מחבל שניסה לרצוח נער בשומרון ירצה 8 שנות מאסר בלבד

מחבל השליך מטען, שלא התפוצץ, על נער ישראלי לפני כשנה וחצי. במסגרת הסדר הטיעון, בית המשפט יקבע כי הנאשם יקבל 8 שנות מאסר בלבד. אבי הנער: זו שערורייה

מחבל שזרק מטען חבלה לעבר נער בשומרון והואשם בניסיון לרצח ירצה שמונה שנות מאסר בלבד, בזכות הסדר טיעון עם הפרקליטות הצבאית, בין היתר בטענה כי המטען לא התפוצץ. אביו של הנער “זה כלום. העובדה כי הוא ניצל לא מהווה סיבה לתת עונש קל”. עו”ד חיים בלייכר מארגון חוננו “מדובר על ניסיון לרצח. לא יתכן שהמחבל ישוחרר להמשיך במעשיו תוך שנים מעטות”.

8 שנות מאסר בלבד יושתו על המחבל יזיד חסין עואד סרוג’י שהשליך לעבר נער בן 15 מטען חבלה, בעקבות הסדר טיעון בו יודה בעבירת ניסיון גרימת מוות. בהסברי התביעה על העונש הקל נכתב כי “במסגרת הסדר הטיעון נלקחו בחשבון הודאתו של הנאשם והעובדה כי הנער לא נפגע כתוצאה מזריקת המטען”.

על פי כתב האישום שהגישה הפרקליטות הואשם סרוג’י בייצור חפץ נפיץ “בהמשך להחלטתו לגרום למותם של יהודים”, וכן בשלושה ניסיונות לגרימת מוות בכוונה. שני ניסיונותיו הראשונים של המחבל להשליך את המטענים שייצר לא צלחו, היות והמחבל פחד מכוחות ביטחון ששהו באזור.

בניסיון השלישי יצא סרוג’י בתאריך 08/07/18 “במטרה לזרוק את המטענים לעבר מתיישבים יהודים, ואולם המתיישבים בהם הבחין נסעו ברכבים או לוו בכוחות הביטחון, לפיכך המשיך לכיוון יצהר וצומת ג’ית. שם הבחין הנאשם באדם חובש כיפה ובעל פאות לחיים וזיהה אותו כמתיישב יהודי”.

מדובר בקטין בן 15, שעמד בצומת ג’ית. המחבל הסתובב סביב הצומת ארבע פעמים על מנת לוודא כי אין כוחות ביטחון באזור. או אז החל בנסיעה איטית לכיוון הנער “שלף מטען צינור ממטעני הנפץ שייצר, שהכיל מסמרים ולהבי סכינים, הדליק אותו והשליכו לעברו במטרה לגרום למותו ממרחק של ארבעה מטרים”.

המחבל נמלט מהמקום, אולם המטען השדליק לא התפוצץ אלא התפרק והתפזר סמוך לנער, לרבות המסמרים ולהבי הסכינים שהכיל. המחבל נתפס על ידי כוחות הביטחון כשברכבו שני המטענים שנותרו. כאמור, בעקבות הסדר הטיעון עם הפרקליטות יודה המחבל בעבירת ניסיון גרימת מוות אחת בלבד, ויושתו עליו שמונה שנות מאסר בלבד.

עו”ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנער כנפגע עבירה תקף את החלטת התביעה הצבאית “מדובר על ניסיון לרצוח נער בן 15 באמצעות מטען חבלה, זאת לאחר כמה ניסיונות של המחבל לרצוח חיילים על ידי מטענים שהוא ייצר. לא יתכן שהמחבל ישוחרר להמשיך במעשיו תוך שנים מעטות. אנו דורשים ביטול הסדר הטיעון ושפיטת המחבל לעשרות שנים כפי שמורה החוק ופסיקת פיצויים מוגברים לנפגע העבירה”.

אביו של הנער מחה גם הוא על הסדר הטיעון שהושג “העובדה כי הוא ניצל היא לא סיבה לתת עונש קל למחבל. 8 שנים וחצי זה כלום. מה שיחזיר את הביטחון זו הידיעה כי מי שרוצה לפגוע בנו יקבל עונש בהתאם, במיוחד שזה לא הניסיון הראשון לגרימת מוות של המחבל”.

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חדרו של החזון איש יפתח לתפילה מיוחדת

מבקר המדינה: הממשלה כשלה בתמריצים להכנסת שכונות חרדיות בהסכמי הגג

המתיחות בקואליציה עולה: שקד נגד לפיד ורע”מ נגד כולם

נשיא מועצת חכמי התורה בקבר רחל בתפילה לרפואת בנו

עצרת התעוררות לרגל יום השנה השלישי של רבי שלמה קורח זצ”ל

יורש העצר האמירתי הזמין את בנט לביקור רשמי ראשון

תקיפת בן גביר; מיקי לוי: “אני מגנה בתוקף את האלימות”

דאגה בסלבודקה: בחורים טיילו בצפון וחלו ב’עכברת’

הגאונים נפגשו: הגר”ש מחפוד עלה למעונו של הגר”מ ברנדסדורפר

תיעוד: שמחת החתונה לנכד ראש ישיבות באר יהודה

מהומה בביה”ח: עודה תקף את בן גביר בפתח חדר המחבל

צה”ל חסם אתרים סמוך לרצועת עזה מחשש לירי