הפגנת החקלאים הבוקר צילום: יוסי אלוני/פלאש 90

יום זעם

כנגד הרפורמה: אלפי חקלאים מפגינים הבוקר בצמתים

אלפי חקלאים מפגינים הבוקר בשמונה צמתים מרכזיים כנגד הרפורמה בענף החקלאות במסגרת חוק ההסדרים אותה מקדמים שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות “אנו מתכוונים לחסום את כל הצמתים המרכזיים במדינה, לא ניתן יד להרס החקלאות ואספקת המזון בישראל” אמר אחד המפגינים

אלפי חקלאים מפגינים הבוקר (חמישי) במספר צמתים מרכזיים ברחבי המדינה כנגד הרפורמה בענף החקלאות במסגרת חוק ההסדרים אותה מקדמים שר האוצר ושר החקלאות. החקלאים הגיעו לצמתים עם טרקטורים, כלים חקלאיים ותוצרת חקלאית- פירות וירקות. צפויים להתקיים שיבושי תנועה במהלך ההפגנות.

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אמר: “זה קרב על החיים לא רק של החקלאים אלא של כלל אזרחי ישראל, במידה והרפורמה תעבור לא תהיה חקלאות ישראלית יותר, 120 שנות חקלאות ישראלית יירדו לטמיון ויימחקו והכל בגלל הרפורמה המיותרת והרדודה הזו”.

“אנו מתכוונים לחסום את כל הצמתים המרכזיים במדינה, נגיע עם טרקטורים ועם עגלות ונחסום את הדרכים. אנו מבקשים מכלל האזרחים לגלות סבלנות והבנה למאבק הזה, זה מאבק על תוצרת חקלאית בריאה ואיכותית על פני ייבוא זול ממדינות מפוקפקות. לא ניתן יד להרס החקלאות ואספקת המזון בישראל” הוסיף בצר.

מראשי ההנהגה החקלאית נמסר: “מדובר ביריית הפתיחה- השטח בוער. מה שבלוני התבערה, החמאס והחיזבאללה לא הצליחו לעשות עד היום, מנסים לעשות לנו בתוך הבית. מהלך חד צדדי ברפורמה בחקלאות בחוק ההסדרים, ללא הסכם- יחזיר את ישראל 70 שנה אחורה, יערער את חוסנה וביטחונה ויתלה את יכולתה להאכיל את אזרחי ישראל במזון טרי ואיכותי בחסדיו של ארדואן. אנחנו בעד רפורמה אבל לא חד צדדית ולא במסגרת חוק ההסדרים אלא תוך כדי הידברות לכדי הסכמות”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

11 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אוהב ישראל
2 חודשים לפני

לא הבנתי מה זה “מהלך חד צדדי ברפורמה חד צדדית במסגרת חוק ההסדרים” אם משהו הבין אשמח להסבר

---
עונה ל  אוהב ישראל
2 חודשים לפני

הנה תשובתי לשאלתך (ושיעור קטן בכלכלה ומדינה 🙂 שר האוצר היוצא ישראל כ”ץ (ליכוד) ניסח תוכנית רפורמה כלכלית והשאיר אותה במשרד האוצר הוא לא קידם אותה ככל הנראה בגלל הסמיכות ליציאה המחודשת לבחירות, הרפורמה כללה שני צדדים, מהצד הראשון יפחתו עד כמעט לאפס מיסים על יבוא של תוצרת חוץ חקלאית, מה שעשוי לפגוע בתוצרת המקומית קשות ולכן ניסחו את הצד השני של התוכנית. מהצד השני הממשלה מתחייבת לתמיכה מלאה בחקלאים כדי שלא יפגעו בעקבות הפחתת המיסים על יבוא חוץ, קבלת פיצויים רציניים שלא ימוטטו את הענף, ויאפשרו לו להתחזק למרות הורדת המיסים. וכן משרד האוצר מחויב לצאת למהלך בהידברות מלאה… להמשך קריאה »

תודה לך ה'
2 חודשים לפני

לא הבנתי איזה חוק מה רוצים לעשות משהוא יכול חהסביר?

---
עונה ל  תודה לך ה'
2 חודשים לפני

יש הסבר מפורט בתשובה לתגובה הראשונה

גילוי עצום משמיים
2 חודשים לפני

כל יום גזירה חדשה. עוד לא נגמרה גזירה של תמול שלשום ויום בא וגזירה חדשה בידו. ואין על מי להשען אלא על אבינו שבשמיים.

חסיד
2 חודשים לפני

בלה בלה בלה!
אתם עושקים את הצרכנים המסכנים ואח”כ עוד בוכים!
על זה נאמר ”רצחת וגם ירשת”.

---
2 חודשים לפני

ליברמן עומד לפרק את המדינה יחד עם שותפיו לפרק את הכלכלה הישראלית בתור אחד שקרא ספרי מבוא לכלכלה וקצת מכיר היסטוריה במשברים כלכלים חלקם בין לאומיים חייב לומר: פגיעה בחקלאות היא תמיד תחילתו של משבר, החקלאות היא אחד הענפים העדינים ביותר במשק, קריסת הענף מובילה לשרשרת קריסות ללא סוף, במקום לתת יציבות לענף פשוט כורתים אותו, מהלך אסור, שכל אחד שרק מתחיל ללמוד כלכלה יודע! ממשלה של בורים, חסרי הבנה, אין שר שאין לו מחלוקת עם המומחים במשרדו, מכהנא, שרת החינוך, שר האוצר, שלא לדבר על יצורים משונים כאלו חסרי תעודות והשכלה בסיסית, כאלו שלא ממש מצליחים להבחין בין ימין… להמשך קריאה »

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו