ר"מ בריטניה בטור לעיתון בישראל

תאריך הסיפוח הגיע - הבוקר הממשלה היתה אמורה לאשר את החלת הריבונות, המשלחת האמריקאית חזרה לארה"ב ללא הסכמות בנושא, ר"מ בריטניה בוריס ג'ונסון כתב טור לעיתון הישראלי "כתומך ומעריץ של ישראל, אני מקווה מעומק ליבי שהסיפוח לא ייצא אל הפועל"
צילום: הדס פרוש / פלאש 90
צילום: הדס פרוש / פלאש 90

המשלחת האמריקאית לנושא הסיפוח שבה אמש לארה"ב מבלי שהגיעה להסכמות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיית החלת הריבונות. כזכור, תאריך היעד שהציב נתניהו לביצוע המהלך הוא היום, ה־1 ביולי.

ראש המשלחת, אבי ברקוביץ', יועצו של נשיא ארה"ב ושליחו לנושא המו"מ, נועד אתמול עם נתניהו בפעם השנייה השבוע, אחרי שנפגש עם שר החוץ גבי אשכנזי. נתניהו לא צפוי לצאת היום בהכרזה כלשהי בנוגע לסיפוח. ראש הממשלה הבהיר אתמול בטקס חילופי מנכ"ל משרד החוץ: "דיברתי עם האמריקאים על שאלת הריבונות. אנחנו עובדים עליה בימים אלה ונמשיך לעבוד עליה בימים הקרובים".

מקודם

הצצה לטרגדיה הנוראית של משפחת בן שטרית: היתומים הקטנים שואלים "אמא איפא את?'

מקודם

הבטחה נדירה!! "הקב"ה ייתן לך תמיד את כל צרכיך בשמחה"

מקודם

מזעזע: אב לעשרה ילדים מתחנן ממיטת חוליו

מקודם

אלמן חלה ערב חתונת בתו ונפטר

אנשי המשלחת הבינו שיש פערים גדולים בין נתניהו לראשי כחול לבן וכי לא ניתן להגיע להסכמה בתוך ממשלת ישראל לגבי הסיפוח. שרים ששוחחו עם ראש הממשלה התרשמו שהוא נסוג מכוונת הסיפוח של 30% משטחי הגדה, וממשיך לבחון סיפוח התנחלויות בעומק השטח, כמו אלון מורה, כדי שלא לקדש את עיקרון הגושים. במקביל, האמריקאים דורשים כי על כל שטח שישראל תספח היא תידרש לפצות את הפלסטינים בשטחי C שיהפכו לשטחי B.


בוריס ג'ונסון , ראש ממשלת בריטניה, כתב טור לעיתון הישראלי 'ידיעות אחרונות' לדבריו "סיפוח יעמיד בסכנה את הדרך שעשתה ישראל בשיפור היחסים עם העולם הערבי והמוסלמי. מעולם לא הייתי משוכנע יותר שהאינטרסים של ישראל חופפים לאלה של שותפינו הקרובים ביותר בעולם הערבי, כולל בשיתופי פעולה ביטחוניים אפשריים נגד איומים משותפים.

תהיה שאיפתם לכינון יחסים עם ישראל חזקה ככל שתהיה, סיפוח יעמוד בדרכם של שיתופי פעולה פוטנציאליים, ולא יאפשר לשותפים מהעולם הערבי לחזק את היחסים עם ישראל. אויביה של ישראל ינצלו את המצב הזה וישתמשו בו נגד כל מי שמייחל להתקדמות במזרח התיכון" כתב ראש ממשלת בריטניה

3 4 votes
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

7 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
מאיר
8 חודשים לפני

הצלה ליהדות

יצחק
Reply to  מאיר
8 חודשים לפני

פיספוס ענק
זה מהלך שהיה יכול להביא לשלום בר קיימא

משה
Reply to  מאיר
8 חודשים לפני

מה הצלה ליהדות שיש סיפוח או שאין סיפוח כבר התבלבלנו לגמרי

דיבורים כמו חול ואין מה לאכול
8 חודשים לפני

כמו תמיד ביבי פיזר הבטחות גרנדוזיות מנותקות מהמציאות והליכודניקים נוהרים אחריו.

יוסף
8 חודשים לפני

מהרגע הראשון הבנתי שהכל ספין בחירות
נתניהו בכל שנוץ כהונתו לא עשה מהלך היסטורי אחד
ואין סיבה שעכשין הוא ישתנה
כמובן חוץ מהקיצוץ האכזרי בקצבאות הילדים

יצחק
8 חודשים לפני

אם אני לא טועה
לפני שנה כשביבי היה בארה"ב הוא הבטיח לספח ביום ראשון ההוא מיד כשיחזור.
כך שזה לא התאריך הראשון שהוא מבטיח לספח בו ……

יצחק
8 חודשים לפני

אם כל הכבוד לנימוקים היפים של בוריס ג'נסון למה לא כדי לישראל לספח אדם שתןמך בהסכם הגרעין עם איראן מגלה על עצמו כמה הוא לא רלוונטי ושהשיקול דעת שלו לא נכון( לסמוך על איראן שתעמוד בהסכם אחרי שנתנו אלף צ'אנס והיא לא עמדה בהם )אי אפשר להחזיק את החבל משתי הקצוות להיות באותו ראש של העולם הערבי בהקשר לסיפוח ולחלוק עליו בהקשר של איראן
זה לא משנה לו העיקר שלא יהיה האיטרס של ישראל

"אל תפחדו להסתכל לנו בעיניים" חולה סרטן מבקש אמפתיה

המיוחד
חדש באתר