דוד ביטן ביציאה מלהב 433 // צילום: פלאש 90

כתב האישום:

ח”כ דוד ביטן: האשמות נגדי לא נראות טוב אך הדברים יתבהרו בביהמ”ש

בריאיון ראשון לאחר הגשת כתב האישום נגדו, אמר ביטן לרשת ב’: “לצערי, בשימוע לא דנו ממש בטענות שלי”, הוא הוסיף, “זה לא נראה טוב, אבל בסופו של דבר אני אזוכה בבית המשפט”

בהתייחסות ראשונה לכתב האישום שהוגש נגדו השבוע, אמר היום (שלישי) ח”כ דוד ביטן כי “זה לא נראה טוב, אבל בסופו של דבר אני אזוכה בבית המשפט”. בריאיון לשלי יחימוביץ’ ויגאל גואטה בכאן רשת ב הוסיף ביטן: “אין שום ממש בכתב האישום הזה, אני אזוכה מהפרט הראשון ועד האחרון”.

בריאיון ביטן גם תקף את הפרקליטות: “לצערי הרב, בשימוע לא דנו ממש בטענות שלנו, אז זה יהיה בבית המשפט. לכן גם ויתרתי על החסינות. אמרו לעורכי הדין שלי שהטענות טובות ושכתב האישום לא יישאר כפי שהוא. בסופו של דבר הוא נשאר כמו שהוא. הראיות הן אחרות לגמרי”.

חבר הכנסת המשיך בביקורת נגד הפרקליטות גם בנושא מימון משפטו: “לפי דעתי הפרקליטות מודעת לבעיה הזאת ומנצלת אותה. ברור שהפרקליטות גוליית ואני דוד. היעוץ המשפטי של הכנסתת וועדת האתיקה אישרו לי לקבל תרומות של עד 5,000 שקלים מאדם. התחלתי לגייס תרומות לעניין הזה גם בתקופת השימוע וגם עכשיו”.

ביטן התייחס בריאיון גם לדיווח, לפיו ראש האופוזיציה בנימין נתניהו נזף בו לאחר שאמר כי ‘הימים שבהם לא התייעץ איתנו לא יחזרו’: “אף אחד לא נזף. הוא קרא לי לשיחה. אמרתי לו – כולם יודעים שאני תומך בך, ומצד שני יודעים שאני מבקר אותך. לא הייתה פה נזיפה”.

אתמול הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד ביטן בגין קבלת שוחד של מאות אלפי שקלים, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. זאת לאחר שביטן הודיע בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא מוותר על חסינותו כחבר כנסת.

על פי כתב האישום בפרשה 1803, בין השנים 2017-2011 – בעת כהונתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון, כחבר כנסת וגם כיו”ר הקואליציה – ביטן קידם עניינים של יזמים ואנשי עסקים בתמורה לכסף מזומן וטובות הנאה בסכום כולל של מאות אלפי שקלים.

כתבי אישום הוגשו נגד 15 מעורבים נוספים בפרשה. בין הנאשמים הנוספים – המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי וכדורגלן העבר ואיש העסקים חיים רביבו.

פרקליטיו של ביטן, עורכי הדין דרור מתתיהו, שרון כהנא ואפרים דמרי, מסרו בתגובה להגשת כתב האישום: “ח”כ ביטן החליט לא לבקש מהכנסת חסינות ויתמודד עם האישומים בבית המשפט, תוך ביטחון מלא כי בתום ההליך המשפטי יוכרע שלא נפל כל פסול במעשיו וששמו ינוקה מכל רבב”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
איש יהודי
2 חודשים לפני

לא מבין מה הבושה לבקש חיסנות,
כן שוחד לא שוחד שהיה מבקש חסינות וגומר את כל העיות.

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו