הראשל"צ הגר"י יוסף והשר מתן כהנא בימים טובים יותר

מבזקים

סיכומו של יום רביעי: החדשות בקצרה

החדשות בקצרה במבזקים קצרים מהבוקר: טרגדיה מחרידה: נכדו של הגר”ד כהן נפל מהחלון ונהרג, שיתוף פעולה מסתמן בין אייכלר לשרי השינוי, מקומם: הציון בעמוקה יסגר בט”ו באב, רבני הציונות הדתית נגד רפורמת הכשרות

6:29: רפורמת הכשרות. כותרות היומונים החרדים: ‘המודיע’; “נמשכות המזימות האפלות של שרי האוצר והדתות להרס הדת”. ‘המבשר’: “חשש כבד להרס הדת”. ‘יתד נאמן’: “חץ ללב הסטטוס קוו – טלפיים בחומת הכשרות” :

6:31: ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלזיו, הודיע כי הוא יצטרף לחרם על חברת בן אנד ג’ריז בעקבות החלטתה להחרים את יהודה ושומרון :

6:35: תומאס ברק, מקורב לנשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, נעצר בחשד שפעל כסוכן זר של איחוד האמירויות. פעל לפי החשד לקדם יעדי מדיניות חוץ של איחוד האמירויות בארצות הברית בין אפריל 2016 לאפריל 2018 :

6:37: מניין ההרוגים בשיטפונות שפקדו את גרמניה בשבוע שעבר עלה ל-169 בני אדם. בתןך כך אתמול דווח כי 12 בני אדם נהרגו בשיטפונות בעיר ג’נגג’ואו שבמחוז חנאן במזרח בסין :

6:39: נדב איל בכותרת הראשית של ‘ידיעות’: בקבינט הקורונה אומרים: “מוקדם מדי” להגבלות. הם ימשיכו לומר כך — עד שיהיה מאוחר מדי. הממשלה מפחדת להחליט .

6:41: נציגי מחאת ענף התיירות מפגינים הבוקר בנוקדים נגד שר האוצר ליברמן .

7:01: גורמים בישראל אומרים לעיתון ‘ישראל היום’: חקירת פרשת “פגסוס” עלולה לסבך את היחסים עם מרוקו ועם בחריין. מערכת הביטחון תבדוק את חברת NSO, צוות בין משרדי יבחן את הטענות, שלפיהן התוכנה הישראלית סייעה לממשלות בריגול אחר יריבים פוליטיים ועיתונאים :

7:05: הליכוד יוצא למפקד גדול בחודש הקרוב להרחבת שורות המפלגה. יו״ר הליכוד בנימין נתניהו פרסם סרטון לציבור הרחב “אני מזמין אתכם לנצל את ההזדמנות ולהשפיע על החיים שלכם ושל המדינה שלנו. הליכוד היא המפלגה הדמוקרטית הגדולה בישראל” .

7:14: ניר דבורי: יצהר: קבוצת מתנחלים תקפה הלילה לוחמי מג”ב שהיו בפעילות אכיפת שטח צבאי סגור בגבעת קומי אורי הסמוכה ליישוב. לוחם שהותקף וחש בסכנה זרק רימון הלם כדי להרחיקם .

7:22: מהיום: במסגרת התקנות החדשות תחול חובת תו ירוק על אירועים במקומות סגורים, בתי כנסת וכנסים שבהם ישתתפו למעלה מ-100 מבני אדם .

7:23: לפי התקנות החדשות של הממשלה: אדם שאינו מחוסן או מחלים שנכנס למקום הפועל לפי התו ירוק, ייקנס באלף שקל. מקום שאמור לפעול לפי התו הירוק ייקנס ב-10,000 שקל אם אינו בודק את האישורים בכניסה, וב-3,000 שקל אם לא הציב שלט המורה על חובת כניסה בתו ירוק או תוצאה שלילית בלבד :

7:31: ישראל כהן בטוויטר: ‏שבועיים אחרי שנפתלי בנט הודיע כי הוא לשם שינוי יאמר לציבור מה כן ולא מה לא – הממשלה תטיל קנסות כבדים של עד 10,000 שקל על בתי עסק אם לא יקפידו על התו הירוק. אולי זה צעד נכון אבל זה בדיוק בדיוק מה שעשתה הממשלה הקודמת, תו שמח – תו עצוב הכל משחקי מילים :

7:39: ‘ידיעות’: היום יחלו כוחות משטרה מתוגברים ופקחי הרשויות המקומיות באכיפת “התו השמח” באולמות ובאירועים מעל מאה משתתפים. המשמעות: החל מהערב יגיעו הכוחות לאולמות בתחילת האירוע כדי לוודא שהכניסה למתחמים תותר אך ורק למחוסנים, למחלימים ולבעלי תוצאת בדיקה שלילית של עד 72 שעות, וכי מקפידים על חובת עטיית המסכות בתוך האולמות :

7:39: ‏הרפורמה במערך הכשרות. יו”ר ארגון רבני צהר, ה’ דוד סתיו, מברך בגל”צ: “מערך הכשרות בישראל זקוק לריענון ולשינוי – יפה עשתה הממשלה. אנשים מפחדים משינוי, מתחרות ומאיבוד שליטה וכוח – אבל יהיה שיפור ברמת הכשרות והורדת מחירים לבעלי העסקים” .

8:14: ‘דה מרקר’: נתניהו שכר משרדים בהרצליה פיתוח, שיצטרפו למשרדיו בכנסת ובמצודת זאב, מימון השכירות יגיע ממשרד ראש הממשלה, בהתאם לחוק שמחייב לממן לכל ראש ממשלה לשעבר לשכה של 170 מ”ר עם מנהל לשכה, יועץ, יועץ תקשורת, מזכירות ונהג על חשבון המדינה .

8:16: גל”צ: שרת הפנים ‎איילת שקד החליטה להפוך את החלטת השר לשעבר דרעי. כל בבניין חדש בארץ יהיה מחויב בתשתית לסיב אופטי, בלי קשר ליישוב ולמגזר. כל משפחה תוכל לבחור באופן פרטי אם להתחבר או לא :

8:48: מרד חרדי – ‘המודיע’: שיהיה ברור כבר עכשיו לבנט ושותפיו, אין לציבור החרדי אמון בהוראות הקבינט פוליטי. היהודים החרדים ישמעו רק להוראות הרבנים בכל הקשור לתפילות בחגים :

8:54: בית שמש: רבני העיר פרסמו מכתב הקורא למוכרי ומשכירי דירות ברמה ד’ להביא לשכונה רק תושבים יראי שמים :

9:04: ‏זאב קם: סיעת מרצ תיפגש מחר עם שר הביטחון גנץ, בדרישה שיתערב בשינוי המדיניות בממשלה לגבי יהודה ושומרון: “סדרת אירועים בלתי נסבלת”

9:04: סגן שר הביטחון ח”כ אלון שוסטר (כחול לבן) לריזל ולפידות ב’קול ברמה’: “פינוי חאן אל אחמר לא בראש סדרי העדיפויות” .

9:32: 1,398 נדבקים חדשים ביממה האחרונה, 62 חולים במצב קשה .

9:37: הלל ביטון רוזן: ‏150 נדבקים נכנסו מנתבג ביממה שחלפה, כ-10%.  חלקם חזרו ברכבות ואוטובוסים, ברכב עם אנשים נוספים, אבל סגירת נתב״ג לא על הפרק. ״מה אתם עושים? זה פיקוח נפש. אנשים מתים״. .

9:49: שי ויצמן, יועץ שר הדתות מתן כהנא, לרשת ב’ על רפורמת הכשרות: “אנחנו מקווים שהרפורמה תיכנס לחוק ההסדרים הקרוב ותתחיל אחרי תקופת מעבר” .

10:05: ח”כ מקלב לקלמן ליברמן ברשת ב’: “כל מה שעומד לנגד עיניו של שרי הדתות והאוצר זה האינטרס של בעלי העסקים שרוצים כשרות מהודרת במינמום הקפדה, הרבנות הראשית עצמה מתנגדת לרפורמה הזו” .

10:06: יו”ר סיעת יהדות התורה ח”כ יצחק פינדרוס אצל רזי ברקאי בגל”צ “במקום לפתור בעיה מבטלים רגולציה? הם מורידים את השלט ‘מדינה יהודית’ ומבטלים את הרבנות הראשית. הכעס שלנו אינו עבור הציבור החרדי, שצורך השגחה פרטית, אלא עבור מסורתיים שלא יידעו לאיזו מסעדה כשרה ללכת” .

10:11: ענבר טויזר: 150 מאומתים לנגיף הקורונה מחו”ל אותרו בעשרת הימים האחרונים: 35 חזרו מיוון, 15 מארצות הברית, ו-12 ממדינות שמוגדרות בסיכון מירבי ובהן אוזבקיסטן, רוסיה וברזיל .

10:27: מנכ”ל משרד הבריאות נחמן אש ל’ווינט’: התו הירוק לא יספיק, נצטרך קפסולות בבתי הספר .

10:42: מפלגת הציונות הדתית: בימים הקרובים נתייעץ עם רבני הציונות הדתית ונגבש דרכי פעולה להתמודדות עם הנזקים שהשר כהנא והממשלה מאימים ליצור בשירותי הדת ובזהות היהודית של מדינת ישראל. .

10:56: מטיילים חולצו הלילה במבצע מיוחד מנחל חצצון שבמדבר יהודה, מצב המטיילים טוב :

11:22: ח”כ מקלב מבקשת כעת במליאת הכנסת משר הבריאות לשבח את האוכלוסיה החרדית בה רמת התחלואה נמוכה. שר הבריאות; למה לדעתך זה קורה? מקלב: הציבור החרדי שמר תמיד ושומר גם כעת על הכללים. יש סייעתא דשמיא :

11:50: אבי רבינא: ‏גורמים ב”תקווה חדשה” מאשרים כי סער ואלקין יוזמים תמיכה בחוק של אייכלר להורדת אחוז החסימה, מחשש שלא יעברו בבחירות הבאות את אחוז החסימה. .

11:50: אריק בנדר: ‏ח”כ מאיר פרוש מספר בדיון במליאה על העימות ברחבה השיוויונית בכותל: אבא שלי זרק סידור רפורמי על הרצפה וירק עליו. :

12:20: ענבר טויזר: בשבועות האחרונים חלה עלייה דרמטית בהידבקות בוירוסים נשימתיים שמובילה לעומסים במחלקות הילדים בבתי החולים, לאור זאת משרד הבריאות הנחה את בתי החולים: ותרו על ניתוחים לא דחופים במקרה של עומסים במחלקות הילדים :

12:27: כרמלה מנשה: פגז ארטילרי של צה”ל שנורה ללבנון בתגובה לירי הרקטות ביום שלישי לפנות בוקר החטיא את המטרה בקילומטר וחצי. הפגז נפל בשטח פתוח ולא היו נפגעים. ירי לא מדוייק לאזור מאוכלס עלול להוביל לנפגעים חפים מפשע. ייתכן שלפגז הוכנס יותר מידי חומר נפץ .

12:57: יעקב ריבלין בטוויטר: ‏תבורכנה האצבעות בועדת השרים ובכנסת שתתמוכנה בהצעת החוק של ח״כ אייכלר להורדת אחוז החסימה. ההצעה תאפשר לפרק את השותפות  המזיקה של אגו״י ודגל התורה ,וכל אחת תלך לדרכה בשם רבותיה ועמדותיה. עיין ערך חוק הגיוס של ליברמן שאלמלי שותפות זו היה עובר בחורף תשע״ט וכל צרותינו היום היו נמנעות :

13:01: יו”ר ישראל ביתנו ליברמן, בהתייחסות ראשונה לגזר הדין שהוטל על השרה לשעבר פאינה קירשנבאום בפרשת ישראל ביתנו: “אני מציע לחכות לעליון. היה שם עונש מחמיר גם כשאני מתייחס לפסקי דין של אותו שופט בנושאים אחרים. קראתי את כל החומרים והעדויות. גם בהשוואה לאישים פוליטיים אחרים הרבה יותר רמי דרג. זה פסק דין מחמיר ולא מידתי. אין שום קשר בין עובדות כפי שעולה בחקירה לבין פסק הדין” :

13:04: קובי בורנשטיין: ‏אושרה ההצעה דחופה לסדר שהגיש ח”כ ‎קריב ומליאת הכנסת תדון היום באירועים שהיו בתשעה באב ברחבה השיוויונית בכותל המערבי. :

13:09: ח”כ איימן עודה הובהל לבית החולים רמב”ם לאחר שחש ברע .

13:18: סולימאן מסוודה מעדכן: ‏יו”ר הרשימה המשותפת איימן עודה חש ברע עקב המצאות אבנים בכליות. ‏יצויין כי גם מנסור עבאס וגם אחמד טיבי אושפזו בתקופה האחרונה מאבנים בכליות :

13:21: ‘חדשות 12’: קבינט הקורונה לא התכנס יותר משבוע כי בממשלה לא מגיעים להסכמות מתנהלים קרבות מאחורי הקלעים – וההחלטות תקועות .

13:33: המרכז הרפואי פדה-פוריה: מת הצעיר בן ה-35 שטבע מוקדם יותר היום סמוך לחוף גנים בכינרת. הצעיר, תושב נוף הגליל הועבר על ידי מד”א במצב אנוש ותוך כדי החייאה אל בית החולים, אך נסיונות ההחיאה לא צלחו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו :

13:38: אנה ברסקי: ‏קבינט קורונה יתכנס מחר בשעה 13 :

13:38: ‏טל שלו: לחובבי הז’אנר: הליכוד הגיש בקשה לדיון 40 חתימות בהשתתפות רה”מ בתחילת אוגוסט. שידור חוזר לדו קרב הרטורי בין בנט ונתניהו .

13:40: גל”צ: ‏מבקר המדינה מתניהו אנגלמן החליט להשהות את עבודת ביקורת המדינה בנושא אסון הר מירון על מנת לאפשר לוועדת החקירה הממלכתית לבחון את הנושא באופן בלעדי :

13:56: דפנה ליאל: ח״כ אלי אבידר התחדש בתמונת פרופיל חדשה בפייסבוק, הפעם בלי ישראל ביתנו .

13:57: לשכת ראש הממשלה לקראת קבינט הקורונה: “בדיון תובא בפני הקבינט תוכנית פעולה סדורה ומקיפה שתיתן מענה להתפרצות זן הדלתא בישראל, הכוללת את מתווה התו הירוק וכן מתווה לסוגיית הכניסה והיציאה מן הארץ” .

14:03: יובל אראל: התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג”ץ נגד החוק לפילוג מפלגות המעודד עריקות: “תיקון חוק שנועד לפצל את הליכוד ולעודד עריקים פוליטיים זה תרגיל מסריח על סטרואידים, גם כשלממשלה קוראים ‘ממשלת שינוי'” :

14:08: קרן מרציאנו: משרד הבריאות צפוי להציג לקבינט הרחבה של רשימת המדינות האסורות, שטיסה אליהן מחייבת בידוד. ההצעה לחייב בבידוד את כל השבים מחו”ל יורדת בינתיים מהפרק .

14:16: ירון אברהם: נתגלעה מחלוקת רצינית למדי בין גורמי המקצוע במשרד הבריאות לבין הדרג הפוליטי. מרבית שרי הקבינט סבורים שההצעה לחייב בבידוד את כולם איננה מידתית ולא צודקת. במשרד המשפטים הערימו מצידם קשיים ורמזו שההצעה תתקשה לקבל אישור משפטי כי היא גורפת מדי :

14:25: ‏יו”ר סיעת תקווה חדשה, ח”כ שרן השכל, פונה לח”כים מהציבור הערבי – תמכו בהצעת החוק לאי הפללה של צרכני קנאביס: “בעוד שבוע אעלה שוב ההצעה. בקרב הערבים יש 45% שניסו או משתמשים בקנאביס, ואתם דנים אותם לחיי עבריינות”

‎ .

14:25: דיווח ראשוני: מתנדבי יחידת החילוץ עציון-יהודה פועלים כעת לחילוץ מטייל כבן 27 תושב אשדוד שנחבל בעת טיול במערת חריטון שבמזרח בגוש עציון .

14:27: אבי רבינא: ‏טלפונים זועמים בשעות האחרונות בין בכירים ב’דגל התורה’ (בתוכם חברי ‘מועצת’ וח”כים) למערכת יתד נאמן בעקבות מאמר מערכת הבוקר בעיתון בו הוזכרו שמותיהם של בכירי רבני החרד”ל והציונות הדתית כמי שמביעים תמיכה בממשלת בנט :

14:30: אייס: טלי מורנו היא המועמדת המובילה להגשת המהדורה המרכזית בכאן 11 .

14:37: אבי רבינא: ‏אורחת בבני ברק: תחת אבטחה הגיעה גילת בנט רעיית ראש הממשלה למסעדה היהודית בבני ברק לאוכל יהודי כמיטב המסורת :

15:31: חוק הדיינים שלא עבר במליאת הכנסת בשבוע שעבר, יגיע למליאת הכנסת להצבעה נוספת בשבוע הבא .

15:45:  צוותי מד”א מעניקים טיפול ראשוני למספר פצועים בתאונה בין אוטובוס לרכב פרטי בכביש 6 לדרום סמוך למחלף חורשים לכיוון מחלף אייל. חובשים דיווחו על פצוע אחד לפחות במצב בינוני עד קשה. צילום י.מ. .

15:50: שמחה כהן ב’המחדש’: מתנדבי יחידת החילוץ של המשטרה חילצו צעיר חרדי בן 27 תושב אשדוד שנפל ונחבל במהלך מסלול בעומק מערת החריטון שבגוש עציון, בתום חילוץ מורכב הוא פונה לביה”ח כשמצבו מוגדר בינוני .

15:55: שר הבריאות ניצן הורוביץ: “המטרה שלנו היא לפתוח את שנת הלימודים כסדרה באופן מלא. זה יקרה עם יותר בדיקות ופחות הגבלות” .

16:01: לירן תמרי: ‏1,400 חולים יומיים בקורונה, אצטדיונים מלאים מגבלות מצחיקות. מזכיר שמדינת ישראל נכנסה לסגר בעקבות 700 חולים יומיים. ההססנות של הדרג המדיני תעלה לנו ביוקר .

16:02: התאונה בכביש 6: מדובר באוטובוס קו 979 מצפת לבני ברק .

16:09: ארי קלמן: ‏בעוד שבועיים יבחרו הח״כים את חברי הוועדה למינוי דיינים.  בקואליציה ינסו לחוקק מחדש את חוק הדיינים תוך שבוע. בבליץ חקיקה ובלו״ז צפוף מול אופוזיציה לוחמנית.

לח״כים ממולץ לצבור המון שעות שינה, ולהכין את הפופקורן לקראת ההצבעה החשאית הראשונה שתבחן ביסודיות את הנאמנות הקואליציונית :

17:09: החל מעוד שבוע: מתחסנים בני 18 ומעלה יקבלו חיסון של מודרנה :

17:20: יובל אראל: התנועה לאיכות השלטון דורשת מהיועמ”ש לחדש את החקירה הפלילית של אסון הר מירון במקביל לוועדת החקירה: “הקפאת ההליך הפלילי עלולה לאפשר לחשודים לתאם גרסאות” :

17:44: השרה איילת שקד בגל”צ: “גם במערכת הבריאות לא דרשו את סגירת נתב”ג. אנחנו לא נמצאים שם. יש מציאות אחרת בה היה נכון לנקוט את הצעד הזה – אם המדינה לא הייתה מחוסנת” .

17:44: שקד בגל”צ: “מחר ככל הנראה יהיה תו ירוק לכל אירוע מעל מאה איש, בין אם הוא פתוח או סגור, מי שלא מחוסן והוא מעל גיל 12 – יצטרך לשאת בעלות הבדיקה” :

17:46: גורמים בכחול לבן אומרים לערוץ 7 כי הניסיונות של בכירים בליכוד ‘לחזר’ אחרי בני גנץ ומפלגתו אינם רלוונטיים.

לדבריהם, אין בכוונת מפלגת כחול לבן להיפרד מהקואליציה הנוכחית לטובת ממשלה אחרת .

17:52: הנשיא הרצוג על סערת בן אנד ג’ריס: החרם על ישראל סוג של – טרור :

18:03: ‏אמיר בוחבוט: הבעיות ברצועת עזה לא נעלמו. חמאס יאתגר בקרוב את צה”ל .

18:13: ב.ד.ה. טרגדיה קשה בבני ברק – הלך לעולמו המחנך הרב אלעזר רובין זצ”ל מחנך וותיק בת”ת ‘זכרון מאיר’ ות”ת רזילי בבני ברק בגיל 58 לאחר מחלה קשה בשנה האחרונה :

18:15: ‏ילד בן 4 נפצע קשה לאחר שנפל מגובה בבניין מגורים במועצה המקומית רכסים .

18:19: רחובות: פעוט בן שנה במצב בינוני לאחר שננשך על ידי כלב .

18:31: שמחה כהן ב’המחדש’: ילד חרדי בן 4 נפצע באורח קשה לאחר שנפל מגובה בבניין מגורים ברכסים. הילד הגיע למקום יחד עם משפחתו לנופש בעיר, מסיבה שטרם ידועה הילד נפל ונפצע, מצבו קשה והוא מורדם ומונשם .

18:49:   חנות בשכונת מאה שערים מזהירה לעטות מסכות תוך האשמת הממשלה במחדל בנתב”ג שהחזיר את חובת המסכות :

19:05: ‏שיבושים נרחבים בתנועת הרכבות לאורך קו החוף: רכבת שיצאה מת”א השלום לנהריה נתקעה על הפסים, בעקבות רכב שפרץ למסילה סמוך לשפיים. התנועה בין תחנות נתניה והרצליה משובשת במיוחד :

19:19: מורן אזולאי: ‏מעל הראש של בנט: נתניהו דוחף לחיסון שלישי ודיבר עם מנכ”לי פייזר ומודרנה :

19:23: יאיר שרקי: לקחי אסון מירון. ראש מועצת מבואות החרמון הודיע על סגירת מתחם הקבר של רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה לקראת ט״ו באב, בנימוק שהמבנים במתחם בנויים ללא היתר, בסכנת התמוטטות, ודרכי הגישה אינן בטוחות .

19:23: ח”כ אורי מקלב ליאיר שרקי על סגירת עמוקה: אי אפשר למנוע באופן שרירותי ולסגור כליל את המקום. אם יש בעיות ניתן למצוא פתרונות. על המדינה לערוך הסדר קבע והתאמה לקיום התפילות במקום. אי אפשר למנוע ולסגור הכל מבלי לתת פתרונות. .

19:25: עמית סגל: שופטי בג”צ: נותנים ארכה אחרונה בהחלט של שישה שבועות בנושא חאן אל אחמר ״ולא עוד״ :

19:38: ‘חדשות 12’:  זמן ההחלמה של החולים קשה בגל הנוכחי קצר משמעותית מהגלים הקודמים, חולים קשה מחלימים מהר .

19:40: יאיר לוי: ‏כשנתניהו כתב ביום האזכרה לז’בוטינסקי, שנעדר ‘מסיבות שאני מקווה שאוכל לפרסם’ כוונתו היתה לשיחה שקיים באותה השעה עם מנכ”ל פייזר .

19:47: רבה של פתח תקווה, הרב מיכה הלוי תוקף בראיון לקאהן ב”קול חי” את רפורמת השר כהנא: “הפרטת הכשרות תהיה פגיעה בכשרות הבסיסית. רוב עם ישראל הם אוכלי כשרות שלא מחפשים את הכשרות. ברגע שיכניסו גופים פרטיים, הפגיעה בכשרות הרגילה לעם ישראל תהיה אנושה. רק מערכת אחת על כל תעשיית המזון יכולה לפקח שלא יהיו זיופים” :

19:52:   ישראל כהן: בצל תקנות הקורונה החדשות, הראש היצירתי של אולמות החתונות בבני ברק עובד שעות נוספות. באולמי ׳הדודאים׳ הציבו בכניסה עמדת בדיקת קורונה מהירה לטובת האורחים שאין ברשותם תעודת מתחסן או מחלים .

19:54: נתניהו: ״הממשלה חייבת להביא מייד את החיסון השלישי לישראל, אין דרך אחרת להציל חיים ולהשאיר את הכלכלה פתוחה״ .

20:00: הקבינט יאשר רשימה חדשה של מדינות שיהיו אדומות, תאריך הכניסה לתוקף: שישי הבא :

20:00: עקיבא וייס: ‏רבנים בציונות הדתית ובהם הרב דרוקמן חתמו על מכתב נגד רפורמת הכשרות של השר כהנא .

20:07: ‏ביה”ח רמב”ם מעדכן: מצבו של הילד שנפל ברכסים מוגדר קשה מאוד. הוא נמצא ברגעים אלו בחדר ניתוח ולאחר מכן עתיד לעבור למחלקת טיפול נמרץ ילדים .

20:16: בארה”ב נפטר הגאון רבי יצחק פייגלשטוק זצ”ל מזקני ראשי הישיבות באמריקה, ראש ישיבת ‘מתיבתא לונג ביץ” וחבר מועצת גדולי התורה :

20:48: יולן כהן: בשבוע הבא יצא לדרך מבצע “חיים בטוח” לקראת חיסוני המנה שלישית: אלפי ישראלים מחוסנים שנדבקו בקורונה ייבדקו כדי להעריך מי מהם נדרש למנת חיסון נוספת .

20:53: אבישי גרינצייג: ‏נניח בצד את הסיפור עצמו שפרסם דרוקר על ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, שייתכן שהוא נכון, חמור ומצדיק בדיקה. מהי אותה תלונה ומי הגיש אותה? בדיקת גלובס מעלה כי מדובר בתלונה של העיתונאי אמיר אורן, שבכובע אחד מפרסם טור ערטילאי על כהן ובכובעו השני מגיש תלונה פיראטית לפרקליטות שהופכת בעצמה לכתבה עיתונאית :

21:00: עמית סגל: בדרך לסגירת גלי צה”ל: החיילים יישלחו לבקו”ם וישולבו בדובר צה”ל, העובדים יפוטרו. ההכרעה הסופית אצל היועמ”ש .

21:36: גורמים משפטיים לכאן 11: ההיקף החריג של הרפורמות בחוק ההסדרים מעורר קושי :

21:52: עטרה גרמן: ‏עד הלילה בחצות נדרשות המפלגות להגיש למבקר המדינה חשבונות ודוחות כספיים לתקופת הבחירות לכנסת העשרים וארבע. רק יש בעיה קטנה, עד כה אף אחת מהן לא הגישה את המסמכים. אם הדוחות המלאים לא יושגו עד חצות, זה בניגוד לחוק. המפלגות פחות מתרגשות .

21:54:  שר האוצר אביגדור ליברמן בפגישה היום עם מפכ”ל המשטרה קובי שבתאי .

21:57:   ויסברג בטוויטר: משלחת של קרן השביעית סיירה היום אצל חקלאים בדרום במטרה לשכנעם להשבית את אדמותיהם. המשלחת כללה את רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, חברי הנהלת קרן השביעית הרב משה בונים מינץ, הרב אייזיק גולדשטיין וסגן רע”ה ירושלים לשעבר יוסי דייטש, היו”ר הרב בנציון קוגלר, והמנכ”ל הרב בני כהן. :

22:01: ערבים השליכו אבן על אוטובוס ”אגד” שהיה בדרכו לכותל המערבי, לא היו נפגעים :

22:05: המשטרה מעדכנת כי במהלך היום הראשון לאכיפת התו השמח נבדקו 124 אולמות. קציני משטרה הסבירו במקומות שונים על סוגיית השילוט, סדר ועטיית המסכות – לא נרשמו אירועים חריגים. :

22:46: יאיר לוי: עימותים ליד בית המעצר מגרש הרוסים בירושלים, בעקבות מותו של אסיר בן מיעוטים מוקדם יותר בבית המעצר, משפחתו ומקורביו מתעמתים במקום עם כוחות המשטרה שעצרה שניים מהם .

22:51: רביב דרוקר: גורם בפרקליטות מתח הערב ביקורת נגד מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בגין מדיניותו שאינה עוסקת בטוהר המידות, וטען: “בעבר, בכל שבועיים הועבר אלינו לבדיקה פלילית נושא כלשהו שעלה בדו”ח המבקר, אלא שמאז כניסת המבקר לתפקיד לפני כשנתיים – הועברו אלינו רק שני חשדות לפלילים מצידו” .

23:10: ראש הממשלה נפתלי בנט צייץ בטוויטר סרטון הסברה של שר הדתות מתן כהנא על מהפכת הכשרות .

23:21: טרגדיה קשה: נפטר הילד שנפל היום מקומה שלישית ברכסים,  הילד אברהם ישעיהו גינואר משכונת רמת שלמה בירושלים, נכדו של ר”י חברון הגר”ד כהן

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה