שלום ברנהולץ ל’המחדש מיוזיק’: אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי הוא זמר חתונות מהפופולריים ביותר בתעשייה, מופיע מידי ערב בחתונות ואירועים, הספיק להוציא עד כה 3 סינגלים לרדיו ובקרוב הוא יוצא באלבום בכורה, וכעת הוא מגיע אלינו לראיון מיוחד ובלעדי לרגל צאת הסינגל החדש שלו "שמעה תפילתי" שהצליח לרגש את כולנו.

צילום - ליפא מזור

מתי הבנת שאתה רוצה להיות זמר?

מגיל צעיר ממש נמשכתי למוזיקה ולשירה ותמיד ידעתי שזה מה שארצה לעסוק לכשאגדל, בכל הזדמנות ‘תפסתי’ מיקרופון ואפילו יש תיעוד שלי מגיל 5 בשמחה משפחתית שאני שר עם עמירן דביר, כשיוצא לי לצפות בזה עולה בי חיוך כי אני יודע ששם התאהבתי בבמה.

video
שלום ברנהולץ ל'המחדש מיוזיק': אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי

איך התחלת את צעדיך הראשונים בעולם החתונות?

חייב לציין שלא זכיתי לקיצורי דרך וזה בא נטו מעבודה קשה, הצעד הראשון הוא שהייתי ‘בורח’ בסופי שבוע מהישיבה ללימודי פיתוח קול, לאחר זמן הכרתי את בני לאופר שאז באותם ימים היה עוד פרח מוזיקלי והוא קישר אותי לאביו ר’ משה שהתחיל לקחת אותי למקהלות באולפנים, והיה לי חלום לפתוח להקה משלי כשאני ישמש כסולן לצורך זה גייסתי את בני ועשינו אודישנים לנגנים וחזרות באולפן המיתולוגי של שמואל יונה, לבסוף מסיבות שונות המהלך לא יצא לפועל. ממש במקביל חבר טוב הכיר לי את הזמר יהודה דים שליווה אותי כמנטור מוזיקלי והוא דחף וייעץ, ובהמשך אותו חבר האמין בי והזמין אותי לשיר בחתונה שלו ואפילו פרגן ושילם ובכסף הזה דאגתי שהבמה תצולם ומשם זה פשוט התגלגל ועם המון סייעתא דשמייא אירוע הביא אירוע.

שלום ברנהולץ ל'המחדש מיוזיק': אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי
עם מורו ורבו יהודה דים באולפן

כיום אתה מיוצג במשרד ההפקות של פרנקל&בינדר מדוע לא העדפת להתנהל עצמאית?

ב”ה אנחנו עובדים ביחד כבר לא מעט שנים ואני שמח על כך מאוד מעבר לכך שהמשרד היא המשפחה המוזיקלית שלי זה גם מקנה שקט וזמן להתמקד נטו בעבודה וביצירה וחוסך את רעשי הרקע וההתעסקויות שמסביב.

שלום ברנהולץ ל'המחדש מיוזיק': אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי
עם מנהליו יוסי פרנקל ומאיר בינדר

עם איזה הרכב הכי כיף לך להופיע? והאם יש לך עדיפות ללהקה מלאה או לקלידן?

מטבע הדברים יוצא לי הכי הרבה להופיע עם תזמורות המשרד של יהודה גלילי וישראל סוסנה מה שגרם לחיבור אדיר וזה משפיע מאוד על האיכות, אבל יש עוד הרבה תזמורות טובות שאני עובד איתם ועם כולם כייף לי. וברור שההעדפה היא תמיד ללהקה כי זאת המוזיקה האמיתית אבל כיום עם הקלידנים הטובים גם אפשר להגיע לתוצאה מושלמת.

כמה זה קשה לעמוד יום יום  באירועים ולשיר כמה שעות ברצף?

בתפיסה הרגילה זה באמת לא קל, אבל כשאתה עושה משהו שאתה מחובר אליו ואוהב אז אתה לא מרגיש בכלל את הקושי. ולשם הדוגמא אספר, אני מופיע כבר כמה שנים בהקפות שניות בישיבה בירושלים שהאירוע מתחיל ב-1 בלילה ומסתיים בהנץ וברצף ללא הפסקה, ואני מגיע לשם אחרי אירוע שמתחיל במוצאי החג ועד 12 בלילה, מה שיוצא שאני מופיע כמעט 10 שעות ברצף! אבל עם השמחה האדירה זה כלל לא מורגש.

שלום ברנהולץ ל'המחדש מיוזיק': אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי
ברנהולץ עם הלאופרים

איך הקורונה השפיעה עליך?

בגל הראשון כל האירועים בוטלו הן מצד המשפחות מסיבתם והן מיוזמתי כי ממש חששתי, אבל מל”ג בעומר חזרתי להופיע בחתונות במתכונת קורונה ומשתדל מאוד להישמר, זאת מציאות מורכבת וכמובן מחכה שנוכל לחזור כבר לאולמות ולחתונות הרגילות, אבל אי אפשר להתעלם שהיא סיפקה לנו גם רגעים מרגשים ומשעשעים כאחד. ומבחינת היצירה כולם אמרו לי בטח אתה עכשיו מנצל את הזמן… והאמת שבהתחלה ממש לא היה לי חשק ליצור, אבל עם הזמן וככל שהתחדדה לי ההבנה שזה המצב דווקא מינפתי את הזמן הפנוי להקלטות, ולתוצרת הראשונה נחשפתם השבוע בסינגל החדש ‘שמעה תפילתי’.

מאיפה באה הבחירה להוציא דווקא שיר כל כך ותיק?

מי שהלחין את השיר הוא דוד שלי, הרב שמשון סגל. וכילד היינו שרים אותו כל שבת בסעודה שלישית ביחד עם סבא שלי הרב חנוך סגל הי”ד שנרצח בפיגוע בקו 2. ומאז ומתמיד היה לי חלום להוציא אותו בגרסה עם עיבוד והפקה ברמה גבוהה שתיתן את הכבוד הראוי לשיר. ישנם שירים שהמטרה בהוצאתם היא לרצות את הקהל או את הרדיו, השיר הזה נוצר נטו מתוך משאלת לב שלי וב”ה אני שמח שזה נגע בכ”כ הרבה אנשים והצליח מאוד גם ברמה המסחרית, מבחינתי זו ממש סגירת מעגל.

מדוע לקחת לעיבוד דווקא את אלי קליין ואיצי ברי?

יש לי איתם קבוצת וואצאפ שנקראת ‘צמד הגאונים’, וזו התשובה!

בקליפ בחרת להסתתר מאחורי טקסט, למה לא הוצאת קליפ ויזואלי מלא?

ישנם שירים שהם עצמם התוכן המספק וכל מעטפת נוספת רק תגרע מהם, לכן בחרתי לצלם קליפ ברוח פשוטה שממקדת את הצופה בשיר עצמו ולא בנראות, אך בהחלט בתכנון שלחלק מהשירים הבאים יתלווה גם קליפ מושקע אבל בבימוי הופעתי ולא כסיפור, בכלל אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי, בעיניי זה מוזיל אפשר לייצר תוכן איכותי ומגוון שעדיין מכבד את האמן ואת הצופים.

יש כבר תאריך להוצאת האלבום?

כידוע אין הצדקה ולא כלכלי כיום להוציא דיסק שלם בבת אחת, לכן נשחרר בשלבים עוד ועוד סינגלים ובעז”ה נגיע בקרוב לאלבום המלא.

לסיכום מה הם השאיפות שלך לעתיד?

להמשיך לשמח את עם ישראל בחתונות ובהופעות ולהצליח לרומם כמה שיותר.

video
שלום ברנהולץ ל'המחדש מיוזיק': אני פחות מתחבר לכל תעשיית הקליפים הצבעוניים שיוצאים כל שני וחמישי
הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

35 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל