מקריבים אזרחים על מזבח הערכים.

בג”ץ החליט: יופסק מעקב השב”כ אחר מכשירי הנייד של חולי הקורונה

השר שטייניץ: “כמי שעומד בראש צוות השרים שבחן בשבועות האחרונים את מעורבות השב”כ במאבק במגיפת הקורונה, אני קובע, כי לעבודת השב”כ תרומה מכרעת בריסון המגיפה וביכולתנו להסיר בהדרגתיות את הסגר, ולהחזיר לאזרחי ישראל את חופש התנועה והעיסוק שלהם.

שר האנרגיה, ד”ר יובל שטייניץ, הגיב הערב (ראשון) על פסיקת בג”ץ אשר מחייבת חקיקה בכנסת טרם המשך השימוש במעקבי השב”כ לאיתור חולי קורונה.

השר שטייניץ: “כמי שעומד בראש צוות השרים שבחן בשבועות האחרונים את מעורבות השב”כ במאבק במגיפת הקורונה, אני קובע, כי לעבודת השב”כ תרומה מכרעת בריסון המגיפה וביכולתנו להסיר בהדרגתיות את הסגר, ולהחזיר לאזרחי ישראל את חופש התנועה והעיסוק שלהם.

לכן אני מודאג מהחלטת בג”ץ ומסד הזמנים הכמעט בלתי אפשרי שאליו הוא מכניס את הממשלה בהתערבותו המוגזמת והמיותרת”.

בית המשפט העליון החליט לפני דקות אחדות כי המעקב שהפעיל שירות הביטחון הכללי על מכשירי הסלולר של חולי הקורונה יוקפא ולא יחודש, עד לעיגון חקיקה בנושא. בכך, בית המשפט אוסר על מעקב אזרחים עד לחקיקת חוק רשמית בנושא בכנסת.

“עלינו לשמור מכל משמר שהאירועים החריגים שעמם אנו מתמודדים בימים אלה לא יותירו אותנו עם מדרון חלקלק של שימוש באמצעים חריגים ופוגעניים ללא הצדקה”, נאמר בהחלטה, “עלו בפנינו כאן סוגיות חדשניות שהעולם כולו וכן המקצועי הרפואי והמרחב המשפטי טרם נזקקו להם עד היום. בפסק דיננו זה ניסינו, בעזרת הרשויות שטיפלו במכלול והעקרונות המשפטיים המקובלים, לטפל במצב וליתן פתרונות שמחד גיסא מצילים חיי אדם, ומאידך גיסא שומרים על הזכויות החוקתיות המוכרות, והכל מתוך איזונים מתאימים ומידתיות”.

כזכור, המדינה הודיעה כי השב”כ יעקוב אחר מכשירי נייד של אזרחים שנדבקו בנגיף הקורונה, וזאת על מנת לוודא כי הבידוד שצווה עליהם אכן נשמר. אולם, נגד ההחלטה נמתחה ביקורת רבה חרף העובדה כי בשב”כ הודיעו שהנתונים אודות אזרחים מפוקחים בצורה הדוקה ומגיעים לידי צוות מצומצם. כעת, מקפיא בית המשפט את ההחלטה עד לחקיקת חוק בעניין. 

שר האנרגיה, יובל שטייניץ הגיב להחלטה ואמר: “כמי שעומד בראש צוות השרים שבחן בשבועות האחרונים את מעורבות השב”כ במאבק במגיפת הקורונה, אני קובע, כי לעבודת השב”כ תרומה מכרעת בריסון המגיפה וביכולתנו להסיר בהדרגתיות את הסגר, ולהחזיר לאזרחי ישראל את חופש התנועה והעיסוק שלהם. לכן אני מודאג מהחלטת בג”צ ומסד הזמנים הכמעט בלתי אפשרי שאליו הוא מכניס את הממשלה בהתערבותו המוגזמת והמיותרת”

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו