צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90

סקר חדש קובע: נתניהו מאבד את אמון הציבור וממשיך להוביל במנדטים

צניחה מתמשכת בשביעות רצון הציבור מתפקודו של נתניהו במשבר הבריאותי והכלכלי • למרות הנתונים, בסקר מנדטים הליכוד וגוש הימין ממשיך לשמור על כוחו • גנץ חוזר למספר דו ספרתי של מנדטים

שביעות הרצון מהטיפול במשבר – בירידה מתמדת: בעוד בממשלה אישרו היום (שני) שורת הגבלות דרמטית שמחזירה משמעותית את ישראל לאחור, נתוני שביעות הרצון מתפקוד מקבלי ההחלטות ובראשם ראש הממשלה נתניהו ממשיכים לצנוח.

בסקר שנערך הערב על ידי מנו גבע ממכון מדגם שמפרסם העיתונאי עמית סגל ב’חדשות 12′ עולה כי 59% מהציבור לא סומך על הממשלה בניהול הגל השני של הקורונה, זאת לעומת 37% שמאמינים שמקבלי ההחלטות מתפקדים בצורה טובה.

הנתונים משתנים כאשר בוחנים אותם על פי שיוך פוליטי. 50% מהמשיבים שמגדירים את עצמם ימין סומכים על הממשלה, זאת לעומת 15% שלא. 82% מאלה שמגדירים את עצמם שמאל לא סומכים על הממשלה, לעומת 46% מאנשי הימין.

הסקר גם בחן כיצד הציבור מעריך את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו בטיפול במשבר הבריאותי. בשאלה הזאת ניתן לראות ירידה עקבית בשביעות הרצון לעומת סקרים קודמים. בסקר שנערך בתחילת חודש מאי, 74% מהנשאלים הגדירו את תפקודו של נתניהו כטוב וזאת לעמת 23% שהגדירו כרע.

חודש וחצי מאוחר יותר, בסוף חודש יוני, 56% סברו שנתניהו מתפקד טוב במשבר הבריאותי וזאת לעומת 36% שסברו הפוך. המגמה נמשכת גם בסקר שנערך היום ובו פחות ממחצית מהציבור, 46%, מרוצים מתפקודו של נתניהו ואילו 49% לא מרוצים.

כמיליון ישראלים מוגדרים כחסרי עבודה והמשבר הכלכלי ניכר גם בסקר שאנחנו מפרסמים הערב. 33% מהישראלים מאמינים כי ראש הממשלה מתפקד טוב בסך הכל בטיפול במשבר הכלכלי, בסקר שנערך לפני כשבוע 35% סברו כך ואילו בסקר שנערך בתחילת חודש מאי 53% חשבו שנתניהו מתפקד כראוי.

המגמה נמשכת כש-62% מהנשאלים לא מרוצים מהתפקוד בטיפול במשבר הכלכלי. בסקר הקודם 58% חשבו כך ואילו בסקר שנערך בתחילת חודש מאי רק 43% סברו שנתניהו מתפקד רע.

למרות חוסר שביעות הרצון: גוש הימין לא נחלש אך הליכוד מאבד מכוחו.

במקביל למשבר הקורונה והמשבר הכלכלי שנלווה אליו, המערכת הפוליטית סוערת ואיומי בחירות נשמעים חדשות לבקרים. במידה והבחירות היו נערכות היום גוש הימין והליכוד בראשו ממשיכים להוביל בבטחה ואולי זאת הסיבה לאיומים שנשמעים מצד מפלגת השלטון. גוש הימין שומר על פי הסקר האחרון על 64 מנדטים לעומת מחנה השמאל-מרכז-ערבים המפוזר עומד על 48 מנדטים בלבד.

הליכוד מתכווצת מעט ל-37 מנדטים (לעומת 40 בסקר הקודם) אך נמצאת לבד בפסגה כשהרשימה המשותפת ויש עתיד-תל”ם ממשיכות עם 15 מנדטים כל אחת. כחול לבן וגנץ נהנים מעלייה מתונה במספר המנדטים ויחד עם ימינה של בנט עומדים על 11 מנדטים.

ש”ס הייתה זוכה ב-9 מנדטים אם הבחירות היו נערכות היום ואילו ישראל ביתנו עם 8. יהדות התורה ומרצ עומדת על 7 מנדטים. העבודה, הבית היהודי, דרך ארץ של יועז הנדל וצביקה האוזר וגשר של אורלי לוי אבקסיס לא עוברות את אחוז החסימה.

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

8 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
משה
1 שנה לפני

חבל… הגיע זמן הגאולה שנוושע מכל הערב רב כולל ממר דבריהו

אני
1 שנה לפני

זהו נראה לי ביבי הזדקן קשות הוא עייף ממש

יעקב
1 שנה לפני

ביבי כשל כישלון חרוץ!!!!
לא רק בבתי כנסיות וישיבות שסגר בעוד שהחופים נפתחו ,
אלא גם באכיפה הבררנית .

עוזבי תורה יהללו רשע
1 שנה לפני

הכל התחיל מאז שביבי קיצץ את הדתות לאברכים מ 800 ל 320 .

יוסף
1 שנה לפני

מה ובצדק?

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חדרו של החזון איש יפתח לתפילה מיוחדת

מבקר המדינה: הממשלה כשלה בתמריצים להכנסת שכונות חרדיות בהסכמי הגג

המתיחות בקואליציה עולה: שקד נגד לפיד ורע”מ נגד כולם

נשיא מועצת חכמי התורה בקבר רחל בתפילה לרפואת בנו

עצרת התעוררות לרגל יום השנה השלישי של רבי שלמה קורח זצ”ל

יורש העצר האמירתי הזמין את בנט לביקור רשמי ראשון

תקיפת בן גביר; מיקי לוי: “אני מגנה בתוקף את האלימות”

דאגה בסלבודקה: בחורים טיילו בצפון וחלו ב’עכברת’

הגאונים נפגשו: הגר”ש מחפוד עלה למעונו של הגר”מ ברנדסדורפר

תיעוד: שמחת החתונה לנכד ראש ישיבות באר יהודה

מהומה בביה”ח: עודה תקף את בן גביר בפתח חדר המחבל

צה”ל חסם אתרים סמוך לרצועת עזה מחשש לירי