צילום: מנדי הכטמן / Flash90

יותר מ-10 מיליון חולי קורונה בעולם; מניין המתים עבר את החצי מיליון

במדינות העולם בפרט בארה”ב ובדרום אמריקה הנגיף עדיין משתולל, מדינות שכבר נפתחו חוות התפרצויות נוספות ונאלצות לסגור מחדש • זה מה שקורה בעולם

מניין חולי הקורונה המאובחנים ברחבי העולם חצה הלילה (ראשון) את ה-10 מליון ועומד כעת על 10,082,613. ההתפרצות באירופה כבר כמעט ושכחה, אך במדינות העולם בפרט בארה”ב ובדרום אמריקה הנגיף עדיין משתולל. גם מספר המתים חוצה נקודת ציון משמעותית, כאשר עד כה מתו יותר מחצי מליון בני אדם כתוצאה מהידבקות בנגיף.

כעת, עם הגידול במספר החולים סוברים מומחים ברחבי העולם כי מניין חולי הקורונה גדול פי 2 ממספר האנשים החולים בשפעת חריפה בכל שנה. בזמן שמדינות מסויימות, לרבות ישראל, מקלות את הסגר ואת ההנחיות, מדינות אחרות שכבר נפתחו חוות התפרצויות נוספות ונאלצות לסגור מחדש.

לפי הסיקור המקיף של חדשות 12, צפון אמריקה, דרום אמריקה ואירופה מהוות כל אחת כ-25% מהתחלואה העולמית, בזמן שאסיה והמזרח התיכון מהוות כ-10% כל אחת. מאז התגלו המקרים הראשונים של קורונה במחוז ווהאן בסין, 501,308 בני אדם מתו לאחר שנדבקו בנגיף.

שתי המדינות שבהן המגפה מתפרצת בקצב המהיר ביותר, ואחראיות על כמעט שליש מכל החולים החדשים בשבוע האחרון הן – ברזיל והודו. ברזיל דיווחה על 54,700 מקרים חדשים של קורונה בשבוע שעבר, ויש מומחים הסוברים כי מניין המתים באמריקה הלטינית עלול להגיע ל-400 אלף בחודשיים הקרובים.

מספר החולים הכולל בארצות הברית עלה ליותר מ-2.5 מליון ביממה האחרונה, ויותר מ-125 אלף אמריקנים מתו לאחר שנדבקו בנגיף – המספר הגבוה ביותר בעולם. חמש מדינות חצו אתמול את השיא היומי שלהן לחולים חדשים , מה שמשפיע גם על המירוץ לנשיאות שצפוי להגיע לסיומו בבחירות בנובמבר.

במדינת פלורידה דיווחו אתמול על 9,585 חולים חדשים ביממה האחרונה, מספר ששבר שיא מקומי זה היום השני ברציפות. במקביל, גם באריזונה דיווחו על 3,591 חולים חדשים ביום, מספר שמסרב לרדת מאז יום שלישי. ביום השני ברציפות, יותר מ-40 מקרי קורונה חדשים מאובחנים ברחבי ארצות הברית שמובילה זה שבועות רבים מהיקף הפתרצות המגפה.

הנצפים ביותר
צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

20210613_220243

צפו: תמונות, סרטונים, נאומים ולחיצות ידיים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

סיכום היממה שחלפה בקצרה • מבזקים

שקד תעלה את חוק האזרחות, באופוזיציה יתנגדו

בשורה לתיירים: ‘פרימרק’ פתחה סניף בפראג

הקשיים של בנט: אביר קארה מסרב להתפטר, מתקשה במינוי מקורבים

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בלוד

הגאון רבי יעקב רבינוביץ-תאומים זצ”ל, ר”מ בישיבת ‘קול תורה’ בירושלים