חזרה לשגרה במערכת החינוך: כל הפרטים

הממשלה אישרה את פתיחת המסגרות החינוכיות ביום ראשון הקרוב, מי בדיוק חוזר ללימודים, איך יראו הכיתות ויום הלימודים בשגרת הקורונה ועד כמה ההחלטה סופית? והאם בני ברק תשפיע על החחלטות 'המחדש' עם כל הפרטים.
כיתה אילוסטרציה
כיתה אילוסטרציה

ברשת בתי הספר ותלמודי התורה של החינוך העצמאי נערכים לחזרה ללימודים ביום ראשון הקרוב, בהודעה שנשלחה למנהלים ולמנהלות נכתב "הודעה, אמש פורסמה החלטה להשיב את מערכת החינוך בצורה הדרגתית החל מיום ראשון הקרוב, הנהלת החינוך העצמאי תבחן את הדרך הנכונה להשבה הדרגתית של הלימודים מתוך שאיפה ודאגה ללימוד תורתם של תינוקות של בית רבן והקפדה על ונשמרתם מאוד לנפשותיכם ובכפוף לתקנות. הדברים יובאו בפני מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א" נאמר בהודעת החינוך העצמאי. 

ביום שישי הקרוב יתקיים הדיון במחקר של מכון גרטנר לבריאות הציבור, שבדק את ההדבקה בקרב ילדים בבני ברק. תוצאותיו, עשויות להשפיע על ההחלטה לפתוח את המסגרות – לכאן או לכאן. נקודה נוספת שיש לשים לב אליה היא התחלואה בישראל, שאם תחמיר תשפיע גם היא על צעדי החזרה לשגרה.

מקודם

יש לך ראש טוב, אז למה אין לך עבודה מסודרת?

מקודם

"אל תפחדו להסתכל לנו בעיניים" חולה סרטן מבקש אמפתיה

מקודם

בנינו לכם וובינר שיעשה לכם סדר בכסף רוצים לעשות כסף גם בשעה שאתם ישנים?

מקודם

רופאים בעין כרם: "אחד הסיפורים הקשים במחלקה האונקולוגית"

מי חוזר ללימודים ביום ראשון?

ככלל, על פי החלטת הממשלה ביום ראשון הקרוב יחזרו ללימודים גילאי לידה עד 3, פעוטונים, מעונות יום מפוקחים, וגנים פרטיים – בקבוצות של עד 19 ילדים.

איך זה אמור להתבצע בגנים?

גני הילדים הציבוריים יפתחו בחלוקה של קבוצות של עד 19 ילדים. גנים של 35 ילדים יחולקו לשתי קבוצות; האחת בת 17 ילדים והשנייה 18. קבוצה אחת תגיע לגן בימים ראשון עד שלישי, והשנייה ברביעי עד שישי.
איך זה אמור להתבצע בכיתות?

כיתות א'-ג' ילמדו בקבוצות של עד 19 ילדים, עם שני מורים. הראשון הוא מחנך הכיתה, והשני מתכניות שונות כמו פרחי הוראה,

תלמידי כיתות ד'-י' יישארו בבית ללמידה מרחוק לתקופת זמן של שבועיים, אחריה תתקבל החלטה מחדש. זאת, בהתאם למצב התחלואה במדינה – אם נראה התפרצות נוספת של הנגיף בתקופה הקרובה ייתכן ולא יחזרו ללימודים כעבור שבועיים.

תלמידי החינוך המיוחד ימשיכו לפעול באותו מתווה כמו בשבוע שעבר, ועל פי אותן ההנחיות.


האם מדובר בהחלטה ודאית?

חשוב לומר, שהכול תלוי במצב התחלואה בישראל. במידה ונראה התפרצות מחודשת של הנגיף ועלייה ניכרת במספר החולים, מתווה החזרה כולו עשוי לקרוס – וההחלטות יתקבלו מחדש בהתאם למצב.

נקודה חשובה נוספת שיכולה להשפיע על ההחלטה, היא הדיון של מכון גרטנר לבריאות הציבור שייערך ביום שישי הקרוב. בשבועות האחרונים המכון ערך מחקר בקרב 800 משפחות מבני ברק, ובדק הידבקויות בקרב הילדים. אם התוצאות לא יהיו טובות, בכוחן להשפיע על החזרה לשגרה במערכת החינוך וייתכן כי פתיחת המסגרות תידחה.

איך יחטאו את הגנים ובתי הספר?

על פי הנחיות משרד הבריאות, אקונומיקה לחיטוי זה מספיק. ההיגיון העומד מאחורי ההחלטה היא שאם ילד נדבק הוא ככל הנראה ידביק את חברי קבוצתו – לכן אין טעם לחטא את כל הכיתה שוב ושוב. כך, במקרה שיתגלו חולים במסגרות השונות הגן או בית הספר ככל הנראה ייסגר. בדיוני הממשלה שיתקיימו היום, יפרטו את ההנחיות לחיטוי הכיתות והגנים.

מה לגבי ילדים בקבוצות סיכון?

ילדים בקבוצות סיכון ובעלי מחלות רקע לא יחזרו ללימודים, כך גם לגבי גננות, מורים ואנשי צוות המוגדרים כקבוצת סיכון.

למה במעונות היום קוראים שלא לפתוח אותם?

בקרב גני הילדים הפרטיים, מספר ארגונים קוראים שלא לפתוח את מעונות היום. זאת, לאור דרישתם להסדיר תחילה את העניינים הכלכליים מול משרד האוצר. החשש, הוא שהגנים יפתחו מחדש, הצוותים יחזרו לעבודה, וברגע שתהייה תחלואה יאלצו לסגור שוב.

שר החינוך רפי פירץ בירך על קבלת המתווה ואמר: "מערכת החינוך ערוכה לחזרה מדורגת וזהירה.עשינו עבודת מטה רצינית ומשמעותית כדי להתאים את המערכת להנחיות משרד הבריאות".

סגר"ע י-ם אברהם בצלאל – מחזיק תיק חינוך חרדי ל-'המחדש': "אנו ערוכים לפתוח את מוסדות החינוך. צוותי החינוך, שעשו עבודה מצוינת מאז פרוץ משבר הקורונה, נרגשים לפגוש פנים מול פנים את תלמידיהם".

0 0 vote
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

"אל תפחדו להסתכל לנו בעיניים" חולה סרטן מבקש אמפתיה

המיוחד
חדש באתר