חייל הרפואה מסייעים במערך האשפוז הביתי // צילום: דובר צה"ל

המשך התפשטות הנגיף

מבצע ‘יד ביד’: החל מבצע האשפוזים הביתיים של חיל הרפואה

חיל הרפואה פתח השבוע במבצע ‘יד ביד’ במסגרתו מופעל מערך אשפוז ביתי לטיפול באזרחים חולי קורונה. מערך האשפוז הביתי מיועד בשלב זה לכ-250 מטופלים, ובחיל הרפואה ערוכים להרחיבו במידת הצורך

כחלק מהמאמץ הלאומי למיגור נגיף הקורונה, פתח השבוע חיל הרפואה במבצע ‘יד ביד’, במסגרתו מופעל מערך אשפוז ביתי לטיפול באזרחים חולי קורונה. 

המערך מבוסס על רופאים ורופאות ואחים ואחיות מכח האדם הסדיר של צה״ל. המערך, שפועל בסיוע הלוגיסטי של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה״ל, הוא שיתוף פעולה בין חיל הרפואה, משרד הבריאות וקופות החולים. מפקד המשימה הוא אל״ם ד״ר ארז קרפ, שכיהן גם כמפקד מבצע ״שבט אחים״, במסגרתו הקים חיל הרפואה מחלקות קורונה ברמב״ם. 
למשימה הוקצו עשרות צוותים, כשבכל אחד מהם רופא, אחות ונהג. הצוותים יבקרו על בסיס יומי בביתו של המטופל, תוך שהם מעניקים טיפול מקצועי ומקיף, מצויים בקשר רציף עם המטופל ומשפחתו של המטופל, ומגיעים לביקורים נוספים במידת הצורך. 

במקביל, מופעל מוקד המאויש על ידי אנשי רפואה וסיעוד צבאיים בכירים המאפשר מעקב רציף מרחוק אחרי המטופלים וקישור לקופות החולים השונות. למוקד שלוחות בכל אחד מהפיקודים המרחביים של צה״ל, אשר אחראיות לתכלול הסיוע הרפואי באותו מרחב גאוגרפי.

מערך האשפוז הביתי מיועד בשלב זה לכ-250 מטופלים, וחיל הרפואה ערוך להרחיבו במידת הצורך. הקמת המערך צפויה להקל על העומס במחלקות האשפוז על בתי החולים ולחזק לטווח הארוך את הרפואה הקהילתית בישראל.
הצוותים הרפואיים מופעלים באופן הדרגתי ובהתאם לביקוש, כאשר מתחילת המשימה העניקו טיפול רפואי מקיף למספר מטופלים מכלל האזורים בארץ, וזאת על בסיס מחלקות הרפואה הפיקודיות של כל אחד מפיקודי צה״ל. בין היתר הוענק טיפול לגבר בשנות ה-40 לחייו מהעיר אשדוד ואישה בשנות ה-90 לחייה מטירת הכרמל, שניהם נקלטו לאחר תקופת אשפוז בבתי החולים.

קצין הרפואה הראשי, תא”ל פרופ׳ אֵלון גלזברג מסר: “מערך האשפוז הביתי שהקמנו מיישם את יתרונותיו הבולטים של צה״ל – ארגון המבוסס על כח אדם צעיר וטכנולוגי, עם חשיבה חדשנית, וכזה עם יכולות לוגיסטיות מצוינות, שפרוס היטב בכל הארץ. אנו רואים עצמנו כחלק ממערכת הבריאות הלאומית וחשים זכות לסייע ולהעניק טיפול רפואי, ככל שיש צורך. אני מקווה כי נצליח להניח תשתית למערך אשפוז בייתי חדשני ומתקדם במדינת ישראל”.

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
עקיבא קדוש
1 חודש לפני

אפשר לפרגן ולומר למדנו מחסדי עמרם.
קצת ענווה…….

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

שמחת הבר מצוה ב’באר חיים’

לאחר שהותקף ח”כ בן גביר הגיש תלונה במשטרה

עצר לגעור בנהג ‘הממהר’ להפתעתו היה זה שר החוץ

“מועצת החכמים” של רע”מ מטילה וטו על חוק הקנאביס

על אף הפגיעה בנשות הציונות הדתית חוק המעונות צפוי לעבור

מתוך האלבום החדש נפתלי קמפה בקליפ בכורה – ‘חושב על ירושלים’

הרמטכ”ל אביב כוכבי ביקש לפרסם ספר שכתב בימי כהונתו

הקלטה מתוך ישיבת סיעת הליכוד חושפת מרמור, בקרב הח”כים

מרן ראש הישיבה בפתח שיעורו: להתפלל על ר’ ברוך מרדכי

שער שכם: שוטרים הותקפו באבנים, אוטובוס נרגם • שוטר ביצע ירי • צפו:

שדרן הרדיו תקף בבוטות את ח”כ פינטו -“טוב שאת חירשת” • צפו:

“יש לנו אלטרנטיבות” – ברע”מ תוקפים את איילת שקד