"שנה קשה"

הראב”ד: אנחנו קרובים לביאת המשיח

ראש השנה בצילו של ראב”ד העדה החרדית בהיכל ישיבתו בבית שמש, מהפרוזבול עד הבדלה, בדברים נרגשים שנשא לפני תקיעות בהיכל הישיבה אמר: עברנו שנה קשה, אנחנו קרובים מאוד לביאת המשיח

בראש השנה התפלל ראב”ד הגר”מ שטרנבוך בהיכל ישיבתו בבית שמש, וניגש לפני העמוד לתפילות מעריב בשני הלילות, וכמו כן נשא דרשות התעוררות בשני הלילות לפני תפילת מעריב.

רגע השיא בישיבתו של הגר”מ שטרנבוך הוא בדרשה ייחודית שמוסר הגר”מ לפני התקיעות, שעה שהוא נעמד בחיל ורעדה ליד הבימה מעוטף בטלית ומעורר את הציבור בקול בכי על חובת היחיד והציבור, ובני הישיבה מצטופפים סביב הבימה לשמוע את קולו הנשנק מבכי, מעמד הידוע אצל תלמידי הישיבה לדורותיה כמעמד רב רושם בל ימחה.

השנה לאחר סדרת האסונות הקשים שעברו בשנה האחרונה, ובראשם אסון מירון, אסון קרלין, אסון מיאמי וכו’, נשא זקן הפוסקים הגר”מ שטרנבוך דברים חוצבים לפני התקיעות במעמד הדרשה הקבועה בהיכל הישיבה לפני התקיעות, כשבדבריו עמד על האסונות הקשים שעברו בשנים האחרונות, וביקש מבני הישיבה להתחזק באמונה ולקבל קבלה מיוחדת לשיפור המעשים.

בדבריו אמר לתלמידים: “עברנו שנה קשה, מכה אחר מכה הכה בנו הקב”ה וכמה מקומות, אנשים נתמלאו בפחד ואימה, ועכשיו הוא הזמן להתעורר לפעול לבטל הדינים מהשנה הבעל”ט.

“הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו, הוא הביא עלינו את המכות רק לטובתינו כדי עורר אותנו לתשובה, וכשם שהוא שלח את המכות הוא גם יעזור שהם לא יופיעו עלינו עוד אם נתעורר לתשובה.

“חובותינו להתחזק באמונה שאין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה, ובפרט עכשיו שכבר קרובים אנו מאוד לימות המשיח, והקב”ה מנסה אותנו בכמה מיני ניסיונות, חובותינו להתחזק מאוד באמונה בהשגחה פרטית, ואם נהיה חזקים באמונה בוודאי נקבל סיוע מהשמים שנוכל לעמוד בניסיונות.

בהמשך דבריו ביקש מבני הישיבה לקבל קבלה בעניין הנוגע לקידוש שם שמים: “כל אחד יראה לקבל על עצמו קבלה טובה בעניין הנוגע לקידוש שם שמים, כי אז גם אם אין לו זכויות להינצל בעבור עצמו, מ”מ הוא זוכה להינצל ולזכות לחיים למען כבוד שמים, ועל כן בני הישיבה יקבלו על עצמם להקדים לבוא לתפילה ולסדרי הישיבה, ובכך יקדשו שם שמים כי עי”ז חבריהם ילמדו מהם ונמצא שם שמים מתקדש על ידם.

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

אחרי שבנט הורה לחקור: מתברר כי השבים מאומן לא זייפו

ללא יד ורגליים: סיפורו הנדיר ומעורר ההשראה של החתן

זמני מעמד ברכת הכהנים בכותל המערבי: הכניסה ללא תו ירוק

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים

התלוננה על הסוכה ואיבדה את הבית הפרטי שלה