מחלקת קורונה. צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

אין שקיפות

מנהלי בתי החולים טוענים: “נראה שלא רוצים לשמוע אותנו”

במשך קרוב לחודש משרד הבריאות לא מקיים פגישות עדכון עם מנהלי בתי החולים וכעת הם אינם יודעים כיצד להמשיך לפעול: “אין שקיפות ואין שום תוכנית סדורה להמשך”

גל הקורונה הרביעי עדיין בעיצומו, מספר המאומתים היומי עדיין קרוב לעשרת אלפים ביום ואף מספר המאושפזים ממשיך לעלות, אבל במשך כמעט חודש משרד הבריאות לא מקיים פגישות עדכון עם כל מנהלי בתי החולים, כפי שנהג בעבר, כך מפרסם הבוקר ‘ידיעות’.
 
פגישת העדכון האחרונה של מנהלי בתי החולים עם צמרת משרד הבריאות התקיימה לפני קרוב לחודש. המנהלים קיבלו שורת עדכונים באשר למצב הכללי במערכת האשפוז, כמו גם בדבר נהלים חדשים ובהם, בין היתר, החזרת ההנחיה לצוותים הרפואיים לקבל את אישור מנהל המוסד הרפואי לצורך יציאה לחו”ל.

פגישות העדכון היא הזדמנות של כלל המנהלים להתכנס ולהשמיע את עמדותיהם בפני משרד הבריאות, להעלות שאלות ולהציע רעיונות. בשבועות האחרונים, כאמור, פגישה בפורום הזה לא התקיימה, מצב שגורר ביקורת מצד חלק ממנהלי בתי החולים.
 
אחד ממנהלי בתי החולים אומר: “נראה שלא באמת רוצים לשמוע אותנו, אין שקיפות ואין שום תוכנית סדורה. אנחנו לא מבינים לאן זה הולך, ואני באופן אישי חושש שלמעט החיסונים, שממצים את השפעתם, אין למשרד שום תוכנית להמשך”.
 
מנגד, יש להדגיש שמנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ נחמן אש ושר הבריאות ניצן הורוביץ ביקרו בחודש האחרון בשורת בתי חולים, במרכז ובפריפריה, וקיימו פגישות מקצועיות עם חברי ההנהלה והצוותים הרפואיים.

בכיר באחד מבתי החולים אמר: “מי שסובל מהיעדר התקשורת הם בעיקר בתי החולים הקטנים. יש בתי חולים עם עוצמות כלכליות, והקטנים זקוקים יותר לליווי של משרד הבריאות. יש בתי חולים גדולים עם מספר עצום של מחלקות, ויש בתי חולים שמתמודדים כרגע עם מלחמה. התפקיד של משרד הבריאות הוא לדאוג להם למשאבים. המשרד חייב לתמוך בהם”.
 
מנהל בית חולים נוסף מוסיף: “הפגישות הללו חשובות, רק שהתרומה שלהן לא תמיד ברורה. יש צורך בשיקוף המידע, אבל מה כבר יש להם לחדש לנו שאנחנו לא יודעים לבד?”.
 
מנהלי בתי חולים אחרים מציגים עמדה שונה. “פרופ’ אש נמצא בקשר עם בתי החולים, והמשרד פועל באופן נקודתי מולם”, אומר אחד מהם. “בכנות, אנחנו לא במצב שהיינו בו בגלים הקודמים ולכן לא בטוח שהפגישות האלו הן מה שחשוב”.

 
תגובת משרד הבריאות: “בכירי המשרד וגורמי המקצוע בו נפגשים באופן שוטף עם נציגי כל בתי החולים, בדיונים ובביקורים בבתי החולים. ישיבות העדכון הרחבות מתקיימות, וימשיכו להתקיים, על-פי הצורך”.
 

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

אחרי שבנט הורה לחקור: מתברר כי השבים מאומן לא זייפו

ללא יד ורגליים: סיפורו הנדיר ומעורר ההשראה של החתן

זמני מעמד ברכת הכהנים בכותל המערבי: הכניסה ללא תו ירוק

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים

התלוננה על הסוכה ואיבדה את הבית הפרטי שלה