עד התביעה המרכזי במשפט נתניהו, אילן ישועה מנכ"ל וואלה לשעבר | צילום: פלאש 90

משפט נתניהו

ההתכתבות חושפת: ב’וואלה’ “איתרגו” את ליברמן ובכירים נוספים

בבית המשפט המחוזי בירושלים התחדשה היום (שלישי) חקירתו של מנכ”ל וואלה לשעבר אילן ישועה, לאחר הפסקה ארוכה. הדיון נפתח בהתייחסות להתכתבויות הנוגעות לשר האוצר אביגדור ליברמן. “התבקשתי שלא להרגיז את ליברמן”, סיפר ישועה

אתמול התחדש משפט נתניהו לאחר הפסקה ארוכה בדיונים, שנוצרה בגלל הפגרה בבתי המשפט וההחלטה להורות לפרקליטות לערוך חיפוש בחומרים מהטלפון והמייל של ישועה. במהלך חודש ספטמבר צפוי עוד דיון אחד בלבד. יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו לא צפוי להגיע גם אליו.

כפי שדווח בחדשות 12, במסגרת ההתכתבויות שנחשפו, הוצגה לישועה הודעה שכתב ב-2016 למיכל קליין, ראש מערכת החדשות בוואלה, בנוגע לידיעה על אביגדור ליברמן: “הזוי ולא הוגן, זה מה שיש לי לומר על הידיעה הזו. מבקש שיעוף מיד ולא יהיה לא בעמוד הבית – וגם לא בעמוד הבית של החדשות”.

במסגרת ההתכתבויות שנחשפו, הוצגה לישועה הודעה שכתב ב-2016 למיכל קליין, ראש מערכת החדשות בוואלה, בנוגע לידיעה על אביגדור ליברמן: “צהוב הזוי ולא הוגן, זה מה שיש לי לומר על הידיעה הזו. מבקש שיעוף מיד ולא יהיה לא בעמוד הבית – וגם לא בעמוד הבית של החדשות”.

מדובר ביום שהיה עתיר פיגועים. רגע לפני כן כתב העוזר של ליברמן לישועה: “שלא יידעו שדיברנו. רתחתי עליהם, הידיעה לא ראויה”. על אותה ידיעה, איריס אלוביץ’ כתבה לישועה: תראה את עמוד הבית שלך”. ישועה: “רואה… אכן הזוי ומיותר. מטפל”.

קליין ענתה לישועה שמדובר בידיעה חדשותית, אבל שתוריד. ישועה נזף: “אל תפגעי לי באינטיליגנציה. כל מי שמסתובב ביום כזה ללא יוצא מן הכלל יכול לצאת עם תמונה כזו. איפה שיקול הדעת שלך? מבקש שזה יעוף לגמרי ובבקשה שלא ייקח יותר מכמה דקות”.

ישועה חזר בביהמ”ש על מה שאמר כבר מספר פעמים בעבר, ואמר שקיבל הנחיות לא להתעסק עם ה”רוסי”. בשלב זה אלוביץ’ התפרץ בזעם בבית המשפט: “לא הייתי צריך את אישורו (של ליברמן). שקרן!”. ישועה אמר בבית המשפט: “שאול אמר לי לשמור על ליברמן כי הוא היחיד שאפשר לעשות איתו עסקים”.

בבית המשפט הוצגה הודעה שכתב אז אלוביץ’ לישועה: “אני חושש שעשינו נזק גדול לרוסי בימים האחרונים. אתה יכול להתקשר לעוזר שלו ולשאול אם הכל בסדר ואם הוא צריך משהו. אני זקוק לו בימים הקרובים”.

בהתכתבות נוספת נחשף שעמוס ליברמן, בנו של יו”ר ישראל ביתנו כתב לישועה: “ביקשתי שיתאמו פגישה עם אבא שלי יחד איתך. יכול להיות אחלה”. מנכ”ל וואלה לשעבר ענה: “בכיף. אני מעריץ אותו!!!”. בהזדמנות אחרת ישועה שלח לעמוס ליברמן כתבה מוואלה על אביו וכותב לו: “כותרת ראשית אחלה ריאיון מקל וגזר אמיתיים אבא חכם כמו תמיד!” עמוס ליברמן: “תודה. דש ממנו”.

ישועה כתב גם לעורך וואלה דאז, אבי אלקלעי: “תשתדל לא לפגוע בליברמן פגשתי אותו לפני חודשיים טוען בצדק שאנחנו מכסחים אותו. אדרבא אשמח לראות כותרות חיוביות מבחינתו”. התכתבויות נוספות הוצגו, והשופט בר-עם ביקש להפסיק: “יש פה מספיק, אני לא רואה ערך להראות עוד מסמך ועוד מסמך”.

לאחר הפסקה בדיון, הוא התחדש עם הצגת הודעה שכתב ישועה לשר החוץ לשעבר סילבן שלום בעקבות טענות פליליות נגדו: “תהיה חזק וקר רוח. אסייע כמיטב יכולתי”. ישועה סיפר בביהמ”ש שהתבקשת לאתרג את סילבן שלום. ישועה כתב לינון מגל: “עצור את סילבן. אל תעלה את זה עד שאני חוזר”. מגל: “למה”. ישועה: “עלילה”.

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

ללא יד ורגליים: סיפורו הנדיר ומעורר ההשראה של החתן

זמני מעמד ברכת הכהנים בכותל המערבי: הכניסה ללא תו ירוק

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים

התלוננה על הסוכה ואיבדה את הבית הפרטי שלה

ממצא מפתיע בשומרון: מטבעות וכלי חרס מתקופת בית המקדש השני