בית המשפט המחוזי תל אביב

"פוליטיקלי-קורקט אאוט"

הפרקליטות תבחן ציון מוצאו של כל חשוד או נאשם בפלילים

פרקליטות המדינה תבחן אפשרות לציין בתיקים הפליליים נתונים המגדירים את מוצאו של החשוד, כגון לאום, גזע, דת ומגדר וקוראת לציבור לסייע לה ולחוות דעתם בנושא שינוי המדיניות

למרות הצפי להתנגדות חריפה מצד ארגונים שונים בטענה לאפליה, פרקליטות המדינה תבחן אפשרות לציין בתיקים הפליליים נתונים המגדירים את מוצאו של החשוד, כגון לאום, גזע, דת ומגדר.

במסגרת בחינת שינוי המדיניות הנהוגה עד היום, הפרקליטות קוראת לציבור לחוות דעתו ולסייע ב”תהליך מיוחד לבחינת המדיניות הראויה בשאלת פילוחם האפשרי של תיקי הפרקליטות בהתאם למאפיינים שונים של חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה”.

בדברי ההסבר מטעם הפרקליטות נכתב כי “שמירה על ‘עיוורון’ בכל הקשור למאפיינים כגון לאום, גזע, דת ומגדר, היא אבן יסוד בתפישת עולמה של הפרקליטות. לפיכך, עמדתה המסורתית של הפרקליטות עד היום היא כי נתונים אלו אינם רלוונטיים לעבודתה המקצועית. לכן, כיום אין כל ביטוי למאפיינים אלה (מגזר ערבי, מגזר יהודי, יוצאי אתיופיה וכל כיוצ”ב) בתיקי הפרקליטות ובמערכות הממוחשבות שלה”.

“יחד עם זאת”, נאמר, “במקרים שונים מצב דברים זה אינו מאפשר לפרקליטות לספק נתונים שונים לצרכי מדידה והערכה של תופעות שונות בתחום המשפט הפלילי, על מנת לפעול לשיפור השירות הניתן לציבור על ידי הפרקליטות, ובמקרים המתאימים על ידי גורמים מוסמכים נוספים”.

לדברי הפרקליטות, “החוסר בנתונים מביא לעיתים לקושי משמעותי בשיקוף תמונת המצב לציבור ולגופי האכיפה ביחס להתמודדות עם תופעות פליליות שונות, כמו גם למתן מענה הולם לשאילתות מטעם בעלי עניין, ובהם נבחרי ונציגי ציבור, ארגונים המייצגים קבוצות אוכלוסייה שונות, במסגרת בקשות שונות”.

במסגרת בחינת המדיניות, קוראת פרקליטות המדינה, כאמור, לגורמי ממשל, גורמי אכיפה, ארגונים ועמותות העוסקים בתחום וכן לציבור הרחב להביע את דעתו. “בשלב ראשון”, הדגישו בפרקליטות, “ובטרם קבלת החלטה, מבקשת הפרקליטות לשמוע את עמדת הציבור בנושא”.

שי גליק מנכ”ל ‘בצלמו’ בירך על היוזמה. “מדובר ביוזמה מבורכת”, אמר. “לצערנו שנים רבות מסתירים בפרקליטות אלימות של קבוצות שונות, כגון המסתננים וערבים. אנחנו נגיש לפרקליטת בקרוב נייר עמדה ברור התומך בפרסום הנתונים כדי לעשות סוף להשתקת מקרי האלימות מצד מסתננים והחברה הערבית בגלל הפוליטיקלי-קורקט”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
שמויגר
1 חודש לפני

רק במסמכי ההגנה אפשר לציין
ולא במסמכי התביעה

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו