השר אמיר אוחנה והמפכ"ל קובי שבתאי במירון // צילום: פלאש 90

אסון מירון: אוחנה מנע מהמפכ”ל להגיש בקשה לפתיחת ועדת חקירה ממלכתית

השר לביטחון הפנים שמע על כוונת שבתאי בדיון סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה – ושוחח עימו ביחידות. לאחר מכן הבקשה לפתיחת ועדת חקירה הגיעה גם מצידו של מפקד מחוז צפון – שגם איתו שוחח אוחנה. בסוף הדיון החליט המפכ”ל שלא לשלוח את המכתב עם הבקשה ליועמ”ש

בדיון של סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה שנערך היום (שני) החליט המפכ”ל יעקב שבתאי לשלוח מכתב ליועמ”ש ובו בקשה להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת נסיבות האסון במירון. אלא שהשר אוחנה שהגיע לפגישה בשלב מסוים, מנע מהמפכ”ל את הגשת הבקשה הזו – כך מדווח משה נוסבאום.

ככל הנראה, השר אוחנה שמע על כוונת שבתאי לאחר שהגיע לדיון, וביקש לצאת לשוחח עימו בחוץ. לאחר ששבו, הוא שמע את אותה בקשה על ועדת חקירה ממלכתית גם ממפקד מחוז צפון שמעון לביא, וגם עימו אוחנה יצא לשוחח מחוץ לחדר הישיבות. לאחר הדיון, המכתב שהכין המפכ”ל “נשאר בכיסו” ל ולא נשלח למנדלבליט. כלומר, השר אוחנה או ביקש או הורה למפכ”ל שלא לשלוח את הפנייה עם הבקשה להקים ועדת חקירה ממלכתית.

במשטרת ישראל מסרו בתגובה למשה נוסבאום: “הנושא עלה הבוקר בישיבת סגל הפיקוד, מפכ”ל המשטרה דרש הקמת ועדת בדיקה לצורך ברור הנסיבות הקשורות לאסון במירון לבדיקת כלל הגורמים הרלוונטיים וציין כי משטרת ישראל תשתף פעולה באופן מלא עם כל הליך בדיקה שעליו יוחלט. החלופות האופציונליות הועלו הן ע”י המפכ”ל והן ע”י המשתתפים. המפכ”ל שוחח עם השר ועם גורמים נוספים לפני הישיבה וגם לאחריה, אך בטרם התקבלה החלטה סופית, נקבע כי מבקר המדינה יחל בבדיקה ועל כן הוחלט בשלב זה להמתין לתוצאותיה”.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

14 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל