אהוד תתבייש! המהלך של אולמרט עם אבו מאזן יפגע בכולנו

אהוד יערי כתב ערוץ 12 שפרסם את דבר התכנית של אולמרט לקיים מסיבת עיתונאים משותפת עם אבו מאזן ולהודיע על התנגדות לתכנית המאה של הממשל האמריקאי כותב את הדברים הבאים:

אהוד תתבייש! המהלך של אולמרט עם אבו מאזן יפגע בכולנו

אולמרט רוצה לזכות את אבו מאזן מהתחמקויותיו הנמשכות מהסדר ומוכן לצורך זה לצבוע את כשלון שיחותיו עמו בוורוד בוהק. פרשנות

גילוי נאות מתחייב: אחי – יהודה יערי, הוא שערך את הספר שכתב אולמרט בכלא ובו הוא טוען שעמד על סף הסכם שלום עם הפלסטינים ערב ההתפטרות שנכפתה עליו ומשפטו באשמת קבלת שוחד. לא הייתה לי שום מעורבות בהכנת הפרסום ולא ידעתי מה תוכנו.

אילו נשאלתי אז, וכך גם היום, הייתי משיב שגם לאחר 36 השיחות שקיימו בחשאי בבלפור – לא היה שום סיכוי שאבו מאזן יקבל את ההצעה מרחיקת הלכת שהגיש לו ראש הממשלה דאז ואשר לדברי קונדוליזה רייס “כמעט הפילה אותה מתדהמה”.

סאיב עריקאת שנכח בחדר העיד על סמך הפרוטוקול שרשם, שאבו מאזן סיים את הדיון לאחר שהתבונן במפת חילופי השטחים שהראה לו אולמרט ובצידה חישוב אחוזי החלפת השטחים באמרו: “אדוני ראש הממשלה, לא באתי הנה לקבל שיעור בחשבון”. אין צורך להאמין לכל ציטוט של עריקאת אבל עובדה – אבו מאזן לא הציע מעולם לחזור למו”מ על פי המתווה של אולמרט. לא זו בלבד אלא שהשתמט ממתווה ג’ון קרי שבא אחר כך וחרף לחציו של הנשיא אובמה לא נתן לו תשובה עד עצם היום הזה.


גם אולמרט וגם שרת החוץ שלו ציפי לבני משתדלים כבר שנים לייצר תחושה שהיו קרובים להשיג את פתרון שתי המדינות אבל אינם יכולים לאושש זאת. פעם ביקשתי מאבו עלא שייצג את אש”ף בשיחות, להצביע על נושא אחד שנסגר וסוכם. תשובתו הייתה: ערכנו רשימה של כל הסוגיות הטעונות הסכמה.

אולמרט מתנדב מרצון לתת תוקף לגרסה שמשווק אבו מאזן כאילו רק נתניהו אחראי להעדר הסדר. נכון, ביבי לא יצא מגדרו לחפש נוסחה לפשרה אבל גם אילו רצה – אבו מאזן, כמו ערפאת לפניו, היה משתמט. לבני, לזכותה, אינה מתנהלת באופן חצוף כזה.

היא אינה מצהירה בשחצנות כמוהו שישראל היא “סרבנית שלום”.
הפלסטינים רוצים לקבור את תכנית טראמפ אף שנאמר להם כי היא פתוחה למקצה שיפורים. חלק ממדינות ערב שהצביעו בשבת בקאהיר בעד דחיית התכנית מוסיפות לאותת שכדאי לברר כיצד ניתן להיעזר בה. ואילו אולמרט, אם לא יתעשת, יעמוד לצד אבו מאזן במסיבת עיתונאים בניו יורק כדי לשכנע שאסור לגעת בתכנית גם אם יש ערבים שרוצים בכך.

לא מפריע כנראה לאולמרט, שהוא עלול להסב נזק כבד לבני גנץ שבו הוא תומך בכל אולפן שמסכים עדיין לארח אותו. בשעה שאבו מאזן מאיץ לצאת ל”ימי זעם” מתגייס אולמרט לסוכך עליו – הוא לא יפגע רק בביבי אלא בכולנו.


שב בבית בבקשה אהוד. גם אילו היה לך שמץ סיכוי לחזור לשלטון לא היית מקבל מאבו מאזן לא קץ למלחמה ולא קץ לתביעות. לצערנו הפלסטינים החליטו מזמן שאין להם עניין במדינונת משלהם. הדרישה למדינה פלסטינית הפכה אצלם מזמן לסיסמת קרב וחדלה להוות יעד. עם זה צריך להתמודד ולחפש דרך במקום לדשדש בביצת האשליות שהסכם אפשרי ואף היה כביכול בהישג יד.
אם תגיע בכל זאת לניו יורק – לך לקניות, למוזיאון ולכדורסל. אנא התרחק מבניין האו”ם. ואם אולי הצלחתי לסכל באמצעות הפרסום המוקדם את מימוש ההופעה שלך או אז אתה חייב תודה לאתר חדשות 12 שמנע ממך להתבזות. ואנו משיבים מראש: על לא דבר. 

הנצפים ביותר
סגן השר מאיר פרוש // פלאש 90

לאחר שניסו לגזוז את זקנו: אלמונים התיזו חומר חריף בביתו של ח”כ פרוש

בחול המועד: היהודי ביקש לשחוט את האדמו”ר

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

נמצאה הקסדה של נפוליאון • חדשות ותמונות מהעולם

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חולה קורונה הפר בידוד – ונתפס

הושענא רבה בחצר חסידות בעלזא בתשמ”ז

בנט באו”ם: “ישראל חייבת להישאר פתוחה, לאיראן תכנית סודית”

ההתפתחות האדירה באחיסמך: בראשות הגרח”א ברוידא – חנוכת בית המדרש ‘חניכי הישיבות’ ושמחת בית השואבה

צפו: שוטר איתר מאומתים, אך לטענתם הם כבר החלימו

שמחת החג של ישיבת ‘משנת שמעון’

פלורידה: המושל אוסר לחייב עטיית מסכות בבתי הספר

טרגדיה: חולת קורונה צעירה מתה ללא מחלות רקע לאחר שנדבקה

בהשתתפות אלפי החסידים: האדמו”ר מגור בהושענות הבוקר

מדוע “הקפות שניות” והאם ניתן לומר תשעים פעם “משיב הרוח”?

עם נרות וחופה: כך הגר”א פילץ היה מתחתן עם התורה

בצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון הקרוב