מה באמת התרחש בגבול? בחיזבאללה חוגגים בישראל מסבירים

אימו של פעיל חיזבאללה שנהרג בסוריה לפני שבוע חילקה ממתקים – והודתה לנסראללה • ברשת אל מיאדין נטען: אין הרוגים לחיזבאללה • בארגון הגיבו: “התגובה על מות הפעיל בוא תבוא” • פרשן של רשת אל מנאר: “אם הפעולה לא הצליחה, אנחנו מוכנים לפעולות נוספות” • דיון ביטחוני בראשות נתניהו בקריה – השרים הונחו לא להתבטא בנושא

מתיחות בצפון: שעות לאחר ניסיון הפיגוע של חיזבאללה, גורם מדיני אמר הערב (שני) כי “ייתכן ויהיה המשך לאירוע”. ראש הממשלה נתניהו כינס דיון ביטחוני בקריה בתל אביב כאשר השאלה הבוערת בשעות אלה היא האם חיזבאללה יבחר לפעול פעם נוספת. במקביל לחגיגות השמחה בצד הלבנוני, בחיזבאללה מגיבים: “הדיווחים בישראל שקריים, לא היו חילופי אש – תגובתנו עוד תגיע”.

זמן קצר לאחר שנודע למשפחתו של עלי מוחסן, פעיל חיזבאללה שנהרג בתקיפה הישראלית בסוריה בשבוע שעבר על פעולת הנקם של ארגון הטרור, פצחה משפחתו בחגיגות. אמו של מוחסן תועדה בכפר מגוריהם עיתית, כשהיא עטופה בדגל חיזבאללה – ומחלקת ממתקים לעוברים והשבים. “מודה לנסראללה”, אמרה.

סמוך לשעה 17:00 עדכן צה”ל אודות האירוע. על פי ההודעה, צה”ל סיכל פיגוע של חוליית מחבלים בהר דב -ללא נפגעים לכוחותיו. מפרטים ראשוניים של האירוע עולה כי חוליית מחבלים ביצעה חדירה של מספר מטרים בודדים מעבר ל”קו הכחול” לשטחה הריבוני של מדינת ישראל. על פי העדכון, החוליה נמלטה לשטח לבנון. גם ברשת “אל-מיאדין” המקורבת לחיזבאללה, דווח כי לא היו הרוגים לחיזבאללה. פרשן של רשת אל מנאר הוסיף: “אם הפעולה לא הצליחה, אנחנו מוכנים לפעולות נוספות”. ויאם והאב, שר לשעבר מקורב לחיזבאללה, התייחס לאירוע והשמיע בטוויטר הערה מפתיעה: “אני לא בטוח שמה שקרה בדרום לבנון הוא פעולה של חיזבאללה”.

video

האירוע הביטחוני שהתקיים הצהריים בגבול הצפון

שעות לאחר האירוע, פרסמו בחיזבאללה את תגובתם. “האש שנורתה הייתה רק מצד אחד, לא מצידנו. האויב מורתע ומפוחד ולכן פתח באש”, נכתב בהודעת הארגון. בחיזבאללה המשיכו באיומים: “לא ירינו כדור אחד – התגובה שלנו על הרג כאמל מוחסן (בסוריה) בוא תבוא”. בצה”ל אומרים בתגובה לטענות חיזבאללה כי קיים תיעוד של המחבלים מטפסים לעבר המוצב – ואף פותחים באש.

על רקע דברים אלה, בכיר בפיקוד הצפון אמר כי “השעות הקרובות יהיו קריטיות”. גורם מדיני הוסיף: “ראינו את ההיערכות של חיזבאללה אתמול. עקבנו על ההתפתחות מהצהריים. ייתכן ויהיה המשך”. סמוך לשעה 18:00 החל הדיון הביטחוני בראשות ראש הממשלה נתניהו בקריה בתל אביב. בתוך כך לשכת נתניהו העבירה מסר לשרים: “‏האירוע בגבול הצפון עדיין בהתהוות והמצב מתוח. ראש הממשלה שב ומנחה כי אין להתבטא בפומבי בעניין המתיחות מול החיזבאללה”.

בשעה 20:00 מסרו רה”מ נתניהו ושר הביטחון גנץ הצהרה לתקשורת כפי שפורסם כאן ב’המחדש’

הנצפים ביותר
חבר בכת לב טהור מחוץ לנמל התעופה בגואטמלה(ארגון עמודים)

מאות חרדים המתגוררים בגואטמלה עושים את דרכם לאיראן

WhatsApp Image 2021-10-11 at 22.40.03

חודש לפני פטירתו: כך תלמיד הישיבה היה שקוע בלימודו

signal-2021-10-12-170347

חולה מורדם ומונשם חולץ באמצעות מנוף

4 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
מעל השמים
1 שנה לפני

וואלה אלה מעיזים לשקר שלא ירו כדור

דודו
1 שנה לפני

כל מה שקורה אפילו בישיבה סגורה תוך כמה דקות איזה שר או מישהוא אחר רץ להדליף לתקשורת

מנדי
1 שנה לפני

לא היה שום דבר
הישראלים ביימו את האירוע!

חצקל ומנדל בדואט
1 שנה לפני

אתם מצחיקים אותי יומיים לפני ט’ באב אתם מדברים בתור חברי קבינט או ששמואל רמטכל, דודו נמצא בישיבות הסגורות ומנדי נסראללללללה????

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חיילים הותקפו על ידי ערבים סמוך לירושלים

מדהים: כך קיבלו את הגר”י יוסף בגבעת אולגה

1,325 מאומתים חדשים אתמול, 385 חולים במצב קשה

בנט על נתניהו: “הערעור שלו על לגיטימיות הממשלה – מסוכן”

המוואל השבועי לפרשת ‘לך לך’

ערב שבת לך לך: עשרות עלו אל הר ברית הבתרים

טיסה לארה”ב, ארוחת שף והופעה מוסיקלית • ההרשמה:

אחראי הנשקייה הוותיק מספר על אוסף כלי הנשק של רבין

מדוע אברהם מסר נפשו להציל את בני לוט?

יוזיל את יוקר המחיה? בנט וברביבאי סיכמו על ‘רפורמת העגלות’

בעקבות פניית ארבל: ליברמן התחייב להשתתף בדיוני קבינט הקורונה

לרגל ההילולא: כך סיפר ר’ נתן צבי את הסיפור על ר’ חיים ו’מאמע רחל’