לפיד: “כל העולם היה מוכן לקורונה פרט לישראל.”

יו”ר מפלגת יש עתיד-תל”ם יאיר לפיד ערך הערב מסיבת עיתונאים ותקף את התנהלות הממשלה החדשה וכן את התנהלות שותפיו לשעבר מכחול לבן: “גנץ ואשכנזי לא מסוגלים להוביל את ישראל”

יו”ר האופוזציה המיועד, ויו”ר מפלגת יש עתיד-תל”ם ח”כ יאיר לפיד, כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים בנושא העצמאים וניצל את הבמה להמשיך ולהשתלח בשותפיו לשעבר – חה”כ בני גנץ וגבי אשכנזי

בנאומו מקפיד לפיד שלא לציין את השם ‘כחול לבן’ כי לדבריו השם האמיתי של כחול לבן בימים אלה הוא “חוסן לישראל”, הבהיר לפיד שוב את דעתו על שותפיו לשעבר שהוא נשען על טענות באשר למגיפת הקורונה. 
“ליצמן עזב את המערכת הבריאות יותר מדי מאוחר. ממשלת ישראל והשר שלה לא טרחה לוודא שהיא מוכנה לטפל במשבר שכל העולם היה מוכן אליו. חוסן לישראל ברחו מאש מכל ענייני הקורונה ולכן אשכנזי צריך לוותר על להיות שר החוץ בזום וחוסן לישראל צריכים לקחת את תיק הבריאות”.

עוד לדברי לפיד “עשיתי חשבון נפש וכשחשבתי על איך גנץ ואשכנזי התנהלו אז, הם לא היו צריכים להוביל והם לא צריכים להוביל הלאה. כדי להיות שר בישראל צריך לעמוד בלחצים והם לא עומדים בלחצים ולא מסוגלים להוביל את מדינת ישראל”.


לפיד המשיך לתקוף ולא עצר: “אנשי חוסן לישראל במצוקה והם אומרים שדחפתי לבחירות רביעיות. אז רק שתדעו שמונח חוק בכנסת שנתניהו לא יכול לרוץ לבחירות רביעיות עם כתבי האישום וזו הייתה התוכנית שלנו (עם גנץ ואשכנזי, דר”א), כך למנוע את הבחירות. אך מי שקרס תחת הלחץ היו גנץ ואשכנזי.


בני גנץ פירק את כחול לבן זו הייתה בחירה שלו ובחירה גרועה. אני שמתי מולם את מתווה ב’. ללכת להקפאה. וזה מה שהיה מציל את מדינת ישראל! ואז לא הייתה לנו ממשלה מנופחת עם 36 שרים, ממזכירים ומזכירות וחנפניות וחנפניות. אמון הציבור בפוליטיקאים נמצא בשפל של כל הזמנים. הוא נמצא בשפל כי חוסן לישראל בגדו בערכים ויש לנו ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום”.


כשנשאל לפיד על חיבורים פוליטיים בעתיד, טען כי הוא בעדם, אך רק בתנאי שהוא יהיה מי שיוביל אותם: “אני מאוד בעד חיבורים פוליטיים ואנחנו נעשה חיבורים פוליטיים, אבל יש עתיד תוביל אותה. אנחנו היחידים שעומדים בלחצים. אנחנו נשמח לעשות חיבורים פוליטיים ולעמוד בראש הגוש שינצח את הבחירות הבאות. קיבלנו מכה, קמנו ונמשיך להילחם עד שננצח”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו