אלטע פיקסלר | באדיבות המשפחה

תשוחרר לארה"ב?

המאבק על חייה של אלטע פיקסלר: משרד החוץ האמריקאי קורא להעבירה לארה”ב

תקווה נוספת קיבלו היום הוריה של אלטע פיקסלר מבריטניה שבית המשפט פסק כי יש לנתקה ממכשיר ההנשמה, לאחר שמחלקת המדינה נתנה לה אשרה להיכנס לארה”ב כעת הם מתכוונים לקחת את המאבק שלהם כדי להביא את אלטה לארצות הברית לבית המשפט העליון. “אם נצטרך, נלך לבית הדין האירופי לזכויות אדם”, הוסיף אביה.

המאבק על חייה של הפעוטה אלטע פיקסלר שמאושפזת בבריטניה ובית המשפט קבע כי יש לנתקה ממכשירי ההנשמה “לטובתה” נמשך והיום הודיע משרד החוץ האמריקאי כי הוא מאפשר לה ויזה לארה”ב צ’אק שומר, מנהיג הרוב בסנאט, כתב לשגריר הבריטי וקרא לבריטניה לאפשר לאלטה לנסוע הוא קרא להשהות את כל ההחלטות הנוגעות לטיפול שהיא מנוגדת לרצון המשפחה “עד שאלטה תוכל לנסוע לארה”ב.

אלטע פיקסלר, פעוטה בת שנתיים וחצי, היא אזרחית בריטית, ישראלית ואמריקנית, שנולדה עם מום נדיר הפוגע בתפקוד המוח – ואושפזה מאז לידתה בבית החולים המלכותי לילדים במנצ’סטר (RMCH). לאחרונה קבע בית המשפט באנגליה, לאחר מאבק משפטי שניהלו ההורים כחצי שנה, כי בית החולים רשאי לנתק את הפעוטה ממכשירי ההנשמה, זאת בניגוד לעמדת הוריה המבקשים להאריך את הטיפול הרפואי בה, ולהעבירה לקבלת טיפול רפואי בישראל. בצר להם פנו ההורים לבית המשפט העליון בממלכה, ואולם כאמור אף זה דחה את הערר, והותיר את ההחלטה המקורית על כנה.

השופט הלורד בייקר הביע בהחלטתו אמפטיה למשפחתה של הילדה, ואף חרטה על חוסר היכולת לשנות את פסק הדין. הוא כן הכיר בה כיהודייה לצורך הדיון המשפטי, מה שמעורר תקווה בקרב ההורים לעלות שלב בערר – לערכאה הסופית והעליונה ביותר בבריטניה, המקבילה לבג”ץ הישראלי, בטענה שמדובר ברצח על פי אמונתה של הילדה. “אני יודע שהוריה המסורים של אלטע יהיו במצוקה עמוקה בגלל תוצאות הערעור הזה”, כתב הלורד בייקר. “לכל הורה וסבא, ולכל אדם מכל קהילה תהיה אהדה עמוקה כלפיהם וכלפי אחיה האוהבים של אלטע”. עוד כתב השופט, כי התמיכה החזקה שהמשפחה שואבת מאמונתה ומקהילתה, יהווה מקור של נחמה עבורה. “אני מבין מדוע הם המשיכו לערעור, ומביע חרטה על כך שאני לא יכול לעשות יותר כדי לעזור להם”.

פוליטיקאים בכירים בארה”ב שנדרשו לסוגיה טענו כי לאביה האמריקני של אלטה צריכה להיות הזכות לקחת אותה למולדתו. כעת מחלקת המדינה האמריקאית העניקה לאלטע אשרה שאיננה מהגרת בגלל אזרחותו בארה”ב לאחר מסע שכנועים שכלל גם פניות מהארץ.

“אם בית החולים לא יכול לטפל בה, פשוט תן לנו לקחת אותה למקום אחר”, אמר אביה של אלטה, “נתנו לה רק כמה שעות לחיות כשנולדה ובחסדי שמיים היא עדיין כאן.

הסנאטור הרפובליקני מרקו רוביו כתב לנשיא ג’ו ביידן יחד עם תשעה פוליטיקאים אחרים ממפלגתו וקבע: “אנו מוטרדים מאוד מכך שמתייחסים כך לילדו של אזרח אמריקאי במדינה שבה יש לנו ברית עמוקה ומערכת יחסים מיוחדת. “

משרד החוץ האמריקני השיב בשם הנשיא ואמר כי “שמירה על זכויות אזרחי ארה”ב” היא “העדיפות העליונה” של הבית הלבן,  “אנו מכירים בהשלכות העמוקות של התוצאה על משפחתה ואהוביה של אלטה”, הוסיף.

לפני כחודש פנה נשיא המדינה דאז, ראובן (רובי) ריבלין, לנסיך צ’ארלס, וביקש להעביר פעוטה המאושפזת באנגליה, לטיפול בישראל. “הוד רוממותו, אני פונה אליך בעניין בעל חשיבות הומניטרית חמורה ודחופה”, כתב. “אמונתם הדתית מנוגדת להפסקת הטיפול הרפואי שעשוי להאריך את חייה, והם כבר ערכו את ההסדרים להעברתה הבטוחה להמשך טיפול בישראל. אני יודע שהוצגו בפני ממשלת הוד מלכותה העובדות, אך אני מרגיש כי הנסיבות הייחודיות מצדיקות התערבות אישית גם מצידי. זו תהיה טרגדיה אם לא ניתן יהיה להיענות לבקשת הוריה באופן המכבד הן את החוק והן את אמונתם הדתית”.

מי שהיה אז שר הבריאות, יולי אדלשטיין, פנה אף הוא למקבילו הבריטי, מאט הנקוק: “שחררו את התינוקת המאושפזת לישראל – אל תנתקו אותה מהמכשירים”, כתב. “בית החולים עתר לבית המשפט העליון בבקשה לאשר לנתק את אלטע מהמכשיר שאליו היא מחוברת, דבר שיביא למותה”, הוסיף אדלשטיין. “על פי חוות דעת משפטית שצורפה לבקשה מטעם בני המשפחה, ולדעתנו מקובלת, על פי החוק הישראלי בנסיבות שבהן ההורים מתנגדים להפסקת הטיפול הרפואי העלול להוביל למותו של הילד, וכי תוחלת החיים עולה על שישה חודשים – אסור להפסיק טיפול רפואי”.

לדבריו, “הוריה של אלטע הם יהודים אורתודוכסים ואזרחים ישראלים, החיים את חייהם על פי הדין העברי, והם מעוניינים להעביר את אלטע לאחד משני בתי החולים בישראל שהביעו נכונות לטפל בה. אודה אם תוכל לסייע במתן אפשרות למשפחת פיקסלר להביא את אלטע להמשך טיפול בישראל”.

הנצפים ביותר
WhatsApp Image 2021-09-14 at 19.03.38

דרמה בבית ישראל: עימותים בניסיון להרוס סוכה מסוכנת

הרב אלכסנדר שטרנבוך | צילום: קול הלשון

הסתפק אם לומר קדיש על הנפטר עד שהציפור באה להודיע

שר התורה: האם בעל תשובה יכול ללמד כיתה בחיידר?

3 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בן 30 נעדר בחוף לא מוכרז בכינרת

ישראָלי’ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: “ליובאוויטש טאנץ”

“למה השם”: ‘פישל’ מסכם את אסונות תשפ”א בסינגל דומע

המוואל השבועי: טובי הפייטנים לקראת פרשת האזינו

מחריד: ”דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר”

שר הדתות מתן כהנא נפגש עם הגרש”מ עמאר והגר”ד לאו

במיוחד מקוריאה: מאות אלפי בדיקות מהירות נחתו בנתב”ג

דרישה מהנדל: למנוע את מינוי רוזנטל לחבר במועצת הרשות השנייה

מבצע ‘יד ביד’: החל מבצע האשפוזים הביתיים של חיל הרפואה

658 מאושפזים בבתי החולים, מקדם ההדבקה בירידה

במהלך בניית סוכה: חרדי נפצע קשה כשנפל מסולם

בכירי מערכת הבריאות: “זרקא ראש קשה, משליט טרור”