אל תפספסו

סיכום היממה שחלפה בקצרה • מבזקים

החדשות מהבוקר בקצרה: מבחן הבלונים: בעזה לא מתרשמים מהתקיפות, גפני הודח מתפקידו, רבנים מתכוונים לפתוח ספרי יחוסין בגלל הפגיעה בגיור, פורסם תיעוד: תאונת הרכבל בזמן אמת, דאגה: מחלה נשימתית חדשה, בן 12 נפטר

6:03: ‏רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 הורגשה הלילה בדרום הארץ, מוקד הרעש – 68 קילומטרים מצפון לאילת. לא דווח על נזק או נפגעים :

6:26: דובר חמאס פאוזי ברהום טען כי הארגון השיג הרתעה מול ישראל. לדבריו, הסטת מסלול הטיסות ותגבור פריסת סוללות כיפת ברזל לקראת מצעד הדגלים בירושלים מוכיחים את הישגי הארגון בשומר החומות .

6:32: משבר דיפלומטי? השרה זנדברג תומכת בביטול ההסכם להזרמת נפט אמירותי לחו”ל דרך ישראל באמצעות צינור קצא”א. גורמים בכירים באבו דאבי אמרו ל”ישראל היום” כי “עלול להיגרם משבר ביחסים עם ישראל, ותתעורר סכנה ליציבותם של הסכמי אברהם”. .

6:36: דובר ממשלת איראן אמר כי ארצו הפיקה 6.5 ק”ג של אורניום בדרגת העשרה של 60% ו-108 ק”ג של אורניום בדרגת העשרה של 20%. בכך איראן ממשיכה להפר את תנאי הסכם הגרעין שנחתם עמה ב-2015 :

6:38: תקיפת צה”ל ברצועה. מדובר צה”ל נמסר כי “מטוסי קרב תקפו הלילה מתחמים צבאיים של חמאס ששימשו כמחנות ואתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה. במתחמים שהותקפו התקיימה פעילות טרור. צה”ל ערוך לכל התרחישים וביניהם חידוש הלחימה, למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה” .

6:43: ‘ישראל היום’ חושף: הממשלה תשנה דרמטית את הסטטוס קוו – יש כוונה להקים ועדה שתעסוק בהרחבה בנושאי דת. זאת אף שבעבר הוצהר כי הסטטוס קוו לא ישונה באופן דרמטי. חלק מהנושאים, דוגמת תחבורה ציבורית בשבת, ונישואים אזרחיים יעלו לדיון. בכיר בקואליציה: “נקים ועדה שתבחן נושאי דת ומדינה” :

7:03: היום ייפגשו נשיא ארה”ב ג’ו ביידן ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין בז’נווה שבשוויץ. הפגישה בין השניים תהיה הראשונה שלהם מאז נבחר ביידן לתפקיד, ותביא לסיומו את ביקורו המדיני הראשון של ביידן – שבמהלכו נפגש בין היתר עם ראשי מדינות ה-G7 ובכירי נאטו .

7:08:  יקי אדמקר: את הנאום של מתן כהנא נגד גפני ודרעי אפשר לאהוב או לא, אבל למה מישהו משלם כדי לקדם את הפוסט בפייסבוק? ימינה החליטה ללכת על קמפיין נגד החרדים? .

7:23: ‏המועמד לראש המל”ל האלוף במיל’ עמוס ידלין בגל”צ: “יש פה החמצה של אפשרות לייצר כללים חדשים. אם חמאס יודע שאחרי שריפת שדות אנחנו תוקפים מתחמים ריקים – הוא ימשיך” :

7:26: העיתון החרדי ליטאי ‘יתד נאמן’ מכנה את צעדת הדגלים “צעדת הפרובוקציה” ומתריע מפני “קריאות הסתה נגד ערבים” :

7:53: רייניץ חושף בהמודיע: ביוזמת בתי דין מובילים נערכים להקמת ׳ספרי יוחסין׳ לשמירת טהרת הייחוס בעם היהודי, נוכח צעדי ההרס בגיור ההלכתי שמתכננת ממשלת השינוי :

7:56: שחר גליק: המחבל שהרג את סמ”ר עמית בן-יגאל ז”ל, נזמי אבו בכר, ביקש מביהמ”ש הצבאי לפתוח את הקבר של עמית – ולהוציא את הקסדה איתה נהרג. לטענתו, זו ראיה שעשויה לזכותו. השופט סירב אתמול בדיון והבהיר – זו פגיעה חמורה במנוח ללא תועלת ראייתית, הקסדה כבר צולמה מכל כיוון :

8:15: ‏השר לשירותי דת מתן כהנא בתגובה למכתב ההצהרה של הח”כים החרדים: “שיח החרמות והנידויים גורם לחילול ה’ נוראי. המשרד לשירותי דת ייתן שירותים מעולים גם לציבור החרדי הנפלא. צר לי שהפוליטיקאים החרדים מביישים ציבור כל כך יקר”

‎ .

8:20: עמית סגל: כעובדה, את ההחלטה על המצעד קיבל הקבינט הקודם ולא השר הנכנס. ברלב פשוט החליט לא לנסות ולהפוך את ההחלטה .

8:31: עוקץ את השותפים: ח״כ אלון שוסטר ׳כחול לבן׳ לאדמקר ולפידות ב׳קול ברמה׳ – הביקורת של יש עתיד על משרד רה״מ החליפי שהוקם בזמנו עבור בני גנץ, צרובה בנשמתי הפוליטית. ברור לחלוטין שהמבנה הפוליטי שאנחנו הנחנו וחטפנו עליו, הוא הבסיס שעליו הוקמה הממשלה הנוכחית :

8:34: יו”ר ש”ס, ח”כ אריה דרעי לקאהן ב”קול חי”: “קיבלנו החלטה חד-משמעית של כל הח”כים החרדים: לא נשתף פעולה עם יועצים חרדים שינסו לייצר לגיטימציה לשרי הממשלה מול הציבור שלנו. לא נעבוד איתם יותר ונוקיע אותם. זה מאבק כלל ציבורי” .

8:35: עוד מיו”ר ש”ס אריה דרעי ב”קול חי”: “הכל אישי אצל סער, בנט וחבריהם. כשאני הייתי בקבינט של שמיר ורבין, חלקם עוד היו בצבא, או עיתונאים, או ‘אמא של שבת’ בגן. כל מה שהניע אותם זה רק מניעים אישיים. לא מובן עד כמה הם מוכנים לבגוד בארץ ישראל” .

8:36: ‏ח”כ ‎דוד ביטן מהליכוד בגל”צ על האפשרות שיוגש נגדו כתב אישום: “לא קיבלתי הודעה רשמית על כלום, הכל דרך התקשורת. אני מאמין שאני יכול להתמודד עם כל ההאשמות” .

8:37: ח״כ ינון אזולאי לאדמקר ולפידות ב׳קול ברמה׳ – בפעם הבאה אולי המצביעים יבינו בדרך הקשה שאסור לשבת בבית בבחירות ולהיות שאננים. האחדות היחידה שיש בכנסת היא בשנאה לנתניהו ולחרדים. :

8:38: ‏כאן: שי מימון מימינה מסביר מדוע פרש מהרשימה ולא בחר לפעול כמו ח”כ שיקלי: “הסיטואציה של שיקלי שונה, הוא נבחר לכנסת, קיבל את המנדט ומייצג את עמדותיו. אני לא בכנסת, כל מה שיקרה אם לא אתפטר זה שיהיה למישהו במפלגה טיפה כאב ראש עם החוק הנורווגי”

‎ :

8:40: דרעי ב”קול חי”: “ראש הממשלה בנט לא דיבר איתי ולא כדאי לו להתקשר. חבל לו על הטלפון. לא מעוניין לפגוש אותו ולא שום קשר איתו” :

8:54: ענבר טויזר: הפגנות החרדים בצומת בר אילן בירושלים: 4 חשודים נעצרו בחשד שהפרו את הסדר .

9:04: השר ישראל כץ: ‏דין  שדרות כדין ת״א ודין שריפת שדות חקלאי העוטף בבלוני תבערה ונפץ? אחרי שומר החומות החלטנו על שינוי הכללים. על כל תקיפה בישראל יבוצעו סיכולים ממוקדים ופגיעה נרחבת במטרות חמאס. לא במתחמים ריקים .

9:04: עמית ולדמן: אזרח יפני צפוי להיות מגורש מטורקיה לאחר שנתפס צד ואוכל 5 חתולים באיסטנבול :

9:22: גל”צ: ‏ישראל העבירה מסר למצרים: אם חמאס הוא זה שעומד מאחורי שיגור בלוני התבערה אתמול – זה יפגע ביכולת לקדם את השיחות על הסדרה מול עזה .

9:23: יתד נאמן במאמר משיב למתן כהנא: אלף נטילות ידיים במארבים לא יעזרו להם לרחוץ בניקיון כפיהם על המארב הנורא שהציבו לתורת ישראל להלכה היהודית ולצביון היהודי של ארץ הקודש .

9:26: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שלח מברק לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: ״אני מבקש להביע את הערכתי על שיתוף הפעולה וההבנה ההדדית בינינו במשך שנים רבות. אני מוקיר את העבודה הגדולה שהשקעת בחיזוק היחסים בין המדינות בתחומים רבים. היכולות והניסיון שלך יהיו תמיד נכס לישראל״. :

9:29: 13 הח”כים החדשים שיצהירו אמונים היום: מאיר יצחק הלוי, טטיאנה מזרסקי, שירלי פינטו קדוש, יוסי שיין, לימור מגן תלם, אלינה בדרץ’ יאלוב, מופיד מרעי, יסמין פרידמן, צבי האוזר, רות וסרמן לנדה, אלון טל, מיכל רוזין וגבי לסקי. :

9:34: ‏ח”כ סמי אבו שחאדה על מצעד הדגלים: “לחגוג את הכיבוש של עם אחר זה להתעלל בו. לבוא אליו הביתה עם הדגלים, לצעוק ‘מוות לערבים’ ולהגיד שהם שבעל הבית פה. ועוד בתמיכת הממשלה הכוללת ערבים, המשטרה, התקשורת ובתמיכת חלק לא קטן מהציבור” :

9:37: משפט נתניהו: פרקליטי רה”מ לשעבר מבקשים לדחות את המשך הדיונים “עד אחרי החגים” .

9:42: ‏ראש עיריית אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני, החל הבוקר לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בבית הכלא חרמון: “אני מרכין ראש בפני החלטת בית המשפט”. שמעוני ירצה ארבע שנות מאסר על לקיחת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מסים :

9:45: ג’ארד קושנר, חתנו של נשיא ארה”ב לשעבר דונלד טראמפ ששימש יועץ בכיר בממשלו, יכתוב ספר על תקופת נשיאותו של טראמפ הספר צפוי לצאת בתחילת השנה הבאה ו”לספר את האמת על מה שקרה בדלתיים סגורות” :

9:55: יקי אדמקר: ראש הממשלה בנט יגיע להצהרת אמונים של שירלי פינטו, החכית החירשת הראשונה בישראל :

9:56: נשיא המדינה יצחק הרצוג יושבע בכנסת ביום רביעי, כ״ז בתמוז, 7 ביולי, בשעות אחר הצהריים. לאחר ההשבעה יגיע הנשיא הנכנס יצחק הרצוג אל בית הנשיא, שם יתקבל על ידי הנשיא היוצא ראובן (רובי) ריבלין, בטקס חילופי נשיאים רשמי :

10:12: דיון סוער בועדה המסדרת הסדרנים הוציאו את חברי הכנסת יעקב אשר ויצחק פינדרוס .

10:15: בעקבות מודעות שפורסמו על מסע לאומן עם הגר”ד קוק מטבריה. חתנו מפרסם הכחשה: “אין ולא הייתה בכוונת הרב להשתתף באותו ‘מסע’, ובאופן כללי הרב מתנגד ליציאה מהארץ שלא לצורך” .

10:21: ‘ווינט’: משרד הבריאות פועל ליצירת תעודה אחודה שתחליף את תעודות המתחסן והמחלים, ותכיל את פרטי החיסונים וההחלמה. השקת התעודה האחודה צפויה בזמן הקרוב, ותהא תקפה עד לסוף שנת 2021, נכון לעכשיו :

10:41: יקי אדמקר: ח”כ בועז טופורובסקי מיש עתיד ניהל הבוקר את הדיון בוועדה המסדרת בכנסת, ובתוך זמן קצר הוציא את מרבית הח”כים של האופוזיציה: אופיר כץ, מיקי זוהר, פינדרוס, קרעי, יעקב אשר, יעקב מרגי, אורית סטרוק, שמחה רוטמן, אתי עטיה. ח”כים התלוננו על כך שהוא פשוט השתולל על כולם בלי סיבה :

10:52: ‏אחמד טיבי: החלפת גפני כיו”ר ועדה כספית זמנית באלכס קושניר היא הדחה של אחד מחברי הכנסת הטובים ביותר שהיו כאן. ראוי למען כבוד הכנסת שגפני ימשיך עד שיהיו חילופים קבועים כמקובל בכנסת :

11:00: ח”כ פינטו תיעזר במהלך דיוני המליאה במתורגמנית שתתרגם עבורה את הנאמר לשפת סימנים ותדבר בקולה באמצעות מיקרופון “מדונה” שיחובר למערכת ההגברה המרכזית של המליאה .

11:02: דובר צה”ל: ראשוני: התקבל דיווח על ניסיון פיגוע דריסה ודקירה משולב בסמוך לכפר חיזמא שבמרחב החטיבה המרחבית “בנימין”.  מחבלת מנוטרלת בנקודה. פרטים נוספים בהמשך. :

11:05: ‘המחדש’: תושבי בני ברק זועמים על משרד התחבורה שהחל בעבודות בתוך פארק הזית בעיר כדי להרחיב את כביש אם המושבות, “גם את הפארק היחיד שיש בבני ברק הם מקצצים לחצי” :

11:06: בן 44, שהוכרז כנעדר לפני שבוע – אותר אתמול (שלישי) באזור שמורת נחל עמוד. מדוברת המשטרה נמסר כי מטייל שעבר בנחל שמאי מצא את הנעדר שוכב בתוך סבך במצב בריאותי ירוד, מיובש ובאפיסת כוחות. למקום הוזנקו צוות רפואי ומסוק ובו לוחמי יחידת 669 שביצעו את החילוץ :

11:29: יו”ר סיעת הליכוד הודיע בוועדה המסדרת: “קיזוזים לא תקבלו עד סוף הקדנציה, הפיליבסטרים שאנחנו נעשה – זה יהיה מהגיהנום”. :

11:39: דפנה ליאל: סיעת הליכוד תתכנס מחר בערב במצודת זאב :

11:43: אדמקר בתיעוד בטלגרם: אחמד טיבי ומיקי זוהר סוגרים דילים בכנסת, הבוקר .

12:14: תיעוד מיוחד בהמחדש: מרן שר התורה משיב לשאלות קרן השביעית בנוגע לשנת השמיטה הבעל”ט: “צריך להגיד לתומכים בקרן השביעית ש’זו מצווה גדולה’ והמשתתף “יזכה לגן עדן” :

12:34: ירון אברהם: בין המועמדים של בנט לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי: ברק סרי, ששימש בעבר כיועץ התקשורת של דרעי, עבד בעבר עם אהוד ברק כשהיה שר הביטחון ועם פוליטקאים נוספים. להבנתי יש עוד מועמדים ובנט לא קיבל עדיין החלטה בנושא :

12:51: אדמקר בפרסום ראשון: ‏ביהדות התורה מתנגדים למינוי של גילה גמליאל למרכזת האופוזיציה .

12:56: גפני במליאה: “כשחילקו את השכל רק שופטי בג”צ היו שם” :

12:59: משפט נתניהו: ביהמ”ש דחה את בקשות הסנגורים – הדיונים במשפט יימשכו כמתוכנן .

13:01: טל שניידר: לכל מי שסופר היעדרויות וחו״ל – דרעי הוא כן ח״כ, הוא חזר לכנסת במסגרת הנורווגי. וכרגע הוא לא בארץ מבחינת הקואליציה .

13:04: האדמו”ר מויז’ניץ צפוי להמריא מחר לפנות בוקר מנתב”ג וינחת בשעות לפנה”צ בלונדון, ולעת ערב אחרי כינוס החיזוק לכלל חסידי ויזניץ בעיר ימשיך האדמו”ר אל עבר מעון הנופש בעיירת הנופש חלדודונא במחוז ווילס הנמצא כחמש שעות נסיעה מלונדון :

13:06: נתניהו יגיע עם רעייתו לאזכרה לסא”ל יוני נתניהו ז”ל, בחלקה הצבאית בהר הרצל.  באזכרה שתתקיים בשעה 17:00 יישא דברים הנשיא הנבחר יצחק הרצוג .

13:30: יערה שפירא: ‏בליכוד החליטו להגיש היום הצעת אי אמון בממשלה, בכותרת- “ממשלה שהוקמה בשקר ובהונאת הציבור ואין לה מנדט מהציבור”. יגיש אותה אקוניס, צפוי לעלות ביום שני להצבעה :

13:33: אלכס קושנר נבחר בוועדה המסדרת ליו”ר ועדת הכספים ברוב של 17 מול 13 :

13:46: בעיריית ראשון לציון מרחיבים את שעות פעילות תחנות ההצלה – יפעלו עד השעה 20:00 החל מיום ראשון הקרוב ועד לסוף עונת הרחצה. זוהי העיר היחידה עד כה שהרחיבה את פעילות ההצלה עד לשעות הערב המאוחרות.בגלל הסיכון המוגבר לטביעה בשעות אלה .

13:56: ח”כ דוד ביטן: ‏‎עד שיצטרכו קיזוז דרעי כבר לא יהיה ח”כ :

14:03: יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני הודיע לנציגי השכונות המעורבות בירושלים בקרית יובל וברמות ב’: “לא ננוח ולא נשקוט עד שימצא פיתרון והם לא יופלו לרעה לעומת השכונות המעורבות” .

14:06:  הצעת אי אמון ראשונה של הליכוד :

14:26: יובל אראל: ביהמ”ש העליון קבע בדעת רוב ששב”ס אינו מוסמך לשלול או להגביל את משכן ותדירותן של שיחות טלפון שמקיימים אסירים ועצורים עם עורכי דינם, מעבר למגבלות הכלליות הנוגעות לאופן קיומן של שיחות טלפון בהתאם לסדרי המינהל בבתי הסוהר .

14:45: החלה הפסגה בז׳נבה, לפני דקות אחדות, לאחר פגישת נימוסין עם הנשיא השוויצרי .

14:45:   פוטין וביידן כעת :

.

14:56: עמית סגל: הקואליציה נעלה את ישיבת הועדה המסדרת ללא הצבעה על חוק האזרחות כי לא הייתה בטוחה בקיומו של רוב :

15:11: ח”כ ינון אזולאי (ש”ס) בועדת הכספים: “אני יכול להגיד שאני תלמידו של הרב גפני בועדת הכספים, אני מקווה שהיושרה שהוביל חה”כ גפני תמשיך להתקיים פה בוועדה. אני אומר לך ח”כ קושניר זה זמני, אבל אני עדיין מברך אותך שלא תצא תקלה תחת ידך, אנחנו נמשיך להאבק פה למען השכבות החלשות ללא משוא פנים וכולי תקווה שתהיה שותף לכך”. :

15:12: ‏יניר קוזין: מיום ראשון אחרי השבעת הממשלה ועד אתמול, בהודעות הליכוד הגדירו את נתניהו כ”ראש האופוזיציה”, מהבוקר בהודעות הליכוד נתניהו כבר מוגדר כ”ראש הממשלה לשעבר”. לא נראה לי שזה בטעות .

15:13: משפט נתניהו: הדיונים נדחו ב-3 שבועות .

15:35:   החזית החרדית: יהדות התורה וש”ס הגישו  הצעות אי אמון על רקע כוונת הממשלה למחוק את זהותה היהודית של המדינה. .

15:46:   ‏הכבל מתנתק – והקרון נופל: תיעוד חדש מאסון הרכבל באיטליה :

15:48: דפנה ליאל: הקואליציה החדשה לא הצליחה להעביר היום את ההחלטה הנוגעת לאיסור איחוד משפחות. רע״ם נגד ובלוק נתניהו סירב לתת כתף למרות שהמשמעות היא שהאיסור הקיים יפקע בקרוב. ח״כ מיקי זוהר העביר מסר לקואליציה שיסכים לתמוך רק תמורת העברת חוק ההתיישבות הצעירה :

16:02: אברהם בלוך: הפרקליטות בוחנת האם ניתן להסיר את חסינותו של ח”כ עופר כסיף בעקבות ראיון שנתן ל-CNN במהלך מבצע ”שומר החומות” .

16:24:  רוני מאנה הפך לגורם בליכוד? מורן אזולאי ציטטה בצהרים גורם בליכוד שאומר שנתניהו מבקש שיקראו לו ראש ממשלה, שעה לפני כן רוני מאנה צייץ את הציוץ כהערכה אישית שלו מבלי לייחס לשום גורם :

16:28: למרות התקיפה בעזה: ארבע שריפות בעוטף כתוצאה מבלוני תבערה :

17:04: ‏ח”כ משה ארבל מש”ס עתר לבג”ץ נגד החלטת יו”ר הכנסת למנוע הגשת הצעות חוק פרטיות במשך חודש – “אזרחי ישראל הם שמשלמים לנו את המשכורת, לא יו”ר הקואליציה, ולא יו”ר האופוזיציה. המניעה להגיש הצעות חוק פוגעת אנושות בתפקידה של הכנסת, ונובעת מאינטרסים זרים”

‎ .

17:23: הפרשן הצבאי רון בן ישי: התקיפה האווירית המדודה של מחנות האימונים הריקים של חמאס בחאן יונס ובעזה בתגובה להפרחת בלוני התבערה אתמול הייתה עוד אחת מאותן תגובות שכבר מזמן לא עושות רושם על העזתים, ואינה עולה בקנה אחד עם התחייבויות ראשי מערכת הביטחון וצה”ל אחרי מבצע “שומר החומות” .

17:54: יולן כהן: טרגדיה נדירה: בן 12 מת מנגיף נשימתי בשיבא, מדובר בנגיף שבדרך כלל נדבקים בו בחורף ובמרבית המקרים הוא גורם לתופעות קלות. כעת נסיבות המקרה נבדקות :

18:10: הממשלה מאשרת כעת את הרכב הקבינט במשאל טלפוני :

18:24: דפנה ליאל: הרכב הקבינט שמובא לאישור: בנט, לפיד, גנץ, ליברמן, בר-לב, סער, מיכאלי, אלקין, הורביץ,  שאשא ביטון, שקד וכהנא .

18:31:   שער מגזין משפחה מחר .

18:40: ‏משרד הבריאות: אזהרת מסע חמורה לאיחוד האמירויות ‎ .

18:51: אבל כבד: בירושלים נפטר הגאון רבי יעקב רבינוביץ תאומים זצ”ל מגדולי מרביצי התורה ר”מ בישיבת קול תורה ובעמח”ס “שיעורי בקיאות”, את ספריו כתב בעיניו בגלל השיתוק ממנו סבל עשרות שנים :

18:56: ‏מיכל רוזין ברשת ב’: אורי אורבך בא אלי הלילה בחלום ואמר  “אמרתי לך שיהיה רוה”מ דתי” .

18:59: ‏גנץ פנה לבנט: חשוף את הפרוטוקולים מדיוני קבינט הקורונה

‎ :

19:01: ישראל כהן: ‏כל כמה שעות אני מקבל רשימת תפקידים שמונו במסגרת הקואליציה החדשה והחוק הנורבגי, בתוך הפסטיבל הזה הם מצליחים גם להעביר חוקים? לקדם משהו? או שהכל תקוע ונשאר לעדכן רק על תפקידים, את הציבור לא מעניין התפקידים, הבטחתם להוציא את ישראל מהמשבר, מה עם זה? .

19:04: ‏ח”כ סעיד אלח’רומי מרע”מ מאיים: אי ההגעה להסכמות שישמרו את האדמה והכבוד לאנשים (בנגב) בתוך זמן קצר בממשלה הנוכחית תשליך על כל המצב הפוליטי בישראל. .

19:19: הלווית הגאון רבי יעקב רבינוביץ תאומים זצ”ל תצא בשעה 22:00 מישיבת קול תורה בשכונת בית וגן בירושלים :

19:25: יולן כהן: בשל העלייה הניכרת בתחלואה נשימתית בקרב תינוקות וילדים – משרד הבריאות צפוי לערוך מחר דיון אם להקדים חיסון לילדים נגד וירוס נשימתי. החיסון הספציפי נקרא חיסון rsv שניתן בדרך כלל בחורף לפגים, תינוקות וילדים עם מחלות רקע אך נשקלת האפשרות להרחיב ולהקדים את מתן החיסון כבר לעכשיו עקב הופעתו הנדירה של הנגיף בקיץ .

19:35: ח”כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת – למימרן ב’קול חי’: גפני אחד מיושבי הראש של ועדת הכספים הכי טובים שהיו, הוא מקצועי ושקדן. יש לו אמפתיה למגזר הערבי, הוא תמיד דאג לכל נושא שדרשנו לעלות לדיון וכל זה בלי הסכמים :

19:48:  ‏בית הכנסת חדש בטהראן איראן :

19:49: מורן אזולאי: ‏אייל גבאי (שכיהן בעבר כמנכ״ל משרד רה״מ) קיבל הצעה לכהן בתפקיד מטעם בנט ואמר לזה: לא .

20:01: בג”ץ דורש מיו”ר הכנסת להגיב עד יום א’ לעתירה של משה ארבל נגד ההחלטה לא להגיש הצעות חוק פרטיות .

20:08: עמית סגל: בנט החליט לכנס קבינט בכל יום ראשון וזאת בניגוד להתנהלות נתניהו .

20:25: גשם קל החל לרדת בחלק מאזור הצפון ובאזור חיפה .

20:27: סולימאן מסוודה: ‏יו”ר רע”ם עבאס צפוי להיפגש עם בנט ומנדלבליט בעניין חוק קמיניץ וסוגיית הנגב .

20:29: ‏כאן חדשות: מתחזקת התחושה שהקובע האמיתי בממשלה הוא עבאס, בקואליציה צפויים להציע לו רפורמה בחוק שאוסר איחוד משפחות, על מנת שרע”מ תמנע בהצבעה עליו. בין הרעיונות: לא להחיל את החוק על חלק מהנזקקים לטיפול רפואי

‎ :

20:33: ‏ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: שוחחנו על איך למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני, זה גם אינטרס רוסי “סיכמתי עם פוטין למנוע מאיראן נשק גרעיני” .

20:41: ‏ח”כ אמיר אוחנה לערוץ 20 על אסון מירון: “זה לא אירוע של משטרת ישראל, הוא לא מצריך אפילו אישור מהמשטרה ובכל מקרה התקיימו הכנות במשך למעלה משנה לאירוע. משטרת ישראל ביצעה את כל ההנחיות של מבקר המדינה בעניין מירון, אני מגבה את ראשי המשטרה”

‎ .

20:44:   ראש הממשלה, נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי ושר החוץ, יאיר לפיד, קיימו היום פגישת עבודה ראשונה בלשכת ראש הממשלה :

20:49: אורית סטרוק לניר אורבך על חוק איחוד משפחות: ‏מי שמקים ממשלה מפונצ’רת-מראש, שיש בה הסכמה “על 80%” אבל מסתבר שב 20% הנותרים כלולים האינטרסים הכי בסיסיים וקריטיים של מדינת ישראל

– שלא יצפה מאתנו להיות הגלגל הרזרבי שלו :

20:54: כאן 11: הממשלה תדון בראשון הקרוב או בראשון שאחריו בהקמת ועדת חקירה לאסון מירון – המועמד לראשות הועדה הוא אליקים רובינשטיין. הנשיאה אסתר חיות תמנה את החברים .

21:45: ‘חדשות 13’: ‏ חה”כ אביר קארה מסרב לקריאתו של בנט להתפטר מהכנסת לטובת כניסתה של חברת כנסת חדשה מימינה במסגרת החוק הנורווגי, למרות שמכהן כסגן שר, בנתיים קארה מבקש להרחיב את סמכויותיו במסגרת תפקידו כסגן שר .

22:17: ‏איילת שקד: בשבוע הבא אעלה להצבעה את חוק האזרחות. אני לא מעלה על דעתי שהאופוזיציה תפגע בביטחון המדינה בשם משחקים פוליטיים. אני בטוחה שהם יגלו את הבגרות הנדרשת ויתמכו בחוק. אין לי ספק שראש האופוזיציה יקיים את דבריו שבענייני ביטחון ישראל “אין אופוזיציה ואין קואליציה,בעניין הזה כולנו בחזית אחת” :

22:18: קלמן ב’בחדרי’: מסמך הצעת המחליטים שצפוי לעלות בממשלה ביום ראשון להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון מתמקד רק באיתור אשמים ואין בו שום איזכור לפתרון פיזי ובטיחותי כולל למתחם קבר הרשב”י. כמו כן, ישנה התייחסות מיוחדת דווקא ל”אירועי פולחן דתיים”, דבר העלול להשליך לרעה על כלל אירועי הענק בציבור החרדי .

22:21: מיקי  זוהר לשקד: ‏הקמתם ממשלה מסוכנת בלי טיפת אחריות שמורכבת מאלו המתנגדים לישראל כמדינה יהודית.

כיבוי השריפות שאתם הבערתם, הוא לא חלק מהמטרות שלנו. .

22:29: ארי קלמן: ‏לאחר שאתמול סיים את תפקידו כרמ״ט סגן השר לשעבר פרוש: יהושע טננהויז התמנה היום לחבר מועצת העיר אשדוד, כנציג הציבור הכלל חסידי באגו״י בעיר, זאת במקום ח״מ עזרא שור שהגיש את התפטרותו לראש העיר לאחר ישיבת המועצה .

22:34: ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח הערב בטלפון עם נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי :

23:09: הולך רגל נפגע לפני דקות אחדות מהרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד”א מטפלים בו בזירת התאונה :

23:42: ליאור קינן: ח״כ שיקלי נפגש אתמול בערב עם נתניהו בבלפור, שיקלי התייעץ עם נתניהו בדבר האפשרות שיצטרף לליכוד

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

3 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה