בצרפת קיצרו את תקופת הבידוד לשבוע • מבזקי הקורונה בארץ ובעולם

הכותרות סביב הנגיף בארץ ובעולם: בריטניה מעלה דרמטית את גובה הקנסות על הפרת בידוד עצמי / איחוד האמירויות: שר הבריאות התחסן בחיסון הסיני של Sinopharm / הודו: 30 חברי פרלמנט חלו בקורונה - מספר ימים בלבד לאחר שנפתח / פיתוח ישראלי ראשון בעולם: בדיקת קורונה מהירה ב-30 דקות
צילום תומר נויברג פלאש 90
צילום תומר נויברג פלאש 90

תחזית מעודכנת של מומחי האוניברסיטה העברית: "לפחות אלף מתים נוספים מקורונה עד נובמבר; ללא הידוק הסגר יותר מ-2,000.

פרופסור סגל: כ20% מהחולים קשה נפטרים, רובם תוך שבועיים. זה אומר שאם יש 100 חולים קשה חדשים ביום (אנחנו כמעט שם) אז כ-20 מהם ימותו תוך שבועיים

איראן נכנסת לגל שלישי של קורונה. סגן שר הבריאות, אמר שהמדינה כולה אדומה, וכבר אין טעם לחלוקה על פי צבעים. 28 מתוך 31 המחוזות במדינה מוגדרים כ"אדום" או "צהוב". ביום שישי דווח על 3,049 חולים, 144 מתים. מוקדם יותר בשבוע שעבר, האחראי על המאבק בקורונה באיזור טהרן אמר שהמדינה מתקדמת לכיוון גל שלישי, ושטהרן היא הראשונה שתראה אותו.

צפון: קרית שמונה הפכה מצהובה לאדומה תוך שבוע, מספר 1 בנדבקי קורונה בצפון. בחצור נמנים בסה"כ כ-115 חולים, כ-50 מהם פעילים (25 מתוכם נדבקו השבוע). ראש פינה עדיין ירוקה. השבוע נמצאו רק 7חולים. בית החולים "זיו" עמוס 77% תפוסת קורונה.

פרופ' גליה רהב מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא תל השומר: "יש חולים א-סימפטומטים שמפתחים תסמינים אחרי שבועיים". חשוב לזהות חולים א-סימפטומטיים בעיקר בשל העובדה שהם יכולים לפתח תסמינים אחרי שהם יוצאים מבידוד.

בסין טוענים: נגיף הקורונה אותר במוצרי מזון קפואים מיובאים דרך רוסיה. גורמי הבריאות בסין קראו לכל מי שאכל או קנה מהחבילות הללו לגשת לבדיקה

ישראל היום: גל קורונה קיצוני בדרך לאירופה. האם אירופה תלך לסגר ? בארגון הבריאות העולמי בוחנים את קצב התפשטות הנגיף ברחבי היבשת ואומרים כי הנתונים הם בגדר "קריאת השכמה" לאירופאים "המצב חמור". על פי הדיווח רק בשבוע שעבר אובחנו 300 אלף מאומתים חדשים ברחבי אירופה. בספרד דווח אתמול על יותר מ-11 אלף נדבקים, ובצרפת נרשמו למעלה מעשרת אלפים. ברוסיה, המובילה באירופה במספר הנשאים, נרשמו 5,762 מאומתים, שהצטרפו ליותר ממיליון נדבקים במדינה. ברחבי היבשת נדבקו אתמול 54 אלף בני אדם ונפטרו 615 מהנגיף. מאז תחילת המגפה, נדבקו בנגיף יותר מארבעה מיליון אירופאים והקורונה גבתה את חייהם של למעלה מ-200 אלף בני אדם ביבשת.

פיתוח ישראלי ראשון בעולם: בדיקת קורונה מהירה ב-30 דקות קיבלה אישור מנהל התרופות האמריקאי (FDA). הבדיקה, שמסוגלת לתת תוצאות בזמן קצר, פותחה על ידי חברת ויסבי הישראלית הפועלת מעמק הסיליקון בארה"ב, וקיבלה את אישור את ה-FDA, מינהל התרופות האמריקאי

קורונה בלבנון: מעל 1000 מקרים ביום, מספר מקרי הקורונה בלבנון התחיל לעלות לאחר שהמדינה נפתחה בתחילת יולי, ואז התפרץ לאחר הפיצוץ בביירות – הפיצוץ פגע בבתי חולים. (ובמאמצים לריחוק חברתי). /ר הבריאות הציע להטיל סגר של שבועיים, אך נראה שלרשויות יהיה קשה לעשות זאת, בגלל המצב הכלכלי. לפני חודש הוטל במדינה סגר ועוצר לילי לשבועיים, אך הוא הוסר לאחר שבוע עקב דרישות המגזר הפרטי

רוסיה תייצא יותר ממיליארד חיסונים לקורונה החל מנובמבר. רוסיה התקשרה בהסכמים ראשוניים למכירת "הספוטניק" – חיסון ה- Covid-19 ליותר מעשר מדינות באסיה, דרום אמריקה והמזרח התיכון, התפתחות שיכולה להעניק למוסקבה מנוף כלכלי ופוליטי רב ערך בעולם. גורמים רשמיים ברוסיה טוענים כי ביצעו עסקאות מקדימות להעברת החיסון למדינות כמו ברזיל, מקסיקו, ערב הסעודית והודו. מומחים חוששים מהחיסון הרוסי שלא עבר את כל שלבי הניסויים הנדרשים ולא נוסה על מספיק בני אדם.


חברת מודרנה: נייצר 20 מיליון מנות חיסון נגד קורונה עד סוף 2020. החברה צופה בשנה הבאה יצור של 500 מיליון עד מיליארד מנות חיסון. מוקדם יותר הודיעה החברה כי אלפי נבדקים בשלב השלישי של הניסוי בחיסון כבר קיבלו את הזריקה האחרונה בסדרה. פירוש הדבר כי השלב האחרון בניסוי עשוי להסתיים בעוד כמה שבועות.

מקודם

ר' יעקב, השווער רוצה לראות את ההיתר הוראה?

מקודם

סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

מקודם

רוצים הכנסה חודשית לכל החיים?

מקודם

סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

‏נשיא גואטמלה, אלחנדרו ג'יאמטי, אובחן חיובי לנגיף הקורונה. טרם ידוע אם ג'יאמטי, בן 64, סובל מתסמינים.

הנשיא טראמפ במסיבת עיתונאים: עד חודש אפריל 2021 כל אמריקאי שירצה יחוסן נגד הקורונה ועד סוף שנה זאת יהיו זמינים למעלה ממאה אלף מנות חיסון שינתנו תחילה לבעלי סיכון

ספרד: מדריד חוזרת להגבלות. בשל העלייה בתחלואה. הרשויות בספרד יטילו הגבלות תנועה באזור הבירה, מדריד. זאת בשל העלייה בתחלואה בקורונה. הכניסה לפארקים ואזורים ציבוריים נוספים תוגבל והתקהלויות יוגבלו לשישה בני אדם. ומנגד, הפגנות נגד העוצר החלקי. המפגינים טוענים שההחלטה על עוצר חלקי בשכונות העניות של מדריד נובעת מגזענות ושנאת זרים של נשיאת המחוז.

שגרירות סין בארץ מזהירה את העובדים הסינים בישראל לא לעקוף מחסומי משטרה – הקנס כפול.

אירופה מקצרת את תקופת הבידוד. בצרפת היא קוצרה ל-7 ימים, בהולנד, אוסטריה, צ'כיה ושווייץ ל-10 ימים. מדינות נוספות עדיין דנות בנושא. שר הבריאות הצרפתי הסביר ש-7 הימים הראשונים הם התקופה שבה ההדבקה היא הרבה ביותר.

בריטניה מעלה דרמטית את גובה הקנסות על הפרת בידוד עצמי. בוריס ג'ונסון בהחמרה דרמטית של הקנסות על הפרת חובת בידוד עצמי לחולה קורונה. כעת ינועו הקנסות מ 1000 פאונד לעברה ראשונה ועד 10,000 פאונד לעבריינים סדרתיים. שר הבריאות הבריטי: סגר שני הוא אופציה אם לא ימלאו הנחיות. מבקש מאזרחים להלשין על שכנים שמפרים את ההוראות.

איחוד האמירויות: שר הבריאות התחסן בחיסון הסיני של Sinopharm. החיסון קיבל אישור חרום מהשלטונות בסין בשבוע שעבר לאחר ניסוי שלב-3 עם 31 אלף משתתפים. לדבריו של שר הבריאות, החיסון נמצא יעיל והמשתתפים דיווחו רק על תופעות לוואי זניחות כגון כאב גרון.

הודו: 30 חברי פרלמנט חלו בקורונה – מספר ימים בלבד לאחר שנפתח, מסתמן כי מושב הפרלמנט יקוצר בשל עלייה בהדבקות בקרב המחוקקים. הנגיף ממשיך להשתולל ברחבי המדינה עם יותר מ-93,337 חולים ביממה אחת.

התובע הכללי של ארה״ב: ״סגר ארצי – ההפרה הגדולה ביותר של חירויות האזרח מלבד העבדות״. להטיל סגר ארצי, ולסגור אזרחים בבתיהם , זה כמו מעצר בית. מלבד העבדות, שהייתה סוג של ריסון אחר, זו הפגיעה הגדולה ביותר בחירויות האזרח בהיסטוריה האמריקאית״.

5 3 votes
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

3 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
הרב אבנר קבוקיאן שליטא
5 חודשים לפני

מבז מעודד משהו…

'תהא ערס בביתך.. ואדם בצאתך''
5 חודשים לפני

כנראה שלהיות "אור לגויים…" זה ענין של תאורה.. זווית צילום וכו'… על ידי החושך שממשלת ישראל מייצרת לאור שלהם…
ודי למבין…📸🤙

מקדם הדבקה
5 חודשים לפני

ההיגיון ברוסיה פשוט – כל החרדתיים ירוצו להתחסן, יחטפו שיתוק במקרה הטוב. ויותר אף אחד במדינה לא ידבר על הקורונה.

"חיסון נגד קורונה" כבר אמרנו.

"אל תפחדו להסתכל לנו בעיניים" חולה סרטן מבקש אמפתיה

המיוחד
חדש באתר