת כי בשבוע הבא ייפרשו עמדות לבדיקות קורונה מהירות שיופעלו על ידי מד”א וחברות אחרות. כמו כן, תהיה אפשרות לרכוש ערכות לבדיקה עצמית.

“כמו בכל העולם, גם בישראל אנחנו מתמודדים עם עלייה משמעותית בתחלואה בעקבות זן הדלתא. “זה וריאנט מדבק יותר ומסוכן יותר”, פתח הורוביץ את דבריו. “אנחנו צפויים לראות עלייה בנתוני ההדבקה ולצערנו גם במספר החולים קשה. שיקול אחד ויחיד מוביל אותנו בניהול המשבר הזה – בריאות הציבור והאינטרס הציבורי בלבד. בניגוד למה שהיה בתקופה האחרונה, אצלנו אף שיקול זר לא ייכנס לניהול הקורונה. אנחנו פועלים בשיקול דעת ולא יוצרים פאניקה מיותרת בציבור – אך פונה לכל אחד מכם: אל תהיו שאננים”.

“כדי שנוכל לשמור על קרובינו, על פעילות המשק ועל שגרת החיים בישראל –  נדרשת אחריות אישית של כולם”, הדגיש השר. “מי שמזלזל ולא עוטה מסכה במקום סגור, מי שחלילה מפר בידוד לא פוגע במשרד הבריאות – אלא בחיים של הסובבים אותו ובפרנסה. מקפידים על ההנחיות עכשיו – כדי למנוע מגבלות קשות אחר כך. אנחנו מבינים שהקורונה לא תחלוף בקרוב מהעולם. אחרי הדלתא, ייתכן ויצוץ וריאנט אחר – ולכן האסטרטגיה שלנו ברורה: חיים לצד הקורונה”.

“אני לוקח הכול בחשבון”, הדגיש. “בראש ובראשונה את הבריאות, אבל גם את הפרנסה ואת שגרת החיים של כולם. בשנה וחצי האחרונה הכרנו סגרים ומגבלות שפגעו מאוד בבריאות הציבור. אצלנו אין הנחתות על ענפי המשק בלי שיח אחראי בשטח. מוקדם יותר היום, נפגשתי עם ראש הממשלה ושר התרבות והספורט וגם עם נציגי הכושר והתרבות – ובהמשך נדון עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי  לאפשר לעסקים, לבילויים ולתרבות להמשיך לפעול ולא לשלוח אנשים לאבטלה”. 

“היום נכנסו לתוקף ההנחיות הנוגעות לאירועים – התו השמח”, הזכיר הורוביץ. “כל מי שמגיע לחתונה, מסיבה או אירוע דומה – מחויב להציג תעודת מתחסן או מחלים, או בדיקה שלילית. בעבר אירועים כאלה הפכו למוקדי הדבקה, לא ניתן לזה לחזור על עצמו. אנחנו רוצים לאפשר קיום אירועים חופשי, אבל בטוח”.

קבינט הקורונה יתכנס מחר בצהריים וידון בבידוד לשבים מחו”ל. לפי המתווה, שפרטיו פורסמו אמש בחדשות הערב בכאן 11, הרשימה החדשה שמשרד הבריאות יקדם תכיל בין 40 ל-50 מדינות שהחזרה לארץ מהן תחייב בידוד מוחלט. בשלב השני, צפויה להתרחב חובת הבידוד ל-60 עד 70 יעדים. עוד ידונו מחר השרים על גיבוש מתווה לתו ירוק מעודכן, וייתכן שיוצג גם מתווה לפתיחת השנה במערכת החינוך.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

5 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה