גנץ ונתניהו צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

חזית נגד בחירות: נתניהו וגנץ בפתח ישיבת הסיעות ” אנו בעת חירום”

ראש הממשלה נתניהו דיבר לפני ההתפתחות בגבול הצפון והתייחס למתיחות על המתיחות הביטחונית בגבול הצפוני אמר ראש הממשלה כי “אנו עוקבים כל הזמן על מה שמתרחש בגבולנו הצפוני. אנו שומרים על המדיניות שקבעתי לפני שנים: לא נאפשר לאיראן להתבסס בגבולנו. לבנון וחיזבאללה ישאו באחריות לכל התקפה שתצא משטח לבנון נגדנו. צה”ל ערוך לכל תרחיש. אנחנו פועלים בכל הזירות למען ביטחון ישראל – קרוב לגבולותינו והרחק מגבולותינו”.

סיעות הליכוד וכחול לבן קיימו היום בצהריים (ב’) את ישיבות הסיעה שלהן על רקע המחלוקות ביניהן, על משבר הקורונה, על התקציב שעוד לא עבר ועל המתיחות הביטחונית עם חיזבאללה בגבול הצפון. פתח את ישיבת סיעת הליכוד יו”ר הכנסת, ח”כ יריב לוין: “אנו נמצאים בימים לא פשוטים. לכולנו יש אחריות גדולה מאוד באופן רגיל ובימים אלה בפרט. ההפגנות הן חלק הכרחי בשיח דמוקרטי אבל מה שאנחנו רואים בימים האחרונים הוא ההפך מדמוקרטי. הפגנות שכל תכליתן הסתה פרועה ואלימה, כולל הסתה לפגיעה אישית בראש הממשלה ובמשפחתו. כשאמרו רבין בוגד הובהר שהוא לא בוגד אלא טועה בגדול וזה ההבדל”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למחלוקות עם השותפה כחול לבן ואמר: “ישראל לא צריכה בחירות. אין שום סיבה ללכת לבחירות, צריך תקציב וכמה שיותר מהר”. עוד אמר נתניהו “עוד דבר שאנחנו זקוקים לו בעת הזאת, אנחנו זקוקים למשמעת קואליציונית. יש מקום לדיון, אבל מרגע שהתקבלה החלטת קואליציה – צריך לכבד אותה. אי אפשר ששרים וח”כים יעשו דין לעצמם. אני אומר את זה לשותפים שלנו אבל אני אומר את זה גם לנו”.

על המתיחות הביטחונית בגבול הצפוני אמר ראש הממשלה כי “אנו עוקבים כל הזמן על מה שמתרחש בגבולנו הצפוני. אנו שומרים על המדיניות שקבעתי לפני שנים: לא נאפשר לאיראן להתבסס בגבולנו. לבנון וחיזבאללה ישאו באחריות לכל התקפה שתצא משטח לבנון נגדנו. צה”ל ערוך לכל תרחיש. אנחנו פועלים בכל הזירות למען ביטחון ישראל – קרוב לגבולותינו והרחק מגבולותינו”.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, התייחס למתיחות עם חיזבאללה ואמר: “איראן וגרורותיה ממשיכות לנסות להקים טבעת חנק איראנית סביב גבולנו הצפוני. צה”ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול נגד ההתבססות האיראנית, העברת נשק מפר איזון ונגד אלמנטים כמו פרויקט הדיוק. כשר ביטחון: אני מציע לאף אויב לא לנסות אותנו. מי שיעשה זאת יגלה מולו צבא נחוש ודרוך שמוכן להגן על אזרחי ישראל וריבונותה. אני שב ומדגיש – האחריות היא על מדינת סוריה ומדינת לבנון לכל פעולה שתיעשה בשטחן או משטחן”.

על משבר הקורונה ועל המשבר הכלכלי אמר גנץ: “אני מבין את הטלטלה בפרנסה, בבריאות ובחוסר הוודאות לגבי שנת הלימודים הבאה. אני מבטיח לכם – אנחנו נדאג לזה. כל פעולותיי מכוונות כדי לתת לכם ודאות ויציבות – בלי תחנות יציאה, בלי שיקולים פוליטיים, רק מה שטוב לכם, האזרחים. רק מה שטוב למדינת ישראל”.

עוד אמר גנץ: “במלחמה על הכלכלה צריך להבין שזו הגדרה הדורשת את הטיפול הדחוף מכולן. עלינו לקום כל בוקר ולראות את האזרח בקצה, את בעל העסק העצמאי שמנסה להתפרנס, את השכיר שהוצא לחל”ת ונדרש לחפש עבודה בתקופה קשה. יש להביט לאבטלה בעיניים דרך האדם שחרב עליו עולמו ולא רק דרך טבלאות אקסל. מגיעה יציבות לכולם”.

על התקציב שטרם הגיע לכלל הסכמה, אמר גנץ: “הליכה לבחירות רביעיות בתוך שנה ובזבוז מיליארדים – חוסר אחריות לאומי והתעלמות מרצון העם. אני מסרב להאמין שיש אדם במדינה שיכולה להעלות על דעתו יציאה לבחירות. אני מכיר את ראש הממשלה לא מהיום. יש בינינו מחלוקות ויש בינינו גם הסכמות רבות. אך אני יודע שהוא מונע מתוך אחריות לאומית גם כן ויראה את טובת הציבור לנגד עיניו. התקציב צריך להיות עד סוף 2021. כשהיינו בתוך הקורונה סיכמנו שיהיה תקציב שיחצה את 20′ ו-21′. אם הליכוד יעמוד בהסכם – תושג יציבות שלטונית ותובטח יציבות כלכלית. נעמוד בהסכם במלואו ואני מצפה מכולם לנהוג כך. זה הזמן ליציבות. צריך לפעול כדי לייצב את המדינה, לנצח את הקורונה ולהבטיח את ביטחון ישראל ועתידה”.

הנצפים ביותר
20210924_003923

ח”כ גפני: חשבו שנכנס לממשלה הזו אבל זה לא יקרה

גדול הדור הרב קניבסקי באמירת תהילים

תיאור חי מרגעי פטירת הרבנית קניבסקי ע”ה | מאת אחד הנכדים

קורונה זריקה חיסון תרופה

פרופ’ ברבש: סרבני החיסון הם הקהל שהכי יהנה מהתרופה

4 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אגודאיסט
1 שנה לפני

בחירות בזמן כזה זה בזבוז משווע
גם כך כבר בזבזו המון כסף על השטויות האלו
כשאנחנו נאנקים תחת כובד המיתון של הקרונה זה לא זמן לבזבז כסף
ומי אומר שהבחירות יושיע אותנו
אולי יהיה שוב גלגל החוזר כמו שהיה בבחירות הקודמות
תכלס אסור להיגרר לבחירות

יצחק
1 שנה לפני

באמת נראה למשיהוא ששקרנהיו יתן לגנץ להיות ראש ממשלה?
או לכל אחד אחר?
הדל גאה הזה מאמין שביום שהוא יפרוש המדינה תקרוס.

חצקל ומנדל בדואט
עונה ל  יצחק
1 שנה לפני

משופשף אה…

אביגדור ליברמן
1 שנה לפני

באמת? לא מאמין עליך ביבי איך תיתן לבניחותא להיות ראש ממשלה?

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בִּזְכוּת הַתּוֹרָה וְלוֹמְדֶיהָ: שמחת בית השואבה בסלבודקה

מרן ראש הישיבה פרץ בבכי מול מקום המקדש

לכבוד שמחת תורה – עשרות אלפי שקיות ‘פאקלך’ חולקו למשפחות אברכים

שיחת החג של הגרד”י שפירא

המוואל השבועי לכבוד השבת והחג

התחזית: עד לשעות הערב יתכנו טפטופים עד גשם מקומי

זכר לשמחת בית השואבה במיר

היסטוריה בויז’ניץ: אלפים בשיחתו של מרן ראש הישיבה

תלש את הנברשת במהלך שמחת בית השואבה

בכירים בקבינט הקורונה: משרד הבריאות לא נלחם על הגבלות התקהלות

שיא בגל הרביעי: 41 חולי קורונה מחוברים למכשירי אקמו

עשרות אלפי ילדים יחזרו למסגרות יום לפני – ללא בדיקות