בעוד כחודש ייחנך הכביש החשמלי הראשון בישראל • מבזקי הכלכלה ב'המחדש'

גם חברת טמפו מוציאה עובדים לחל"ת / מכון כושר יפצה עובדת למרות שהיא התפטרה / בתקופת נשיאותו הפסיד טראמפ כ-100 מיליון דולר מהמלונות שלו / קריאות להטיל מס עושר על המרוויחים הגדולים מהמשבר / המטבע האיראני ממשיך לצלול בגלל הסנקציות
כלכלה // צילום: Flash 90
כלכלה // צילום: Flash 90

בשל הסגר השני: כ-100 אלף עובדים כבר הוצאו לחל"ת. כ-80 אלף עובדים הוצאו לחופשה ללא תשלום מהמסעדות, בתי קפה והפאבים ועוד 18 אלף עובדים מענף המלונאות, הצימרים והכושר. חלק מהעובדים ביקשו לצאת לחל"ת מיוזמתם משום שאין להם מסגרת לילדים. במוסד לביטוח לאומי העריכו ערב החג כי לפחות 200 אלף עובדים יוצאו לחופשות ללא תשלום בשל הסגר השני, ויהיה צורך לשלם להם דמי אבטלה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, לאחר שיהיו לפחות 14 ימים בלתי מועסקים.

זינוק במספר פשיטות הרגל בחודשים יולי-אוגוסט. בחודש יולי נרשמו 2,285 פשיטות רגל – עלייה של 48% ביחס ליולי 2019. בחודש אוגוסט נרשמו 1,805 פשיטות רגל – עלייה של 52% ביחס לאוגוסט 2019. במשרד המשפטים אומרים שהמכה הגדולה תתחיל בנובמבר.

המטבע האיראני צולל; "רוחאני: "נכין תגובת מחץ לארה"ב". בעקבות הכרזת ממשל טראמפ לפיה יוחזרו כל הסנקציות שהטיל האו"ם על איראן לפני הסכם הגרעין הריאל האיראני ירד לשפל של כל הזמנים מול הדולר האמריקני. דולר אחד נמכר בכ-273,000 ריאל.

הצרות הכלכליות של ארגנטינה גורמות לחברות לברוח ממנה. המשקיעים חוששים ממהלכי ההתערבות של ממשלת השמאל כדי לייצב את הכלכלה הצונחת. ענקית הקמעונאות הצ'יליאנית פלאבלה היא האחרונה בשורה של חברות שהכריזו על כוונתן לצאת מארגנטינה בשבוע שעבר, כאשר הממשלה עברה להדק את בקרת ההון המחמירה להגנה על יתרות מטבע החוץ המדלדלות.

פקידים באוצר ממליצים לשלול דמי אבטלה מאנשים שמסרבים לחזור לעבוד. "אם עובד לא רוצה לחזור ונוח לו לשבת בבית", ולקבל 60-70% מהשכר שלו – אז אנחנו יכולים לשלול לו את הקצבה. זה חלק מהדברים שאנחנו מדברים עליהם, בהחלט. זה לא רלוונטי כרגע, אבל זה רלוונטי ליציאה מהסגר.

מנכ"ל וולט בישראל דורש מהממשלה לאפשר לא רק משלוחים – אלא גם טייק-אווי. במדינות רבות מותר איסוף עצמי – ובוולט מקווים שגם בישראל תשתנה ההחלטה. בחברה מציינים כי בכל המדינות בהן פועלת הרשת – נכון להיום, רק בישראל חל איסור על איסוף מהסניף במהלך הסגר.

יועצו הכלכלי של נתניהו, פרופ' אבי שמחון: "נסייע לאנשים לצלוח את עמק המוות של החודשים הקרובים". "יהיו אנשים שיאבדו את מקום עבודתם בפעם השנייה" – אך בתוך חודשים ספורים המשק ירשום התאוששות ניכרת.

משבר? שווי המיליארדרים זינק כמעט בשליש מאז פרצה המגפה. לפי המכון למחקרי מדיניות בארה"ב, ההון של 643 המיליארדרים האמריקנים גדל ב-845 מיליארד דולר מאז מרץ. "משבר הקורונה מזין את אי השוויון". ג'ף בזוס, המייסד והמנכ"ל של אמזון, שהיה האדם העשיר בעולם עוד לפני המשבר, הרוויח יותר מכל מהמגפה. הונו האישי, לפי הערכת פורבס, עלה ב-73.2 מיליארד דולר מאז תחילת המשבר והגיע לשיא של 186.2 מיליארד דולר. זאת בעקבות הזינוק במניית אמזון, ששגשגה על רקע העלייה בשירות האונליין והמשלוחים בעת המגפה.

קריאות להטיל מס עושר על המרוויחים הגדולים מהמשבר. הרווחים העצומים בעת משבר גרמו לקריאות להטיל מס על המליארדרים, שיוכל לסייע בהתאוששות הכלכלית מהמגפה וכדי לסייע לאמריקנים העובדים לכסות את שירותי הבריאות. על פי פרטי ההצעה, בזוס ישלם מס עושר חד פעמי של 42.8 מיליארד דולר, ומאסק ישלם 27.5 מיליארד דולר.

מיוון לישראל: רשת "ג'מבו" עושה עלייה. קבוצת "פוקס" תנסה להתחרות ב"מקס סטוק" באמצעות פתיחת סניפים מקומיים של הרשת היוונית האהובה על הישראלים • הפתיחה: בסוף שנת 2021


מקודם

בנינו לכם וובינר שיעשה לכם סדר בכסף רוצים לעשות כסף גם בשעה שאתם ישנים?

מקודם

סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

מקודם

הצצה לטרגדיה הנוראית של משפחת בן שטרית: היתומים הקטנים שואלים "אמא איפא את?'

מקודם

רוצים הכנסה חודשית לכל החיים?

בתקופת נשיאותו הפסיד טראמפ כ-100 מיליון דולר מערכם של שני מלונות הדגל שלו – טראמפ אינטרנשיונל בוושינגטון וטראמפ נשיונל דוראל במיאמי.

בעוד כחודש ייחנך הכביש החשמלי הראשון בישראל • מבזקי הכלכלה ב'המחדש'
נשיא ארה"ב דולנד טראמפ |צילום: Amir Levy/FLASH90

בצו נשיאותי: ממשל טראמפ אוסר על האמריקנים להוריד או לעדכן את האפליקציות או TikTok שמקורן בסין.

הדולר מזנק ל-3.44 שקלים; היורו מתחזק. הסיבות המרכזיות לחולשת השקל – ירידה במטבע האמריקאי מול המטבעות המובילים בעולם והסגר בישראל.

למרות רווחי העתק – ויזל שוב מוציא אלפי עובדים לחל״ת. מנכ"ל פוקס הראל ויזל הודיע כי כ-8,500 עובדי ומנהלי הקבוצה יצאו לחל"ת עד לתום הסגר, מלבד מעטים שיעבדו במתכונת חלקית.

מכון כושר יפצה עובדת למרות שהיא התפטרה. מנהלת מכירות הודיעה שמתפטרת בגלל יחס לא ראוי וצעקות יומיומיות מצד המעסיק. בית הדין לעבודה קבע לאור הנסיבות שדינה כמפוטרת ויש לשלם לה פיצויי פיטורים וזכויות נוספות בסכום של כ-100 אלף שקל.

הזייפנים שובתים: בעלי מעבדה לזיוף שטרות: "לא עומדים בביקושים. המחשבים קורסים. הביקושים לכסף מזוייף חריגים בגודלם. "אני בעסק הזה כמעט עשר שנים ולא זוכר כזה דבר. הקורונה שברה המון אנשים.

נחתמה העיסקה: הבית של שגריר ארה"ב בישראל נמכר סופית ל…שלדון אידלסון. ישלם תמורתו כרבע מיליארד ₪.

בעוד כחודש ייחנך הכביש החשמלי הראשון בישראל • מבזקי הכלכלה ב'המחדש'
המיליארדר היהודי שלדון אדלסון // צילום: מרים אלסטר – Flash 90

חברת טמפו מוציאה עובדים לחל"ת, בעקבות סגירת המסעדות ובתי קפה הודיעה החברה לעשרות עובדים עם הוצאתם לחל"ת פעם שניה בתוך חצי שנה.

בעוד כחודש ייחנך הכביש החשמלי הראשון בישראל. הכביש יהיה באורך 600 מטר, ויחבר בין מסוף האוניברסיטה בתל אביב לרמת אביב. יטעין אוטובוסים חשמליים וימזער את הצורך בסוללות ובתחנות טעינה. מתחת לכביש פרוסים סוללות המתקשרות עם גחון מתחת לרכב.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית מורידה את תחזית הביקושים לנפט במחצית השניה של 2020, גם לאחר התאוששות קלה יקח עוד חודשים רבים עד שהביקושים לסחורה יתאוששו באופן מוחלט.

3.3 9 votes
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
אני
5 חודשים לפני

איזה יופי…. עכשיו הדלק יצנח שוב פעם
אבל הקב"ה ירחם על הבנים שלו ויוציא מצרה לרוחה אמן

Last edited 5 חודשים לפני by אני

אלמן חלה ערב חתונת בתו ונפטר

המיוחד
חדש באתר