"הייתי שם וזה מה שגרם לאסון הנורא" | עד ראיה כותב

"אני בעצמי בתחלת האירוע התחננתי שם לשני שוטרים שעמדו שם, שיפסיקו להכניס אנשים לתוך ההדלקה, כיון שהייתה שם כמות אנשים בלתי נתפסת ודוחק עצום עוד לפני כל האירוע"

עוד קודם לפני האירוע בסביבות השעה ,23:30 נכנסתי לתוך קבר הרשב"י עצמו לא ראיתי שם שוטר או סדרן אחד בכל הפתחים שהיו אמורים להיות יציאות.


בכל שנה ושנה עומדים סדרנים בכניה לכל היציאות הצדדיות מקבר הרשב"י ומונעים מהרוצים להיכנס דרכם להיכנס, כדי לאפשר רק יציאה משם. אך השנה, משום מה, לא עמדו שם שום סדרנים. כך שמטבע הדברים – המונים נכנסו גם מפתחי היציאה ומנעו מאלו שמנסים לצאת, לצאת החוצה.
 
בסביבות השעה 01:00 בלילה הייתי בתוך מתחם ההדלקה של תולדות אהרון, המשטרה חסמה את הפתח שבכל השנים אמור להיות היציאה ממתחמי ההדלקות.
כך שכל היוצאים מהדלקת תוא"י ניסו לצאת דרך ללא הצלחה ביחד עם המון העם ההזוי שהיה בתו"א.
 
אסביר בפשטות: בכל פעם כמויות אנשים נוהרים לכיוון פתח היציאה הצר וזורמים החוצה באיטיות וברוגע יחסי. אך מאחר שהמשטרה חסמה, משום מה, את פתח היציאה, האנשים המשיכו לנסות לצאת, ללא ידיעה שהמשטרה חסמה את הפתח, כך שכל הנוהרים נעצרו, נדחסו ומתו, ה' ישמור.
 
פשוט אנשים נמחצו אחד על השני…חבר שלי היה ממש בתוכו וברגע האחרון הוא פשט קפץ לאיזה גדר תיל ליד וחתך את הידים וכך ניצל…את חבר שלו שהיה איתו הוא עוד הספיק לשמוע צורח שהוא מת!!!!!
 
כשהתחיל כל האירוע המענה הראשוני בתוך שניות היה ללא כל ספק מצד איחוד הצלה. כל השאר הגיעו הרבה אחרי…הסדרנים למעלה ניסו בצרחות לבקש מהאנשים לעלות למעלה לכיון היציאה באזור 38 ללא הצלחה…הם צעקו למשטרה לפתוח את צירי החירום אך לשווא.


הכח המשטרתי הגיע אחרי הרבה זמן ובמיוחד היס"מ שהיה יכול למנוע הרבה אם הם היו באמת בכוננות שיא…
 
המראות שהיו שם בודאי לא ישכחו הרבה זמן אבל במקום להאשים את העולים שפעלו לפי כל הנחיות המשטרה, תאשימו את המשטרה באוזלת היד שלהם…
 
אני בעצמי בתחלת האירוע התחננתי שם לשני שוטרים שעמדו שם, שיפסיקו להכניס אנשים לתוך ההדלקה, כיון שהייתה שם כמות אנשים בלתי נתפסת ודוחק עצום עוד לפני כל האירוע..
 
אני כבר הרבה שנים במירון בל"ג בעומר כזה כמות אנשים בתוך ההדלקה מעולם לא היה.
 
מוטי מישיבה בירושלים.
 

4.3 35 votes
דרג כתבה זו

מקודם

דירה ב"ב בשישים שקל לחודש! הגרלת בונוס מיוחדת לנרשמים רק השבוע

מקודם

אהרן, בן 35 מבית שמש נכנס לדיכאון בעקבות התקופה ומקבל קצבה מדי חודש בסך 5,800 ₪. לפגישת ייעוץ ≥≥

מקודם

"ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

מקודם

מעמד היסטורי: בערב ר"ח כל גדולי וצדיקי הדור יאמרו את תפילת השל"ה ויפעלו ישועות לנחת מהילדים

הנצפים ביותר
62 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
רק אני קובע פה!
10 ימים לפני

כל דבר מאשימים את המשטרה
כשהם חוסמים מלהיכנס הם אנטישמים ומתלוננים למה צריך אותם שם. וכשהם מווסתים לחץ אז הם לא בסדר. וכשהם לא שם מתלוננים למה הם לא נמצאים.

אלי
Reply to  רק אני קובע פה!
10 ימים לפני

צודק במאה אחוז

אחד
Reply to  רק אני קובע פה!
10 ימים לפני

וואללה צודק!

אחת
Reply to  רק אני קובע פה!
10 ימים לפני

רבותי, האנשים שהיו שם מדברים מדם ליבם!!!! הם ראו את מה שהיה ואל תהיו יפי נפש לשבת בבית ולהוכיח!!! בעלי פגש היום חבר שסיפר לו שאתמול היה במירון ויצא כמה דקות קודם לפני הזוועה ובהדלקה אחרת שהוא היה התחיל אותו דבר שהשוטרים חסמו המון אדם וכמעט החלה כזאת קטסטרופה עד שכמה אנשים החלו לצעוק "הצלה הצלה" והצליחו להדוף או שפתחו את המחסומים וכולם ניצלו והוא בדרך חזור כולו נרעש ומפוחד אומר איזה נס זה היה יכול להגרם במוות של הרבה אנשים ולא ידע שבאותם רגעים מתרחש בדיוק אותו דבר ה"י, !!

אני בעצמי.
Reply to  אחת
9 ימים לפני

אבל היו שם אנשים שדיברו מדם ליבם טוב על השוטרים ואמרו שהם עשו עבודה טובה… אבל את זה לא מעלים…

המצטער
Reply to  אני בעצמי.
6 ימים לפני

שוטרים בפרטיות עשו עבודה להציל. כל הכבוד. אבללללל ………. היו הרבה כשלונות בתפקוד לקוי עד שהגיעו, ובהערכותהכוחות מראש, שגרמו במישרין לאסון!!!!!!!!!לתקפ"ץ!!!!

מור💖
Reply to  רק אני קובע פה!
9 ימים לפני

לא היו אמורים לחסום את היציאה למי שרוצה לצאת.
אין בזה הגיון. זה ממש כמו לכלוא אנשים ולא לאפשר להם לצאת.

Last edited 9 ימים לפני by מור💖
המוכיח בשער
Reply to  רק אני קובע פה!
9 ימים לפני

אומר החפץ חיים "פני הדור כפני הכלב" משל לאדם המוליך את כלבו בדרך. כל הדרך הכלב מוביל את אדונו, אך כשמגיעים לפרשת דרכים, הכלב מסובב את ראשו לראות להיכן אדונו יפנה. הפוליטיקאים החרדים אמורים ל"הוביל" את הציבור שבחר בהם. אבל כשהגיעה פרשת דרכים בה היו צריכים לבחור בין מילוי האינטרסים הצרים של עמותות מירון לבין חשיבות אירגון האירוע באופן בטיחותי, הפוליטיקאים נהגו ככלבים ולא כמנהיגים. אינני יודע מי אשם, ואולי לעולם לא נדע. אבל הלחץ הציבורי של חוגים קיצוניים במגזר, הם אלו שהשאירו את מירון במצב הבעייתי שלו, עם תשתיות שלא מתאימות לאירוע רב משתתפים, זה תרם בעקיפין לאסון ועוד… להמשך קריאה »

ישיבעשער לא פראייר
Reply to  רק אני קובע פה!
9 ימים לפני

חבל שלא היית שמה בפנים כדי להינצל בעור שינך כדי להעיד על הקטסטרופה המזוויעה הזאת מקרוב כנראה שרק אם היית חווה על הבשר שלך רק אז היית מבין ומעניין שכל מי שניצל אמר את אותם דברים אבל יש כאלה שלצערנו כבר לא נוכל לשמוע אותם יותר סייג לחכמה שתיקה

יעקב
Reply to  רק אני קובע פה!
8 ימים לפני

מה הבעיה לחשוב לפני שעושים ומשהו לא לחשב איפה יראו אותנו יותר איפה יגידו שהמשטרה היתה פה איפה יהיה יותר תמונות עם חולצות של שוטרים זה חיי אדם זה לא פיצוחים

יהודי
Reply to  רק אני קובע פה!
8 ימים לפני

מי שבחר להיות שוטר בחר אותו תוך שקלול כל ההבטים. טיפשי לחשוב ששוטרים לא יקבלו ביקורת. לכל תלמידה יש תעודה לכל עובדת יש בוסית ולכל עובד ציבור יש קהל שיבקר אותו!!!

משה
Reply to  רק אני קובע פה!
8 ימים לפני

הם חסמו אנשים מלצאת ורואים ברור בסרטון שהם רצחו אותם חנקו אותם ממש אז מה אתה והמטומטמים שמצדיקים אותך מבלבלים לעצמכם את המח?
דרך אגב אתה לא קובע כלום בשום מקום

ייי
Reply to  רק אני קובע פה!
5 ימים לפני

לא

אשדודי
10 ימים לפני

מזעזע!!
מאחלים רפואה שלמה לכל החולים והפצועים
ושרשבי יעזור וימליץ טוב בעדינו ונכה כולנו יחד עוד השנה בשבועות לעלות לרגל כל ישראל עמך
אמן!!

סקרן בנשמה 🤨😑🤨
10 ימים לפני

נורא נוראות קשה להקל את זה (איך כות בים בכי???) רבויתי זה לא צחוק אם כל אחד ממי שהיה שם יוריד דמעה יבנה בית המקדש השלישי שהוא בנוי אך ורק מדמעות ואסור לאף אחד לעשות חשבונות שמים גם מי שחושב שהוא אדם קדוש בסדר????

לחקור את החוקרים
10 ימים לפני

מישהו מאמין שיעשו משהו לשוטרים שרצחו 44 אנשים?

אפי
Reply to  לחקור את החוקרים
10 ימים לפני

גם שוטרים נהרגו. תרגיע.. היתה פאשלה יטפלו בה אבל תפסיקו עם המשפטים האלה עכשיו. זה זמן להתאחד להפסיק מחלוקת ולהפסיק ביקורת..

נועה
Reply to  אפי
10 ימים לפני

זה לא שום פשלה
זה גזרה שנגזרה עלינו מראש השנה

משה
Reply to  נועה
8 ימים לפני

זה לא גזירה היה שם פשיעה
אם תקפוץ מהגג ותמות תגיד גזירה? היו שם רוצחים אל תאשימו את אלוקים

תהילה
Reply to  משה
8 ימים לפני

צריך ליהיות טיפש כדי להגיד את זה את רוצה להגיד שזה לא רצון השם??? אף אחד לא מאשים את אלוקים אבל ברור שזה ממנו – הוא מנסה להגיד לנו משהווווו

יוסף דהרי
Reply to  אפי
10 ימים לפני

המשטרה המנוולת הזאת עושים מה שבא להם ולא רק שלא עוזרים אלא גורמים לאנשים למות ואל תספר לי סיפורים אני הייתי ש בעצמי וראיתי את זה בעינים

המצטער
Reply to  יוסף דהרי
6 ימים לפני

לך תמסור עדות!!!חשוב מאוד!!!

משה
Reply to  אפי
8 ימים לפני

מה התגובה המשונה הזו לא נהרג שם שום שוטר רק היו שם שוטרים הורגים. והמשטרה עדיין לא לקחה אחריות למרות שיש סרטונים חד משמעיים אז מה פתאום אתה חושב שיטפלו בפשלה?
חוץ מזה מדברים נגד מחלוקת רק כששני הצדדים הם מן הישוב ולא כשצד אחד הוא רוצח. לא שמענו שמדברים נגד לעשות מחלוקת עם הנאצים (אני לא משוה)
עליך נאמר סייג לחכמה שתיקה

בונד גימס
Reply to  אפי
5 ימים לפני

אף שוטר לא נהרג

רק אני קובע פה!
Reply to  לחקור את החוקרים
10 ימים לפני

מה נראה לך?!
שמישהו עשה בכוונה???
רצח אתה קורא לזה??
תתבייש!

לחקור את החוקרים
Reply to  רק אני קובע פה!
10 ימים לפני

להשים מחסום בסוף מדרגות זה רצח!!!!!!!!
גם אם לא התכוונת

המצטער
Reply to  לחקור את החוקרים
6 ימים לפני

אז בעצם. זה כן רצח לא הריגה??
על מה הוויכוח???😭😭😭😭😭😭

משה
Reply to  רק אני קובע פה!
8 ימים לפני

אתה תתבייש היה שם רצח המונים ואתה מגונן על רוצחים
אתה חצי רוצח בעצמך ( או יותר מחצי)
השוטרים הרוצחים בכונה מחצו שם האנשים וזה נחשב רצח גם אם הם לא התכוונו שהאנשים ימותו חוץ מזה לכל הפחות לא היה אכפת להם שאנשים ימותו אחרת לא היו מתנהגים כך
דרך אגב אתה לא קובע כלום לא פה ולא בשום מקום אחר

....
Reply to  רק אני קובע פה!
7 ימים לפני

ברור שזה רצח, אם המשטרה מזלזלת בחיי אדם ועשרות אנשים צעקו לשוטרים שאנשים נחנקים, והם המשיכו לחסום באכזריות, מה זה אם לא רצח?!

המצטער
Reply to  רק אני קובע פה!
6 ימים לפני

צודק זה לא רצח, רק הריגה. ה"י…..

הצדיק נו לרבי חיים ללמוד מנהריה
Reply to  לחקור את החוקרים
10 ימים לפני

הכל בג'י שמיים למי ששכח….

המצטער

הכל בידי שמים, והכל צפוי, אבל הרשות נתונה. ומי שהיה שליח להרוג / לרצוח צריך לתת את הדין על מעשיו!!!(לא על מה שנגזר בר"ה.. )

מרים
Reply to  לחקור את החוקרים
6 ימים לפני

לא ברור שלא
הדם על הידיים שלהם אבל יותר מכל על הידיים של ביבי והשרים שנתנו הוראה למשטרה לסגור את כולם ולחסום
הרצח הזה היה מתוכנן
אין ספק שהצדיקים האלו שמתו היו אמורים למות משמיים אבל מגלגלים זכות על ידי חייב …
רצח 45 יהודים כשרים וצדיקים לא נשכח ולא נסלח

שמואל עוזרי
10 ימים לפני

צודק100%

עומד ומתפלל
10 ימים לפני

פחדדד תמשיכו להתפלל על הפצועים!!!!

אביטל
10 ימים לפני

עוזרי???? שבותניק???

עוזרי
Reply to  אביטל
10 ימים לפני

מה אתה אומר את זה רוצה שיעיפו אותי מהישיבה על סמארטפון

....
Reply to  עוזרי
6 ימים לפני

🙈🙈🙈🙈😂😂😂😂😂😂
נו נו נו נו נו נו..!! אני רץ להלשין!

Last edited 6 ימים לפני by ....
יהודי שפוי
10 ימים לפני

הסירטון שהעלו חדשות בערב בבדלקה מראה איך כמות שוטרים בתוך הציון שניסו לעשות סדר וקראו להם בכינויים של נאצי וכו רואים את אחד השוטרים מושך את השוטר שניגש לאחד הבחורים להוציאו ומושך אותו אחוצה ומסמן לשוטרים לצאת … במילים אחרות באנו לעשות סדר ואתם לא רוצים שתסבלו… קל להפיל אשמה על אחרים בואו נעשה חשבון נאשים את עצמנו שאנו לא ממושמעים לא למדנו לקח מאסונות שבעבר… אם יש ויש וכל שנה מספר העולים למירון הולך וגדל אז מדוע אי אפשר לפרוס את העליה למירון בסדר מופתי וברוגע למשך שבוע ימים…. וכך למנוע אסונות.. הרבה אדמורים ותלמידי חכמים עולים ג ימים… להמשך קריאה »

משה חיים
10 ימים לפני

זה הטעות שלנו עם הישראל היקר זה ממש לא "זה מה שגרם לאסון הנורא" המעשים שלנו של כלל ישראל הביאו לאסון הנורא הזה כל עם ישראל אנחנו גוף ובשר אחד וזה ממש כאילו אצבע מגופינו נקטעה ולכן על כל יהודי ויהודי לעשות תשובה וחשבון נפש בינו לבין קונו למה הקדוש ברוך הוא הביא עליו את הצרה הזאת ביום הקדוש הזה ומה הוא יכול לתקן בעצמו ולהשתנות כדי לעשות רצון השם יתברך למנוע את האסון הבא. זה לא שם במירון רחוק מאיתנו זה ממש פה אצלינו קרוב אלינו. כולנו צריכים להרבות באחדות ואהבה ולא להגיע למצבים כאלה בכדי להתאחד אין אהוב… להמשך קריאה »

משה חיים
10 ימים לפני

לצערי הרב שמעתי שעלה ל 45 אז אנחנו ממש ב ג-א-ו-ל-ה יהי רצון

פחד אלוקים
10 ימים לפני

אי אפשר להאשים כולם היו בהלם תרתי משמע ולא ידעו מה לעשות!

המצטער
Reply to  פחד אלוקים
6 ימים לפני

1.אז למה משלמים להם משכורות שיתאמנו ולא יהיו בהלם!!!
2. אם היו בהלם ולא תיפקדו שיתפטרו!
3. אם היה כשלון בהיערכות שישלמו פיצויים שמנים לנפגעים ואז ילמדו להערך כמו שצריך….
4. מצפים לישועה

יהודי
10 ימים לפני

זה גזרה ממש קשה משמים !! צריך המון המון תפילות😰😰😰

משה
Reply to  יהודי
8 ימים לפני

זה לא גזירה משמים זה מעשה שטן

....
Reply to  משה
6 ימים לפני

כפירה

דיי לצרותינו
10 ימים לפני

😭😭😭😭😭😭
לא נתפס!!!!
מחרידדדד

יהודי
10 ימים לפני

צריך להתחנן ולבקש רק משיח שיגאלנו מכל הצרות

...
8 ימים לפני

גזירה משמים
השלחים לגרום את המוות הנוראי היו המשטרה
השוטרים היו השליחים

ל.ב
8 ימים לפני

מאידך גיסא אני שמעתי שהשוטרים עזרו להעביר ילדים למרפסת וכך הצילו אותם. ומעבר לכך האסון במירון הוא בגללי, אם הייתי יותר ירא שמים הוא כנראה לא היה קורה. בדיוק בזמן האסון הגעתי למירון…הטובים שבטובים זכו לעלות למעלה. ורמז לדבר הדלקת תולדות אהרון=אחרי מות שני בני אהרון וכמבואר שמתו בצדקותם

ר,א
Reply to  ל.ב
8 ימים לפני

איך מדברים על שוטרים כמה שוטרים מתו רק להגן עלינו , בושה וחרפה

רפאל
8 ימים לפני

היתי שם בצהרים וראיתי איך התיחסו לשוטרים באיזה קללות קללו אותם . בקבוקי מים זרקו עליהם בושה וחרפה

המצטער
7 ימים לפני

השוטרים צריכים לפעול באחריות והגיון. שכולה, משתפת שהשוטר תפס את בנה ז"ל והכריח אותו להשאר……😭

דוקטור מעיין
7 ימים לפני

מלחיץ

אחד שאוהב את כולם כי כולנו אחים בסופו של דבר
7 ימים לפני

אני קורא את ההתכתבויות ואני מרגיש באתר חילוני….
בזמן שה ככה מראה לנו שידו בכול
אנחנו צריכים להתחזק להתקרב אליו לעשות חשבון נפש להתחזק באמונה ובעיקר לדון לכף זכות , ולא, כן לא להאשים!
שמעתי בשם אחד מהגדולים שבשעה שאדם דן את חברו לכף חובה אומרים בשמים נביא לאותו אדם מקרה זה ונראה כיצד ינהג!!! מצמרר😖
הבה נתאחד כולם ונצעק ביחד כמו חרדים אמיתיים לדבר ה
אין עוד מלבדו
ושהכול נהיה בדברו
ונזכה במראה לראות משיח בן דויד.
אמן

ר,א

הלוואי שנזכה להיות חרדים

המצטער

בגלל שהחילונים מכירים את הלך הרוח הזה, הם מרשים לעצמם לגרום כאלה אסונות….

יש גזירה משמים נחפשה דרכינו…..
ויש שליח לדבר רע, בפרט כשגוף שממונה
על שלום הציבור, עושה להיפך דברים תמוהים….חוששים שאו שלא יודע לעבוד ולתפקד,=רשלנות, או שזה פשיעה…..🙄🙄🙄

אחד
7 ימים לפני

אני ההיתי שם ונכנסתי למדרגות דקה לפני לא היה שם שום מחסום משטרתי הנפילה הייתה או מחמת ההמון או ראיתי משהו שכתב שמשהו קיבל התקף לב

Last edited 7 ימים לפני by אחד
המצטער
Reply to  אחד
6 ימים לפני

בתמונות רואים בפירוש מחסום משטרתי.

אוהב צדק
6 ימים לפני

"יהודים צדיקים"
באמת צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית
ולמצות את הדין עם האחראים.
אבל באמת צריך לראות ולהתבונן שבתקופת רבי עקיבא שמתו כל יום 700 איש בערך לא ראינו שחיפשו אשמים במעשי, אלא ראו שלא נהגו כבוד זה בזה. אז שורש העניין הוא לראות כל אחד באשר הוא ולעשות חשבון נפש ואפילו אם יש אשמים אלה אחים שלנו מחויבים אנו להתפלל שכולם יחזרו בתשובה ומשיח צדקנו יבוא במהרה
א מ ן

לא מבין בזה כל כך
6 ימים לפני

מנסים להסיט אאותנו מזה שהם עשו את זה בידים בחסימת היציאה

מאלי
4 ימים לפני

זה לא המיקרה הראשון שהשוטרים מאכזבים ומיתעללים בציבור החרדי….אבדנו אמון.
המישטרה לא עושה את תפקידה,גם איפה שאני מיתגוררת סמוך למירון מיתלוננים כל הזמן שהמישטרה לא עוזרת באמת לציבור בשעת הצורך,היו מיקרים שהייתי בהלם שהמישטרה לא לקחה ברצינות את תלונות הציבור.
רק ליסמוך על ה,לא מישטרה,לא ממשלה,צריל משיח עכשיו

כתבות נוספות

פגיעה ישירה בבית בשער הנגב; אין נפגעים, נזק כבד למקום • צפו בתיעוד:

היום! מעמד היסטורי בהשתתפות שישים גדולי וצדיקי הדור • אתם חייבים שהילד שלכם יהיה שם!!!

צפו: ערבים רגמו אוטובוס באבנים ברמלה

מסביר פיקוד העורף בראיון: ככה תשמרו על עצמכם

"הפנים שלו האירו" הדקות האחרונות של יוסף גרינבוים

צפו: תושב הצפון נכנס בטעות לכפר ערבי וחולץ

"תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

המיוחד

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

במעמד נורא הוד שהתקיים תחת הכאב העצום בו שרויה האומה היהודית בכל רחבי העולם, נשאו רבנים דברי התעוררות • "אף אחד לא יודע חשבונות שמים, על מה שארע ביום הזה של ל"ג בעומר, יום של שמחה שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא למות" [מקודם]