ראש הממשלה נפתלי בנט צילום: פלאש 90

מזבקים

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

סיכומו של יום שישי: החדשות בקצרה, הרצוג ונתניהו התחסנו, שריפת ענק בטבריה, הראשון לציון אויים • מבזקים בחסות חדשות המוקד

 00:04 יקי אדמקר: רה”מ בנט שוחח הערב עם הרב הראשי הרב דוד לאו וביקש ממנו לצאת בקריאה לבני 60 ומעלה להתחסן במנת חיסון שלישית נגד נגיף הקורונה, בהתאם להחלטתו. הרב צפוי לצאת בקריאה כזו על מנת לעודד את הציבור הדתי והחרדי להתחסן :

 00:23 ‏הנהלת מרצ הסמיכה הערב את שרי מרצ להתנגד לתקציב אם לא יענו הדרישות החברתיות: תקצוב בתי החולים הציבוריים,
קיבוע תקני רופאות, אחים וצוותים רפואיים, הגדלה קבועה של סל הבריאות, שיקום מערך בריאות הנפש. היערכות רחבת היקף למאבק במשבר האקלים. “אם לא יהיה תקציב חברתי – לא יהיה תקציב” .

 07:46 ‘ידיעות’: החיסון שיינתן לאוכלוסייה המבוגרת החל מיום ראשון אמור להיות בטוח עם זאת, מומחים חלוקים באשר ליעילות המהלך התקדימי שמובילה ישראל .

 07:50 ‘ישראל היום’: המשבר הבא? השרה תמנו שטה מאיימת להצביע נגד התקציב, מאחר ובאוצר מסרבים להתחייב לכלול בתקציב סעיף שיאפשר את המשך העלייה מאתיופיה “זה קו אדום” אמרה .

 07:53 ‘ישראל היום’: הקרן למורשת הכותל המערבי חשפה בתשובה לעתירה בבג”ץ כי היא נערכת להחלפת קורות העץ על גשר המוגרבים, שלהערכת מהנדסים וגורמים רשמיים מסכנות את המבנה הרגיש.  תיקון זמני במקום גשר קבע כדי למנוע סערה מדינית על הגשר המוביל יהודים להר הבית .

 07:59 אריאל כהנא ב’ישראל היום’: גורמים בקואליציה מעריכים כי למרות הרוב הזעום שיש לה בכנסת, היא תצלח את מבחן העברת התקציב. מבחינת ראש הממשלה נפתלי בנט, החוליה החלשה ביותר בקואליציה היא שר הביטחון בני גנץ, שעדיין מקבל מנתניהו הצעות לכן בנט סגר איתו מהר את תקציב הביטחון :

 08:33 ורטר ב’הארץ’: כל עוד הטרילה שאשא־ביטון את נתניהו, מיקי זוהר ויולי אדלשטיין, מחנה רק־לא־ביבי מחא לה כפיים. עכשיו העונש הזה מושת גם על הגוורדיה החדשה. הלעומתיות שלה עולה לכל עמיתיה על העצבים. היא מסווה, בניסוחים מפותלים, סקפטיות תמוהה בכל הקשור לעולם המדעי של המגפה, מהנגיף ועד החיסון. וככל שהניסוחים מפותלים יותר, והטון גבוה יותר, הציבור מבולבל יותר — והסבלנות אליה מתמעטת :

 08:58 יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו ורעייתו שרה יגיעו היום למרכז הרפואי שיבא תל השומר כדי לקבל את החיסון השלישי נגד הקורונה :

 09:08 ראה”מ בנט לא ישתתף בכנס ‘בשבע’ בשבוע הבא. ועידת ההתיישבות בכנס תהיה בראשות יו”ר האופוזיציה נתניהו. .

 09:15 “‏עורך העיתון נכנס לבנק עם רבע מיליון דולר במזומן” כתבה הבוקר של גור מגידו ב’דה מרקר’ על עורך ‘משפחה’ יוסי אליטוב :

 09:49 מנין החולים קשה עלה ביממה האחרונה ל-167, 8 חולים נוספו ביממה האחרונה :

 10:03 ראש ישיבת ההסדר הר עציון הרב יעקב מדן במאמר חריף ב’מקור ראשון’ תחת הכותרת “ליברמן נגד עולם התורה”: ראש הממשלה הבטיח לפני זמן לא רב שלא ייתן לפגוע בעולם התורה, אבל עכשיו הוא פינה את הזירה לשר האוצר אביגדור ליברמן שיעשה בה כרצונו .

 10:21 הרב יעקב מדן במתקפה נגד מהלכיו של ניר אורבך להפרדה בין עולם הישיבות החרדי לישיבות הציונות הדתית: ההבדלים בין עולם התורה החרדי לעולם התורה הציוני־דתי גדולים מאוד אך המשותף לכולנו – תורת ה’ שעלינו לשמר אותה בעם ישראל – גובר על כל הבדל. אסור להיכנע לגחמה פוליטית זרה בעבור סיכוי לקבל כסף :

 10:32 משרד ההגנה הבריטי דיווח: ספינה ישראלית הותקפה במפרץ עומאן .

 10:41 המוקד: ילד בן 13 שהשתתף בקייטנת ‘תודעה’ בבני ברק נמצא חיובי לקורונה, עשרות חבריו נכנסו לבידוד .

 10:55 עידו חן ב’המחדש’: אב ממודיעין עילית שעשה את דרכו עם ילדיו לתחנת האוטובוס כדי לנסוע להביא את אשתו היולדת ואת הרך הנולד מבית החולים, נפצע לאחר שנער התנגש בו עם אופניים חשמליות, הלילה הוא עבר ניתוח ראש, בשבת השלום זכר והברית לבנו. שמו: חיים בן מינה :

להורדת האפליקציה החדשה של אתר המחדש>>>

 11:00 בנט במעמד חיסון הנשיא הרצוג: יש מצוה חדשה מהיום, חסן את אביך ואת אמך .

 12:10 גידי וייץ ב’הארץ’: מנדלבליט נערך לנקות שולחן, היועמ”ש מאותת שפניו להסדר מקל עם יו”ר ש”ס אריה דרעי, אבל לא מתכוון לסגור את התיק. ומסתמן: אם נוני מוזס יודה שהציע לנתניהו שוחד, מנדלבליט לא צפוי לדרוש עליו מאסר בפועל .

 12:20 זק״א: אישה כבת 80 נמצאה מוטלת בביתה באשדוד במצב ריקבון קשה מספר ימים לאחר מותה :

 12:24 ח”כ אחמד טיבי והעיתונאי אמנון לוי במתקפה חריפה על מבקר התרבות גידי אורשר שכינה את הח”כים החרדים “להקת הקופים בכנסת”. :

 12:51 תושב ירושלים (35) נעצר לאחר שעל פי החשד, הגיע סמוך לביתו של הראש”ל הגר”י יוסף והשמיע  איומים. משטרת ישראל פתחה בחקירה מהירה, החשוד אותר, נעצר ומובא כעת לדיון בהארכת מעצרו .


 12:54 נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח הבוקר עם הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגר״י יוסף לאחר קבלת  החיסון השלישי.
הרב והנשיא סיכמו לקרוא במשותף לציבור להתחסן בחיסון השלישי, במהלך השיחה הציג הנשיא לרב תשובת הלכתית מסבו הרב הראשי לישראל המעודדת קבלת חיסון .

 12:59 הבוקר בעיתון ‘יתד נאמן’ תמונות שלושת הרוגי המטוס באוקראינה, לא מדובר בהרוגים אלא בבחורים אחרים שיבדלו לחיים :

 13:03 נתניהו מתחסן כעת בחיסון השלישי בבית החולים שיבא :

 13:22 ח״כ משה ארבל מש״ס פנה לראש היחידה לתיאום המאבק בגזענות בטענה נגד מרב מיכאלי ומפלגת העבודה על כך שהם נוהגים כלפי ח״כ מואטי באפליה על רקע היותה מזרחית, והיא היחידה שלא קיבלה שום תפקיד בממשלה ובכנסת מטעם העבודה .

להצטרפות לעדכוני המוקד בוואטסאפ >>>


 13:26 גל”צ: ‏ארגון מד״א זכה במכרז לניהול מבצע החיסון במנה השלישית בבתי האבות. במסגרת תוכנית מגן אבות ואמהות, יחלו בארגון לחסן בני יותר משישים במוסדות השונים מיום ראשון ‎ :


 13:51 נתניהו תוקף את שאשא-ביטון שמתנגדת לחיסונים בבתי הספר: את רצינית? צריך לחסן גם את המבוגרים וגם את הצעירים. אנחנו עשינו את זה ובגלל זה יכולנו להוריד את המסכות ולצאת ראשונים בעולם מהקורונה. לצערי בגלל תפיסות כאלה ובגלל חוסר מעש וקשב – ירדנו מאחד המקומות הראשונים בעולם במדד בלומברג למקום 17 ב-6 שבועות! .

 13:54 מוריה אסרף: ‏לאחר האיום של שרת העלייה והקליטה שתצביע נגד התקציב, מסתמנת פשרה בעניין עליית יהודי אתיופיה. 
לפי ההבנות המסתמנות יעלו ארצה השנה 1000 בלבד ובשנה הבאה עוד 2000. המדינה תתחייב לעלות את היתר בשנתיים שלאחר מכן :

 14:58 אסון המטוס. זק”א מעדכן: המטוס עם ארונו של הבחור הרשי ווייס ז״ל מלונדון ינחת היום (ו’) בסביבות השעה 17:30 (שעון מקומי) באנגליה, המטוס עם ארונותיהם של  עמרם פרומוביץ ז”ל ממונסי, ואליעזר בריל ז”ל מוילאמסבורג ינחת בהמשך היום (ו’) בארה”ב, שלושת ההרוגים יובאו לקבורה לפני כניסת השבת .

 15:23 תוך שעות: בקופת החולים “מכבי” הוזמנו כבר 10,000 תורים לבני 60 ומעלה למנה השלישית :

.
 15:25 החברה בשליטת אייל עופר: שניים נהרגו במתקפה על הספינה ליד עומאן .

.
 16:16 עמליה דואק: האופציה המרכזית שעולה כעת בדיוניום הפנימיים במשרד הבריאות בעניין נתב”ג היא צמצום רשימת המדינות האסורות למינימום, הרחבת רשימת המדינות בסיכון, בידוד של שבוע לכל מי שחוזר מהן ובידוד של 24 שעות לחוזרים מהמדינות הירוקות :

 16:54 ‏שריפת קוצים גדולה למרגלות הר ברניקי הסמוך למתחם חמי טבריה וקבר רבי מאיר. שבעה צוותים של לוחמי אש בסיוע מטוסי כיבוי פועלים במקום. בעקבות עוצמת האש והעשן הסמיך אזרחים הונחו להתפנות מהחוף הסמוך :

להצטרפות לעדכוני חדשות המוקד בזמן אמת, כתבו לי: 0505518900

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

ח”כ מעוז עתר לבג”ץ נגד רפורמת הכשרות: הליך לא חוקי

אחרי שבנט הורה לחקור: מתברר כי השבים מאומן לא זייפו

ללא יד ורגליים: סיפורו הנדיר ומעורר ההשראה של החתן

זמני מעמד ברכת הכהנים בכותל המערבי: הכניסה ללא תו ירוק

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים