נתניהו // צילום: אוליביה פיטוסי - פלאש 90

בסביבת נתניהו דוחים טענות על תפקוד לקוי: הזהיר שנפתח ונסגור בהתאם לנתוני התחלואה

לאחר הטלת המגבלות החדשות ועל רקע הביקורות הגוברות, מקורבי רה”מ הזכירו כי כבר לפני חודשיים הזהיר כי “עד שיימצא חיסון נחיה כמו אקורדיון” • הדברים מסביבת ראש הממשלה – לאחר סקר חדשות 12 שמראה ירידה חדה בשביעות הרצון מנתניהו הן במשבר הכלכלי והן הבריאותי

בסביבת ראש הממשלה דחו הערב (שני) את הביקורת על כשל בתפקוד הממשלה ואומרים כי היה ידוע מראש שצפויה עליה בתחלואה בעקבות פתיחת המשק. 

“ראש הממשלה דיבר כבר לפני חודשיים על האקורדיון, והבהיר שאנחנו נפתח ונסגור את הפעילות בהתאם לנתוני התחלואה. התופעה הזו מתרחשת בכל העולם, כולל במדינות שמצבן היה טוב וחשבו שנפתרו מהנגיף. עכשיו צריך לקוות שהצעדים שננקטו היום אכן יביאו לשיפור במצב”, אמרו בסביבת נתניהו.

ב-28 במאי, אחרי כניסתן של מרבית ההקלות לתוקף, ואחרי ההצהרה בתחילת מאי על החזרה לשגרה -אמר נתניהו בראיון ל’ישראל היום’: “אמרנו שאם נגיע למאה נדבקים, ניאלץ להחזיר את ההגבלות”, אומר רה”מ. “שבועות יכול להיות כמו פסח. אבל עם גבינה. כרגע אנחנו לא שם. הווירוס לא נעלם מהרגע שהגיע הנה. הדרך להכחיד אותו היא על ידי חיסון, ועד אז נחיה כמו אקורדיון. 

“נפתח בשביל הכלכלה, ונסגור בגלל ההידבקות. אנשים מקפידים פחות על כללי הבטיחות. לצערי, זאת הדרך האמיתית למנוע את זה. זה או שיש התפרצות מקומית ואתה עושה סגר מקומי, או אם ההדבקה היא לרוחב האוכלוסייה, אז לפתח כלים של איתור פרטני (דיגיטלי) של הנדבקים והכנסתם לבידוד מחייב בתוך פחות מ־48 שעות. דיברתי בשיחת ועידה היום עם שבעה מנהיגים מהעולם, מנהיגי אוסטריה, אוסטרליה, נורבגיה ועוד. כולם אמרו שהבעיה היא אתגר ההצלחה. מפסיקים להתייחס ברצינות לכללי הבטיחות”.

הדברים מסביבת נתניהו הערב, פורסמו מעט לאחר שפורסם סקר ב”חדשות 12″, ובו בין היתר באה לידי ביטוי ירידה בשביעות רצון הציבור מתפקוד ראש הממשלה הן בטיפול במשבר הבריאותי והן הכלכלי. במענה על השאלה “איך אתה מעריך את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו בטיפול משבר הקורונה, בנושא הבריאותי?”, הגדירו 49% את תפקודו של נתניהו “רע”, זאת לעומת 36% בסקר שנערך ב-28 ביוני. 46% העריכו את ניהול המשבר ברמה הבריאותית כטוב, לעומת 58% בסקר מסוף יוני.

הנשאלים ענו גם על השאלה: “איך אתה מעריך את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו בטיפול משבר הקורונה, בנושא הכלכלי?”. 62% השיבו כי תפקודו “רע”, לעומת 58% בסקר מ-28 ביוני, ו-33% ענו שניהולו “טוב”, לעומת 35% בסקר הקודם.

המגבלות חוזרות

מוקדם יותר כזכור, הטילה הממשלה מגבלות חדשות על שורה של ענפים, וכוללת בין היתר: תתאפשר תפילה בבתי כנסת עד 19 איש, היקף העסקה במשרדי ממשלה וחברות ציבוריות לא יעלה על 30 אחוז, פעילויות הקיץ לנוער ולילדים יתקיימו במתכונת של עד 20 ילדים או נערים בקבוצה, ופעילויות הספורט המאורגן ייערכו ללא קהל.

בנוסף לכך, ישנה רשימה של תקנות נוספות שתלויה באישור הכנסת: אוטובוסים – עד 20 איש בלבד, עם חלונות פתוחים וללא מזגן; אולמות אירועים, מועדונים וברים – סגירה מלאה; מסעדות – עד 20 איש בפנים ועד 30 איש בחוץ; חדרי כושר וברכות שחיה (למעט בתי מלון) – סגירה מלאה; מופעי תרבות – סגירה לחלוטין; בתי מלון – סגירת הברים, הגבלת כמות הסועדים והפעילות בבריכות; התקהלויות אחרות – עד 20 איש, תוך שמירה מרחק שני מטר ועם מסכות.

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

5 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
וווו
1 שנה לפני

לא.
הייתי בטוח שביבי יעמוד ויגיד “טעיתי”….

יצחק
1 שנה לפני

יש למישהו מיטה פנויה בשביל נתניהו?
למה בוילה שלו…….
שרה מכינה את המערוך ויאיר את המחבת הרותח…….

אריק
1 שנה לפני

האוטובסים בלי מזגן ורק ל20 אנשים זה עוון בלתי נסלח בא נראה מישהו מהם יסעו עם הג’יפ שלהם לא בקשתי עם האוטובוס רק תסעו ברכב היוקרתי שלכם בלי מזגן זה חוצפה בלתי יתואר למה אני צריך לחכות שעה +לאוטובוס לנסוע לעבודה בגלל שהאוטובוס הקודם יש לו כבר 20 אנשים ועוד להזיע כל הדרך בא נראה אתם גברברים רבותי בא לא נהיה פרייארים ונגיד באופן ברור ביותר אנחנו לא נצביע למי שלא דואג לנו ב100 אחוז ולמי שעושה יחסי ציבור על חשבונינו די די אנחנו לא פרייארים שלכם

בני
1 שנה לפני

ממשלה מנותקת מאזרחיה. כל הכללים שהם עושים לא יעזרו הציבור נמאס לו יותר מדי כללים..הם צריכים למקד את כל החוקים וההסברה רק כלפי היחס לאנשים בסיכון …רק כך יהיה סיכוי שהאנשים יצייתו לכללים.

אשר
1 שנה לפני

הפתרון של הבעיא הוא כזה .
את כל האנשים החולים בקורונה יש להוציא מחוץ לקהילה .
בתי המלון ריקים והם ייעודו לכך על חשבון הכלל .
כל הכלכלה תמשיך לתפקד .
מי שיש לו חום או סימני מחלה חייב לצאת ‘מחוץ למחנה מושבו’ במלון קורונה
כל יתר האזרחים יפעלו כרגיל בתוספת מסכה לפנים .
בצורה כזאת גם משתלטים על הנגיף וגם הכלכלה ממשיכה לשאוג .
ולספק את הצרכים הכלכליים שהביאה הקורונה בכנפיה .
מי שידע שהוא חולה או שידע שיש לו חום והדביק אחרים יקנס בסכומים נכבדים. מאד .
מי שהדביק אדם והאדם מת ישלם פיצויים למשפחת הנ’ל.

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

תקיפת בן גביר; מיקי לוי: “אני מגנה בתוקף את האלימות”

דאגה בסלבודקה: בחורים טיילו בצפון וחלו ב’עכברת’

הגאונים נפגשו: הגר”ש מחפוד עלה למעונו של הגר”מ ברנדסדורפר

תיעוד: שמחת החתונה לנכד ראש ישיבות באר יהודה

מהומה בביה”ח: עודה תקף את בן גביר בפתח חדר המחבל

צה”ל חסם אתרים סמוך לרצועת עזה מחשש לירי

חיים ישראל – הלב יודע

מתנת הממשלה לאבו מאזן: יוסדר מעמדם החוקי של אלפי פלסטינים

יו”ר ועדת הפנים מפעיל סנקציות ומאיים בבחירות

נהג רכב בן 40 נהרג בתאונת דרכים בכביש 1

זכותך לדעת מתי מגיע לך כסף

רעידת אדמה? האזינו לדבריו של האדמו”ר רבי יאשיהו פינטו לפני כשבועיים