לקראת ממשלת שמאל? // צילום: פלאש 90

לקראת ממשלת שמאל? הסכמים ראשוניים ביממה הקרובה

גורמים המקורבים למשא ומתן מעריכים שכבר ביממה הקרובה ייחתמו הסכמים ראשונים בין הצדדים. התקדמות משמעותית במגעים מול מרצ וישראל ביתנו. למרצ הוצעו תיקי הבריאות או התחבורה. היום תתקיים פגישה משולשת בין לפיד, בנט ועבאס

ממשלת שמאל: ייתכן שהסכמים ראשונים ייחתמו כבר ביממה הקרובה – כך אומרים היום גורמים המעורבים בפרטי המו”מ לעמית סגל. בנוסף לכך, התקדמות משמעותית נרשמה במגעים מול ישראל ביתנו ומרצ. למפלגתו של ניצן הורוביץ הוצע תיק הבריאות או התחבורה. במקביל, נמשכת חלוקת התיקים השונים – תיק הרווחה מיועד למפלגת יש עתיד ותיק התרבות והספורט יישאר ככל הנראה אצל השר חילי טרופר.

יו”ר העבודה, מרב מיכאלי, תמסור הצהרה לתקשורת בפתח ישיבת סיעתה. יחד עם זאת, במהלך היום צפויה להתקיים פגישה בין לפיד, בנט ומנסור עבאס. זאת, לאחר שאמש הושגה התקדמות משמעותית בין הצדדים – בדרך לסיכומים שככל הנראה יאפשרו להשביע את הממשלה בשבוע הבא, לאחר חג השבועות. על פי מה שפורסם אמש, ההערכה היא שעבאס יצביע בעד הממשלה ויהיה חלק מהקואליציה אך עם זאת, הוא לא יכהן כשר‎.

מבחינת חלוקת התיקים המסתמנת, על אף שהורוביץ התעקש על תיק החינוך – הוצע למרצ תיק הבריאות או התחבורה. יו”ר תקווה חדשה, גדעון סער, צפוי להיות שר המשפטים. לבכירת ימינה, איילת שקד, שחפצה בתיק הזה, יוצעו כפיצוי שורה של תיקים בכירים לבחור מהם: תיק הפנים, תיק ביטחון הפנים או תיק החינוך.

בכל האמור לקווי היסוד של הממשלה – הם צפויים להיות “רזים”, זאת לאור השונות האידאולוגית של המפלגות השונות שירכיבו את הקואליציה. ראשי המפלגות סיכמו על שנה של שקט, שנה שבה לא יקודמו נושאים אידאולוגיים אלא בהסכמה של כולם. מה שכבר סוכם עד כה הוא שהממשלה תפעל להקמת ועדת חקירה לאסון במירון – אולם עדיין לא ברור איזו ועדה. 

בהקשר המדיני, בנט אמר במפגש שערך לחברי סיעתו שבכוונתו להמשיך במדיניות נתניהו הלכה למעשה: בלי סיפוח והקמת יישובים חדשים אבל גם בלי הקפאת בנייה ופינויי יישובים. בין הדרישות של גדעון סער בממשלה החדשה, שכאמור, צפוי ככל הנראה לשמש שר המשפטים הבא: פיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

4 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל

נתניהו: “נוריד מסכות לממשלת ההונאה”

איך שונתה המשוואה?! סיכום שבוע פוליטי

שמחת בית האלמין, ערלוי, קאפיטשניץ, אלכסנדר