משרד הבריאות יחל לראשונה במבצע בדיקות סרולוגיות

משרד הבריאות הודיע על פתיחת מבצע לביצוע בדיקות סרולוגיות במטרה להאיץ את תהליך החזרה לשגרה ולסייע למשק. הבדיקות הסרולוגיות מאפשרות לדעת אם הנבדק פיתח נוגדנים לווירוס בגופו ואז הוא יכול לשוב לשגרה. התוכנית תתחלק לשלושה שלבים והמעבר ביניהם יהיה הדרגתי ויתקיים רק אם התוצאות יהיו אמינות וטובות

כחלק מהמאמץ להשיב את המשק בחזרה לשגרה משרד הבריאות הזמין בשבוע שעבר בדיקות סרולוגיות המאפשרות לדעת האם הנבדק פיתח נוגדנים לקורונה ובכך לדעת האם חלה בעבר. היום (שלישי) נודע כפי שנחשף לראשונה בחדשות N12  על פתיחת מבצע הבדיקות הסרולוגיות שיתחלק לשלושה שלבים.

שלב ראשון: קיום בדיקות סרולוגיות בבני ברק. שלב שני: יבוצעו בדיקות בערים נוספות עם נתוני תחלואה גבוהים או עם פוטנציאל להתפרצות נוספת. שלב שלישי: יתקיימו בדיקות במפעלים, במקומות נוספים בתעשייה ובעסקים נוספים.

משרד הבריאות הדגיש כי המעבר בין שלב לשלב יתבצע בהדרגה ורק אם התוצאות יהיו טובות יעברו לשלב השני. דבר זה הכרחי להחייאת המשק – כך יהיה ניתן לדעת אם  עובדים יכולים לחזור לעבוד ואם הם לא יכולים להידבק שוב או לסכן אחרים בהדבקה.  

עדיין אין הוכחה מדעית וחד משמעית שהבדיקות הסרולוגיות מספקות תוצאות מדוייקות, אבל קיים מידע שהבדיקות מן הסוג הזה יכולות להעיד האם אדם נדבק בעבר בנגיף הקורונה, לא גילה סימפטומים – והבריא.

בסוף השבוע האחרון פורסם לראשונה כי משרד הבריאות הזמין 2.4 מיליון בדיקות סרולוגיות לישראל, במשרד הבריאות סבורים כי בקרוב יהיה חוסר עולמי ולכן יש להצטייד כעת. ההזמנה הזו בעלות של 110 מיליון שקלים מצטרפת להזמנה של כמיליון בדיקות שכבר בוצעה. ההערכה בימים אלו בעולם הרפואי היא שאדם אשר חלה במחלת הקורונה והחלים, אינו יכול להידבק שנית. לכן בדיקות שמאבחנות חולים שהחלימו עשויות להיות שימושיות מאוד בחזרה לשגרה.

גורם בכיר במשרד הבריאות הסביר כי למרות הבדיקות שעדיין מוגדרות כניסיוניות ולא הוכחו כאפקטיביות במאה אחוז, תכף יהיה מאוחר מדי לבצע את הרכישה. על פי הסברה, לבדיקות האלו יהיה ביקוש גבוה בהרבה בהמשך, ולכן הוחלט לרכוש אותן כעת. במשרד הבריאות מדגישים שמדובר בכלי משלים ליתר האמצעים לחזרה הדרגתית לשגרה כי הוא יאפשר החזרה של אנשים לשוק העבודה.

את הבדיקות הסרולוגיות ניתן יהיה לבצע באמצעות מכשירים הקיימים במערכת הבריאות. והן יאפשרו לאבחן נוגדנים בדם של המחלימים ובכך לאפשר לאותם אנשים תנועה חופשית וחזרה לשגרה מלאה. ההחלטה לרכוש התקבלה על ידי מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב והבדיקות תבוצענה באמצעות קופות החולים ובתי החולים.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו