זכריא זביידי צילום: יונתן סינדל/פלאש90

בביהמ"ש בנצרת

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

מעצרם של מחמוד עארדה – מפקד תכנית הבריחה מכלא גלבוע, יעקוב קאדרי ומוחמד עארדי, הוארך ב-10 ימים, כפי שהוחלט גם על זכריא זביידי

האסירים הביטחוניים שנמלטו מכלא גלבוע סיפרו בחקירתם כי הקדימו את מועד הבריחה ביממה, משום שחשדו שאחד הסוהרים חשף את תוכניתם. לפי הפרטים שסיפרו לסנגוריהם, הם חששו להיתפס כי חשבו שאחד הסוהרים גילה את החול שפיזרו בפירים ובמערכות הביוב לאחר חפירת המנהרה. שניים מהאסירים סיפרו כי היו אמורים לקבל סיוע מחוץ לכלא לאחר הבריחה, אולם הדבר לא יצא לפועל משום שהבריחה הוקדמה.

בית משפט השלום בנצרת האריך הבוקר את מעצרם של ארבעת האסירים שנתפסו ימים אחדים לאחר הבריחה. הלילה נתפסו בג’נין שני האסירים הנותרים, איהאם כממג’י ומונאדל אינפיעאת. במערכת הביטחון מעריכים כי השניים לא נפרדו במהלך ההימלטות וכי חצו את הגדר לגדה ימים אחדים לאחר הבריחה. ביומיים האחרונים הגיעו לג’נין.

המידע המודיעיני לגבי הימצאותם של שני האסירים שנתפסו הלילה התקבל שעות אחדות לפני כיתור הבית. מקור המידע התבסס על מודיעין של שב”כ, ורק לאחר שאימתו כי שני האסירים מסתתרים יחד בבית, הוחלט לצאת לפעולה. בשל ההערכות כי עם כיתור המבנה יגיעו חמושים מאזור מחנה הפליטים בניסיון להפר את הסדר ולמנוע את המעצר, הוחלט לקדם כוחות לכיוון מחנה הפליטים ולעבר צירים מרכזיים שמובילים לבית שבו שהו האסירים. זאת, במטרה למנוע את הגעת החמושים ולבודד את הזירה לטובת הפעולה. עם כיתור הבית, הודיעו האסירים כי הם מסגירים את עצמם ויצאו החוצה כשהם אינם חמושים. בניגוד לעמדת מערכת הביטחון, על אף אחד מהאסירים שנתפסו לא נמצא נשק עד עתה.

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה
המחבלים שנתפסו הלילה

מי שתכנן את הבריחה היה מחמוד עארדה, שיושב בכלא מזה 25 שנה. הוא גם היה זה שנמלט ראשון יחד עם בן דודו, מוחמד עארדה. מונאדל אינפיעאת – שנתפס היום בתום שבועיים של חיפושים – היה מי שביצע את מרבית החפירה של המנהרה בשל חוזקו הפיזי.

הג’יהאד האיסלאמי הגיב הבוקר על מעצרם של האסירים ומסר: “המעצרים לא ימחקו את החותם שהשאירו ששת האסירים הנמלטים. אנו מטילים את האחריות לחייהם של האסירים שנתפסו ושל שאר האסירים הביטחוניים בבתי הכלא על ישראל. אנו קוראים לזרועות הצבאיות להישאר בכוננות גבוהה להגן על האסירים, שכן המערכה עדיין נמשכת”.

הלילה נתפסו שני המחבלים הנמלטים האחרונים מבין השישה שברחו מכלא גלבוע, איהם קממג’י ומונאדל אינפיעאת. לוחמי ימ”מ וכוחות מיוחדים של שב”כ וצה”ל עצרו אותם בג’נין שבשטחי הרשות הפלסטינית. הכוחות הקיפו את הבית שבו הסתתרו, והם יצאו ללא התנגדות. יחד איתם נעצרו שני סייענים. ארבעת המחבלים האחרים שנמלטו, מחמוד עארדה, מוחמד עארדה, זכריא זביידי ויעקוב קאדרי, נלכדו בסוף השבוע שעבר.

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
יעל
1 חודש לפני

ברוך ד’ סוף סוף

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

שמחת הבר מצוה ב’באר חיים’

לאחר שהותקף ח”כ בן גביר הגיש תלונה במשטרה

עצר לגעור בנהג ‘הממהר’ להפתעתו היה זה שר החוץ

“מועצת החכמים” של רע”מ מטילה וטו על חוק הקנאביס

על אף הפגיעה בנשות הציונות הדתית חוק המעונות צפוי לעבור

מתוך האלבום החדש נפתלי קמפה בקליפ בכורה – ‘חושב על ירושלים’

הרמטכ”ל אביב כוכבי ביקש לפרסם ספר שכתב בימי כהונתו

הקלטה מתוך ישיבת סיעת הליכוד חושפת מרמור, בקרב הח”כים

מרן ראש הישיבה בפתח שיעורו: להתפלל על ר’ ברוך מרדכי

שער שכם: שוטרים הותקפו באבנים, אוטובוס נרגם • שוטר ביצע ירי • צפו:

שדרן הרדיו תקף בבוטות את ח”כ פינטו -“טוב שאת חירשת” • צפו:

“יש לנו אלטרנטיבות” – ברע”מ תוקפים את איילת שקד