בקצרה

זה מה שקרה היום: סיכמנו לכם את החדשות

עושים לכם סדר בחדשות: זה מה שקרה היום מהשעה 07:00 בבוקר, דקה אחר דקה, חברי ממשלת השינוי בישיבה ראשונה, בליכוד נערכים לחילופי שלטון ודואגים לפנסיה, חשש כבד: 300 מיליון שקל חסרים לתקציב הישיבות, ומה צפוי להחליט ח”כ אורבך?

7:21, בכיר מצרי ל’ישראל היום’: המשא ומתן עם ישראל תקוע בשל המצב הפוליטי אצלכם. “המצב הפוליטי בישראל אינו מקל את התהליך מכיוון שכרגע אין בירושלים מי שיקבל החלטות מכריעות, הישראלים לא מסוגלים או לא מעוניינים לקדם כרגע את המגעים, ולנו אין שום מושג מה הכיוון. חמור מכך, איננו יודעים מה רוח הדברים”


7:22, שריפה פרצה במפעל פלדה בדרום-מזרח איראן לאחר פיצוץ שאירע במקום. סוכנות הידיעות האיראנית טנסים דיווחה כי המושל המקומי מכחיש שפיצוץ קדם לדליקה, שהתלקחה לדבריו בשל “שפיכת חומר מותך”


7:23, המועמד המתון המוביל לנשיאות איראן, עבד אלנאסר חמאתי, שהיה נגיד הבנק המרכזי האירני, האשים בעימות הלילה את השמרנים בהגברת המתיחות עם המערב, מה שלטענתו הרע את המצב הכלכלי במדינה


7:24, ח”כ בצלאל סמוטריץ’: “אלפיים שנה חיכינו למדינה יהודית לא כדי שיכהן בה שר ביטחון פחדן שנכנע פומבית לאיומי הטרור של חמאס”


7:26, ‏ח”כ ‎מרב בן ארי מיש עתיד מעריכה בגל”צ: “ניר אורבך איתנו, הוא מבין את גודל השעה והחשיבות של הקמת הממשלה הזאת עבור בנט, אבל אנחנו על הקשקש”


7:37, בועז גולן: ‏התרגיל של בנט-אורבך – יכול לבחור להתפטר ואז לומר שהממשלה קמה בלי הקול שלו. בהמשך להתמנות לתפקיד שר במינוי ישיר של רה״מ בנט ולטעון: מצטרף לממשלה אחרי שכבר קמה.


8:08, כאן: חברת הכנסת עידית סילמן מימינה פנתה לקצין הכנסת לבקש אבטחה בעקבות ההפגנות נגדה


8:13, זאב קם: ‏בשיחות שנערכות בין אנשי הקואליציה החדשה מסתמן כי במקום חוק לקציבת כהונת ראשי ממשלה, יחוקק חוק לפיו לאחר 8 שנות כהונה בתפקיד, אדם יידרש לתקופת צינון של 4 שנים, שבמהלכן לא יוכל לכהן כראש ממשלה


8:15, דפנה ליאל: בימינה מקווים שניר אורבך יודיע על החלטתו הבוקר בישיבת הסיעה


8:21, ח״כ ישראל אייכלר לאדמקר ולפידות ב׳קול ברמה׳ – לפני חודש אני ומאיר פרוש, כתבנו לנתניהו מכתב וביקשנו ממנו שיודיע כי הוא מוכן לתת שנה וחצי ברוטציה לכל מועמד מהימין, וכעסו עלינו. בשבוע שעבר אמרו לי בכירים בליכוד, חבל שלא שמענו בקולכם .


8:22, חבר הכנסת אוסאמה סעדי, חבר הרשימה המשותפת ומזכ”ל תע”ל, אמר הבוקר בריאיון לרדיו נאס: “עמדתנו ברורה, פעלנו להפלת נתניהו. עד כה לא החלטנו אם להתנגד או להימנע מהצבעה על ממשלת השינוי, נעשה זאת בהתאם לדרישותינו” :


8:23, חבר הכנסת מיקי זוהר: ‏לא משמאל ולא מימין. בלי כבוד הדדי ושיח תרבותי לא נגיע לשום מקום. אם צריך להאבק מהאופוזיציה, נעשה זאת בכבוד ובגאווה ובע”ה נשוב במהרה להנהגת המדינה בזכות תמיכת הציבור .


8:24, יו”ר אגודת אפרת, ד”ר אלי שוסהיים בן ה-80, לקה במהלך השבת האחרונה באירוע מוחי ואושפז ביחדיה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים .


8:39, ח״כ אביר קארה מימינה לאדמקר ולפידות ב׳קול ברמה׳ – שוחחתי עם הרב גפני בעניין הצטרפות לממשלה, תשובתו היתה שהציבור חלוק בדעתו ובשלב הזה הם לא מתכוונים להצטרף. נעשה כל מה שנוכל לצרף את המפלגות החרדיות. ליברמן הטיל וטו? מי שמטיל וטו על מפלגות אחרות לא צריך להיות חלק מממשלת האחדות הזאת. :


8:41, הרב אבינר, מחותמי מכתב הרבנים שקורא למנוע את הקמת ממשלת השינוי, אמר הבוקר ב-103FM: “צריך לשכנע אנשים לא על ידי הסתה, אלא מתוך אהבת ישראל. בסך הכול אנחנו עם אחד, אנחנו לא אויבים אחד של השני. האיראנים אויבים שלנו והם ישמחו עם הממשלה החדשה” .


8:46, קמפיין נגד ימינה באתרים של הציונות הדתית .


8:51, הנשיא לשעבר טראמפ: “ביידן ביקר את ישראל כאשר מדינת היהודים הותקפה באלפי טילים ורקטות ששוגרו על ידי איראן. פעם כולם תמכו בישראל, היום זה כנראה לא מקובל. זו בגידה בישראל” .


9:06, העיתון הליטאי ‘יתד נאמן’ מצדיק את טענות בנט: “אם סמוטריץ’ היה מתנהג בצורה הגיונית, שפויה ונורמלית ומסכים למהלך קטן שאין לו שום משמעות מעשית, בנט ושקד היו היום חלק מממשלת נתניהו. אבל לסמוטריץ יש תכניות אחרות, את סמוטריץ מעניין רק סמוטריץ, לא שום דבר אחר” נכתב במאמר המערכת :


9:14, חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ: ‏מחזקת את חברתי עדית סילמן מול המתקפה הלא הגיונית שהיא עוברת וקוראת לסמוטריץ׳, לרבנים ולנתניהו להפסיק לגלגל עיניים לשמיים :

9:35, עקיבא נוביק: ‏בשבוע שעבר התקשר נתניהו לשמוליק סילמן, בעלה של ח״כ עידית, וקיים איתו שיחת שכנוע ארוכה. מתווכים אחרים דיברו עם סילמן על האפשרות שימונה לתפקיד בכיר בחברה ממשלתית אם ישארו לבסוף בשלטון. המאמצים האלה לא העלו דבר בינתיים. (הליכוד אומרים: לא מכירים הצעה כזו) :


9:35, יניר קוזין: ‏גורמים בחד”ש מבקרים את איימן עודה על הגישה המרוככת, כהגדרתם, שלו כלפי ממשלת בנט-לפיד. הם טוענים שעודה נכנע ללחצים של פעילי שמאל יהודים, ביניהם פעילים מוכרים ממחאת בלפור, שמנסים לשכנע את הח”כים לתמוך בממשלה :


9:42, יו״ר הכנסת יריב לוין שוקל להקדים את ההצבעה על הממשלה החדשה ולקיימה השבוע. הרעיון להקדים רק אם תהיה סבירות מסוימת להצליח למנוע את השבעת הממשלה החדשה וכדי ״לשלוט באירוע״ :


9:46, אבתאיסאם מראענה ממפלגת העבודה: ‏שולחת חיבוק גדול לחברתי ‎עידית סילמן. אמרתי לה שהבית שלנו ביפו פתוח בפניה ובפני משפחתה. ביחד ניצור עולם מקביל של שפיות ואנושיות .


9:49, ‏יקי אדמקר: גדעון סער פועל למנות את זאב אלקין לשר המקשר בין הממשלה לכנסת. נועד לרצות אותו אך גם כדי להשתמש בניסיון שלו לניהול הקואליציה .


9:54, עמית סגל: יריב לוין שוקל: הצבעה על ההשבעה כבר ברביעי הקרוב, ההכרעה עד מחר .


10:00 אבי אבוחצירא שהיה היועץ של אביגדור ליברמן בזמן שהאחרון כיהן כשר הביטחון, צפוי לחזור ולעבוד איתו לאחר שייכנס לתפקידו כשר האוצר :


10:02, דפנה ליאל: ראשי מפלגות גוש השינוי צפויים להיפגש היום אחה”צ :


10:02, אנה ברסקי: ‏היום אחרי הערכת המצב, קצין הכנסת צפוי להחליט אם להצמיד מאבטח לח”כ עידית סילמן מימינה :
10:08, ‘המחדש’: בתקציב המדינה הבא הובטח להשלים 300 מיליון שקל שקוצצו לעולם הישיבות בגלל התקציב ההמשכי שמאפשר תקצוב של 70% בלבד למוסדות חיצוניים, החשש בעולם הישיבות שליברמן לא יאפשר את התוספת הזו ואף יקצץ עוד .


10:09, דפנה ליאל: יריב לוין כתב לחברי סיעת הליכוד כי הפרסום שלפיו הוא שוקל להקדים את ההשבעה לרביעי הוא ״קשקוש״ .


10:13, עקיבא וייס: ‏הודעת ראש השב”כ בשבת: ‘המודיע’ (ליצמן), ‘המבשר’ (פרוש) ו’הדרך’ של ש”ס תוקפים את חילול השבת בהוצאת ההודעה בשבת. רק ביתד נאמן הליטאי הידיעה מופיעה ללא מחאות .


10:31, יניר קוזין: ראשי המפלגות: יש עתיד, ימינה, כחול לבן, ישראל ביתנו, העבודה, מרצ, תקווה חדשה ורע״מ. ייפגשו היום בשעה 17:00 במלון דן בת״א. פגישה ראשונה של כולם ביחד :


10:40, ‏ינון מגל: ״אני אמרתי לנתניהו שיקיים את הרוטציה עם גנץ. אני חושב, שנתניהו עשה טעות שהוא לא קיים את הרוטציה״.

‎ .
10:40, ‏עמית לוי, פעיל ימינה המתנגד לממשלת השינוי, תוקף אצל רינו צרור בגל”צ : “איפה היה ראש השב”כ כשהסיתו ואמרו דברים קשים נגד ראש ממשלה מכהן ובני משפחתו? אף אחד לא יסתום את הפה לרבנים ולקהל המצביעים שמרגיש מרומה ונבגד” :10:46, עקיבא וייס בכאן חדשות: הרב יצחק זילברשטיין, חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה: “אינני חושש כלל שהממשלה המתגבשת תצליח לפגוע בלומדי התורה, אלא שזכות התמיכה בקיום התורה תיעדר עתה מכלל תושבי המדינה”


11:01, איתי בלומנטל: ‏לראשונה: חיל האוויר מתרגל את מטוסי F-35 עם ארה”ב, איטליה ובריטניה. אחת המטרות – מוכנות נגד איראן


11:03, ישראל כהן: בערב שבת זכה הנשיא הנבחר הרצוג לשיחה אישית חמה ולבבית מראש הישיבה הגרב”ד פוברסקי עימו הוא נמצא בקשר הדוק שנים רבות .


11:13, ‏משרד הבריאות: ארבעה בני אדם אובחנו אתמול עם קורונה מתוך כ-7,500 בדיקות. ארבעתם שבו מחו”ל. מצבם של 37 חולים מוגדר קשה


11:13, המשטרה עצרה הבוקר ארבעה אנשים בחשד לעבירות שוחד. אחד מהעצורים הוא עובד ציבור לשעבר בתפקיד רגיש ואחר עובד ציבור המקורב מאוד לאחד משרי הממשלה (מוטי גילת)


11:15, אריק בנדר: ‏ההצבעה על יו”ר כנסת חדש, במקומו של יריב לוין, תתקיים בתחילת ישיבת המליאה שבה תושבע ממשלה חדשה. כלומר אם מיקי לוי יבחר ליו”ר הוא אמור לנהל את ישיבת ההשבעה :


11:29, מעצר בכיר חרדי הבוקר לפי הודעת המשטרה “על פי החשד, עובד הציבור פעל לכאורה במספר הזדמנויות ביחד עם המעורבים ממניעים של בצע כסף, לקידום ושימור אינטרסים של חברות מסחריות גדולות במשק תוך ניצול מעמדו – ובניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי” :


11:34, ‏בשעה זו: סיעת ימינה מתכנסת שוב ברעננה
‎ 12:14, מיכאל שמש: סיעת ימינה עדיין מתכנסת ללא עוזרים ודוברים, ניר אורבך משתתף :


12:27, ‏ראש השב”כ לשעבר, ח”כ אבי דיכטר מהליכוד ברשת ב’: “אין הצדקה להתייחס לאמירות של חמאס בעניין מצעדים בירושלים. אין יותר סמלי מלעשות כעת את ריקוד הדגלים ואין עם זה בעיה. אם אני ראש השב”כ – אני ממליץ לאשר את האירוע”
12:27, אבישי גרינצייג: ‏בשלב זה, אין חשד שהשר שעוזרו הבכיר נעצר חשוד בעצמו במעורבות בפרשת השחיתות הנחקרת .
12:35, סיעת הליכוד תתכנס בשעה 14:00 באולם ירושלים בכנסת. בפתח הישיבה ראש הממשלה נתניהו יתן הצהרה לתקשורת .
12:36, יהודה שלזינגר: לניר אורבך הוצמד מאבטח. .

12:39, הדס שטייף: ‏ארבעת העצורים: עיתונאי מוכר במגזר החרדי, מקורב לשר לשעבר, מנכ”ל חברת לובינג ומנכ”ל חברת תרופות
‎ .

12:42, ‏מקור בגוש השינוי המעורה במשא ומתן אומר לארי קלמן: ההודעה ‘עלה בידי’ בוצעה בטרם נחתמו הסכמים. חלק מירבי מההסכמים טרם נחתם :

12:44, עמית סגל: קצין הכנסת מצמיד אבטחה לחברי הכנסת סילמן ואורבך :

12:50, חיים ריבלין: ‏זה החל כחקירה סמויה ביאח”ה בעקבות תחקיר “מסך עשן” ששידרנו בחדשות 12 על קשרי ליצמן עם חברות הטבק והסתיים היום בחשדות לפרשה מסועפת שיצאה מגבולות הטבק לעולמות תוכן שקשורים במשרד הבריאות. החקירה נמשכה קרוב ל-4 שנים, נבדקו עשרות קשרים בין חברות לאחד העצורים המרכזיים .

13:18, היועמש לבגץ: אין מניעה כי ח”כ שהוטל עליו תפקיד הרכבת הממשלה, יכהן בתקופתה הראשונה של ממשלת חילופים כראש הממשלה החלופי. אין בכך כדי לסתור את חוק יסוד הממשלה. כלומר בנט יכול להיות ראשון אף שמלאכת הרכבת הממשלה הוטלה על לפיד (אמוץ שפירא) .

13:22, הג’יהאד האיסלאמי מאיים: “אם מתנחלי הכיבוש החזירי, יניף את הדגלים שלו בירושלים ביום חמישי הקרוב, העוטף ואשקלון אשדוד יהיה תחת מתקפת טילים הארגון הגדול ישגר לטווחים ארוכי טווח” .

13:40, 4 החשודים בפרשת השחיתות החדשה יובאו להארכת מעצר בשעה 15:00 בבית משפט השלום בראשון לציון :

13:42, ‏חבר הכנסת ניר אורבך נגד ח”כ יאיר גולן שערך השוואה בין דברי הרב דרוקמן להסתה ערב רצח רבין: “תתבייש לך יאיר על הפגיעה ברב דרוקמן, על ההשוואה החצופה בין רוצח מתועב למחנך שהעמיד רבבות של תלמידי חכמים שחלקם מסרו נפשם תחת פקודך. ככה לא מרפאים חברה שסועה שכמהה לשינוי ושיח אחר. חזור בך, עוד לא מאוחר” .

13:55, רבינא: ‏היועץ החרדי בלשכת השר שכר את שירותיו של עו”ד עמית חדד .

14:16, יריב לוין בישיבת סיעת הליכוד: “לנגד עינינו עומדת לקום ממשלת שמאל רדיקלי, ממשלה שמבוססת שנאה תהומית כלפי ראש הממשלה, הערכים והדרך שאנחנו מאמינים בה” .

14:19, נתניהו: כשמאיימים לרצוח אותי יש שקט, חופש הביטוי הוא לא הסתה. מגנה כל פעולה של אלימות .

14:19, נתניהו: יש נסיון לצייר את הימין כמשהו מסוכן לדמוקרטיה, עצם הנסיון הזה מסוכן :

14:20, נתניהו: אי אפשר לסתום לאנשים את הפיות ולחסום את הביקורת. זו ההונאה הגדולה בתולדות הדמוקרטיות והמחאה תמשך בכל העוצמה כי הציבור בהלם .

14:21, נתניהו: חובתו של המחנה הלאומי להאבק בממשלת ההונאה המסוכנת בכל דרך דמוקרטית .

14:21, נתניהו: “אסור לחסום חשבונות פייסבוק וטוויטר כי הם מביעים את דעתם” .

.
14:22, נתניהו: מעולם לא הסכמנו לתת למנסור עבאס אוטונומיה פלסטינית בנגב, חברות בקואליציה או שליטה בועדת הפנים :

14:22, ‏נתניהו: הממשלה הזאת תקפיא בנייה בירושלים. הגיעה אלי בקשה כזאת ולא אספר לכם, באילו מילים עניתי :

14:25, נתניהו: קבינט עם הורוביץ, מיכאלי ולפיד לא יעשה אף פעולה נועזת מעבר לקווי האויב :

14:31, בצלאל סמוטריץ’: ‏מתן כהנא אשכרה האשים עכשיו ברדיו ב”הסתה” את הרב דרוקמן ועוד עשרות רבנים שעד אתמול הוא ביקש את תמיכתם, רק כי העזו לבקר את ממשלת השקר והגניבה שהוא והאדון שאותו הוא משרת הולכים להקים עם תומכי טרור. לגדולי השמאלנים תהליך סתימת הפיות הזה לרבנים לקח יותר זמן… :

14:32, היום יום ראשון, בשעת חצות לילה, שעת עת רצון, יגיע מרן הגאון רבי מרדכי שמואל אדלשטיין שליט”א לציון המסוגל של התנא רבי יונתן בן עוזיאל הטמון בעמוקה שם הוא יערוך מעמד נורא הוד וחסר תקדים לישועתם של אלפי מצפי הזיווגים.

לא, ממש לא, זה לא מעמד שמתקיים כל יום, גם לא כל שנה ולא כל חודש, זה מעמד היסטורי וחסר תקדים, מעמד שטרם נראה כמותו, ביום ההילולא של התנא, בשעת חצות, שעת עת רצון, דווקא אז ייערך המעמד הנורא, להחיש לכם ישועה.

זה לא דבר של מה בכך, הציון סגור ומסוגר, אין כניסה, הרשויות החליטו לסגור את המקום מחשש לליקויי בטיחות, אבל המעמד הנורא על תורמי ‘קופת העיר’ יתקיים כמתוכנן, קול זעקתם של אלפי מצפי הזיווגים ישמע שם בעוז, בשעת הרצון.

כבר שנים שאתם מצפים, מה לא עשיתם, מה לא פעלתם, אבל כעת, כעת הגיעה זמן הישועה, במכתב חסר תקדים של רשכבה”ג מרן שר התורה הגאון …
14:32, נתניהו מבטיח להפיל במהירות את ממשלת השקר וההונאה “מהר מאוד” .

14:33, גזירת מלך: “התורמים למגבית המיוחדת עבור כלות עניות יזכו מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ”ב!!”

אלפים נושעו בשנה שעברה, אל תפספסו!! .

מצטרפים עכשיו לברכה הנדירה≥≥https://www.kupat.org.il/news/232/?source=mokd
14:36, נתניהו פונה לסילמן ואורבך: השעה מאוחרת אבל לא מאוחרת מדי, תעשו את הדבר הנכון, ימין לא מצביע לשמאל :

14:38, דפנה ליאל: ישיבת סיעת ימינה התנהלה הבוקר ברוח טובה. ההערכה היא שאורבך יתמוך או יתפטר אבל החלטתו הסופית עוד לא נמסרה. בימינה מקווים שזה יקרה הערב .

14:41, אמיר אטינגר: ‏בשיחה נרחבת עם סרוגים, מקורביו של אורבך אומרים: “הבעיה המרכזית שלו שהוא התייעץ עם הרבה אנשים וגם סביבתו הקרובה חלוקה”. עוד הם מוסיפים: “כשלוחצים עליו להצביע נגד, הוא מבקש שיוכיחו לו שיש 2 עריקים מתקווה חדשה ואפשרות לממשלת ימין” מעריכים: “הוא יצביע בעד” .

14:43, עמית סגל: השבעת הממשלה – לא על סדר היום השבוע .

14:51, ‏חקירת פרשת השחיתות החדשה: חוקרי יאח”ה פשטו על משרדי חברת תנובה ואספו מסמכים :

14:57, ‏על רקע הכוונה לערוך את מצעד הדגלים בעיר העתיקה, בארגון פת”ח קוראים להתגייסות כללית ביום חמישי הקרוב “כדי להגן על ירושלים”. בהודעה שפרסם הארגון נכתב כי ירושלים היא קו אדום וכי ממשלת ישראל נושאת באחריות המלאה להסלמת המצב בירושלים
‎ .

15:01, אנה ברסקי: ‏יריב לוין מבהיר בישיבת סיעת הליכוד כי כל הסכם קואליציוני שנחתם צריך להיות מוגש תוך 24 שעות. לדבריו, בגוש השינוי טוענים כי ההסכמים עדין לא נחתמו לכן הם טרם הגישו אותם. לוין מסביר כי מחכה להסכמים ואז , כאשר יקבל אותם, יקבע את מועד ההצבעה על הממשלה :

15:08, עימות בסיעת הליכוד בין שרת התחבורה מירי רגב לסגן השר יואב קיש. רגב האשימה את קיש כי אמר בראיונות לתקשורת שהליכוד ניהל מו”מ עם יו”ר רע”מ מנסור עבאס. קיש ציין כי הדגיש שכל הקשר עם עבאס היה רק בקשה לתמיכה בחוק בחירה ישירה .

15:20, עמרי מניב: ‏בעל תפקיד משמעותי בקשת 12 נחקר כעת באזהרה בפרשת השחיתות במשרד הבריאות, חקירתו על תפקיד קודם שלו שלא קשור לערוץ ולתקשורת בכלל :

15:24, ניר אורבך עזב את כל קבוצות הווטסאפ שבהם הפעילו עליו לחץ ל-2 הצדדים “משחרר עצמי לזמן חשיבה לקראת הכרעה” :

15:26, ‏מוחמד מג’אדלה: בכיר ברע”מ בעקבות נאומו של נתניהו: “מציע לו לא להתעסק איתנו” .

15:27, אלמוג בוקר: ‏שריפה פרצה בשער הנגב. נבדק חשד לבלון תבערה .

15:30, נשיא המדינה ונחמה שפיגל נוביק, הטייסת החרדית הראשונה בהיסטוריה של אל על. .

15:34, ישראל כץ בסיעת הליכוד: ראש הממשלה נתניהו הוא המועמד שלנו לראש ממשלה גם אם נלך לאופוזיציה והוא יהיה יו״ר האופוזיציה. מעולם לא חלקתי על העובדה שבנימין נתניהו הוא יו״ר הליכוד ונשאר כיו״ר הליכוד, אין מה לדון בכלל והליכוד לא הולך לעסוק בזה בשום דרך. זו עובדה ברורה .

15:43, ‏רבינא: עימות בחלק הסגור של ישיבת הליכוד בין השר שטייניץ לרה”מ נתניהו. שטייניץ הביע התנגדות להפגנות מול בתי פוליטיקאים, נתניהו תקף אותו ואמר שהוא ומשפחתו סובלים שנים מהפגנות נגדו וכולם שותקים. ‏רגב וגמליאל צידדו בשטייניץ בניגוד לעמדת נתניהו :

15:44, עמרי מניב: דמות נוספת בחברת תנובה נחקרת באזהרה בשעה זו :

16:15, פרשת השחיתות החדשה: ynet מפרסם כי המשטרה האזינה במשך תקופה ארוכה לחלק מהמעורבים. במקביל חושדים במשטרה כי תנובה ביקשה הטבות רגולטוריות ובאמצעות תרומות העבירה כסף לעמותות הקשורות לעוזר השר. בכירים נוספים צפויים אף הם להיחקר .

16:17, אלי סניור: בין היתר בודקים בלהב את כל נושא סימון המוצרים כחלק מרפורמת המזון הבריא, ואם מי מהחשודים פעל לעזרה בתחום זה .

16:19, לאחר כמעט חמישה עשורים – נחשפו לראשונה הפרוטוקולים מישיבת הקבינט שנערכה עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים
‎ .

16:25, אמיר בוחבוט: ‏מקווה שזה ברור לכולם: נוצרה כאן משוואה מעניינת. יחיא סינוואר מאיים על ישראל בנושא ירושלים, צעדה, דגלים וכו׳ ומייצרי גלי לחץ, מתח, דיונים מקצועיים ודריכות צבאית. תזכירו לי מתי היה מבצע שומר החומות? .

16:41, ‏הג’יהאד האסלאמי: קוראים למתווכים שילחצו על ישראל לא לקיים את מצעד הדגלים בירושלים – כדי למנוע את הבערת האזור בשנית (כאן חדשות) .

16:47, ח”כ שלמה קרעי: ‘קורא לכל חבריי לסיעה ולמחנה הלאומי להגיע. איפה שחמאס לא רוצה שנהיה, נתייצב בגו זקוף ובראש מורם. ירושלים המאוחדת בריבונות ישראל איננה עניין פוליטי’ .

16:58, ביהמ”ש האריך ביום אחד בלבד את מעצרו של איש התקשורת מנחם גשייד .

17:12, הותר לפרסום: יועצו של השר ליצמן מוטי בבצ׳יק הוא העצור בפרשת השוחד, יחד עם היועץ והעיתונאי מנחם גשייד ומנכל חברת פוליסי ארז גיל הר :

17:18, דפנה ליאל: בימינה שוקלים לקיים מסיבת עיתונאים הערב .

17:19, עמית סגל: ח”כ אופיר כץ: אנשי תקווה חדשה מנסים לעשות הפרדה בין הליכוד לבין נתניהו ואומרים לפעילים שיחזרו לליכוד אחרי שנתניהו יזוז :

17:21, יקי אדמקר: החלה פגישת ראשי גוש בנט-לפיד במלון דן בתל אביב :

17:22, אדמקר: בימינה שריינו את משכן הכנסת להצהרה אפשרית של בנט שתימסר הערב .

17:32, נתניהו בתגובה לדברי ח”כ אופיר כץ בישיבת הסיעה על כך שתקווה חדשה דורשים שיזוז ואז יחזרו לליכוד: שמעתם? שמעתם מה הוא אמר? קחו את הדברים שלו, שימו בתיבה, תנעלו ושימו את המפתח כרגע בצד :

17:34, שודדי עתיקות נתפסו “על חם” בגליל המערבי
לאחר שגרמו הרס לאתר עתיקות באמצעות מחפרון. במקום נמצאו שברי אבנים ששימשו כצלוחיות שמן :

17:37, ‏בא כוחו של מוטי בבצ’יק, עו”ד עמית חדד: הסכמנו להארכת מעצר עד יום שלשי אז הוא יחזור לביתו, המשטרה תסיים בימים האלו את החקירה, בסוף החקירה יתברר גם למשטרה כי הוא לא עשה דבר, ושהוא איש ציבור מהשורה הראשונה שתרם את כל כולו לטובת המדינה. .

17:41, ‏השר אופיר אקוניס לירון וילנסקי ו-יעקב ברדוגו: “מצטער שהליכוד לא העביר חוק שאומר שראש המפלגה הגדולה או השנייה בגודלה – הוא זה שמקים את הממשלה. נוצר מצב חוקי אמנם, אבל בלתי מוסרי, מרמה והפרת אמונים – אדם עם 6 מנדטים שעושה ההפך הגמור מרצון בוחריו” .

17:42, גאנם איברהים: עימותים ברחוב צ’לאח א-דין בירושלים בעיר העתיקה :

17:45, ליצמן משתתף כעת בטקס ההוקרה על סיום המאבק בקורונה בהשתתפות ראש הממשלה :

17:46, נתניהו בטקס ההוקרה למערכת הבריאות על הטיפול המוצלח בנגיף: מתנצל בפני מאיר בן שבת שסופג לפעמים את חיצי הביקורת שמופנים אלי .

17:48, נתניהו בטקס ההוקרה לעובדי מערכת הבריאות: “זה זמן קצר עד שנוכל להיפטר גם מהמסכות בחללים סגורים” .

17:50, רע”מ: אנו דוחים על הסף כל נסיון להשתמש ברע”מ ככלי לניגוח פוליטי. כל שיחה שקיימו חברי רע”מ עם גורם פוליטי באשר הוא אינה מבחינתנו חומר תקשורתי, כך ניהלנו ונמשיך לנהל פוליטיקה נקייה ואחראית. יחד עם זאת, לא נעבור בשתיקה על כל נסיון לקבל נקודות זכות על חשבוננו מכל גורם פוליטי בכל צד .

17:58, נתניהו בטקס ההוקרה: “מהבוקר אנחנו מחסנים בני 12 עד 15 וזו בשורה פשוט ענקית. זה מבטיח חסינות עדר רשמית. עם זאת, לא לעולם חוסן – כי הנגיף חוזר. לכן הזמנו עוד עשרות מיליוני חיסונים ונצטרך להתחסן בעתיד הנראה לעין כל הזמן” :

18:08, בעוד תשעה ימים, ביום שלישי, 15 ביוני 2021, תבוטל חובת עטיית המסיכות גם בחללים גורים כולל תחבורה ציבורית חנויות ובתי כנסת .

18:12, ‏גורמים בימינה: החלטת ניר אורבך תתקבל עוד הערב .

18:14, חיים לוינסון: ‏אורבך לא מתלבט ולא התלבט. אורבך הבין איך נשארים בתודעה יותר מדקה ורבע, והאמת עושה את זה לא רע בכלל :

18:15, ח”כ מיקי זוהר: ‏מדהים לראות שעוד לפני שהוקמה הממשלה המסוכנת הזו, השמאל מוכיח באופן ברור עד כמה הוא מפחד מהחמאס. אם הם עושים הכל כדי למנוע את מצעד הדגלים, מה הם יעשו כשהחמאס, החיזבאללה או איראן ינסו לפגוע בבטחון ישראל? :

18:23, תמונה: פגישת ראשי המפלגות ב”גוש השינוי” .

.
18:37, השר יעקב ליצמן: כמי שמכיר מקרוב את עוזרי הנאמן מוטי בבצ׳יק ואת יושרו וחריצותו, אני יודע שכל החשדות שהוזכרו היום במסגרת החקירה, אין בהן ממש וחסרות יסוד. אני מציע לכולם להמתין קצת ולהיווכח שהכל נעשה כדין :

18:38, יו”ר ימינה, נפתלי בנט, יישא היום הצהרה לתקשורת בשעה 20:00 במשכן הכנסת .
18:40, ישראל כהן: ‏בגוש השינוי התכנסו בעצם לתמונה, הדפיסו לכל משתתף את שמו ליד מקומו כנהוג בישיבת הממשלה, והפיצו סרטון ללא קול הדומה לישיבות הסודיות של ראש הממשלה בקרייה, הפקה שמטרתה להוכיח שהבטחות לחוד ומעשים לחוד, בנט יושב עם עבאס, ליברמן עם הערבים, והמצביעים? מי בכלל סופר אותם .
18:49, יקי אדמקר: ראשי מפלגות גוש בנט-לפיד דורשים: השבעת ממשלה ביום רביעי הקרוב .
18:50, הודעת גוש השינוי: היום לפגישת עבודה ראשונה. בפגישה שוחחו על הצורך להשביע ממשלה כבר ביום רביעי הקרוב, על מנת לאפשר למדינה להתקדם. ראשי המפלגות הדגישו את מקומם של המנהיגים בהרגעת הרוחות, והביעו דאגה מהאווירה בהפגנות וברשתות החברתיות :
18:57, חברת הכנסת מאי גולן לגלסנר ובלום ב’ערוץ הכנסת’: סער ובנט מחבלים מתאבדים .

19:17, ‏תנובה בתגובה על החשדות למעורבות בפרשת השוחד: “החברה ומנהליה משתפים וישתפו פעולה עם החקירה ככל שיידרש” .
19:23, אחרי נאום בנט: נתניהו צפוי להתראיין לערוץ 20 בשעה 20:15 :
19:39, רבינא ב’קול חי’: בנט ניסה להרגיע אבל החרדים העבירו מסר: “לא ניכנס לממשלה המסוכנת הזו בעד שום תקציב שבעולם”. :
19:39, דנה ויס: שר החוץ גבי אשכנזי דורש מנתניהו לכנס דיון דחוף על המצב הרגיש בירושלים: “נושא ירושלים הינו נושא רגיש ובעל נפיצות גדולה, ועלינו להיערך לתרחישי הידרדרות והסלמה” .
19:55, ח”כ עמיחי שיקלי מימינה – למימרן בקול חי: להערכתי אורבך או יתפטר, או יצביע בעד, אבל לא יתנגד. טיפשות להכליל את כלל המגזר הערבי כטרוריסטים, מחובתנו לשלב אותם במדינה. אבל כרגע הח”כים הערבים לא מזוהים עם המדינה, ועבאס שונה מהם. הוא שם את הנושא הפלסטיני בצד, אבל שאר חבריו לא כמוהו .
19:56, מיכאל שמש: המיקרופון נשאר פתוח ויו״ר הכנסת יריב לוין הודה: נקבע את ההצבעה על הממשלה החדשה במועד שטוב לליכוד. .

19:57, ‘חדשות 12’: נתניהו התקשר לסער בניסיון למנוע את הממשלה החדשה .

20:01, עמית סגל: במוצ”ש שעבר התקיימה שיחת טלפון בין נתניהו וסער, יממה אחרי שהתברר שפניו של בנט להקמת ממשלה. נתניהו ביקש להזמין את סער לפגישה שבה יידון מתווה הרוטציה שסער ראשון. סער סירב .

20:06, איילת שקד: הפרשנות המגוחכת שעושים לדבריו של הרב דרוקמן כאילו הוא מעודד אלימות היא מסולפת, אינה מכבדת וגורמת לו עוול. לכל אדם עומדת הזכות להביע את דעתו ואסור שנגיע למצב של סתימת פיות .

20:08, דפנה ליאל: הערכה כי ניר אורבך יודיע הערב כי הוא תומך בהקמת הממשלה כדי “להשפיע מבפנים” .

20:10, עמית סגל: לפיד מנטרל אפשרות שבנט לא יקיים את הרוטציה – אם התקציב לא יעבור תוך 3 חודשים – לפיד יהפוך לראש הממשלה :


20:11, ‘חדשות 13’: המשטרה אישרה את מצעד הדגלים ביום חמישי :


20:12, ראש הממשלה בנימין נתניהו באולפן ערוץ 20 .


20:13, משה נוסבאום: ח״כ איתמר בן גביר הודיע שיצעד ברובע המוסלמי בכל מקרה גם אם המסלול ישתנה, גם ח”כים מהליכוד צפויים להצטרף :


20:15, בנט בהצהרה: המשטר בישראל לא מלוכני, כל שלטון שמסתאב מוחלף. זה מחזור החיים הבריא. הממשלה תעמוד למבחן העם .


20:16, בנט: בסדר גמור להתנגד למהלך. לא כל התנגדות היא הסתה ואסור לחסום בפייסבוק מאמרי ביקורת :

20:17, בנט: בשבועות האחרונים יש מסע ממומן ומנוהל לגרום לעריקות, וכל האמצעים כשרים: איומים מעקבים וקללות. מר נתניהו, תרפה. תמשיך הלאה :

20:18, בנט: ההסכם שלנו עם רע”מ מבוסס על ההסכם שלו על הליכוד רק קצת פחות נדיב .

20:19, בנט רומז כי נתניהו מוקלט: הדברים מתועדים ועוד ייחשפו, אז על מי נתניהו עובד? :

20:21, בנט: אני בשר מבשרה של הציונות הדתית, אני דתי חובש כיפה, זו לא ממשלת שמאל – נתניהו אנחנו רוצים לזכור את הטוב שעשית, אני פונה ליריב לוין תקבע ליום רביעי הקרוב את ההצבעה על הממשלה, אני יודע שנתניהו לוחץ עליך .

20:22, ליאור קינן: ‏ח״כ אורבך בפגישה עם ראש מועצת יש״ע היום- אם אני הולך על זה ומצביע בעד, אהיה חייב להיות מאחורי נפתלי. כולנו חייבים להיות מאחוריו ולשמור שלא תהיה לנו הפתעה בנושא ההתיישבות או הזהות היהודית. הבעיה המרכזית שלי היא הערבים. נכון שעבאס אחר ואם לא היו הפרעות הייתי בולע את זה יותר בקלות .

20:24, בנט: מצטער בפני האנשים שמרגישים מרומים “נעשה הכול שבעוד שנה תסתכלו אחרת ותמצאו מקום בלב להבין את ההחלטות שלי” .

20:28, ‏נתניהו: “ערוץ 20 הוא המקום היחיד בו אני יכול להתראיין” נתניהו מציג בשידור חי את המסמך עליו חתם בנט שלא יילך לממשלה עם לפיד, ‏”בנט ותקווה חדשה גנבו את קולות הימין. הם יכנעו לארה”ב ויקימו קונסוליה פלסטינית בירושלים” :

20:29, נתניהו: מעניין מדוע לא קראו לליברמן לעדות בפרשת ישראל ביתנו הרי הנחקרים אמרו שהכל בהנחיית הבוס .

20:32, נתניהו ב’ערוץ 20′: עמיחי שיקלי הוא לא עריק אלא כל ה-12 חכ”ים אנשי ימין הם שערקו לשמאל, שיקלי עשה מעשה מדהים, גם לפני ההתנתקות הזהרתי מהסכנה – וצדקתי ועכשיו אני שוב מזהיר מהסכנה הגדולה .

20:35, נתניהו לארא”ל סגל: אשאר להנהיג את הימין גם אם הממשלה המסוכנת תקום – אשאר יו”ר אופוזיציה, אין לי עניין להישאר ראש ממשלה ואני מציע להם את ראשות הממשלה – אני חרד לגורל המדינה, בנט יהיה ראש ממשלה של השמאל אז ילטפו אותו בתקשורת :

20:38, יריב לוין בהקלטה בכאן 11: ״אפשר לקיים את השבעת הממשלה ברביעי, חמישי ראשון ושני צריך להחליט מה טוב לנו״ .

20:40, נתניהו: בקשר למצעד הדגלים מי שיכריע הם גורמי המשטרה, חזרנו לשגרה אחרי שומר החומות :

20:44, גאנם איברהים: איחוד האמירויות העניקה לרצועת עזה 10 אמבולנסים במתנה :


20:45, יוסי אלי: ‏בכירים במשטרה מתנגדים לקיום מצעד הדגלים במועד המתוכנן: מסתמן כי האירוע יידחה :
20:46, בבית החולים נקבע מותו של אבי הר אבן הי”ד, שאושפז במצב קשה לאחר שנפצע קשה במהומות של מחבלים בעיר עכו, בעת מבצע שומר החומות .


20:47, ספי עובדיה: כדי למנוע את הקמת ממשלת השינוי, רה”מ שוקל להודיע כי יפרוש מראשות הליכוד לטובת אחד מבכירי המפלגה. עם זאת, ההיתכנות כי המהלך ייצא לפועל נמוכה, בעקבות קשיים לערוך פריימריז בהקדם :


20:49, אראל סגל לנתניהו: מיליון מצביעים בחרו בך והוא עם 6 מנדטים אומר לך “שחרר” :


20:50, יערה שפירא: ‏אילו בנט היה יודע שתמיכת אורבך מובטחת – היינו שומעים על כך בהצהרה. העובדה שאורבך מתעכב מלחיצה את בנט ולפיד .


20:52, אמיר אטינגר: ניר אורבך מתחמק מפגישה עם הרב דרוקמן. לסרוגים נודע כי הרב דרוקמן מעוניין להיפגש עם אורבך לפני שיקבל את החלטתו על הממשלה המסתמנת ואף העביר לו מסרים על כך על ידי מס’ גורמים, אך אורבך מסנן שיחות מבית הרב ואינו יוצר קשר חזרה. מלשכת הרב דרוקמן סירבו להגיב .


20:54, יעקב מלמד בטוויטר: בהוקרה ובהצדעה ראש הממשלה ושר הבריאות מעניקים תעודת הוקרה לד”ר יותם שנהר מנהל אגף המעבדות בלאומית שירותי בריאות על פועלה ועשייתה של הקופה במסגרת המאבק בנגיף קורונה .


21:05, כאן: בישראל מסרבים להעביר את הכסף במתכונת שהייתה נהוגה עד כה. הכסף אמור לעבור השבוע, והתנאי הישראלי הוא שיעבור דרך הרשות הפלסטינית או באמצעות גורמים בינלאומיים. ישראל רוצה דבר נוסף – שהכסף לא יעבור בשטרות
‎ .

21:13, ישראל כהן: ‏בנט יכול להצהיר עד מחר בנאומי רהב שהממשלה שלו יותר ימין מזו של נתניהו אבל כשהימין זועם וכועס, והשמאל צוהל ושמח, לא יעזור לו כלום. הציוצים והלייקים של אביעד גליקמן ומראענה אולי עושים לו נעים אבל מזיקים לו בימין, בציבור הדתי והמסורתי .

21:31, עקיבא נוביק: ‏לבית משפחת נתניהו ברחוב הפורצים בירושלים התווספו באחרונה עמדת שמירה וגדר :


22:32, בסביבתו של מוטי בבצ’יק אומרים לכאן חדשות: “הוא הופתע הבוקר עם הגעת השוטרים שלקחו עמם מחשב ופלאפונים. מוטי ידוע כאדם שחי באופן צנוע מאוד, גר בדירה פשוטה וחי חיים צנועים. לא מאמינים שלקח שקל לכיסו”
‎ :

22:36, בעלה של הח”כי”ת עידית סילמן למפגיני השמאל שבאו לתמיכה בה: אתם רק מזיקים, אתם ההוכחה שיש בממשלה בעיה, אל תגיעו לכאן .

המבזקים באדיבות חדשות המוקד להצטרפות לחצו כאן

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

2 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אבי
4 חודשים לפני

מצויין.
סיכום חדשות היום. ממצה בצורה טובה.

ר,א
עונה ל  אבי
4 חודשים לפני

אחלה,גם אני נהנתי

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו