גלידות בן אנד ג'ריס צילום: פלאש 90

סערת החרם

הנשיא הרצוג: “החרם נגד ישראל – סוג חדש של טרור”

הנשיא אמר על רקע החלטת בן אנד ג’ריס להפסיק למכור את מוצריה בשטחי יו”ש. השרה שקד ביקרה במפעל: נעשה הכול לשנות את ההחלטה

הנשיא יצחק הרצוג אמר היום כי החרם נגד ישראל הוא סוג חדש של טרור, זאת על רקע החלטת החברה. בטקס האזכרה הממלכתי לנשיאי וראשי ממשלות ישראל שהלכו לעולמם: “החרם נגד ישראל הוא סוג חדש של טרור, טרור כלכלי, טרור המנסה לפגוע באזרחי ישראל ובכלכלת ישראל. אין לי ספק שכל ראשי הממשלה וכל נשיאי ישראל לדורותיהם, היו מגיבים בחריפות לקריאות החרם המתועבות נגד ישראל ונגד אזרחי ישראל”.

שרת הפנים איילת שקד אמרה היום כי הממשלה תעשה הכול כדי שחברת בן אנד ג’ריס תשנה את החלטתה שלא לשווק את מוצריה ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים. בסיור בקו הייצור במפעל בבאר טוביה אמרה שקד כי הנהלת בן אנד ג’ריס בחרה לתמוך בטרור ובארגונים אנטישמיים במקום להיות נאמנה לזכיין ישראלי אשר מהווה מופת ודוגמה ליצרן גלידה ישראלי.

סמנכ”ל בן אנד ג’ריס ישראל, אורי קנדלר, אמר אתמול בריאיון לכאן רשת חדשות: “אנחנו עצמאיים לגמרי, החברה פרטית, הכספים נשארים בארץ”. לדבריו בריאיון לתוכנית “הבוקר הזה”, “יש הסכם מאוד ישן, אין רווח שעובר לארה”ב. אנחנו משתמשים רק בשם ומתכונים. מי שקונה בן אנד ג’ריס תומך בנו, בתושבי הדרום. הוא לא נותן אגורה לשונאי ישראל ב-BDS”. בתוך כך, בן אנד ג’ריס ישראל הודיעה כי חל גידול של יותר מ-21% במכירות הגלידה בארץ ביחס ליום רגיל.

חברת הגלידות הודיעה שלשום על הפסקת מכירת מוצריה ביהודה ושומרון ובירושלים. הודעת ההחרמה הגיעה מטעם חברת בן אנד ג’ריס העולמית, אבל חברת בן אנד ג’ריס ישראל היא גוף עצמאי, והודיעה שהיא מנותקת מעמדה זו. זכיין החברה בארץ, אבי זינגר, ביקש לא להחרים את המוצרים – אלא להיפך: להמשיך ולרכוש את הגלידה עד למועד תום הזיכיון למכירת המוצר בסוף 2022. ההחלטה עוררה סערה ברשתות ובמערכת הפוליטית כשרבים קראו להחרים את מוצריה של החברה בתגובה להחלטה. ראש הממשלה נפתלי בנט, כינה אותה “החלטה שגויה מוסרית”.

משרד החוץ האמריקני הגיב אתמול לסערה סביב ההחלטה של בן אנד ג’ריס להפסיק למכור את מוצריה בהתנחלויות ביהודה ושומרון. “עמדתנו לגבי ה-BDS ברורה, הארגון שם את ישראל למטרה. נמשיך לפעול עם ישראל נגד ניסיונות דה-לגיטימציה. לא ניכנס לשיקוליה ועינייניה של חברה פרטית”, נמסר מטעם משרד החוץ האמריקני.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה