קמפיין ״הצילו את המוסיקה החסידית״ יוצא לדרך

זה לא סוד שהקורונה חתכה לאנשים ישר מהכיס, הרבה אנשים מצאו את עצמם במצבים שהם לא האמינו שהם יגיעו לשם, נפלו למציאות עגומה של חור שחור ובור כלכלי.
זה לא סוד שהקורונה חתכה לאנשים ישר מהכיס, הרבה אנשים מצאו את עצמם במצבים שהם לא האמינו שהם יגיעו לשם, נפלו למציאות עגומה של חור שחור ובור כלכלי.

וכן… גם הזמרים שלנו, אותם אלו שיוצרים לנו את מה שמלווה אותנו במהלך היום, "המוזיקה", גם הם מצאו את עצמם ללא פרנסה ובלי כסף להביא לבית.

וכאן עולה סוגיה עתיקה ווותיקה שדובר ולורלר עליה רבות ונצורות. "צריבת הדיסקים" אה בעצם אתם לא ממש יודעים מה זו צריבה, אז כן "העתקת דיסקים".

בימים אלו יוצאים גדולי הזמר לקמפיין ענק, "הצילו את המוזיקה החסידית" תנו לנו כוח וכסף להמשיך הלאה, כי אם לא הופעות ואירועים, לפחות שמהדיסקים נרוויח קצת.

צפו:

תגובות
avatar
20 Comment threads
12 Thread replies
1 עוקבים
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
יהודייוסףיפסיקו לעתיק?!🤔הגיון בריאחבר תרגיע Recent comment authors
חדש ביותר ישן ביותר הצבעות
חושב
חושב

אני חושב שזמר שמוציא דיסק לעשות כסף זה מניח מעותיו על קרן הצבי
במובן מסוים הוא חושב על זה כלוטו יכול להיות שירויח ויכול להיות שיפסיד
ולהעתיק יש הרבה רבנים שהתירו, ברגע שהוא הוציא את זה לרחוב זה כבר אחרי יאוש
ורובם עושים את זה ליח"ץ או כמטרה כל שהוא, ולא לעשות כסף מזה עצמו אלא מההשפעה של הדיסק שיזמינו אותו וכ'ו
והראיה שאותו זמרים מוציאים לכם מדי תקופה סינגלים ומשקיעים כסף ולפעמים קליפ גם ולא מוכרים את זה ביחידות
בברכת תהיו רגועים

היהודי הנודד
היהודי הנודד

אל תנסה להצדיק את עצמך שאתה גונב את הזמרים. כי גם אם זה מותר זה ודאי "נבל ברשות התורה", ואני לא מדבר על סתם ימים רגילים שאז אולי יש על מה להתלמדן, מדובר על אנשים שהקורונה הרסה להם את הפרנסה. אני חושב שאחרי ימים כאלה יש מקום להתחשב בהם ולתת להם כח.

חושב 2
חושב 2

הם לא עושים את זה בשבילנו שיהיה לך ברור הם עושים את זה בשבילם ליחץ ופרסום
רק שתדעו מה המחיר שמרדכי בן דוד מבקש לאירוע תהיו בשקט

חושב אחרת
חושב אחרת

חושב חושב!
לא להפחיד או לצאת נביא זעם,
אבל יש אלפי היתירים לגנוב ולעשוק בחסות ההלכה כביכול.
אבל עדיין, יש פה יהודים טובים, שעמלים קשה מאוד לֵהַנוֹת אותנו עמ"י וכל זאת כתוצאה מהחיידק המוזיקלי בו הם נדבקו ומהרצון ליצור להביא עוד שמחה, עוד נגינה ועוד יצירה. והם מתחננים על כספם ופרנסתם, כך שמדין יר"ש לשלם, אך יתירה מזו, לפחות לא לזלזל ולהתריס נגד וביד חופשית לומר "מותר" ועוד לברך בברכת "תהיו רגועים".

משה
משה

צודק מאוד

אלי
אלי

מה זה דיסק???
הלו תתקדמו היום אנשים לא מוציאים כמעט דיסקים היום הכל באינטרנט אז חלאס מרדכי בן דוד תפסיק לבכות כמו ילדה קטנה ישך כסף גם אם לא תעבוד שנה שלימה
אז מה זה הראוותנות הזאת דייי😭😭😭😭לבכות כל היום

חבר תרגיע
חבר תרגיע

אלי היקר, תסביר למה אתה כזה עצבני על זמר שאומר לך שלא
ה ו ג ן להעתיק בלי תמורה?
אולי תגנוב כל מה שאתה יכול מביל גייטס כי יש לו הרבה בכמ׳ק?
ביהדות זה לא עובד עם ׳הוא מרוויח הרבה אז נגנוב בכיף׳
אם יש לך טענה הלכתית זה משהו אחר. אין טעם וריח להתפרצות טפשית כזו.
תחשוב על זה.

אוהב מוזיקה
אוהב מוזיקה

צודקים לגמרי מגיע להם להרויח מעל כפיים שלהם
במיוחד שאנחנו נהנים מאוד

בילבול מוח
בילבול מוח

ממש רחמנות …..
לכו לקופת העיר…….
תפסיקו להתבכיין!

אנונימי
אנונימי

שונא את האמירות האלו
צריך להבין אותם. וסתם ככה אני רוצה לשמוע מרב אחד ששמע את הטענות של הזמרים גם.
ולא רק מאותם אנשים מושחתים שמחפשים לגנוב כל הזמן וזה לא רק בדיסקים אלא איפה שאפשר לגנוב גונבים
אבל יש גם אנשים שבאמת לא יודעים את גודל העבירה שיש בזה שגונבים מהזמרים אלא סומכים על האנשים שאומרים להם שמותר
ובברכת והאיר עיננו בתורתך
ושבת שלום לכולם ושכולם יזכו לחזור בתשובה

יונה
יונה

בלי קשר לנושא האם מותר לצרוב או לא אני לא חושב שההתבכיינות של הזמרים היא זו שתשיג את התוצאה אף אחד לא חושב באמת שהם בבעיה כלכלית.

יהודה רוזן
יהודה רוזן

אמנם את מרדכי בן דוד לא כ"כ הבנתי מה שהוא אומר אבל ישי לפידות המלך גמה שהוא צודק אלא שגונבים ומעתיקים הם גנבים!!!!!!!!!!!!!!!!!
הזמרים האלה עובדים ימים ושבועות (מניסיון כי גם אני עובד בזה) עובדים מוצאים את הנשמה בשביל הדברים האלה וגם בישבילינו אז למה להיות גנב!?
למהההההההה
וכל מי שחושב שהזמרים לא צודקים הוא דפוק בשכל!!
חד משמעית!.. יום טוב לכולם
יהודה רוזן

שמואל דוד ישרואל פוחנובסקונרי
שמואל דוד ישרואל פוחנובסקונרי

מה מרדכי בן דוד אמר שם?
אני מבין רק אידיש

יעקב
יעקב

תפסיקו להתבכיין אין אף בעל מקצוע שמרויח מה שאתם עושקים- מרויחים בערב אחד בחתונה ואני לא מדבר על ענקי הזמר ששם זה סיפוא אחר אלא על אותם זמרמרי חתונות שלוקחים 3000-5000 לחתונה ואין ברירה החתנים באים להוריהם ומסבירים שאם לא יקחו זמרמר × החתונה תיהיה תשעה באב וכו'
אז בבקשה תורידו מחירים ותבינו לליבנו ואח"כ ננסה להבין לליבכם

מצביע
מצביע

מאב אחוז צודק אם הזמרים יקחו שכר מינימום בחתונה דהיינו 30 ש"ח לשעה שיוצא לחתונה 120 ש"ח היותי קונה דיסקים
רק מה נעשה שהם גובים אלף שקל לשעה שרוב הציבור עובד על זה 20 שעות מינימום שיהיו בשקט להמשכו לפרגן אותנו בדיסקים על חשבונם

משה
משה

גם לגנוב גם לשקר וגם לכעוס על הנגזל…?
הם לא עושקים כי הם לא מכריחים אף אחד להזמין אותם. כל אחד יכול להביא תקליטן או אפילו לשים לבד מוזיקה במערכת אז מי שהחליט להזמין אותם בשביל הכבוד שלו שלא יבכה.
ממתי מותר לגנוב למישהו כי הוא מרוויח הרבה?
בטח גם אני אקבל דיסלייקים מכל הגזלנים פה שיכעסו עלי.

ישראל
ישראל

קודם כל תחשוב לפני שאתה קורא למישהו גזלן, כי בהחלט יכול להיות שמותר להעתיק, אבל אני לא יודע כלום, רק שספרים שלמים נכתבו על הנושא הזה של זכויות יוצרים. כל זה הוא בנוגע להעתקה, אבל באשר לחתונות ומופעים זהו כמו כל עסק אחר שיש לך מונופול אם יש לך יכולות כמו אם יש לך קול מאוד יפה, וכן, מותר לנו קצת לכעוס על המונופול הזה, למרות שזה די מוצדק מבחינתם כי משם הם עושים את הכסף האמיתי ולא מהדיסקים…

ישראל
ישראל

מבחינה מוסרית הזמרים צודקים, מבחינה הגיונית העם צודק.. אבל אנחנו לא הולכים לא עם הדרך המוסרית ולא עם הדרך ההגיונית, אלא בדרך ההלכתית ורק ההלכתית ובאמת צריך לבדוק לעומק מה הדעות בענין, ולתהות על עצמנו למה לא בררנו עד עכשיו (ואולי גם בהמשך) את דעת התורה בענין..

שתיים
שתיים

האמת שמהכותרת חשבתי שמדברים על המוזיקה החסידית שהפכה להיות מוזיקת פופ/ראפ/רוק וכו וכו ככל שעובר הזמן. ולא שאני נגד. אני אוהבת מוזיקה חדשנית שמתאימה את עצמה לתקופה, ומנגד מאמינה שיפה לשמר גם את זאת החסידית האוטנתית… לגבי צריבת דיסקים (מי משתמש היום בדיסקים? אחוז קטנטן ממש מהאוכלוסיה…) אז העתקת שירים בצורה כזאת או אחרת… אישית אני משתמשת האפליקציות Jewish music שם יש את כל/רוב השירים היהודיים שיוצאים. ואני מאמינה שהם באישור היוצרים ובהסכם איתם. והכי חשוב לי לומר לאמנים היקרים והחשובים… היום העולם כל כך מתקדם. אל תשארו מאחור, תנסו להיתקדם יחד איתו. היום הזמרים הגדולים עושים את כספם מהופעות.… להמשך קריאה »

קמפיין קצת מוזר...
קמפיין קצת מוזר...

למה הם חושבים שיש למשיהו כסף מיותר,מותר להעתיק כל שיר שעולה לרשות הרבים…
פחות לחלק כסף,יש עסקים שנמצאים במצב הרבה יותר גרוע בלי כסף בצד…
מי שיכול לתת למה לא אבל מי שלא שירגיש בנוח
הרבה הצלחה ושפע זמרים יקרים …..

אבי.ש
אבי.ש

ודאי שלצרוב דסקים או להוריד מהאינטרנט זה לא טוב, אבל לדעתי אם הזמרים היו עושים מחירים נורמלים לדוגמא 10₪ כולם היו קונים, הבעיה שזה 50₪ ויותר אז נכון לדיסק בודד זה בסדר אבל כשזה כמה זמרים זו חתיכת הוצאה… אבל באמת ענין ההתבכיינות בגלל הקורונה, כל הזמרים הקטנים המתחילים אפשר להבין אותם, אבל הזמרים הפופולרים שכבר שנים הם בתעשיית המוזיקה וכבר ב"ה צברו הון תועפות די והותר ושיהיה להם עוד ועוד, אני לא מצליח להבין שמדברים על חודשיים שלש שאין להם אירועים… מה קרה?! לא יכולים להסתדר חצי שנה ללא משכורת , אין מספיק כסף בחשבון לחצי שנה?! אם אני… להמשך קריאה »

יעקב
יעקב

מעניין אם הזמרים קונים דיסקים או שומעים שירים מיו טיוב ? חוץ מזה מי משתמש היום בדיסקים? אין מה לעשות העולם עבר לשיטה אחרת הם צריכים לעכל את זה ולגבש רעיון אולי אתר שירים של כל הזמרים בתשלום חודשי או למכור דיסק און קי עם אלפי שירים או משהוא אחר לא יודע תמצאו חוץ מזה שהעבודה שלהם היא הופעות וחתונות של 5000 אלף ש"ח ללילה במקרה הטוב אז בואו … תשאלו אותם למה הם ממהרים להכניס שירים שלהם ביו טיוב או אתרים אחרים הדיסק היום הפך לסוג של יחצנות והם יודעים את זה טוב מאד ולכל הזמרים החדשים שנכנסו למוזיקה… להמשך קריאה »

אנונימי
אנונימי

ליעקב היקר אני מכיר אישית כמה זמרים מפורסמים שהם קונים את כל הדיסקים אז אל תגיד לי אם הם קונים כי הם קונים וחוץ מזה כל אחד מוצר לו לבקש על העבודה שלו כמה כסף שהוא רוצה מי שלא רוצה שלא יקח אותם

משה
משה

שלום וברכה יש איסור גמור הלכתית להשתמש בדיסקים ללא קניתם. אני מכיר רב אחד שהתיר לי להשתמש בדיסקים מועתקים במקרה ספיציפי שאני רוצה לשמוע ולהתרשם מהם אם לקנותם וגם זה בדחק גדול אבל דיסקים שנהנים מהם היינו ששומעם שיר או שירם מתוך דיסק זה יותר מפעם אחת אין שום היתר בשום פנים ואופן לגנוב ולהשתמש בהם גם לשיתות המתירות בדיעבד שבדיעבד!!!!!!!!!! אני רק טוען שכדאי מאד לפתוח אתר אינטרנט שבו יהיה אפשר לקנות דיסקים כי באמת צריכים להתקדם בימינו יש הרבה בתים שאין בהם אפילו טייפ הרי במחשבים הניידים(לפטופ בלע"ז) מהשלש שנים האחרונות כבר אין פתח לדיסקים! צריך להתקדם בחיים… להמשך קריאה »

ל.י.
ל.י.

אני רוצה להוסיף שדיסק כשלעצמו זה דבר נורא מעצבן.עולה לפחות חמישים שח ומתקלקל מהר מאוד.אז מי ירצה להשתמש בדבר הדפוק הזה?!

הגיון בריא
הגיון בריא

יש תשובה באגרות משה שאם אתה לא היית קונה לולי שהיתה לך האפשרות לצרוב אז מותר לצרוב להוריד ולהעתיק

יעקב
יעקב

בא נעזב את העניין ההילכתי הזמרים צריכים לעכל! שיגבשו ישיבה של כל הזמרים ושימצאו פיתרון לעשיית כסף בדרך ששווה להם אבל חבל על הזמן של הקמפיין הזה אני מבין את כאבם אבל תתארו לכם שבימנו יעשו קמפיין הצלה של "הפאטיפון" מישהוא התייחס? לא! אז קחו את כל האנשים עם 100 או 200 ג'יגה שירים במחשבים ובנגנים האם הם ילכו להפוך את זה לדיסקים ? רק האיחסון של הדיסקים במחסן זה 1000 ש"ח לחודש חוץ מזה שדיסק הוא דבר שנשחק ורב המערכות היום נמכרות ללא זה וכן רב המערכות מדיה ברכב הם ללא דיסק בעבר היה פאטיפון עברנו לקלטות ואז לדיסקים… להמשך קריאה »

יפסיקו לעתיק?!🤔
יפסיקו לעתיק?!🤔

חחחח כאילו מישהוא עכשיו יפסיק לעתיק…🤣

יפסיקו לעתיק?!🤔
יפסיקו לעתיק?!🤔

כאילו מישהוא עכשיו יפסיק להעתיק..🤣🤣🤣

יוסף
יוסף

בא נעזב את העניין ההילכתי הזמרים צריכים לעכל! שיגבשו ישיבה של כל הזמרים ושימצאו פיתרון לעשיית כסף בדרך ששווה להם אבל חבל על הזמן של הקמפיין הזה אני מבין את כאבם אבל תתארו לכם שבימנו יעשו קמפיין הצלה של "הפאטיפון" מישהוא התייחס? לא! אז קחו את כל האנשים עם 100 או 200 ג'יגה שירים במחשבים ובנגנים האם הם ילכו להפוך את זה לדיסקים ? רק האיחסון של הדיסקים במחסן זה 1000 ש"ח לחודש חוץ מזה שדיסק הוא דבר שנשחק ורב המערכות היום נמכרות ללא זה וכן רב המערכות מדיה ברכב הם ללא דיסק בעבר היה פאטיפון עברנו לקלטות ואז לדיסקים… להמשך קריאה »

יהודי
יהודי

שיעשו כמו שעשו בדיסק האהוב מונה 3 במבצע עם במבה אוסם

משה
משה

מה עשו שם?

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il

המיוחד
חדש באתר
חדש במוזיקה
עדכוני קורונה

מפת התפשטות הקורונה Online

לחץ כאן

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il