תיעוד

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

סין: תושבי כפר חצבו בעצמם מנהרה בהר על מנת לחבר את ביתם לעולם החיצון. מנהרת גוליאנג המחברת את כפר גוליאנג לכבישי האיזור נחצבה בידי המקומיים עם כלים בסיסיים כמו אזמל ופטיש, המנהרה מככבת כיום בין שמונת פלאי העולם

במשך מאות שנים תושבי גואליאנג, כפר סיני קטן הממוקם על צוק היו מנותקים כמעט לחלוטין. הדרך היחידה מהכפר והחוצה ממנו הייתה “סולם השמים”, 720 מדרגות שנחצבו בהרים לפני מאות שנים. הדבר הקשה מאוד על הכנסת דברים אל מחוץ לכפר, ולכן רוב התושבים שקלו לעקור מהכפר החיפוש אחרי חיים נוחים יותר. לפני 30 שנה החליטה מועצת הכפר לחצוב מנהרה דרך ההרים כדי לחבר סופית את הכפר החוצה. לפני

“אלה היו חיים קשים. סחורות מהעולם החיצון לא יכלו להגיע לכפר, ולא ניתן היה להעביר את מוצרי החווה הטריים שלנו למקומות אחרים “, סיפר כפרי בן 72 “היינו צריכים להגביל את משקל הבהמות ל- 50 או 60 ק”ג; אחרת יהיה קשה לשאת אותם במורד ההר”. האתגר הקשה ביותר היה להגיע לאדם חולה בזמן. אם מישהו חלה, שמונה אנשים נאלצו לשאת אלונקה במורד ההר באמצעות “סולם השמים” ואז לבצע נסיעה של ארבע שעות לבית החולים הקרוב. הדבר היה חייב להשתנות.

למרות שלא היה להם ניסיון או ידע הנדסי כלשהו, ​​13 מתושבי הכפר החזקים ביותר בגוליאנג התנדבו להתחיל לעבוד על מנהרת ההרים. בעזרת כלים ראשוניים בלבד כמו אזמלים ופטישים, הם הורידו את עצמם בצידי ההר באמצעות חבלים, וקדחו בסלע סנטימטר אחר סנטימטר. בשלב הקשה ביותר המנהרה התקדמה בקצב של מטר אחת לשלושה ימים, אך אף אחד לא חשב לוותר אפילו לרגע.

כאשר המנהרה החלה לקרום צורה תושבי הכפר הצטרפו למערכה, ותוך חמש שנים הושלמה מנהרת גוליאנג באורך של 1,250 מטר. בפעם הראשונה אי פעם, ניתן היה לגשת לכפר המבודד גוליאנג ברכב, וזה שינה את הכל.

“בעבר הכפריים הרעבים קינאו באנשים החיים בכפרי המישורים למטה. עכשיו אף אחד לא רוצה לעזוב את הכפר על המצוק. אנחנו מרגישים טוב עם הבית שלנו”, סיפרו המקומיים.

זמן קצר לאחר השלמת המנהרה המרשימה המגולפת ביד, גואליאנג הפך להיות מכפר קטן שאף אחד לא ידע על קיומו, ליעד תיירותי שוקק. ממוקם בגובה 1,700 מטר מעל פני הים, הוא מציע נופים טבעיים מדהימים, אך העיקר זה המנהרה שמושכת את רוב המבקרים.

הכנסות הכפר ממכירת כרטיסי כניסה הגיעו בשנת 2018 ל -120 מיליון יואן (כ -17 מיליון דולר) והתושבים המקומיים שבעבר היו רעבים הם כיום אנשי עסקים שמשקיעים במלונות ובשירותי תיירות והכל בזכות 13 גברים אמיצים שהוכיחו ששום דבר אינו בלתי אפשרי.

מנהרת גוליאנג ידועה גם בשם “מסדרון הצוקים”, נחשבת לדרך מסוכנת לנסיעה בגלל שהיא צרה ומפותלת מעל תהום. במציאות.

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

11 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

ללא יד ורגליים: סיפורו הנדיר ומעורר ההשראה של החתן

זמני מעמד ברכת הכהנים בכותל המערבי: הכניסה ללא תו ירוק

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים

התלוננה על הסוכה ואיבדה את הבית הפרטי שלה

ממצא מפתיע בשומרון: מטבעות וכלי חרס מתקופת בית המקדש השני