הסכם ‘הבית היהודי’ – ‘עוצמה יהודית’ לקראת ביטול

פעילים בכירים בבית היהודי דרשו מיו”ר המפלגה הרב רפי פרץ לבטל את הסכם החיבור עם עוצמה יהודית ולכנס מיידית את מרכז המפלגה לצורך קיום בחירות דמוקרטיות. “אין שום סיבה שתגרור מפלגה מפוארת לתהום פוליטית ותמנע איחוד של כל גווני הציונות הדתית רק בגלל חששך מהתמודדות” ‎

מרכז מפלגת הבית היהודי מאיים שלא יאשר את ההסכם שנחתם עם עוצמה יהודית. כמה סגני ראשי ערים של המפלגה דורשים לבטל את ההסכם, לחתום על הסכם חיבור עם האיחוד הלאומי, ורק לאחר מכן – לחזור ולבחון חיבור עם עוצמה יהודית. אם זה לא יקרה, הם מאיימים לדאוג שההסכם לא יאושר במרכז.

מוטי יוגב מאשים את הרב רפי, יו”ר מפלגתו:
“הרב פרץ התעקש שלא לסכם על דבר ועל אף שסוכם להמשיך בשיחות, עם שחר הפיצה לשכתו כי אין בכוונתה לקדם מהלך של פריימריז בציונות הדתית.

על ההסכם עם עוצמה נודע לו טלפונית עם החתימה, רגעים ספורים לפני עדכון התקשורת”.

הערב בגבעתיים כינוס דחוף של ראשי הסניפים בבית היהודי עם הרב רפי וצמרת ההנהגה.
ראשי הסניפים לא מוכנים לעבור בשתיקה על ההחלטה לחבור לעוצמה יהודית בלי התייעצות איתם ובלי הצבעה במרכז.
המהלך ‘הגאוני’ של פרץ מול סמוטריץ’ עלול לחזור אליו כבומרנג בתוך המפלגה

במקביל, ביום שישי, בעקבות האיחוד בין הבית היהודי ובן גביר, הרב רפי פרץ ונתניהו שוחחו טלפונית. נתניהו בירך על ההסכם וצפוי גם להפשיל שרוולים למען חיבורים נוספים בימין מיד אחרי הפריימריס בליכוד. בלשכת רה”מ טוענים: לא היתה שיחה, נתניהו לא מתערב.

יו”ר הבית היהודי הרב רפי פרץ מגיב בפוסט בפייסבוק על הטענות כלפיו וקורא לסמוטריץ’ ובנט להיפגש ולסגור על ריצה משותפת לבחירות הקרובות.

הפוסט המלא:

חברות וחברי הבית היהודי היקרים, שבוע טוב.

בעוד ימים מספר אציין שנה לכניסיתי לתפקיד יו”ר הבית היהודי. נקראתי לעמוד בראשות הבית בשעת המשבר הגדול בתולדותיו. התייצבתי למשימה הזו מתוך אמונה ושליחות גדולה.
הרמנו את המפלגה מהקרשים ולאחר חיבורים נדרשים הצלחנו להציל את מחנה הימין ולהביא את המפלגה להישג מרשים כנגד כל הסיכויים.

בבחירות האחרונות בחודש תשרי (ספטמבר), ויתרתי מיוזמתי על הובלת רשימה משותפת מתוך דאגה לעתיד הציונות הדתית. מתחילת דרכי בזירה הפוליטית לא היססתי לרגע לשלם מחיר אישי כאשר טובת הבית ומחנה הימין כולו בלבד עומדת לנגד עיני וכך אעשה גם בהמשך.

הבחירות הקרובות גורליות לציונות הדתית ולמחנה הימין כולו. בשבועות האחרונים ראינו איך מפלגות כמו כחול-לבן ניהלו מו״מ ציני עם חברי כנסת מהרשימה המשותפת שתומכים בטרור ובחרם נגד ישראל. היינו כפסע מהקמת ממשלה הנשעת על קולות אלו וכל העשייה שלנו בשנים האחרונות הייתה יורדת לטמיון.

עברנו מכבש תקשורתי המלווה בהסתה מתמדת נגד הציונות הדתית. קמפיין שמטרתו הקמת ממשלה ללא דתיים וללא סממנים יהודיים. הדירו אותנו בכוונת תחילה. לא רצו דתיים בהובלת המדינה. בעולם נורמלי לא מדירים אוכלוסייה שלמה מהממשלה רק בגלל שהיא מניחה תפילין או שומרת שבת. בעולם נורמלי לא מנהלים מו״מ קואליציוני עם תומכי טרור.

כמו בפעמים הקודמות, גם בבחירות האלו יש אתגר גדול לפנינו. אני קשוב לרחשי הציבור ולכן פעלתי השבוע לקדם את איחוד מפלגות הימין והציונות הדתית. לוח הזמנים הקצר דרש מאיתנו לקבל החלטה לגבי האיחודים, ביום שישי עשינו את הצעד החשוב הראשון כשחתמנו על הליכה משותפת עם עוצמה יהודית אבל אני מדגיש שזה רק הצעד הראשון. הציונות הדתית צריכה לדעת ללכת בצורה מאוחדת תוך שמירה על הגוונים והשוני בתוכה.

האיחודים האלו נצרכים על מנת להציל את ממשלת הימין וגוש הימין כולו. אסור שבפעם הזאת יזרקו קולות ימין לפח, רק מיקסום של הקולות בימין יובילו להכרעה בבחירות הקרובות.

אני שב וקורא ליו״ר האיחוד הלאומי, חברי, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ להיפגש בהקדם ולסגור ריצה משותפת וחתימה על הסכם עקרונות למיזוג המפלגות כפי שהצענו.

קורא גם ליו״ר הימין החדש שר הבטחון, חברי, נפתלי בנט להיפגש בהקדם על מנת לסגור ריצה מאוחדת וגדולה. אין לנו אפשרות לקחת סיכונים מיותרים. מי שנכווה ברותחין ניזהר בצוננין.

צו השעה הוא הצלת הציונות הדתית הפוליטית וגוש הימין כולו. בלי האיחודים שעשינו ונעשה, גוש הימין כולו בסכנה. אני קורא לכל השותפים להצטרף מתחת לאלונקה וללכת יחד לניצחון.

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

דאגה בסלבודקה: בחורים טיילו בצפון וחלו ב’עכברת’

הגאונים נפגשו: הגר”ש מחפוד עלה למעונו של הגר”מ ברנדסדורפר

תיעוד: שמחת החתונה לנכד ראש ישיבות באר יהודה

מהומה בביה”ח: עודה תקף את בן גביר בפתח חדר המחבל

צה”ל חסם אתרים סמוך לרצועת עזה מחשש לירי

חיים ישראל – הלב יודע

מתנת הממשלה לאבו מאזן: יוסדר מעמדם החוקי של אלפי פלסטינים

יו”ר ועדת הפנים מפעיל סנקציות ומאיים בבחירות

נהג רכב בן 40 נהרג בתאונת דרכים בכביש 1

זכותך לדעת מתי מגיע לך כסף

רעידת אדמה? האזינו לדבריו של האדמו”ר רבי יאשיהו פינטו לפני כשבועיים

השבוע בפינת הכלכלה של המחדש: רק עשיה באמת מקדמת