מני נפתלי בבית משפט השלום בהרצליה. צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90

ביהמ"ש הכריע

התביעה התקבלה: מני נפתלי יפוצה ע”י מקורבי נתניהו

בית משפט השלום בהרצליה קבע אתמול כי מקורבי רה”מ לשעבר, בנימין נתניהו יפצו את מני נפתלי שהיה אב בית במעון רה”מ בבלפור ב- 136 אלף שקל. נפתלי הגיש כנגדם תביעת דיבה לאחר שהאשימו אותו בניפוח הוצאות המעון ובחוסר אמינות

בית המשפט השלום בהרצליה פסק אתמול כי מקורבי ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו יפצו את מני נפתלי – אב בית לשעבר במעון ראש הממשלה בבלפור, ב- 136 אלף שקלים. נפתלי הגיש תביעת דיבה בשנת 2015 על סך של חצי מיליון שקלים כנגד עורכי דינו של בנימין נתניהו ונגד מקורביו שהאשימו אותו בניפוח הוצאות המעון סביב פרסום דוח מבקר המדינה בנושא.

לאחר משפט ארוך שהתקיים בעניין, השופט גלעד הס קבע כי נפתלי הוא אדם אמין ודחה את טענות הנתבעים “לא מצאתי לנכון כי מדובר באדם שקרן או כזבן. פעולותיו בהזמנת מזון לא נעשו מתוך כוונה להונות או לשקר, אלא מתוך כוונה לרצות את האחראים עליו, בפרט סיידוף והגברת נתניהו”, כתב השופט.

עוד הוסיף: “כאשר עו”ד דוד שמרון, או עו”ד ד”ר יוסי כהן, עומדים אל מול מצלמות הטלוויזיה ומסבירים לציבור כי התובע הינו אדם בלתי אמין, או שקרן, הרי יש נופך של אמינות לאמירות אלו, דבר המעצים את הפגיעה בתובע. דין דומה ניתן לייחס לפרסום הנעשה בדף הרשמי של תנועת הליכוד, מפלגת השלטון באותה עת”.

סכום הפיצויים שקבע השופט: עו”ד יוסי כהן, המייצג את נתניהו בתיקים רבים ויצא להגנת המשפחה בריאיונות לתקשורת, ישלם לנפתלי 65 אלף שקלים בתוספת 25 אלף שקלים שכר טרחת עו”ד, שני עובדי המעון לשעבר, אמנון זכאי ועופרה שמעוני, ישלמו לנפתלי 18 אלף שקלים כל אחד בגין לשון הרע, ועוד עשרת אלפים שקלים כל אחד עבור שכר טרחת עו”ד, מפלגת הליכוד תפצה את נפתלי בסכום של 25 אלף שקלים ועשרת אלפים שקלים הוצאות. בנוגע לנתבעת נוספת, עו”ד שולמית אשבל, בית המשפט קבע כי היא דיברה אמת ונפתלי יפצה אותה ב-50 אלף שקל מאחר ש”נגררה להליך ארוך ויקר”. 

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו