האזינו: המונולוג החריף של אבי מימרן בעקבות המצב במגזר

מגיש המהדורה המרכזית ב'קול חי' אבי מימרן תוקף הערב בפתח המהדורה: "ואז בא עוד איזה חכמולוג שאומר: אתם התקשורת החרדית שעושים את החילול ה' הכי גדול! אתם חברות לברלרים שמטיפים מוסר. מי אתם בכלל? זה לא מוסר!. זה לא מסילת ישרים. מי אנחנו שנטיף מוסר אחד לשני. לבקש ממך יפה שאל תהרוג את השכן שלך.. זה מוסר?! • האזינו

האזינו: המונולוג החריף של אבי מימרן בעקבות המצב במגזר

מגיש המהדורה המרכזית ב'קול חי' אבי מימרן תוקף הערב בפתח המהדורה: "ואז בא עוד איזה חכמולוג שאומר: אתם התקשורת החרדית שעושים את החילול ה' הכי גדול! אתם חברות לברלרים שמטיפים מוסר. מי אתם בכלל? זה לא מוסר!. זה לא מסילת ישרים. מי אנחנו שנטיף מוסר אחד לשני. לבקש ממך יפה שאל תהרוג את השכן שלך.. זה מוסר?! • האזינו
אבי_מימרן_באולפן_רדיו_קול_חי

בפתח ‘המדורה המרכזית’ ברדיו ‘קול חי’, המגיש הבכיר אבי מימרן, בחר לפתוח במונולוג חריף מאוד בביקורת פנימית על התנהלות המגזר החרדי בימי הקורונה.

המונולוג של אבי מימרן

אתם מכירים אנשים שלא מאזינים לנו עכשיו, אז אנא, תקליטו את הדקות הבאות כדי שתוכלו לשלוח את זה לכולם. אנסה לדבר בעברית פשוטה שגם דוברי אידיש או אנגלית וצרפתית, יכולים להבין בקלות.

ממש ברגעים אלו נאבקות על חייהן 9 נשים צעירות, אמהות לילדים, חלקן לפני לידה או אחריה, וכולן במצב אנוש מאוד. בלי מחלות רקע, רק קורונה. לכל תשע הנשים הללו יחד יש בבית 47 ילדים מתחת לגיל 18.

5 נשים כבר נפטרו בחודש האחרון, גם הן, אמהות לילידם, פחות מגיל 50, שהיו בריאות לחלוטין, עד שנדבקו בקורונה. 432 אנשים ונשים בני הציבור שלנו – נפטרו עד כה מקורונה. מתוכם: 168 אנשים עד שלא עברו את גיל 74. מתוכם, 34 אנשים שלא הגיעו לגיל 55!. ומה זה משנה הגיל? למה זה משנה אם לאדם היו מחלות רקע או לא?

כי נכנסה לנו למודעות תפיסה שאומרת: קורונה הורגת רק חולים וקשישים! אז העובדות מוכיחות שזה לא נכון. והתורה מתייחסת לחייו של אדם חולה בן 90 בדיוק כמו שהיא מתייחסת לחייו של נער צעיר ובריא בן 15.

סנהדרין לא עשו הנחות לרוצח בשוגג שהיה בורח לעיר מקלט – אם הוא רצח בשוגג אדם בן 70 עם מחלות רקע.

ולכן אני חוזר על המספרים: 432 גברים ונשים מהציבור החרדי נפטרו. 78 גברים ונשים מהציבור החרדי מאושפזים עכשיו במצב קשה מאוד. בהם, 9 נשים צעירות בהריון, אמהות לילדים קטנים. ואלפי חולים שנמצאים בבתיהם. כן. אלפי חולים. יש בהם חולים קל, בינוני וקשה.

יש עכשיו אנשים שמוכנים לתת את כל הרכוש שלהם בשביל עוד קצת אוויר בריאות. עד כאן העובדות! עובדות. שחור על גבי לבן. אפס פרשנות, רק עובדות.

והנה עוד כמה עובדות פשוטות: התורה מצווה אותנו לשמור על הבריאות שלנו ככל שזה בידינו. הציווי מדאורתייא הפשוט והידוע לכולם הוא: ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. ויש עכשיו קומץ של אנשים ששומעים את זה וקופצים ואומרים:
מספיק כבר לומר את זה! הפכתם למשרד הבריאות? כל היום זה מה שיש לכם לומר? להפחיד אותנו? בריאות ובריאות..

מה עם לימוד תודה? זה לא חשוב? ילדי התלמודי תורה לא חשובים? בריאות יותר חשובה מהתורה של בני הישיבות? של אברכי הכוללים? עוד מעט נדבר על התורה שלנו. ובכלל על עולם התורה.

אבל לפני זה. יש ציווי בתורה לעשות חתונה עם 800 משתתפים? חתונה??? זה כוילל? זה תלמוד תורה? אין אחד מבין כל משתתפי החתונה שיכול חס ושלום להדביק מישהו ולהרוג אותו? או אותה.. או אישה בהריון?

ועכשיו קצת על הבריאות. איך חז”ל התייחסו לנושא הזה. אם היו היום בדורנו את האמוראים הקדושים, במה הם היו עוסקים בבית המדרש?

אז הנה הגמרא מספרת במסכת שבת בדף פ”ב עמוד א’. ואני אשמיע את ההסבר של הגמרא מהמגיד שיעור מבית “דרשו”, הרב מאיר שפרכר.

רב הונא אומר לבן שלו רבה, לך לבית המדרש של רב חסדא, ותלמד ממנו הלכות בריאות הגוף! אדרבה הוא אומר, אם זה מה שהוא מלמד, אז כל שכן שאתה צריך ללמוד ממנו. ולא מדובר שפם על דברים של פיקוח נפש, שיכולים להרוג מישהו… אנחנו מדברים על 432 יהודים חרדים ויראים שנפטרו! ועל אלפים אחרים נוספים.

כתב הרמב”ם הלכות דעות פרק ד הלכה א: ” צריך האדם להרחיק את עצמו מדברים המאבדים את הגוף, ולהנהיג עצמו בדברים המברים והמחלימים”

שלחן ערוך יורה דעה סימן קטז ס”א: כל מכשול שיש בו סכנת נפשות, מצות עשה להסירו ולהישמר ממנו, ולהיזהר בדבר יפה יפה, שנאמר: “הִשָּׁמֶר לְךָ וּשְׁמֹר נַפְשְׁךָ מְאֹד”. ואם לא הסיר, והניח המכשול המביא לידי סכנה, ביטל מצות עשה. על כן, לא ישתה מים מגולים, ולא יתן מעות לתוך פיו שמא יש עליהם זיעה, ועוד ועוד…


שמעתם על מישהו שנפטר כי הכניס מעות לפיו? ובכל זאת, שולחן ערוך מפורש: ביטול מצוות עשה. אז מה נאמר על חתונה? על בר מצווה? על ברית? על שבע ברכות? החשש שמישהו שם חולה ומדביק עוד שניים שמדביקם אחר כך עוד עשרה בבית הכנסת… וסוף השייירה הזו יהיו ארבעה או חמישה נפטרים.. למה? כי למישהו היה חשוב מאוד מאוד להיות דווקא היום בכולל!

מילא כולל.. אבל היה חשוב לו להיות בברית של איזה בן דוד. אני פונה עכשיו רק לאלו שמזלזלים בבריאות של כולנו:
אתם גורמים לביטול תורה של רבים! במשך ימים שלמים! כי כל יום שהמגפה כאן, אין לימוד תורה בצורה מסודרת. גם ילדים שלומדים בניגוד להנחיות במחתרת.. הם לא באמת מרוכזים ולומדים.

אתם שגורמים למאות אנשים להאבק עכשיו עם מכונת ההנשמה שלהם! להתחנן לאוויר. לאלפים גרמתם כבר לאיבוד כוחות הגוף, לעייפות אדירה, לאיבוד הטעם והריח גם אחרי חודשים מאז שהם החלימו.. אתם גורמים להלוויות. לנפטרים. לאלמנות. ליתומים. לבכי.

מקודם

ר’ יעקב, השווער רוצה לראות את ההיתר הוראה?

מקודם

לחתן את כולם בכבוד? איתנו זה אפשרי כל הפרטים≥≥≥

מקודם

למה להעיב על רגעי האושר? לחתן את כולם בכבוד? איתנו זה אפשרי

מקודם

וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

כן אתה שמתסובב בלי מסכה, שהולך לאן שבא לך, שנכנס ויוצא מהשיבלאך בשביל תפילת מנחה.. אתה גורם למאות נפטרים שלא יוכלו יותר להתפלל מנחה. זהו. הם בקבר. אבל המנחה שלך חשובה!!

מספיק להאשים את כל העולם! אין כאן רדיפת דת! זה לא התקשורת שמדביקה את הנשים האומללות הללו. לא ליברמן ולא ביבי ולא אף אחד אחר! זה אתה שהיה חשוב חשוב לך החיידר של הילד.

זה אתה שיודע שאתה צריך בידוד… אבל אין לך שום אחריות. מצפצף. כאילו משרד הבריאות זה הק.ג.ב ואתה אותו יהודי ברוסיה שמוסר נפש למצוא כזית מצה בפסח. מי יתן את הדין?

מה אכפת לנו מהחילונים ומההפגנות בבלפור? זו התשובה שלכם? החילונים מנחים תפילין? הם שומרים שבת? הם מקיים את ונשמרתם מאוד לנפשותיכם?

ואז בא עוד איזה חכמולוג שאומר: אתם התקשורת החרדית שעושים את החילול ה’ הכי גדול! אתם חברות לברלרים שמטיפים מוסר. מי אתם בכלל? נכון זה מה שאתה אומר שם? אז הנה אני אספר לך. זה לא מוסר!.  זה לא מסילת ישרים. מי אנחנו שנטיף מוסר אחד לשני. לבקש ממך יפה שאל תהרוג את השכן שלך.. זה מוסר? לבקש ממך שתאפשר לישיבות לחזור ללמוד, זה להטיף מוסר?

והחילול ה’ הכי גדול בעולם זה אותם סרטונים מחתונות ותפילות המוניות שמסתובבים בכל העולם וגורמים לאנשים להתרחק עוד קצת מהיהדות! עוד קצת לשנוא את התורה חלילה. עד מתי נצטרך לצעוק את זה? מה קרה לנו?

קחו אחריות על המשפחה שלכם. על עצמכם. אל תצאו בלי מסכה! אל תלכו לשום חתונה. אנשים מתים מזה!!!
אל תלכו לבתי כנסת מלאים בבני אדם! זה מצוות דרבנן מול מוות של אחרים. לכו לערי מקלט. תברחו למקום רחוק. לא כאן בתוך ירושלים ובני ברק. תסתכלו על מודעות האבל!

מה זה משנה אם אתה חסיד, ליטאי, ספרדי, הפלג הירושלמי, מזה משנה? זו לא מחלוקת על אידאולוגיה והשקפה! זה חיים ומוות.

הדברים נאמרים בכאב, לחלק מאוד קטן בתוכנו שעושה דין לעצמו וגורם לכל השאר לעוד ימי סגר, לקושי כלכלי נוסף, לסגירת בתי המדרש, לנזק רוחני אדיר למאות ואלפים.

וכמה מילים על אחריות המדינה: תפקידה של המשטרה לאכוף את הסדר. נקודה. אם יש נגיף שמסתובב בין אנשים והורג כאן נשים צעירות ובעלי משפחות בשיא חייהם.. צריכים לעצור את הנגיף הזה. ואם הנגיף נישא על ידי בני אדם שמסתובבים ברחובות, צריך לעצור את האנשים האלו.

תפקידם של שליחי הציבור בעת הזו לעשות משהו! הסגר הזה לא רציני, לא עוזר ולא מוריד את המספרים. המספר היחיד שעולה מידי יום זה מספר הנפטרים והחולים במצב קשה. איפה אתם ראשי הערים החרדיות? קולכם לא נשמע. יש לכם עיר, עם סמכויות ותקציבים. עם מאות עובדים, ואגפים שונים.

לא אתם צריכים לברוח לעיר מקלט… לא אתם. איפה אתם? קומו ותביאו תוכנית רצינית בשיתוף עם כל הרבנים, ותתחילו לעשות סדר! במקום שאין איש השתדלו אתם מאזינים להיות אנשים! כל אחד במקומו! לקחת אחריות עליו, על משפחתו. מותר ללמוד בבית, אין איסור כזה. מותר להתפלל בבית. מותר. מותר לא להגיע לחתונה. ולא להגיע לאירועים.

ונשמרתם מאוד לנפשותיכם!

4.2 38 votes
דרג כתבה זו

יש לך ראש טוב, אז למה אין לך עבודה מסודרת?

164 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

למה מי הוא. עוד בחור שמצא תעסוקה במקום שמשמיע רעש. האם הוא ראוי להיות העומד בשער. עם כל הכבוד יש רבנים לעניין הזה וגם בזה יש חילוקי דעות ויש שטוענים שהתגברות החולים זה משום שסגרו את תלמודי התורה והתפילה הרי בסגר הקודם למדו וההדבקה הפסיקה הרי כל מי שרק יחשוב קצת ויפסיק לשמוע לגאווה וכוחי ועוצם ידי של נתניהו יראה שיש פה יד ה’ הרי ההדבקה היא בלתי נמנעת והאנשים שהכי נשמרו נדבקו אפילו אחרי החיסון עכשיו אנו שומעים שהחיסון לא יעיל למוטציה החדשה כל אחד יעשה חשבון נפשו להתחזק ולחשוב מה הקב”ה רוצה ממנו ולהפסיק להמיר את האמונה ב”אלוהי… להמשך קריאה »

אשר
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

דיברת שטויות בק”ג

מישהו
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

הוא לא דיבר על תלמוד תורה

אני
Reply to  מישהו
1 חודש לפני

ישקודם כל אתהתורה היהדות שזה כולל תפילה במנין נורמלית חידרים ישיבות וכדו’’ ורק אחרי זה פיקוח נפש ולמה הרי כתוב שפיק’’נ דוחה הכל תשובה משום שאם נוותר על הדברים האלה שהם בסיס היהדות אז לא נישאר יהודים כלומר זוהי שעת השמד ולכן איאפשר להתחשב בשמירת הגוף בחיים אלא על הצלת נפשינו ונפש ילדינו

מושבניקים
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

כל הכבוד לו. סוף סוף מישהוא הרים את הכפפה.
תמשיכו לכתוב תגובות שמדחיקות, שמכחישות, שמסירות אחריות. מצטדקות ומתחסדות. מלוות בפלפולים וציטוטים.
אחר כך אל תתפלאו ואל תוקיעו את השנאה כלפינו. כל אחד כאן חושב שהוא המציא את הגלגל. שהוא חצי פרוייקטור קורונה וחצי רב. הנתונים בשטח שחור על גבי לבן הם התשובה המוחצת. וזה לא משנה בכלל אם השדרן הוא עצניק אן חסידי או ספרדי או רב או בעל בית או אברך כולל. תפסיקו להכנס לקטנות !!!!!! פעם אחת תודו ותגידו נכון! הוא צודק! טעינו!
אין כאן הבנה שזה ירייה ברגליים שלנו??? שאנחנו פועלים נגד עצמינו?? נלחמים נגדינו???

למבורגיני
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

את כל זה כתבת בלי לחשוב כתבת בשביל לנקות את במצפון שלך כי בטוח אתה מזלזל כי קשה לך לקבל!!!! במילה אחת אפשר לסכם את כל אותם אנשים שמזלזלים כמוך “ידיכם מלאו דם”

''גדויילי ישרואל''
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

נראה שאתה מצאת יופי של תעסוקה.
להיות העמלק של הדור שמקרר….

קוטל הקטלנים
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

מי נעץ את התגובה חסרת המחשבה הזאת

מרדכי
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

רוצח

שבי
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

אל תזלזל……גם אם אתה צודק, תהיה חכם. אומרים לך משהו- ועשית ככל אשר יורוך.
מימרן מתיעץ עם גדולי ישראל…ואתה??

A.P.
Reply to  ישראל בטח ה'
1 חודש לפני

חבל להרגיע לא קרה כלום כואב לו רק שיש כאלה אנשים שלא חושבים על אחרים ויוצאים הוא רק מתכוון לטובתנו את לא להתעצבן עליו לא קרה כלום

אבי
1 חודש לפני

הכי גרוע ששדרן נהיה רב בייייי

צחנוטוכנאגככהנג
Reply to  אבי
1 חודש לפני

להגיד לך לא לרצוח אנשים זה לא הופך אותו לרב יא עצניק

איש אחד
Reply to  צחנוטוכנאגככהנג
1 חודש לפני

מה רע בעץ

העצניק
Reply to  צחנוטוכנאגככהנג
1 חודש לפני

טוב לדעת שמי שאומר דברים נכונים הוא עצניק

חיים
Reply to  צחנוטוכנאגככהנג
1 חודש לפני

מספיק לשמוע את ההסתה מהתקשורת החילונית, עכשיו גם החרדים,
הרי רוב הציבור שומר ומי שלא שומר לא יעזור לו מימרן.
לכן מימרן בתמימותו הצטרף למסיתים נגד כל הציבור החרדי, והוא חושב שהוא עושה מצוה.

מישהו
Reply to  חיים
1 חודש לפני

התקשורת החילונית לא צריכה אותו,
אדרבא שיתפרסם שלא לכולם ניחא באפקרותא.

אדם
Reply to  אבי
1 חודש לפני

שלא שמעים לרבנים אולי אנשים שיש להם כושר שיכנוע יעזרו

קול חי תמיד איתי
Reply to  אבי
1 חודש לפני

כואב לך שזה שדרן מקול חי אמר את זה????????

מישהו
Reply to  קול חי תמיד איתי
1 חודש לפני

מה הקשר אתה מחפש על מה להתבכיין??? מה הקשר מישהו מקול חי ….

מישהו
Reply to  מישהו
1 חודש לפני

אתה זה שמנסה להיתבכיין

פנחס
Reply to  אבי
1 חודש לפני

והנה חכמולוג מס’ 2

הודעה שקולה
Reply to  אבי
1 חודש לפני

קבל אמת ממי שאמרה

לגופו של ענין
Reply to  אבי
1 חודש לפני

אם יהיה כאן מלחמת אחים הכתובת תהיה על הקיר כל מי שהבאיש את ריח הציבור החרדי יתן את הדין ואני מתכוון לאנשים חסרי האחריות שלא מעניין אותם כלום מלבד עצמם

פרשן
Reply to  לגופו של ענין
1 חודש לפני

אני מבקש להציע תובנה ועל הדרך גם לדון לכף זכות רק בקשה אחת לפני שאתם מגיבים תתבוננו שניה. לדעתי חוסר האחריות והזלזול נובע משתי סיבות עיקריות אחת טכנית והשניה מהותית הטכנית כיוון שלשמור בצורה הדוקה והרמטית כמעט ולא יתכן במגזר שלנו . ילדים ..בתים קטנים.. תפילות..לימודים..וכו’ נוצר איזשהו קרירות וחוסר הבנה מהו ענין קריטי ומה פריבילגיה… הסיבה המהותית נעוצה בענין תאולוגי עמוק שנובע מהתפיסה הגלותית שלנו של חיי נרדפות סיפורי הפריץ ומושקה אף פעם לא נגמרו רק ששמו של הפריץ משתנה מפעם לפעם וכל הנחתה של הנחיה נדמית כרדיפה וגזירת שמד מה שמעורר אנטגוניזם ורצון לעשות דווקא וכמובן להדחיק כל… להמשך קריאה »

לגופו של ענין
Reply to  פרשן
1 חודש לפני

על החלק הראשון לא דיברתי כולם מבינים שאם היה תחלואה גבוהה והקפדה על ההנחיות לא היה עילהום גדול כזה ועל החלק השני עליו אני מדבר לא לחשוב שכל דבר מנסים לרדוף אותנו אלא בצורה הגיונית גם אם צריך לפתוח חיידרים אין מצווה ללכת בלי מסכות

מיכאל
Reply to  אבי
1 חודש לפני

חבל שאתה מתעלם

אחד
Reply to  אבי
1 חודש לפני

קהל את האמת ממי שאמרה…….

חסידים שעברו כבר את הקורונה
Reply to  אבי
1 חודש לפני

מיילך פירר צדק כשהוא אמר שבחורף הקורונה יהיה יותר חזק ברוך השם שאצל החסידים כמעט כל מי שאני מכיר כבר נדבק אז מה אתם רוצים מאיתנו תפסיקו להסתובב אצל החסידים לכל גפרור יש שתי צדדים אם אתה שומר ולא מסתובב והולך עם מסכה שזה שמונים וחמש אחוז ותשעים וחמש אחוז עם שתי הצדדים הולכים לא מאה אחוז וקונה לעצמך אוכל לכל הסגר

מרוקאי גאה
Reply to  אבי
1 חודש לפני

מנוול שכמוך
תתבייש לך
הדברים הם אמת לאמיתה
ואתה שבוחר להתחמק ממציאות נוראית ולזלזל בדברים שהם פיקוח נפש
עליך גם כן מדובר……..

....
1 חודש לפני

ואוו חזקקק
נגע ללב

פינוקים של החיים 🍔🚘🍨
Reply to  ....
1 חודש לפני

קצר וקולעה.

צחנוטוכנאגככהנג
1 חודש לפני

פשוט התענגתי על כל מילה
אבי מימרן עם אומץ גדול ונדיר
שכוייח עצום

אפרים
1 חודש לפני

מצטט מהרמב”ם???
שילמד שם גם הלכות חילול השם.

צחנוטוכנאגככהנג
Reply to  אפרים
1 חודש לפני

חילול השם אנשים כמוך עושים
תתבייש לך

קול חי תמיד איתי
Reply to  צחנוטוכנאגככהנג
1 חודש לפני

תגיד לי מה יותר גרוע חילול השם או פיקוח נפש?????????

תחשוב
Reply to  קול חי תמיד איתי
1 חודש לפני

תלמד מה זה חילול ה עולם בלי תינוקות של בית רבן לומדים תורה זה חילול ה
תפסיקו להכניס את דעת הבעלי בתים העקומה כאילו זה דעת תורה
לא כל מה שהחילוני אומר זה חילול ה אין מצווה להתעקש להיות עם הארץ

קול חי תמיד איתי
Reply to  תחשוב
1 חודש לפני

מה הקשר?????????

הזוי
Reply to  תחשוב
1 חודש לפני

בסדר אז אפשר בבית בצימצום כמו פעם

מישי
Reply to  קול חי תמיד איתי
1 חודש לפני

חילול ה’

פנחס
Reply to  אפרים
1 חודש לפני

הנה חכמולוג מס’ 1

באדי החתיך😍😘
1 חודש לפני

אמת לאמיתה!
חבל מאוד שאין לאנשים משמעת עצמית.
חבל מאוד על דאבדין ולא משתכחין?
רפואה שלימה לכל עם ישראל ויהי רצון שתתבטל הגזרה הנוראה בקרוב ממש אכ”יר

אוהב כל אדם...
1 חודש לפני

צודק בכל מילה !!!
ושלא ניהיה כמו מחבלים עם דם על הידיים או עגמת נפש על הידיים
דייייייייייייייי להצטדקויות ולהתחכמויות
פשוט להיזהר

מוריה
1 חודש לפני

צודק צודק !!!!!!

מוחמד סוואסי
1 חודש לפני

הרב אבי אשרינו שזכינו לשליח כזה חזק 🕴🕴

יאיר
1 חודש לפני

כל הכבוד לאבי מימרן היקר והאמיץ.

כל מילה בסלע.
כל מילה אמת ומהלב!

בנצי
1 חודש לפני

אמת..אמת….אמת…
די כבר לחיות בשקר
יש סדרי עדיפויות..ואבי צודק..
נקודה.

מישי
1 חודש לפני

אוחחח מה זה התקיפה הזאת אבי??? אפשר גם בעדינות מה הקשר חתונה עם 800 משתתפים גם לפני הקורונה זה לא היה קורה זה היה מדי חריף מפיסקה 18 עד הסוף אבי הגזמת הגזמת לכל הדעות בהתקפה מה אתה מאשים??? עם כל הכבוד וההערכה וחוץ מיזה גם מצוות מדרבנן צריך להיזהר ולא לומר תפילה זה רק מצוות דרבנן (השורה הזאת עצבנה אותי במיוחד) אל תלכו לשום חתונה בוא תגזים למה שאני לא ילך לשום חתונה וייכנס לדיכאון בבית?? אז נכון צריך לשמור ולשים מסיכה בשביל להגן על הקרובים לנו ולהגן על החברים והשכנים אבל בוא עד לכלוא אותנו בבית סגורים שרק… להמשך קריאה »

מזועזע
Reply to  מישי
1 חודש לפני

טיפשה משועממת

קול חי תמיד איתי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

כי בניגוד אליך זה כואב לו

יוסי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

כן אל תלך לשום חתונה ותהיה בדיכאון בבית כדי שלא תהיה רוצח!!!

אני
Reply to  יוסי
1 חודש לפני

אפשר להיות בבית בשמחה… לא בדיכאון…

אנונימי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

צודקת בכל מילה, לכל המתייפיפים פה קשה עם זה, אבל לדעתי המשפט כי לאבא התחשק לשלוח את הילד לחיידר זו בושה! חיידר זה לא לונה פארק, התורה מחזיקה את העולם , היא מגנה ומצילה והיא בטוח לא גורמת למוות! וכן אני פנאט שמאמין בזה בכל לב! מנין לך שהנשים האלה נדבקו בחתונות? המחלה הזו נפיצה ובמיוחד עכשיו עם המוטציה הבריטית אפשר להדבק תוך דקות גם בסופר עובדה שגם בעבר היו חתונות ולא ראינו את התמונות האלה, לפעמים בגרות אמיתית היא לא לחפש אשמים אלא פשוט לקבל את הדין באהבה

יהודה
Reply to  אנונימי
1 חודש לפני

על התורה העולם עומד, אבל למה התורה של תינוקות בית רבן תלויה בללכת לחיידר? אפשר להמשיך בלימוד בבית, יהודי לא תלוי בזמן ומקום ויכול להמשיך בעבודת ה’ בכל מצב כמו שראינו לאורך כל הדורות. מה עשו אפרים ומנשה בני יוסף, לבד במצרים עד שהגיעו כל שאר השבטים? זה דורש מאיתנו ההורים יותר להשקיע. אבל העולם עומד גם על גמילות חסדים וזה מה שנותן לנו מוטיבציה לעשות חסד עם הקהילה ולהגן על כל האנשים נשים וטף

גדליה
Reply to  יהודה
1 חודש לפני

כנראה אין לך ילדים אז אתה לא יודע על מה אתה מדבר, הרחוב החרדי ב2021 מסוכן פי כמה ממצרים לפני 30000 שנה, המבול הייתי מציע לאנשים לנסות לשרוד מחוץ לתיבה? המבול הרוחני שיש היום המקום היחיד בו התורה יכולה להתקיים הוא החייזר, הישיבה, בית המדרש….ואני לא צריך שדרן רהוט כדי לדעת את זה מספיק לי לשמוע ששאלו את ר חיים אם לסגור את החיידרים והוא ענה במילה אחת: חלילה

מישי
Reply to  גדליה
1 חודש לפני

נכון

מישי
Reply to  יהודה
1 חודש לפני

נשמה אתה חושב שלימוד בבית זה אותו דבר??? אהההה מה תעשה אם כאלה שההורים שלהם חיוניים כפרה אהה והם לא בבית בשביל לשבת לך על הראש מה מה יש לך תשובה לזה??? אתה חושב שיש לילד ריכוז לשבת לשמוע בטלפון בוא תשים ילד ליד טלפון תראה כמה זמן הוא מצליח לשבת ואל תשכח גם שהכל מקוצר וגם אם הוא כן מצליח לשבת זה אולי שעה כי מקליטים כל שיעור 20 דק’ אז אל תספר לי סיפורים מזמן התנ”ך כי זה לא השוואה לא בדרגה אוקי ההורים אז היו בבית התנאים היו אחרים אוחח איזה השוואה מטופשת

אחד
Reply to  אנונימי
1 חודש לפני

מה שייך לקבל דין באהבה ותהרוג אנשים מחוסר שמירה
יהמפגררררררר

אבי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

דיבר כמו אנטישימי

''גדויילי ישרואל''
Reply to  אבי
1 חודש לפני

אדם כמוך גורם לאנטישמיות ושנאה…..

אחד שהתחסן
Reply to  מישי
1 חודש לפני

סליחה על האמת, אבל שימי לב שאת בת ומסתבר שאת פחות בקיאה בהלכות תפילה מגברים…
מה שאמר אבי על התפילה, שתפילה בבית כנסת זה מדרבנן. אפשר להתפלל בבית או במנינים קטנים, מצוות “ברוב עם” לא חשובה יותר מפיקוח נפש!

פרת משה רבינו
Reply to  אחד שהתחסן
1 חודש לפני

הרב אבי אמר ברור שהוא צודק

אשכנזי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

הביקורת על החתונות יש בה מן הצדק אבל על הביקורת על תפילות בבתי הכנסת ועל לימוד תורה הוא לא צודק גם אם הרב של אבי מימרן סבור כך, הרבה רבנים סוברים אחרת, והם סוברים שאין דרך להינצל מן הנגיף, רק ע”י תפילות ולימוד תורה בצפיפות כן כן !!!! ומה שהמוסדות נסגרים זה רק בגלל הלחץ מהשלטונות כ”ק האדמו”ר מאמישנוב אמר שבארה”ב למרות שהנגיף הסתובב בטירוף, עד שלא סגרו את מוסדות התורה, לא היה מת אחד !!! לאותו דבר בארץ כל ה9 נשים בהריון הגיעו למצב קשה רק מתחילת הסגר שאין לימוד תורה לתפילה כראוי. !!! גם הגרח”ק כשנכנסו אליו שנה… להמשך קריאה »

אחד שהתחסן
Reply to  אשכנזי
1 חודש לפני

שום רב, גם לא מהעצניקים אמר שצריך ללמוד בצפיפות! נמאאאאאאאאאאאס מהשקרים!!!!

יוסף
Reply to  מישי
1 חודש לפני

אל תכנס לדיכאון בבית . תמצא לך עבודה חיונית ותצא רק תשמור על עצמך ועל הבריאות של הסובבים אותך לך תתנדב בבתי חולים או תעזור למסכנים שבבידוד ואין מספיק כח אדם לעזור להם לך תסדר מוצרים באושר עד שים לך מוזיקה שמחה באזניים ותעבוד בכיף שלך. יש עובדות שאנשים מתים נכון חלקם היה להם מחלות רקע אבל עד הקורונה הם חיו עם המחלות האלה שנים רבות הם הצליחו לשרוד עד עכשיו. פתאום אתה קולט מודעות אבל בכל יום מתחדשות על הלוח מודעות ואין בית אשר אין שם מת . ה’ יצילנו ונזכה להבין מה זה ועל מה זה הצרה הגדולה… להמשך קריאה »

מישי
Reply to  יוסף
1 חודש לפני

אני כבר מתנדבת כי עברתי קורונה

מושב
Reply to  יוסף
1 חודש לפני

חחחחח מה זה חיוני חיוני זה לא פיקוח נפש כל עובד שני במדינה הוא עובד חיוני עובדי העירייה התקשורת עובדי הקלפיות עובדי המדינה והכנסת עובדי בניין אמר לי פעם משהו ששוטר רואה חרדי הוא מיד נותן לו קנס כי רוב החרדים או שהם לומדים תורה או שהם עובדים בעבודה תורנית שזה לא חיוני

קול חי תמיד איתי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

אם תראי את הילד שלך עומד לקפוץ מהגג את גם תגיבי ‘בעדינות’

מישי
Reply to  קול חי תמיד איתי
1 חודש לפני

מה הקשר?

החיים הם מתנה🎁
Reply to  מישי
1 חודש לפני

תעצרי רגע ותחשבי.
אם חלילה היה מדובר במשהו מבני משפחתך.
גם אז היית בוכה שאת רוצה להשתחרר בחתונה?
אני חושבת שהתשובה ברורה.
והלו, תתעוררו מדובר פה בחיים של משפחות שלמות, לפני שאתם מפרים הנחיות תחשבו על החופה של אחד מהילדים הללו, שהתיתם מאמו בגלל שאנחנו לא עטינו מסכה, חשבתם?
יופי.
ובכלל חיים שלמים בלי אמא בגלל חוסר אחריות…
רח”ל שלא נדע.
אז בבקשה בואו נשמור!!!!
בשבילנו ורק בשבילנו.
ואם לא השתכנעתם אז יש באתר כתבה עם רשימת חולים והפירוט…בואו נרוקן אותה. עם תפילות כמובן, אבל בד בבד עם שמירה על ההנחיות.
ותודה אבי על הדברים!!!

Last edited 1 חודש לפני by החיים הם מתנה🎁
משה
Reply to  מישי
1 חודש לפני

אתמול היתה חתונה באיזה חסידות עם משהו כמו 800 משתתפים אז לא צריך להתריס!!!

נהוראי אלביליה
Reply to  משה
1 חודש לפני

יתריס וידבר כמה שהוא רוצה…
קורונה ??800 משתתפים ???
רוצחים !!!

אבי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

אסור לרצוח אחרים כדי למנוע את הרציחה של עצמך…
על יהרג ואל יעבור שמעת?
מאי חזית דדם דידך סומק טפי…

הזוי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

אני אחרי קורונה חלשה מאוד גם אים אני רוצה ללכת לחתונה לא יכולה כי יש מצבים שממש הקורונה לא נעימה בכללל בלשון המעטה צריך לחשוב גם על האנשים האלו

חן כהן
Reply to  מישי
1 חודש לפני

למות מדיכאון בבית? אויש, הבית הוא ממלכתו של יהודי. חוצמזה, עדיף למות מקורונה? בכבוד…

מישי
Reply to  חן כהן
1 חודש לפני

כן ממש ככה בוא נראה אותך סגור בבית לי יש סבא בן שמונים בלע”ר אלמן מה נראה לך שהוא היה בסגרים בבית ולא יצא לשום מקום??? לא לא לא הוא הלך הוא טייל הוא התארח וכן אנחנו יותר נזהרנו תחשוב גם על האנשים האלה שהם בפירוש יכלו למות בבית מדיכאון ואף אחד לא היה יודע אז חלאס עם זה

אחד שהתחסן
1 חודש לפני

דברים כדורבנות! חזק וברוך!!!!

רק על אבינו
Reply to  אחד שהתחסן
1 חודש לפני

מילה בסלע!!! חיזקת!!!
תגידו למה יש אנשים שלא קולטים דברים כ”כ פשוטים וכ”כ ברורים ואמיתיים?

אהרון
1 חודש לפני

מעט מדי ,ומאוחר מדי ,הרבה אנשים כבר לא איתנו..
אם עוד אנשים היו קמים לפני שבועות וחודשים, ואומרים את מה שהשדרן היקר הזה אמר,המצב היה
אולי נראה אחרת.
אולי כבר נתעורר ולא נצטרך להשתתף שוב בצערם של אלו המבקשים שנתפלל עליהם או על קרוביהם.
או חס ושלום גרוע יותר..וזה מה שהשם רוצה.
דרך אגב משהוא עדיין רוצה לטעון את הטענה המטופשת ש”קורונה היא סתם עוד שפעת”?.

Bash
1 חודש לפני

ישר כח דברים כדורבנות, המצב ממש קשה ומוטלת אחראיות על כולנו להתחזק ולהשמר כמה שיותר, במסכה, בריחוק, ובפחות להפגש, והכי חשוב חיזוק בשמירת תורה ומצוות ותפילה מתוך הבית / חצר ובעבודת ד’.
שה’ יאמר בקרוב די לצרותינו ונתבשר בגאולה.
אמן.

א.ד
1 חודש לפני

חזק ואמץ! צודק בהחלט!
חילול השם מוחלט מה שקורה בחוץ!
בושה!

מאיר
1 חודש לפני

אבי אתה כל כך צודק רק שאלה קטנה איפה הרבנים שלנו?????

משה
1 חודש לפני

כמה אנשים נכנסו לדיכאון?
צריך גם לחשוב מהם…….

תקשיבו לי
Reply to  משה
1 חודש לפני

כמה התאבדויות….
אנשים איבדו את יקריהם נפשית…
שכל אחד יעשה מה שרבו מצווה לו
ובזה נגמר העניין.

אחד
1 חודש לפני

הוא צודק ב 100%

אבי
1 חודש לפני

גם אם הוא צודק בחלק מהדברים עדיין זה לא אומר שהוא לא מדבר מיתוך שנאה לאברכים וחרדים

מישהי🙈
Reply to  אבי
1 חודש לפני

איפה אתה חי למה שישנא אברכים תגיד אתה נורמלי

מישי
Reply to  מישהי🙈
1 חודש לפני

לא שינאה אבל כן בזילזול

הצדיק מנהריה
1 חודש לפני

אין רבנים בעם ישראל יש רב חדש אבי שדרן רדיו חרדקי אשריכם ישראל…

צחנוטוכנאגככהנג
Reply to  הצדיק מנהריה
1 חודש לפני

לטענת אנשים כמוך באמת אין רבנים בעם ישראל
כאשר כל הרבנים אומרים לשמור על ההנחיות ואנשים (אם אפשר לקרוא לכם אנשים…) לא שומרים

אפי
Reply to  הצדיק מנהריה
1 חודש לפני

למה קשה לך לקבל אץ האמת ממי שאמרה? מה עוזר לך להטיל רםש באדם? קבל דברים של טעם היוצאים הלב..

מישהי🙈
Reply to  הצדיק מנהריה
1 חודש לפני

לך לך תמצא חרדקים אחרים אם אבי חרדק אתה רחוק מליהות”צדיק” אז תסתום

הצדיק מנהריה
Reply to  מישהי🙈
1 חודש לפני

לא אמרתי שהוא חרדק אמרתי רדיו חרדקי וה האמת לכל מי שיודע

דובר המגזר
1 חודש לפני

ואאי שימו לב בול אותו סיגנון וקול של הרב מנחם שטיין שליט”א
ר אבי שליח נאמן להצלת נפשות
שמעו ותחי נפשכם

תנחום
1 חודש לפני

אמיתי… דוקר… כואב…
שימו לב כל המתנגדים והמפיצי דיסלייק…
הוא מדבר כזה הרבה בשביל אבא שלך!!!
אמא שלך! סבא! סבתא! דוד! דודה! שלך!!!! לא שלו… בעצם גם שלו.. אבל תראה איזה איכפתיות…
מקריב למען הכלל…
יהי רצון שנשמע ונתבשר בשורות טובות

סליפי ג'ו
1 חודש לפני

אחלה מימרן יישר כוח

טוסטוס לא יעבור
1 חודש לפני

חבל להיות רב זה לא בישבילו אם רע לו להיות שדרן שילך להיות שחקן בטאטרון

ד"ר קורדובירו
Reply to  טוסטוס לא יעבור
1 חודש לפני

לפחות הוא עושה משהו חיובי
מה אתה עושה? צופה כל היום במערכוני ברדק?

הזוי
Reply to  טוסטוס לא יעבור
1 חודש לפני

קנאי

יאיר
1 חודש לפני

אבי אתה גדוללללללל כל הכבוד לך שאת שם תדברים על השולחן

יצחק מאיר
1 חודש לפני

אדון אבי מציע לך ללמוד בשולחן ערוך מה נקראת מגיפה רחמנא ליצלן.לא ראיתי שאומרים לסגור כבישים בגלל תאונות דרכים ולא ראיתי שמפרסמים כל יום בחדשות כמה אנשים מתו מעישון סגריה

נהוראי אלביליה
Reply to  יצחק מאיר
1 חודש לפני

תתעורר חבוב…
הקרונה זה לא שפעת…
תתפלל ותרוקן את רשימת היולדות שבמצב קריטי בגלל אנשים כמוך…

ליו
Reply to  נהוראי אלביליה
26 ימים לפני

הם חולות במוטציה הבריטית זה לא הקורונה

אפי
Reply to  יצחק מאיר
1 חודש לפני

אדון יצחק מאיר כנס למחלקת קורונה. כל השטויות שכתבת היו שייכים אולי בגל הראשון והשני, עכשיו עם המוטציה וכמות ההרוגים מה שאתה כותב זה כבר לא שטויות, זה שטויות מסוכנות..

חסידים שעברו כבר את הקורונה
Reply to  יצחק מאיר
1 חודש לפני

כל מי שמחזיק פלאפון הוא יותר רודף מי מי שלא הולך מסכה מי קרינה מתים כל שנה תשע מיליון אנשים תסתכלו בגוגל

קרם פטיסייר

טמבל,פה זה מזיק רק לך וגם זה לא בטוח בקורונה אתה וכל האנשים שכמוך הם רוצחים🤺🤺

מישהי🙈

טוב טוב בלבלן

הדמוקרטים מתמוטטים

השם שלך זה כפילות

מדינת ישראל
Reply to  יצחק מאיר
1 חודש לפני

לסגור כבישים לא אפשרי, אבל כן אומרים לשמור על חוקי הבטיחות בדרכים.

זרחיה
Reply to  יצחק מאיר
1 חודש לפני

א. אף אחד לא כתב שיש דין הילכתי של מגיפה.
ב. בתאונות דרכים מתו הרבה פחות.
ג. אם אדם אחד היב מעשן ובגלל זה אשה בהריון שתי רחובות ליד היתה במצב קריטי היו מדברים על זה בחדשות. סיגריות זה הרס עצמי, קורונה זה הורג אחרים.

יצחק מאיר
1 חודש לפני

למה לא מעלים את התגובות שלי??????????????

יואו
Reply to  יצחק מאיר
1 חודש לפני

חבל שמעלים את התגובות שלך!

מישי
Reply to  יואו
1 חודש לפני

חחחח איזה רע

מיכאל
1 חודש לפני

בסוף לכולנו יש את הכתם של אותם של שומרים ואחר כך נגיד אנטישמיות קל להסתכל על הבעיה של השני מאשר לתקן את עצמך

שלמה
1 חודש לפני

עצוב שצריך לדבר ע”ז…
עוד יותר עצוב שגם אחרי שרואים ומדברים וצווחים, לא עוזר.

מישהי🙈
1 חודש לפני

צודק ב100000000% אבי אתה חזק

ליצמן
Reply to  מישהי🙈
1 חודש לפני

כואב כמה שזה נכון

איש
1 חודש לפני

צ

Last edited 1 חודש לפני by איש
חייםםםם
1 חודש לפני

טוב שנשאר בדורינו אנשים שיודעים לדבר לעניין!!! כמו צריך. ולהגיד את כל האמת שכולם יודעים רק בורחים ממנו. יותר נכון מתאלמים יותר נוח להתפלל במניין יותר נוח לצאת כל הזמן מהבית כמובן בלי מסכה. תראו לאן הגענו השם ירחם 😢😢😢😲😲😲 לא מבין את מי לא מזיז שיש כל כך הרבה חולים קשים עכשיו????? תפתחו את הראש המצומצם שלכם ותחילו לחשוב גם על האנשים הלא המאוד רחוקים מספיק על אלא שאתם פוגשים כל יום בשטיבלאך וכו. שהשם ישלח רפואה שלימה בגוף לכל חולה עמו ישראל ובנפש לכל אלא שעדיין לא קלטו את הצב הקשה שבו אנחנו נמצאים ליליה טוב ורגוע לכולם… להמשך קריאה »

🧐😕🤔 דיי לשנאת חינםם 😭😭
1 חודש לפני

התקשורת מסיתה אותנו למלחמת אחים פנימית לשנאת חינם פנימית …
וזה בהשפעת התקשורת החילונית…

חוחיחשלי
1 חודש לפני

מחזק מאוד!!! אבי יש”כ.
אני אישית שעברתי ת’קורונה וגם להרבה כמוני יש ניסיון יותר גדול לא לשים מסיכה ופחות לצאת החוצה
אבל אחרי הדברים הכל כך נוגעים ללב, אני החלטתי שרק בשביל שלא יהיה יותר זלזול, אני ממשיך עם המסיכה והישארות בבית, אלא אם כן לצורך ואני ממליץ לכל אחד, שעבר כמוני להחליט כך, ושכרינו יוכפל בשמים.

אחות קורונה
1 חודש לפני

מתי תבינו שהקורונה הורגת!!! הורגת!!!
וגם לאנשים עם מחלות רקע מותר לחיות.
אנשים מגיעים במצב קשה עם ריאות חולות מאוד לבית חולים ומתים מהקורונה!!! ואחר כך אנשים אומרים שהרגו אותם בבית חולים….
אנשים נאבקים על כל נשימה ממש!!!!
תתעוררו!!!
לא תעמוד על דם רעך!!!

חסיד
Reply to  אחות קורונה
1 חודש לפני

הקורונה הורגת !!!
ולכן מה ?
יש מודל שנוסה קורים להם חסידי קרלין ששמרו בצורה המירבית שאפשרי
ורובם הגדול נדבק אז מה נגיד
הכאב גדול מאוד שאנשים נפטרים ובמצבים קשים מאוד ולכן מה הפתרופות
תקח ספר תהלים תעשה מעשה טוב זה וודאי עובד
האדמו”רים שלכאורה מזלזלים יש להם אחריות לא פחות משדרן כזה או אחר
הם לא יודעים שמתים ???
מסתבר שיש עוד שיקולים עין ערך הנשירה בישיבות וסמינרים
וברגע שלהשמר לא עוזר הרבה (קרלין )אז הם עושים את השיקול שלהם הרוחני הנפשי והגופני

קרלינר גאה
Reply to  חסיד
1 חודש לפני

אצלנו שמרו גם וגם.
ועשו הכל למנוע הדרדרות במצבים נפשיים ורוחנים.
ובקשר על השמירה המירבית,
אני לא מצליח להבין אנישים שאומרים נזהרת לא נזהרת ולכן ….
מה קשור?????
עושים השתדלות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
וכל השאר בידי שמיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(אני מתכוון גם לאלה שצועקים רוצחים, צריך לזכור שהכל משמיים!
ואם לא הקורנה מי יודע אם לא היו מתים ממחלות אחרות….
ואנשים שלא שומרים כי לא אכפת להם, ייתנו את הדין.)

הצדיק מנהריה
Reply to  אחות קורונה
1 חודש לפני

אין הערוד ממית אלא החטא

חיים
1 חודש לפני

נגיד שנכון מה שאמרת!
למה אתה מדבר כך מעל הבמה אתה לא מתבייש שאתה מדבר ברמזים על גדולי ורבני הדור אם כל הכבוד אילך
יש גבול מה שאתה עושה
כן כן התקשורת החרדית עבר כל גבול
ובכלל מה עם חילול השם והאחריותעל כך שאחינו החילונם שומעים כך ולא מליברמן אלא מהבית?!
תעשה חשבון נפש

אבי
1 חודש לפני

שיהיה 1000 לייקים הכי טפשי ששדרן מתערב לרבנים במקצעות בתקווה להבנה

מישהי🙈
Reply to  אבי
1 חודש לפני

נראה לי הולך יותר ילך לך על לייקים שלילים @

אבי
1 חודש לפני

שתהיה גדול תבין אני לא עצניק אני הכי בעד הדברים אנחנו החסידוצ הכי לא מפחדת

אבי
1 חודש לפני

העיקר שבעריות הכסף נכנס. לעדן את האנשים העסקנים במקום התושבים שלא אפילו רחובות נקיים וכלום רק עם אתה שכן של נקי לך הרחוב כל יום

מאיר.ס
1 חודש לפני

אני חוזר בתשובה קרוב ל30 שנה ותמיד היה קשה לי להבין מה זה שינאת חינם שביגללה נחרבו שתי בתי מיקדש והשלישי עדיין לא ניבנה אבל שאני רואה את התגובות פה אני מתחיל קצת יותר להבין מה קרה לכם קצת כבוד אחד לשני מה זה התגובות האלה

הזוי
Reply to  מאיר.ס
1 חודש לפני

אשריך

אמא למשפחה יקרה
1 חודש לפני

אני בת 31, בריאה לחלוטין, בתחילת הריון וכרגע נאבקת על כל נשימה בבית. הקורונה הזאת לא בדיחה ובכלל לא מומלצת!!! תעשו הכל כדי לא להידבק ולא להדביק. מבחינתי, אם נדבקתי ממישהו רשלן, שלא אכפת לו והסתובב בלי מסיכה ולא נכנס לבידוד, באמת אני לא מקנאה בעולם הבא שלו… הוא גרם לנו לסבל כ”כ גדול!! אל תגידו, שטויות, לי זה לא יקרה. אני מודה לה’ על המסיכה שלא ירדה לי מהפנים ועל בעלי שלמד והתפלל רק בשטח פתוח, עם מרווחים גדולים ועם מסיכה, בזכטת זה אף אחד לא נדבק מאיתנו

גדליה
Reply to  אמא למשפחה יקרה
1 חודש לפני

משתתף בצערך בכנות, אבל עם המוטציה הבריטית מאד הגיוני שנדבקת בסופר ממישהו א סימפטומי ואחראי בדיוק כמוך, לא לכל צרה מחלה יש אשמים, אבא שלי נפטר מסרטן ו לא היו לי חסידים להאשים ברצח לכאורה אז הרמתי עיניים לשמיים…

תנחום
Reply to  אמא למשפחה יקרה
1 חודש לפני

צמרמורת…
מאחלים ומתפללים לרפואה שלימה במהרה…

הזוי
Reply to  אמא למשפחה יקרה
1 חודש לפני

גם אני באותו מצב לא מתפקדת כבר חודש הצילווווווו

הזוי
Reply to  אמא למשפחה יקרה
1 חודש לפני

ה’ישלח לך רפואה שלמה אמן

Shlomo
1 חודש לפני

בתור יהודים מאמינים אנו יודעים שהכל בא משמיים שיש חטאים יש ייסורים , אין ספק שצריך להיזהר וחתונות המוניות מיותרות לחלוטין , אבל גורמי המגפה הם העברות ולשון הרע ומשלח מדנים בין אחים חמור מהכל , לאבי מימרן יש חלק גדול בזה כל היום מה אתה אומר על ההוא … וההוא אמר .. וההוא עשה…
עכשיו אתה בא לתת מוסר ?

חצילון
Reply to  Shlomo
1 חודש לפני

אתה מדבר לשון הרע בתגובתך…. יא חמור

הצדיק מנהריה
Reply to  חצילון
1 חודש לפני

אסור לומר על יהודי חמור גם אתה תתקן את מעשיך לפני שתטיף מוסר

מישהי🙈
Reply to  Shlomo
1 חודש לפני

עוד בלבלן

חיים ישרא'ל
1 חודש לפני

בס”ד 💐בוקר טוב🐓 *עקב המצב* אני כותב מלב כואב אבל אוהב! *אנא חוסו על הסובבים אותכם !!!* אם אתם לא חסים על חייכם, אחרים לא צריכים לסבול בגלל אנשים קלי דעת כמותכם. בּבֹא הרגע מה תגידו לכל מי שלא יכל *לנשום בצורה רגילה בגללכם*. נכון .. ! ! מסיכה זה לא נעים, ולא נוח, ולא מתאים, אבל זיכרו .. ! ! – מה עדיף?? *לחיות באי נוחות* או *למות ולרצוח בגלל נוחות* כל מי שהולך נגד הכללים הוא *רוצח* “חיזרו בתשובה”. עשו טובה לעצמיכם חיזרו בתשובה וכנסו לתלם, ואם אתם לא מאמינים, לפחות אל תיגרמו מוות לאחרים. כל מי שיש… להמשך קריאה »

A.P.
1 חודש לפני

חברה הוא לא התכוון לרע

מאיר
1 חודש לפני

ישרכח מעורר לתשובה ולהתחזק בשמירת החיים

משה
1 חודש לפני

כל מילה בסלע!!!
דיבר חזק!
אין אפילו משהו אחד שאני חושב שאפשר להעביר ביקורת וכל מי שמעביר בוקרת כנראה שהוא אחד מאלה שבוא מדבר עליהם ולכן זה מציק לו!!!!

מישי
Reply to  משה
1 חודש לפני

אני התנגדתי לצורה שבה הם נאמרו ואני הולכת עם מסיכה ואני מתנדבת אצל חולי קורונה וכן התנגדתי הוא התריס ועיצבן אותי הצורה שבה זה נאמר נשמה יש מנהיג לבירה אנחנו עושים השתדלות יותר מיזה מההה מהה לקרוא רוצח לומר שת”ת זה לא לונה פארק בא לאבא לשלוח ת’ילד מה לא הבנתי מה זה הזילזול הזה והארסיות מבין המילים שלו התחשק לו ללכת לבית כנסת אוקי אז לא נלך לבתי כנסת כי לפני 6 שנים היה פיגוע בהר נוף ולא נסתובב בתחנה מרכזית בירושלים כי היה שם פיגוע דריסה ולא נעבור כביש כי רחמנא אולי נידרס ולא נעלה לאוטובוסים כי קו… להמשך קריאה »

מישי
Reply to  מישי
1 חודש לפני

אנשים תתעשתו איבדתם פרופורציה כבר מה זה??

מישהי🙈
Reply to  מישי
1 חודש לפני

סתם מבלבלת את השכל

תמהההה
1 חודש לפני

מה הוא רוצה
מה שהרבנים אומרים זה מה שאנו עושים
אם הרבנים היו אומרים את מה שהוא אומר
כולם היו נשמעים
מה זה חדש לו שהרבנים מחליטים. הא

כל אחד עושה בדיוק מה שרבו אומר לו
הזוי שהשדרן לא יודע

מישהי שלא מבינה מה יש לכם 🤩
Reply to  תמהההה
1 חודש לפני

אף אחד לא ניסה להיות רב סך הכל הוא העמיד לכם עובדות לא מצמרר אותכם לחשוב על כל היתומים? 🤔 האלמנות ומשפחות בכללל

ז'וז'ו
1 חודש לפני

מצטרף בחום לדבריו של השדרן הנערץ והאהוב אבי מימרן.
ואוסיף; לצערי, על חלק לא קטן מהציבור החרדי בהתנהגות בתקופת הקורונה נאמר:
”משיב חכמים אחור ודעתם ייסכל”
כואב.

Last edited 1 חודש לפני by ז'וז'ו
הצדיק מנהריה
Reply to  ז'וז'ו
1 חודש לפני

הנערץ? אני מעריץ תלמידי חכמים ולא שדרני רדיו בושה זה אומר הכל….

גפני
1 חודש לפני

אני חושב שאבי עשה את זה מכל הלב ולשם שמיים
אבל בכל זאת כיון שהוא לא בא מרקע חסידי הוא לא יכול להבין את עמוד השדרה הרוחני של החסידים בטישים חתונות שבלי זה יתכן שחלקם יאבדו את כל הרוחניות שלהם

אני לא חושב
או יותר נכון אני חושב/בטוח שהרבה מבעלז הוא אדם בעל שיעור קומה ויש לו אחריות ואם הוא אומר לעשות חתונה למרות הסיכון כנראה שיש משהו שהוא מבין ואנחנו הקטנים לא מבינים
לכן נשאיר לרבנים להנהיג את צאון מרעיתם ולא נביע דעה כי אנחנו קטנים מהם
ונהרה נהרה ופשטאי

I AחנכיMחןןןחכארן
1 חודש לפני

אמאלה כמה זה נכון ומפחיד לשמוע כל מילה!

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il