משרד הבריאות ממליץ להאריך את הסגר בשבוע‎ • פגישתם עם ראש הממשלה הסתיימה כעת

במערכת הבריאות לא מרוצים ממספר החולים הקשים הגבוה ומציעים לממשלה להאריך את הסגר. הפרויקטור בהתייעצויות פנימיות: "הציבור עייף - צריך להתחשב גם בזה בקבלת ההחלטות". שר האוצר כ"ץ דורש פתיחת המסחר באופן מלא ומאיים על נתניהו שלא יקדם את תוכנית המענקים

על פי התוכנית המקורית הסגר אמור להסתיים ביום שני בלילה בשבוע הבא, אך מספר החולים הקשים בבתי החולים ממאן לרדת ובמערכת הבריאות ממליצים לממשלה על הארכת הסגר בשבוע נוסף. בדיון שנערך הערב בהשתתפות ראש הממשלה, הפרויקטור פרופ' אש הציע תחילה שתי אפשרויות: הארכת הסגר בשבוע נוסף ולאחר מכן פתיחה רחבה של המשק ומערכת החינוך, או פתיחה מצומצמת כבר החל משבוע הבא. במשרד הבריאות סבורים שיידרש עוד שבוע כדי להגיע לממדי תחלואה שיאפשרו את היציאה מהסגר והתחלת החזרה לשגרה.

מקודם

ההלם הוא נוראי: ביום בהיר מצאו עצמם 15 ילדים יתומים מאב אהוב

מקודם

הרב קנייבסקי ביקש מביתו הרבנית לפרסם≥

מקודם

כך תגדילו את ההכנסה שלכם

מקודם

בחצות הלילה: הצטרפו לתפילה המרטיטה על הציון בליז'ענסק

ראש הממשלה נתניהו כינס את דיון בהשתתפות שר הבריאות יולי אדלשטיין, ראש המל"ל, מנכ"ל משרד הבריאות, פרויקטור הקורונה ובכירים נוספים. הדיון עסק בניתוח מגמות התחלואה, קצב ההתחסנות, השפעת המוטציות על מצב התחלואה, תאריכים ליציאה מהסגר וסוגיות נוספות. בכירי משרד הבריאות הביעו חשש שגם בתום המועד הנוכחי של הסגר נישאר עם רמה גבוהה של תחלואה ועומס כבד מאוד של חולים קשים בבתי החולים. הצדדים עדיין לא הגיעו לסיכום ומחר יימשכו הדיונים.

על פי הערכה האופטימיות של משרד הבריאות ופרופ' נחמן אש, בסוף הסגר יעמוד מספר החולים הקשים על כ-1,100. עם זאת, הוא מסויג ומבקש לחכות לנתונים של מחר. ד"ר שרון אלרעי-פרייס ציינה  בדיון כי הנתונים לא יורדים כפי שציפו וכרגע אין אפשרות לפתוח את המשק.


פרופ' אש הבהיר במהלך הדיון לרה"מ נתניהו שבכל מקרה אי אפשר ללכת לפתיחה של החינוך והמסחר כפי שתכננו תחילה ביום שני הבא. הפרויקטור הציג למעשה שני פתרונות אפשריים ליציאה מהסגר: האפשרות הראשונה היא שבשלב הראשון תהיה פתיחה מצומצמת של מערכת החינוך והמסחר ולאחר מכן לפתוח בצורה נרחבת יותר. האפשרות השנייה היא להמשיך את הסגר ההרמטי בשבוע נוסף ואז לאחר מכן לעשות פתיחה משמעותית יותר – של חינוך ומסחר בלבד.

כל החלטה שתתקבל לא תעבור בקלות. שר האוצר ישראל כ"ץ הבהיר שהוא רוצה לפתוח את המסחר באופן מלא כבר ביום שני הקרוב. כ"ץ גם הבהיר לנתניהו שהוא לא מתכוון לקדם את תוכנית המענקים אלא אם המסחר ייפתח בשבוע הבא. לחץ נוסף הגיע מצד שר החינוך גלנט, ששוחח הערב עם ראשי רשויות והודיע להם כי עליהם להיערך לפתיחת מערכת החינוך בשבוע הבא.הדרישה של משרד הבריאות להאריך את הסגר או לצמצם את הפתיחה היא תוצאה של שורת התייעצויות שנערכו הערב בעקבות נתוני התחלואה.

במשרד הבריאות עלתה ההבנה שלמרות שיש ירידה במספר המאומתים השבועי וירידה במקדם ההדבקה – מספר החולים שבמצב קשה עדיין גבוה. על פי הערכה, המוטציה הבריטית היא זו שמונעת את הירידה הדרמטית במספר החולים, לה ציפו בעקבות הסגר.


