ארגון חמאס: היוזמה לעסקת שבויים שהצענו לישראל עדיין בתוקף

הארגון פרסם הצהרה לרגל יום האסיר הפלסטיני, וציין כי ההצעה לפיה חמאס יספק מידע על גורלם של הדר גולדין ואורון שאול תמורת שחרור 250 אסירים ביטחוניים עודנה בתוקף

ארגון חמאס הודיע היום (שישי) כי היוזמה ההומניטרית שהציע הארגון לישראל בעניין עסקת חילופי השבויים עדיין עומדת בעינה. בהצהרה שמסר הארגון לרגל יום האסיר הפלסטיני נכתב: ״היוזמה ההומניטרית שהצענו לישראל עדיין בעינה עומדת. יוזמה זו הוצעה בשל הסכנות הרפואיות להן חשופים האסירים בצל מגיפת הקורונה. הדלת פתוחה בפני כל מתווך שבידיו תשובות רציניות ומהותיות מישראל להצעה שלנו”.

כזכור, ביום שלישי דיווח העיתון הלבנוני “אל אח’באר” כי חמאס הודיע שהוא מוכן לספק לישראל מידע אודות גורלם של חיילי צה”ל שנפלו במבצע “צוק איתן”, הדר גולדין ואורון שאול, אם ישראל תשחרר 250 אסירים ביטחוניים. על פי הדיווח, בעסקה מעורב מתווך גרמני שהיה מעורב גם בעסקת שחרור גלעד שליט ב-2011

עם זאת, בארגון הטרור עדיין לא מוכנים לדון בשחרורם של האזרחים הישראלים הנמצאים אצלו בשבי, אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד. העיתון דיווח כי חמאס יהיה מוכן לדון בשחרורם רק במידה וישראל תשחרר את כל משוחררי עסקת שליט שנאסרו בשנית בשנים שלאחר ביצוע העסקה.

כזכור, בשבת אמר גורם בחמאס בשיחה עם העיתון “אל-קודס” כי “טרם נתקבלה תשובה רצינית מישראל בנושא נכונותה לנהל משא ומתן על עסקת חילופי שבויים”. הוא הדגיש כי “ישראל לא השיבה למתווך המצרי, או לכל גורם אחר, על ההצעה”. לדבריו, הארגון רציני מאוד לגבי העסקה וניתן לנצל המשבר הקיים (משבר הקורונה) כדי להגיע לעסקה״.

עוד ציין הגורם כי לגדודי אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, ישנם קלפים אשר יכולים “להפתיע את הכיבוש”, וטען עוד כי “הכדור נמצא במגרש של ישראל, וחמאס מברך על כל תיווך בדרך להשלמתו”. הוא הדגיש כי למצרים יש תפקיד היסטורי במקרים מהסוג הזה, כגוף המתווך בין הצדדים בסבבי הסלמה וכן לנוכח התפקיד שמילאה בעסקת שליט.

הנצפים ביותר
WhatsApp Image 2021-09-14 at 19.03.38

דרמה בבית ישראל: עימותים בניסיון להרוס סוכה מסוכנת

הרב אלכסנדר שטרנבוך | צילום: קול הלשון

הסתפק אם לומר קדיש על הנפטר עד שהציפור באה להודיע

שר התורה: האם בעל תשובה יכול ללמד כיתה בחיידר?

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בן 30 נעדר בחוף לא מוכרז בכינרת

ישראָלי’ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: “ליובאוויטש טאנץ”

“למה השם”: ‘פישל’ מסכם את אסונות תשפ”א בסינגל דומע

המוואל השבועי: טובי הפייטנים לקראת פרשת האזינו

מחריד: ”דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר”

שר הדתות מתן כהנא נפגש עם הגרש”מ עמאר והגר”ד לאו

במיוחד מקוריאה: מאות אלפי בדיקות מהירות נחתו בנתב”ג

דרישה מהנדל: למנוע את מינוי רוזנטל לחבר במועצת הרשות השנייה

מבצע ‘יד ביד’: החל מבצע האשפוזים הביתיים של חיל הרפואה

658 מאושפזים בבתי החולים, מקדם ההדבקה בירידה

במהלך בניית סוכה: חרדי נפצע קשה כשנפל מסולם

בכירי מערכת הבריאות: “זרקא ראש קשה, משליט טרור”