מגיפה של אלימות מתפרצת – עוד אזהרה מבורא עולם לחזור אל השפיות

תמונות קשות של שפלות צלם אנוש בגל אלימות קשה השוטף את ארצות הברית. ביזה של אלפים, פגיעה בחפים מפשע, הרס וחורבן, השתוללות אנרכיסטית חסרת מעצורים ללא רסן וללא פחד מהשלטון. ללא גבולות הדת אדם הופך לחיה טורפת ומסוכנת.

העולם ממשיך להשתגע – מגיפה חברתית ושמה אלימות פורצת ברחובות וזורעת הרס וחורבן. 

איזו עוצמה של אלימות חייתית התפרצה בארצות הברית – ביזה, הרס, ונדאליזם ואנרכיה – ממש כמו בדור המבול – אלפים מתנפלים לגנוב, לשרוף, להכות ולבזוז ללא שום עכבות.

מגיפה של ערוב אנושי  – חיות אלימות בדמות אדם, מכל מין וצבע, משתגעות ברחובות ללא שליטה ורסן וזאת במדינה מתקדמת ומפותחת הנחשבת כמעצמת הקידמה התרבותית והטכנולוגית. 

מכה אחרי מכה בלב הקפיטליזם המערבי – שוב שחרור של חיידק מטורף, אלים ורצחני – שוב וירוס חברתי מדבק ומתפרץ ללא שליטה. עוד לא הסתיימה מגיפה אחת וכבר השניה בעקבותיה – מסגר לעוצר, מהתקפה להתקפה – דרכי ההתגוננות זהות – סגר רפואי בגלל וירוס משתולל ועוצר חברתי להדוף אלימות מתפרצת.

מחיר המתירנות

ארצות הברית משלמת את המחיר היקר של המתירנות החינוכית לראות כל דבר רע, לעשות כל דבר אסור, לשמוע כל דבר נבלה ללא כל נקיפות מצפון חברתי מוסרי.

שנים רבות של סרטי אלימות הקשים ביותר לצפייה, סדרות פסיכודליות מטורפות וממכרות, מראות תועבה מאולפני סדום ועמורה ורדיפה אובססיבית אחרי ממון וכבוד נתנו את אותתם בבני האומה האמריקנית ושתלו זרעים של אנרכיה ואלימות בלתי נשלטת בדורות שלמים של צרכני בילוי המוני.

את התוצאות רואים ברחובות מדממים ושרופים, באלימות קשה ורצחנית ובטירוף המוני של אלפים לבזוז ולגנוב מכל הבא ליד. בזיון של התנהגות, בושה לצלם אלוקים שבאדם לצפות באותם מראות ההסתערות על מרכזי סחר וחנויות תוך כדי תקיפה והרס ונדאליסטי מטורף.

מדהים לראות לאן יצור אנושי מסוגל להגיע בהתרופפות קלה של רסן השלטון – איזה כוחות רוע ואכזריות תוססים בפרא האנושי המבקשים לבלוע איש את אחיו.

תמרור אזהרה ומסר

הנה בפנינו תמרור אזהרה לאן ניתן להגיע ללא עול פנימי בכל אדם כלפי הגבלות של בורא עולם – לא משום אימת החוק ועונשו אלא מפני אימת הדיין האמיתי השופט את כולנו בכל רגע ושניה.

ההכרה מתחילה להתחדד – שווא תשועת אדם – ברגעי האמת שום דבר לא יושיע את האדם אלא הבורא. בהלת הקורונה אמנם פחתה אך המסר נצרב בתודעה החברתית – המדע אינו כל יכול. גם המדע קורס אל מול יצור מיקרוסקופי המתעתע בכל העולם המדעי ומאלץ אותו להרים ידיים בהכנעה. אלפי חולים גוועו למוות בבתי החולים המשוכללים ביותר ללא יכולת לשפר את מצבם מול קריסת מערכות איטית של דרכי הנשימה.

גם לגבי שיטות הממשל והמשטר במדינות השונות – תחושת הבטחון האישי בהם מאוד מפוקפקת ובקריסה קלה של ההרתעה השלטונית כל אדם הופך לפגיע וחיי אדם, רכושו וזכויותיו הופכים להפקר ומרמס. רק תנסו לתאר כיצד הרגיש אדם המותקף בתוך תופת אלימה על סף לינץ’ באמצע הרחוב באותו רגע שהבין כי השוטרים אינם מסוגלים להגיע אליו מבעד לחומות האלימות הרצחנית – הרי שברגעים אלו נטמעה במוחו ההכרה כי רק הבורא בהשגחה פרטית יושיע אותו. 