על פי ההערכה העדכנית של משרד הבריאות, בלילה שבין ראשון לשני בשבוע הבא, בו אמור להסתיים הסגר, אנחנו עדיין נהיה עם כ-1,100 חולים במצב קשה. עם זאת, ישנה עדיין איזושהי ציפייה שמספר החולים הקשים ירד עד אז כתוצאה ממבצע החיסונים.

בניתוחים שבוצעו ב"מגן ישראל" ובמשרד הבריאות רואים את ההתרופפות במדד המגעים. כלומר, אנשים מרגישים שהסגר עוד מעט נגמר ולכן הם מתקהלים ונפגשים יותר.

בהתייעצויות פנימיות שערך קודם לכן הפרויקטור הוא ציין כי "הציבור עייף ושחוק ויש חשש שהוא לא ישתף פעולה עם הארכה נוספת של הסגר – צריך להתחשב גם בזה בקבלת ההחלטות".

3.5 4 votes
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

16 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
יהודי אמיתי
1 חודש לפני

דייייייייייייייייייייי נמאס מסגר תפתחו כבר את הכל,את הסגר המעצבן, את מוסדות החינוך, מסחר, עוד מעט פורים וחגים והכל סגור איפה נקנה דברים, וסתם ככה באלעד ובעוד ערים חרדיות בלבד סוגרים את השערים וחוסמים אותנו, ובערים כמו תל אביב, ראש העין וכו'הכל פתוח כרגיל, למה.?

אבינועם,לצורך העניין
Reply to  יהודי אמיתי
1 חודש לפני

כי בערים החרדיות יש הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר תחלואה זה למה

אלי
1 חודש לפני

בקיצור המשפט של ביבי מתקרב ושוב זו הדרך היחידה להתחמק

חרדי מצוי
1 חודש לפני

חשיבה נכונה של הפרוייקטור.
ציבור עייף לא משתף פעולה.
צריך כמה חכמים כאלו גם בממשלה.

הקטן
1 חודש לפני

^מה יעזור שבוע נוסף?
רואים שאין להם ילדים קטנים אולי שישמרו לנו על הילדים?

Meee
1 חודש לפני

מה מה מההההה קשור להאריך את הסגר?!?!?!?!
אתם לא רואים שה"שיט" הזה לא עובד!!!!!
חלאססס! שיבשו לנו ת'צורהה.
אנחנו חיים בדיקטטורה תחת ממשלה פח ואנחנו פשוט עיוורים למציאות!🙌🏻

סבא יהודה
Reply to  Meee
1 חודש לפני

לשמור על הפה,

ענוותן
Reply to  Meee
1 חודש לפני

אז קדימה צאו בהמוניכם לרחובות ומרד כפשוטו!!! למה אתם מחכים שלא יהיה לכם מה לאכול בבית? שתצאו מדעתכם? שהילדים שלכם יהיו שבבניקים למהדרין? פשוט מרד!!!

תוהה אנונימי
Reply to  ענוותן
1 חודש לפני

קריינא דאגרתא. הנפת דגל?

אדם שהפסיק להאמין לציונים
1 חודש לפני

אם שלש שבועות לא עזרו למה נראה להם שעוד שבוע יעזור???
הדבר היחיד שיעזור זה להתפלל לאבינו שבשמים שיאמר לצרותינו די .

קובי
1 חודש לפני

אפשר לחשוב מה זה הסגר הנוכחי.לדעתי זה לא סגר.זה חרטה.

אבי
1 חודש לפני

הסגר לא תורם לכלום

אחת שמבינה
1 חודש לפני

אוף, מעצבן שהכל פוליטי.
נמאס כבר שכל משרד דואג רק לטובת זה שעומד בראשו. יש קריסה הזויה שלא חלמנו שנגיע אליה. שחולים יכולים למות בגלל העומס- זה הדבר שהכי מפחיד בקורונה. ובמקום לשמוע למשרד הבריאות שכל מה שהוא רוצה שהתחלואה תרד ובשביל זה הוא נועד מתחילים לשמוע את השטויות של שר האוצר והחינוך שכל מה שמעניין אותם זה הכיסא שלהם בלבד ושום אזרח. הם רוצים לנפנף בהישגים ולא חושבים סנטימטר קדימה. מה יהיה בקצב הזה?

מאמין בה'
1 חודש לפני

והעיקר לדחות את הבחירות נתניהו לא הסכים, בגלל שהוא לא רוצה להישפט לפני, בקיצור: כמו תמיד נתניהו הכל אינטרסים!!!

הסוד הידוע למיגור המגיפה
1 חודש לפני

"בזכות הבל תינוקות של בית רבן"
האופציה היחידה למיגור המגיפה היא לימוד התורה
וכל זמן שהערב רב ימשיכו להציק ללומדי התורה המגיפה תתגבר…..

מירי
1 חודש לפני

הציבור עייף מאוד!!!!!!
כמה אפשר לסגור אותנו גם ככה חורף…

אלמן חלה ערב חתונת בתו ונפטר

המיוחד
חדש באתר