הסכם הגרעין יחזור? השבוע דיון ראשון במערכות הביטחון והחוץ על חזרת ארה"ב למו"מ עם איראן

לראשונה מאז השבעת ביידן נתניהו צפוי לדון בנושא עם גנץ, אשכנזי וראש המוסד כהן כדי לקבוע "קול אחד" בנושא מכיוונה של ישראל
הכור הגרעיני באיראן // צילום: Wikipedia
הכור הגרעיני באיראן // צילום: Wikipedia

ישראל תכנס השבוע דיון ראשון בנוכחות כל מערכות הביטחון והחוץ על חזרת ארצות הברית לשולחן המשא ומתן מול איראן. כך פורסם הערב ב'כאן 11'.

לראשונה מאז בחירת ג'ו ביידן לנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לקיים דיון עם שר הביטחון בני גנץ, שר החוץ גבי אשכנזי וראש המוסד בצל המתיחות מול טהראן. נתניהו נערך לקראת מאבק מול הממשל האמריקני בסוגיה האיראנית, ומעוניין שייקבע "קול אח" להתמודדות מולה, חרף מחלוקות בנושא בינו ובין גנץ.

העיתון "ג'ואיש כרוניקל", היוצא לאור בלונדון, פרסם בשבוע שעבר עוד פרטים על ההתנקשות במוחסן פחריזאדה, וטוען כי הוא חוסל באמצעות מקלע המופעל מרחוק שהמוסד הבריח לאיראן בחלקים במשך כמה חודשים.

בדיווח המסתמך על מקורות מודיעין נאמר כי את ההתנקשות עשתה קבוצה של כ-20 סוכנים ישראלים ואיראנים לאחר מעקב שנמשך כשמונה חודשים. על-פי העיתון את המבצע עשתה ישראל לבדה בלי מעורבות אמריקנית, אך גורמים אמריקנים קיבלו עדכון מראש.


נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, התייחס בשבוע שעבר לסוגיית הגרעין האיראני ושיגר מסר לטהראן ולפיו אין בכוונתו להסיר מעליה את הסנקציות שהוטלו לפני שתפסיק את תהליך העשרת האורניום. את הדברים אמר בריאיון לרשת CBS. לאחר פרסום הדברים, מנהיגה העליון של איראן, עלי חמינאי, צייץ בטוויטר: "החל עידן פוסט-ארצות הברית". לפני כשבוע אמר שר החוץ האמריקני, אנתוני בלינקין, כי איראן נמצאת במרחק של שבועות לפיתוח נשק גרעיני, אם תמשיך בהפרות שאנו רואים כעת של הסכם הגרעין. 

העיתון "ג'ואיש כרוניקל", היוצא לאור בלונדון, פרסם בשבוע שעבר פרטים נוספים על ההתנקשות באבי הגרעין האיראני במוחסן פחריזאדה.

בפרסום נטען כי הוא חוסל באמצעות מקלע המופעל מרחוק שהמוסד הבריח לאיראן בחלקים במשך כמה חודשים. בדיווח המסתמך על מקורות מודיעין נאמר כי את ההתנקשות עשתה קבוצה של כ-20 סוכנים ישראלים ואיראנים לאחר מעקב שנמשך כשמונה חודשים. על-פי העיתון את המבצע עשתה ישראל לבדה בלי מעורבות אמריקנית, אך גורמים אמריקנים קיבלו עדכון מראש. פחריזאדה, בן 59, ראש תוכנית הגרעין האיראנית, נהרג בהתקפה על השיירה המאובטחת שנסע בה ליד טהראן לפני כחודשיים וחצי.

4 1 vote
דרג כתבה זו

מקודם

השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה>>>>

מקודם

איך תשימו סוף לתחושת ההחמצה

מקודם

כך תגדילו את ההכנסה שלכם

מקודם

תקופת הקורונה השאירה בכם משקעים? בואו לברר את זכויותיכם >>>>

הנצפים ביותר
2 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
עומר אדם🤠🤠🤠
1 חודש לפני

בעזרת השם ישרף להם הכור גם בלי ההסכם אם ארצות הברית

ליאור
1 חודש לפני

כבר אין אומץ לתקוף כמו שעשו בעירק וסוריה

כתבות נוספות

בריטניה מנסה לצאת מהסגר: המסעדות באנגליה יפתחו

צפו: צעקות לעבר נתניהו בזמן נאומו בהר הרצל

הפרקליטות לבג"ץ: "אין סיבה שלא להטיל את המנדט על נתניהו"

תושב מאה שערים מסרב לעטות מסכה וישאר במעצר

השרים החרדים דרעי וליצמן השתתפו בטקסי יום הזיכרון

בני ברק: פעוט בן 4 חודשים נחנק בביתו – מצבו בינוני

המונים רכשו את התמונה של ר' ישעיה וזכו בסגולה הנוראית

המיוחד
חדש בפוליטיקה