תהליך דומה עברה האנושות בעיקר בעשור האחרון ביחס הביקורתי אל מערכות השלטון הפנימי של המדינה אשר כלפיהם התערער האמון האנושי עד לשפל המדרגה וכל פקידי הממשל, כולל בערכאות השיפוט הגבוהות ביותר, חשודים תמיד במניעים אינטרסנטיים ומשומנים ברבב. חוסר האמון מחלחל כבר שנים בכתבות וחשיפת שחיתויות באמצעי התקשורת וביחס הציני והמזלזל כלפי נבחרי ציבור ונושאי משרות ציבור המופגן בפרהסיה בכל אמצעי התקשורת.

האדם מרגיש תסכול ומרמור כלפי נציגי השלטון ומפתח כלפיהם שנאה לעומתית וחוסר הזדהות עם גורמי השלטון. מכאן הדרך קצרה לאנרכיה רעילה המתפשטת בלבבות ובאין מעצור והגבלה מתפרצת באלימות קשה. 

גם באלימות הפנימית בחברה אנו עדים לתופעות רצח ותקיפה בתוך המשפחה וביטויים קשים וחריפים ברשתות המדיה והתקשורת איש כלפי זולתו באופן בוטה וחסר גבולות. אמצעי השלטון אינם מסוגלים לתת מענה הרתעתי ראוי לכל התרבות האלימה שהשתרשה במחוזותינו וכך אנו עדים בכל שבוע לטרגדיות מזעזעות של רצח והתעללות אכזרית.

אך בעת הזו – אל חלק מהאוכלוסיה – תודעה מאירה פורצת אל השכל מבין סדקי השבר האמוני בשלטון להבין כי ללא קוד מוסרי משותף המחייב את כלל בני האדם לריסון ושליטה הרי שעולמנו יוצף במי מבול עכורים ומזוהמים של קנאה ותחרות, שנאה ונקמנות, אלימות רצחנית ותוקפנות אימפולסיבית.

הבנה עמוקה נרקמת בלב האדם כי החברה זקוקה לריסון נוסף מעבר לחוקי השלטון האזרחי.

אין קיום לחברה האנושית ללא דת

ארץ יראה ושקטה – בדף היומי (שבת פח.) כתוב שכל מעשה בראשית המתין בפחד לקבלת התורה של ישראל בחורב, שהרי אם לא יקבלו ישראל את התורה יחזור העולם לתהו ובוהו ומכאן המסר די ברור ופשוט.

ללא מערכת חוקים אוניברסלית המחייבת התנהגות בוגרת ואחראית של בני האדם מתוך הכנעה אל חוקות האל – הרי שהדרך אל חורבן וכאוס סלולה וקצרה.

בכל שיטות הממשל לאורך ההיסטוריה עד לימי המהפיכה הדיגיטלית לא הצליחה האנושות לייצר מחסום הדוק לפראות האדם ושטף תאוותיו אלא באמצעות הדת.

המכות לאחרונה תכופות וקשות, צרות צרורות אחת אחרי השניה אך לכולם מסר אחיד וברור – חיזרו אל עול הדת וקבלו את חוקי האל למען השלום והסדר הטוב.

אין אפשרות יותר להתנהג בהפקרות מתירנית, קיים צורך דחוף לאדם לסגל לעצמו אמצעי איפוק וריסון בפני גל האלימות הבוער בנפשו – לא ביקשו אדיקות דתית – מומלץ להתחיל עם לא תגנוב ולא תרצח.

לסיכום

במגיפת האלימות שהתפרצה לאחרונה בארצות הברית נחשף טפח אלים ואכזר בנפש הבהמית של האדם אשר רק הריסון הדתי אל חוקות האל יש בכוחו להפוך את מדורת האנרכיה הבוערת בנפש האדם לאור חמים של חמלה ורחמנות.  

לאור גל האלימות האחרון, החינוך המערבי הכפרני ביסודו חייב לאמץ מודל חברתי לריסון ואיפוק שאינו מבוסס על יראת שלטון החוק האזרחי – הוא חייב לאמץ מערכת חיובים עליונה הנגזרת מהכרה בבורא עולם. 

התפיסה המערבית של שלטון אזרחי ללא מחויבות לדת ולחוקי בורא עולם פשטה את הרגל בכל החזיתות – במקום לגדל בני אדם מחונכים במדינה מתוקנת מצמיחים עשבי בר שוטים וחיות רעות בדמות אדם המזיקים לחברה ומרעילים את הסביבה.

לאחר מאות שנים של מרידה והפרדת היסוד השלטוני של המדינה מן הדת יש לשוב ולאחד את שניהם לטובת כלל המין האנושי ולטובת הרוב המכריע החפץ בזכות החירות הבסיסית לחיים בריאים, בטוחים ונורמטיבים.

הנצפים ביותר
20210924_003923

ח”כ גפני: חשבו שנכנס לממשלה הזו אבל זה לא יקרה

גדול הדור הרב קניבסקי באמירת תהילים

תיאור חי מרגעי פטירת הרבנית קניבסקי ע”ה | מאת אחד הנכדים

קורונה זריקה חיסון תרופה

פרופ’ ברבש: סרבני החיסון הם הקהל שהכי יהנה מהתרופה

22 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
יעקב
1 שנה לפני

מה יהיה בארצינו הקדושה ?
גם כאן אין שלום במלכות לצערינו

יוסף
1 שנה לפני

מה הקשר דת?
המהומות במאה שערים,ונגד כרמל, ועוד, לא נופלים מהמהומות שם

מאיר
עונה ל  יוסף
1 שנה לפני

לקשר את מאה שערים למהומות של הכושים זה לא פחות מאשר שנאת דת.

אין הבדל
עונה ל  מאיר
1 שנה לפני

לפעמים אנשים במאה שערים מתנהגים כמו כושים בהפגנות לצערי….

דוד
עונה ל  יוסף
1 שנה לפני

מה נשמה יוס

דוד בלאוו
עונה ל  יוסף
1 שנה לפני

חולי הקורנה מטפשטים או לא

יוסף
1 שנה לפני

אמת לאמיתה. אם אין יראת שמים והרגוני.
כמובן דת נכונה, 7 מצוות בני נח.
כי ראינו את האינקוויזיציה מבית מדרשם ה”דתית” של…
וראינו ורואים את החייתיות בשם דתם של ה”אכבר” למיניהם. שלא נדע.

שתיים
1 שנה לפני

אתה כותב יפה מר אהרון שוורץ.
רק בנקודה אחת הפריע לי שכתבת. כתבת “דת. אך עליך להיות ברור יותר. משום שהתורה והמצוות אינם “דת”.
דתות יש הרבה… והבולטות שבהן: איסלם ונצרות.
דת לא הצילה מפרעות ואנרכיה, לעיתים אף גרמה להם! “דת” יכולה להיות אלימה ולקרוא לרצח ולמעשים גרועים אחרים. כמו שראינו אצל דאעש וטהרן או אינקווזיציה ומסעות הצלב. והכל היה בשם הדת…!
אין זאת אלא שעלינו להתחזק באמונה בתורה ובקל אחד. שרק הליכה בדרכיו מביאה לשלוות נפש אמיתית ולמידות טובות. לא “דת אלא תורת השם.
בהערכה.

יהודי פשוט
1 שנה לפני

כל מילה בסלע. אמת ויציב. הם משלמים את המחיר של קנדי. מלפני 60 שנה. שעבר על הציווי האלוקי. על הקללה של נוח לבנו חם.עבד עבדים יהיה לאחיו. שחררו את העבדים. וכעת משתחרר להם החלק השני .וזה גם התוצאה של המזון שהם אוכלים.שקצים ורמשים. וחיות רעות ואכזריות.

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בִּזְכוּת הַתּוֹרָה וְלוֹמְדֶיהָ: שמחת בית השואבה בסלבודקה

מרן ראש הישיבה פרץ בבכי מול מקום המקדש

לכבוד שמחת תורה – עשרות אלפי שקיות ‘פאקלך’ חולקו למשפחות אברכים

שיחת החג של הגרד”י שפירא

המוואל השבועי לכבוד השבת והחג

התחזית: עד לשעות הערב יתכנו טפטופים עד גשם מקומי

זכר לשמחת בית השואבה במיר

היסטוריה בויז’ניץ: אלפים בשיחתו של מרן ראש הישיבה

תלש את הנברשת במהלך שמחת בית השואבה

בכירים בקבינט הקורונה: משרד הבריאות לא נלחם על הגבלות התקהלות

שיא בגל הרביעי: 41 חולי קורונה מחוברים למכשירי אקמו

עשרות אלפי ילדים יחזרו למסגרות יום לפני – ללא בדיקות