נחי וייס בסינגל קומזיצים חדש – “אהבת קדומים” לקראת חגי תשרי: לצד מופעים מקומיים, הכנה לדפוס של ספר שירה והקלטות מחווה לשירי משוררים יהודיים מוציא נחי וייס, מוסיקאי-יוצר, את היצירה שכולה געגועים ״אהבת קדומים״ בעיבוד המצוין של שיינר הפקות

על רקע הימים הטובים – ט”ו באב וחגי תשרי הקרבים – משחרר וייס את היצירה החדשה בהפקה ועיבוד משותפים של ‘שיינר הפקות’ ודוד קצבורג מאולפני ליברפול. המעבד נחמן שיינר מגיש את המלאכה המדוקדקת והמופלאה ללחן של וייס. שיינר גייס להפקה את טובי הנגנים, כשבראשם מוביל את השיר נגן הגיטרה האגדי אבי סינגולדה עם שישה ערוצים אקוסטיים וחשמליים. 

״אהבת קדומים״ יוצא לאור בתקופה שהאהבה והנחמה שורים יחד באטמוספירה היהודית – ומבטא כמיהה לימים טובים יותר. “אנו חיים בעולם של כלים שבורים”, אומר וייס, “ומחכים לתיקון של העולם הזה. לפעמים יש הרמוניה ולפעמים הכל שבור ומת, לפעמים מגיעה נחמה ולפעמים לא, אבל עלינו בכל יום מחדש לצלצל בפעמונים, לעורר את האהבה ולהחיות את הנרדמים”.

״הלחן ירד אצלי כמו נשר שצולל מהשמים לתוך כרם ענבים.״ מתאר וייס, ״בשעת רעווא דרעווין של פורים דפרזים, בשיא השיכרות והגילופין, לפני ששקעה השמש ונכנסה שבת. צעדתי סחרחר החוצה ממעגלי הריקודים, לקחתי גיטרה, התיישבתי בחצר והקלטתי את הלחן כדי שלא ישתכח ממני. צלע ההר כבר היה מנוקד באורות זוהרים, על הגבעה למעלה התהלכו כמה כבשים שנראו מאבדים את דרכם, שבת התקרבה והייתה לי הרגשה שהלחן עם המילים היקרות הללו הוא כמו חלום שהגיע הזמן להגשים״.

עם הלחן באמתחתו, יצא וייס לפגוש את ידידו הזמר והיוצר מיילך קאהן בישוב המרוחק בת-עין. השניים יצאו להליכה איטית בבוסתן, ובה בשעה שצפו על הרי גוש עציון שלא מכבר התאוששו מהשלג הלבן שרבץ עליהם – השמיע וייס את הלחן לקאהן. קאהן שהיה נלהב מהשיר העניק לוייס תוספת ייחודית שהלחין על המקום, בבת אחת, מה שמשמש בשיר כקטע פותח בסגנון חזנות מחוספסת. 

האזינו:

קרדיטים
לחן, שירה וקולות: נחי וייס
גיטרות: אבי סינגולדה
הפקה, עיבוד ופסנתרים: נחמן שיינר
הקלטות ומיקס: דוד קצבורג, אולפני ליברפול 2021
כינורות: אלכס וגנר
תופים: ברק אבידן
לחן הקדמה: מיילך קאהן
מילים: זמירות שבת
הפקה גרפית: סטודיו ENTER-WOOD

הנצפים ביותר
סלולר

בעלי חנות הסלולר בגאולה הגיע לסיכום עם העדה החרדית

סמוטריץ’ ‘סופד’ לנאור: הרסה את מערכת המשפט

רוני אלשיך צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

המשטרה משתמשת בתכנת ריגול של NSO למעקב אחרי חשודים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בשל הסופה: נשבר שיא צריכת החשמל של כל הזמנים

חשש לניגוד עניינים: מועמדי סער ממשרד המייצג ערב למפלגתו

מנכ”ל משרד הבריאות אישר מתן חיסון רביעי לבני 18 ומעלה בעלי מחלות רקע

זקן רבני אירופה הגה”ח רבי דוד משה ליברמן נפטר בגיל 96.

בגלל ביטול הבידודים הסתדרות המורים משביתה את הלימודים

דואט מפתיע: “תורה בוקס” מארחים את אברימי רוט ושמעון סיבוני – “שבת מאור עיניי”