אשכנזי ונתניהו // צילום: פלאש 90

שר החוץ אשכנזי לנתניהו: “צריך להיערך להסלמה בירושלים”

שר החוץ גבי אשכנזי דורש מנתניהו לכנס דיון על המצב הרגיש בירושלים. אשכנזי מזהיר מ”פוטנציאל הנפיצות סביב הר הבית”. הפנייה מגיעה על רקע הלחצים האמריקניים להרגיע את הרוחות ולא לחמם את הגזרה. אשכנזי סבור כי צריך למנוע התחממות, גם במחיר ביטול או שינוי מצעד הדגלים

ביום חמישי צפוי להתקיים מצעד הדגלים בעיר העתיקה. הערב, בצל הדיונים במערכת הביטחון על האפשרות לשנות את התוואי, מתפרסם ב’חדשות 12′ המכתב של שר החוץ – שקורא להרגעת הרוחות ודורש מנתניהו לפעול בנושא: “נושא ירושלים הינו נושא רגיש ובעל נפיצות גדולה, ועלינו להיערך לתרחישי הידרדרות והסלמה”.

במכתב שפורסם, כותב אשכנזי לנתניהו: “עוד לפני מבצע ‘שומר החומות’, וביתר שאת לאחריו, אנו עדים לעלייה משמעותית ברגישות הבינלאומית ביחס למתרחש בירושלים. הדבר בא לידי ביטוי באירועים סביב הדיון המשפטי בסוגית שיח’ גראח ונושא הקרקעות בשכונת סילוואן, וכן סביב ההתרחשויות בהר הבית ומעצרים שבוצעו בו לאחר החזרת ההר לשגרה ועליית לא מוסלמים להר”.

עוד הוסיף אשכנזי: “ברור לכולם כי החמאס ממקד את מאמציו ואת ניסיונותיו לעצב את הנראטיב ולהציג את עצמו כמגן ירושלים ככלל וכמגן אל-אקצא בפרט. חשוב כי נפעל לערעור נרטיב זה. לירושלים נראות רבה בזירה הבינלאומית, ובעיקר בעולם הערבי והמוסלמי, ואני חש עליה בלחץ מצד הקהילה הבינלאומית בנוגע לפוטנציאל הנפיצות סביב הר הבית”.

במסר לנתניהו כתב: “אני מבקש להזכיר את ההחלטה האמריקנית לפתיחה מחודשת של הקונסוליה בירושלים ומסרים אמריקנים בנוגע להתפתחויות בעיר. יש להזכיר גם כי קיבלנו פניות ממדינות רבות בנושא שיח’ ג’ראח, ובכלל זאת פניות ממדינות המפרץ עימן חתמנו על הסכמי השלום. על כן, אני ממליץ לקיים דיון בראשותך, על מנת לדון במכלול הסוגיות הנוגעות למצב בירושלים, ובהן: המצב בהר הבית, שיח’ ג’ראח, שיפוץ שער המוגרבים, החלטה בנוגע לסילוואן וההחלטה האמריקנית לפתוח מחדש את הקונסוליה בעיר”.

אשכנזי אומנם לא מתייחס מפורשות למצעד במכתב, אך הוא מתייחס לנושא כסוגיה מדינית. אתמול אמר גורם מדיני כי המצעד הוא סוגייה משטרתית, וכך טען גם השר לביטחון הפנים אוחנה, אך אשכנזי מתריע מפני ההשלכות המדיניות של המהלכים הללו.

השר אשכנזי מתייחס בין היתר ללחצים האמריקניים, ובכך הוא מתחבר גם למסר של גנץ בביקור הבזק שלו. גורמים אמריקנים הבהירו לשר הביטחון שהם מצפים מישראל לעשות הכול כדי להרגיע את הגזרה ולא לחמם אותה שוב. בשל כך, אשכנזי חושב שצריך לעשות הכול כדי למנוע את התחממות הגזרה, גם אם זה אומר שצריך לבטל את המצעד או לכל הפחות לשנות את מסלולו.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

6 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
מוישי
4 חודשים לפני

למה המטומטמים האלה לא מפסיקים להתגרות בגויים??? איזה מצווה חדשה הם המציאו גם עכשיו שקוראים לה מצעד הדגלים ובגלל זה כל העם היושב בציון צריך להיות בפחד וחרדה או גרוע מכך להפגע בנפש בגלל קומץ אנשים עם דעות מעוותות.

האפרתי
עונה ל  מוישי
4 חודשים לפני

למה באת לגור בארץ ישראל להתגרות בגוים? ואיזה איסור המצאתם שאסור להתגרות בגוים? המקור לאיסור להתגרות באומות הוא משלשת השבועות, שההלכה נפסקה בשולחן ערוך אבן העזר עה שהם אינם להלכה שהרי יש מצוות כיבוש הארץ שזה בדיוק הפוך משלשת השבועות. והאריזל פסק שגם אם היה שלשת שבועות זה רק לאלף שנה אחרי החורבן. אז למה לא ללמוד את הסוגיא ולהמשיך לדבר דברים גלותיים ושטויות?!
וכידוע שאין שום חולק בזה מלבד האדמור מסאטמר.

ו

ד"ר קורדובירו
עונה ל  האפרתי
4 חודשים לפני

האדמור מסאטמר הסיק מכך הלכה שאין לגור בארץ שזה שנוי במחלוקת..

אבל התגרות באומות הוא דבר שאיננו חיובי גם לשיטת החולקים על הר’ יואל זצל

ה ישמור את עם ישראל
4 חודשים לפני

למה צריך בכלל להסתובב עם הדגלים סתם סכנה לכולם

סם באדי
4 חודשים לפני

אז באיזה מסלול הם יסכימו?
בני ברק, רמת גן והסביבה?
זהו הם רוצים לשלוט עלינו!!!
והממשלה החדשה בוודאי
תאפשר להם.
אני אומר לכם שמשהו מפחיד הולך להיות
אם הממשלה המוזרה הזו תעלה

מישהי
4 חודשים לפני

לא הגיוני בעליל שחמאס ינהיג פה את הסדר בירושלים וכשלא בא לו מצעד מסוים אז יתחיל לאיים זה הזוי לגמרי

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו