המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן • הכותרות מהעולם

הכותרות מעיתוני העולם: שליחיו של ארדואן חטפו את אחיינו של איש דת התורכי הגולה פתהוללה גולן • אחרי 13 ימים של מאמצי הכיבוי המכלית השרופה טובעת • החיילים האמריקנים התבלבלו והסתערו לכבוש מפעל ‘שמן זית’ • מנהיג סין קורא לשווק את סין לעולם בצורה שתהפוך ל’אהובה יותר”

נקמת הסולטן: שליחיו של ארדואן חטפו את אחיינו של איש דת התורכי הגולה פתהוללה גולן. החטיפה אירעה בקניה על אדמת אפריקה. ארדואן טוען שהמוח מאחורי ניסיון ההפיכה ב-2016 הוא פתהוללה גולן. מאז 2016 עצרה טורקיה עשרות אלפים שלטענתה חברים ב”ארגון הטרור” שלו.

1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן • הכותרות מהעולם
כוחות הביטחון בטורקיה מציגים בגאווה את העצור 

סרי לנקה: אחרי 13 ימים של מאמצי הכיבוי. המכלית השרופה טובעת. מכלית עמוסה בכימיקלים ונפט עלתה באש לפני שבועיים, ורק אתמול הושגה שליטה על הלהבות. זיהום רב נגרם, כעת הספינה טובעת, והחשש הוא שהאסון הסביבתי רק בתחילתו.

1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן • הכותרות מהעולם
הספינה ומטענה המזוהם יורדים למצולות 

מבוכה: באימונים משותפים של נאט”ו עם חיילים אמריקנים. החיילים האמריקנים התבלבלו והסתערו לכבוש מפעל ‘שמן זית’. לפי התוכנית היה על החיילים ‘לכבוש’ מתחם דמוי בסיס חיל אוויר עם מבנים ובונקרים מבוצרים. אלא שהחיילים טעו ופשטו על בנין סמוך המשמש כ’בית בד’ לייצור שמן זית.

1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן • הכותרות מהעולם
פשיטה נועזת עם רובים שלופים. על בית הבד 

הבלוג של טראמפ נסגר. לפני חודש השיק הנשיא לשעבר טראמפ בלוג אישי במטרה לתקשר עם תומכיו אחרי שהורחק מטוויטר ופייסבוק. הבלוג לא עורר עניין גדול והיום נסגר. יועץ לטראמפ רמז שהבלוג היה פתרון זמני לקראת השקת הרשת חברתית משלו.

יצאו לדייג וגילו אוצר: בתימן דייגים מצאו 1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן. במהלך שיט בים הבחינו הדייגים בלווייתן שצף ללא תנועה על פני המים והחלו לגרור אותו אל החוף. בבטנו התגלה ענבר אפור – גדל במעיים של לווייתנים ומשמש לתעשיית הבשמים. הם מכרו את הענבר לסוחר מאיחוד האמירויות במיליון וחצי דולר.  מאה דייגים השתתפו בהבאת הלוויתן לחוף. “כל משפחה בכפר מאושרת, כולן קיבלו קצת כסף ממכירת הענבר”, אמר הדייג הראשי.

פרו: טעינו, התמותה מקורונה כפולה. ממשלת פרו הודיעה שלאחר בחינת נתוני התחלואה מתברר כי מס’ המתים במדינה מקורונה הוא פי שניים וחצי ממה שפורסם עד כה. מעתה פרו מחזיקה בשיא עולמי שלילי. המדינה עם המספר הגבוה ביותר של מתים פר נפש.

מחאה מקורית: בתגובה על היוזמה הסינית להקמת אוניברסיטה סינית בבודפשט הכריז ראש עיריית בודפשט על שינוי שמות של רחובות בבירת הונגריה. ארבעת שלטי רחוב חדשים מכריזים על ‘דרך הונג קונג החופשית’ ורחוב ‘הדלאי לאמה’ [המנהיג הרוחני הגולה של טיבט השנוא על סין]. רחוב  דרך החללים של האוגורים, ודרך שי שיגואנג, [בישוף סיני שנרדף בידי השלטונות בסין]. ראש העיר מאשים את סין בניסיון ל”קניית השפעה סינית “בהונגריה.

קירגיסטן: הממשלה הצליחה להשתלט על מכרה זהב המוגדר כאחד ממכרות הזהב הגדולים בעולם. המכרה היה פרויקט ההשקעות הזר הגדול ביותר במדינה. עד לחודש שעבר הופעל בידי מרכז סנטרה זהב בקנדה. אך המחוקקים הקירגיזים העבירו חוק המאפשר לממשלה להלאים את המכרה בטענה של בעיות סביבתיות ובטיחותיות לכאורה. הם מאשימים את החברה הזרה בהשלכת מאות מיליוני טונות של אשפה.

1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן • הכותרות מהעולם
הממשלה הלאימה – מכרה הזהב מהגדולים בעולם.

מיתוג מחודש ?: מנהיג סין קורא לשווק את סין לעולם בצורה שתהפוך ל’אהובה יותר”. הנשיא, שי ג’ינפינג, אמר כי סין צריכה ליצור דימוי של  “אמינה, חביבה ומכובדת” על ידי שיפור סגנון התקשורת שלה. הוא הוסיף כי על סין לשפר את האופן בו היא מספרת את סיפוריה כדי לעזור לעולם להבין את המפלגה הקומוניסטית ואת האופן בו היא “שואפת לאושרו של העם הסיני”.

עדיין בסין: תרגילי כושר מקוריים מ’הרפואה הסינית’. טרנד חדש בסין: תלייה בצוואר לטיפול בכאבי גב. בקרב קשישים רבים בסין נפוץ בחודשים האחרונים. תמונות וסרטונים מראים מבוגרים כשהם תלויים בצוואר על רתמה מיוחדת או משתלשלים באוויר ומניפים את גופם קדימה ואחורה, הם מחברים את רתמות הצוואר המיוחדות האלה לעצים בפארקים והם מבטיחים שהתרגילים המוזרים הללו עושים פלאים לבעיות הגב שלהם. תנועות הצוואר המוזרים הומצאו על ידי יליד שניאנג לפני שנתיים שסבל מכאבי גב. הוא היה כל כך מרוצה מהתוצאות שהוא פירסם והמליץ ​​עליהן לאנשים אחרים. התלייה בצוואר מותחת את חוליות עמוד השדרה והצוואר, מה שמפחית את הלחץ על העצבים, מומחים דווקא מזהירים כי התרגילים עלולים לגרום לפציעות חמורות בעמוד השדרה מאחר והצוואר האנושי בנוי לשאת משקל של עד 25 קילו.

1.5 מיליון דולר בבטן לווייתן • הכותרות מהעולם
תרגילי כושר לריפוי כאבי גב ?? 
הנצפים ביותר
צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

20210613_220243

צפו: תמונות, סרטונים, נאומים ולחיצות ידיים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

סיכום היממה שחלפה בקצרה • מבזקים

שקד תעלה את חוק האזרחות, באופוזיציה יתנגדו

בשורה לתיירים: ‘פרימרק’ פתחה סניף בפראג

הקשיים של בנט: אביר קארה מסרב להתפטר, מתקשה במינוי מקורבים

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בלוד

הגאון רבי יעקב רבינוביץ-תאומים זצ”ל, ר”מ בישיבת ‘קול תורה’ בירושלים