צילום: אוליבייה פיטוסי/Flash90     

הגבלות בדרך?

לקראת כינוס הקבינט מחר: אלו ההגבלות שעל הפרק

כעבור יותר משבוע – חברי הקבינט יתכנסו מחר וצפויים לאשר שורה של הגבלות משמעותיות. על הפרק: הגדלה ניכרת של המדינות שאסורות לנסיעה, החלת “התו הירוק” על התקהלויות של מעל 100 בני אדם וגם – מימון בדיקות קורונה מהירות לילדים עד גיל 12

קבינט הקורונה יתכנס מחר בשעה 13:00, לאחר 9 ימים שבהם לא דנו השרים ויידרש להכריע בכמה סוגיות חשובות – בצל העלייה בתחלואה והמשך התפשטות וריאנט דלתא. במרכז הדיון – משרד הבריאות יבקש להרחיב את רשימת המדינות האסורות ולהחזיר את הגבלות “התו הירוק” על כלל המקומות שבהם יש התקהלות של מעל 100 בני אדם.

במהלך הדיון, משרד הבריאות יציג לקבינט הקורונה המלצות בעקבות התחלואה הגבוהה של השבים מחו”ל, שצפויות להיכנס לתוקף ביום שישי הבא. אלו כוללות הרחבה של רשימת המדינות האסורות, ביניהן: בריטניה, טורקיה, מרוקו וקפריסין. בהקשר זה – יתר המדינות יוגדרו כירוקות ובהתאם לכך, המחוסנים שיחזרו מהן ידרשו להיכנס לבידוד למשך 24 שעות. מי שלא מחוסן לקורונה, יחויב בבידוד של 7 ימים לאחר בדיקה – ויוכל לצאת ממנו רק לאחר תוצאה שלילית שתתקבל בבדיקה נוספת. 

הצהריים פורסם בחדשות 12 כי ההצעה לחייב את כל השבים מחו”ל בבידוד ירדה מהפרק. בהקשר זה, נתגלעה מחלוקת רצינית למדי בין גורמי המקצוע במשרד הבריאות לבין הדרג הפוליטי. מרבית שרי הקבינט סבורים שההצעה לחייב בבידוד את כולם איננה מידתית ולא צודקת. במשרד המשפטים הערימו מצדם קשיים ורמזו שההצעה תתקשה לקבל אישור משפטי, כי היא גורפת מדי.

לאחר ש”התו השמח” נכנס לתוקף, קבינט הקורונה צפוי להרחיב את ההגבלות שנוגעות לאירועים ולאשר את החזרת “התו הירוק”, שצפוי לחול על כלל המקומות הסגורים והפתוחים – שבהם ישנה התקהלות של 100 בני אדם ומעלה.

בתוך כך, המדינה תממן לכל הילדים עד גיל 12 בדיקות קורונה מהירות, כדי לאפשר את כניסתם לאירועים – בכפוף לתוצאה שלילית לקורונה. בשלב זה מופעים לילדים בני פחות מ-12 צפויים להמשיך להתקיים ללא שינוי.

הנתונים שהתקבלו ממשרד הבריאות הבוקר ממחישים עד כמה דחוף לנקוט פעולה מהירה בנתב”ג ולהרחיב את רשימת המדינות שחזרה מהן תחייב בידוד. מהנתונים עולה ש-130 ישראלים ששבו מחו”ל בעשרת הימים האחרונים ונמצאו מאומתים לקורונה מתוך 150 חיוביים שאותרו – חזרו כולם ממדינות שאינן מוגדרות מדינות בסיכון. רק 20 ישראלים שחזרו מחו”ל ונמצאו חיוביים לנגיף חזרו ממדינות אדומות וכאלה שנחשבות מדינות בסיכון גבוה. 

משרד הבריאות הודיע היום כי החל מ-1 באוגוסט כל המתחסנים בני ה-18 ומעלה שיגיעו לקבל מנת חיסון ראשונה – יקבלו את החיסון של חברת מודרנה בלבד. בתוך כך, גורמים במערכת הבריאות מעריכים, כי עוברים לחסן מבוגרים במודרנה בגלל החשש לזרוק לפח 300 אלף חיסונים של מודרנה, שהתוקף שלהם פג בסוף אוקטובר.

כמו כן, שר הבריאות ניצן הורביץ בישר כי החל משבוע הבא המדינה תממן בדיקות מהירות עבור ילדים ותהיה אפשרות לרכוש ערכות לבדיקה עצמית. “המעבר לבדיקות מהירות יאפשר לנו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה. כבר בשבוע הבא תהיה פריסה של עמדות בדיקות מהירות ויהיה ניתן לרכוש בבתי המרקחת בדיקות עצמיות”.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

5 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה