משרד הבריאות: חנוכה ללא הגבלות, סגר עוד חודש אם תעלה התחלואה

במשרד הבריאות ידרשו מהקבינט מחר להציב יעד שאם נתוני התחלואה מגיעים אליו - הולכים לסגר שלישי. בכירים בליכוד ובכחול לבן: סגר בהודעה מראש זו אופציה שצריך לשקול ברצינות. בכירים במשרד הבריאות: לא יהיה סגר בחנוכה, אלא המלצה לשהות בקרב המשפחה הגרעינית בלבד
לקראת סגר שלישי בחנוכה? // צילום: פלאש 90
לקראת סגר שלישי בחנוכה? // צילום: פלאש 90

משרד הבריאות ידרוש מחר מקבינט הקורונה להציב ישאם נתוני התחלואה מגיעים אליו – ישראל תיכנס לסגר שלישי, ככל הנראה קצר ומהיר. הוויכוח בקבינט יתמקד בגיבוש הקריטריונים לכניסה לסגר. בכירים בליכוד ובכחול לבן: סגר בהודעה מראש זו אופציה שצריך לשקול ברצינות. במקביל, בכירים במשרד הבריאות אומרים כי לא יהיה סגר בחנוכה, אלא המלצה לשהות בקרב המשפחה הגרעינית בלבד – כך חושף ירון אברהם ב-'N12'.

במשרד הבריאות יבקשו שהקריטריון שיוביל את ההחלטה אם ללכת לסגר יהיה ה-R (מקדם ההדבקה) ובדיונים הפנימיים כבר מדברים על מקדם הדבקה גדול מ-1.4. הוויכוח בקבינט צפוי להתמקד במספר הגולמי של המאומתים ובאחוז הבדיקות החיוביות.

בכירים בקבינט משתי המפלגות, גם מכחול לבן וגם מהליכוד, סבורים כי החלטה על סגר בהודעה מראש לציבור, אם מגיעים לנתונים מסוימים, תוכל להביא לאפקט הפוך שבו מחשש לסגר נוסף הציבור יקפיד יותר על ההנחיות ורשויות מוניציפליות ירתמו יותר, כל אחת בגזרתה.


קבינט הקורונה ידון מחר גם בהגבלות בחנוכה ובמתווה הקניונים. בכירים במשרד הבריאות אומרים כי לא יהיה סגר בחנוכה, עוצר לילי או כל הגבלת תנועה אחרת. עם זאת, תהיה המלצה לשהות במשפחה הגרעינית.


לגבי מתווה הקניונים, משרד הבריאות צפוי להמליץ מחר לקבינט על סגירת הקניונים – שכן פתיחת קניונים משמעה יותר אינטראקציות, דבר בעייתי מאוד במצב התחלואה הנוכחי. בסוגיה זו צפוי ויכוח גדול מול משרדי האוצר והכלכלה ושרים נוספים שמתנגדים לסגירה וטוענים כי הפיילוט הצליח.

על שני נושאים הושגה הסכמה בקבינט הקורונה: מערכת החינוך תישאר פתוחה בערים הירוקות והצהובות, ותתקבל החלטה שתציב בפני השבים בטורקיה אפשרות בחירה – בדיקה בנתב"ג ואז בדיקה נוספת או בידוד בכפייה במלוניות.

3.7 3 votes
דרג כתבה זו

מקודם

הכירו את יזם הנדל"ן הכי חזק בשוק החרדי: "רק השבוע הגשתי 10 מכרזים">>>>

מקודם

תקופת הקורונה השאירה בכם משקעים? בואו לברר את זכויותיכם >>>>

מקודם

אסון קשה בשכונת סנהדריה: אב ל-2 ילדות לא קם משנתו

מקודם

מה הקשר בין שמחה גרידינגר אריאל שרון והטכניון?>>>>

הנצפים ביותר
2 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
💥קצת ניעס💥
4 חודשים לפני

כמה מבלבלים לנו תסכל, אמרו בחורף תעלה התחלואה כולם היו בטוחים חנוכה עם מלא הרוגים, חסדי השם מראה להם מי מנהיג את העולם!!!

מאיר.ס
Reply to  💥קצת ניעס💥
4 חודשים לפני

אין לי בעיה ביכלל שהקניונים יהיו סגורים לצמיתות העיקר שלא יסגרו ישיבות ובתי כנסת ובתי ספר לבנות

כתבות נוספות

בהשתתפות מזכיר המדינה ומנהיגים: ארדן חגג עצמאות

הקלטות של בכיר בCNN נחשפות: "הצגנו את ביידן כנמרץ"

כמידי שנה: דגל ישראל מתנופף בגג ישיבת פוניבז'

הארכיון ההיסטורי: 73 שנה של מאבקים נגד המדינה • תיעוד

מועצת פוסקי ההלכה האיסלמית: "לעלות לאל אקצה"

היום מעמד תפילה המוני לישועה ולפרנסה ר' ישעיה מקרעסטיר

המונים רכשו את התמונה של ר' ישעיה וזכו בסגולה הנוראית

המיוחד
חדש בפוליטיקה