טראמפ: "מעודכן במצבו של מנהיג צפון קוריאה, אך לא יכול לדבר על כך"

נשיא ארצות הברית התייחס לדיווחים על מצבו הבריאותי של שליט צפון קוריאה ואמר כי "אני מאחל לו רק טוב ומקווה שהוא בסדר". טראמפ ציין: "אתם ככל הנראה תשמעו על מצבו בעתיד הלא מאוד רחוק"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הלילה (בין שני לשלישי) בתדרוך העיתונאים מחוץ לבית הלבן למצבו הבריאות של שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, ואמר כי הוא יודע מה מצבו אך לא יכול להרחיב על כך. 

בתשובה לשאלה בנושא אמר טראמפ "אני לא יכול להגיד לכם בדיוק מה מצבו. יש לי 'מושג טוב' על מצבו באופן יחסי, אך לא יכול לדבר על כך. אני רק מאחל לו טוב ומקווה שהוא בסדר". הנשיא האמריקני ציין: "אתם ככל הנראה תשמעו על כך בעתיד הלא מאוד רחוק".

בשבוע שעבר סיפר גורם אמריקני סיפר ל-CNN כי בוושינגטון "עוקבים אחרי המידע המודיעיני" שלפיו קים "במצב קשה" אחרי התאוששות מהניתוח. בחמישי דחה הנשיא דונלד טראמפ את הדיווח. "אני חושב שהדיווח לא נכון", אמר אז הנשיא האמריקני. גורם בארה"ב אמר שהשמועות האחרונות על מצבו הבריאותי של קים לא שינו את ההערכה האמריקנית, לפיה מדובר בשלב זה בספקולציות בלבד. קליאן קונוויי, יועצת בכירה בממשל טראמפ, סירבה להתייחס למצבו של שליט צפון קוריאה.


אולם אמירתו של טראמפ הלילה בעצם מעידה כי קיים מידע בבית הלבן על מצבו של קים, מידע שנראה כי צפון קוריאה שומרת עליו בקנאות גדולה. לפי דיווחים, רק מעטים בהנהגה הצפון קוריאנית מעודכנים במצבו של השליט, בראשם אחותו המשפיעה קים יו ג'ונג.

היעדרותו הממושכת של השליט, שלא נראה בציבור כבר יותר משבועיים, הובילה לגל של שמועות. בחלק מהדיווחים נטען כי קים נמצא במצב קשה ופרשנים תהו מה תהיה ההשפעה על עתידה של צפון קוריאה, "עקב האכילס" של צפון מזרח אסיה. בממשלת דרום קוריאה מעריכים שהשמועות על מצבו של קים אינן נכונות ושהוא בריא ושלם.

בצפון קוריאה פרסמו בימים האחרונים עדכונים על קים, אך לא הופיעו תמונות עדכניות של המנהיג. הבוקר דיווח העיתון הממלכתי רודונג סינמון שקים הודה לחיילים בפרויקט בוונסאן, העיירה שנטען כי בה הוא שוהה. חוסר הוודאות ממחיש עד כמה מסובכת מלאכת איסוף המודיעין במדינה שנחשבת למבודדת ביותר בעולם. מדובר בבעיה שמדינות בעולם מתמודדות איתה כבר עשרות שנים.

מקודם

לקול זעקות השבר: הילדים סירבו להיפרד מאימם • תיעוד קורע לב

מקודם

אחרי 8 שנים בכולל, וודאי יש לך כבר תעודת יורה יורה, לא?

מקודם

בשעה זו בת המשגיח זצ"ל מתחתן והיא זקוקה לנו

מקודם

יש לך ראש טוב, אז למה אין לך עבודה מסודרת?

0 0 vote
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

"אל תפחדו להסתכל לנו בעיניים" חולה סרטן מבקש אמפתיה

המיוחד
חדש באתר