קנאות אמיתית עושה שלום – לא מלחמה. מאמר מחאה על סילוף דעת תורה.

לקראת ימי בין המיצרים רבני הציונות הדתית פרסמו קול קורא לעלייה להר הבית למרות התנגדות הלכתית של הרבנות הראשית באופן רשמי ולמרות דעתם הנחרצת של רוב מניין ובניין של הפוסקים לאורך הדורות. שוב גלי קנאות לאומית מציפים את השכל הישר - עברו 1952 שנים מאותם קנאים שפירקו את המקדש וגרמו לחורבן ומלחמה ועוד לא למדנו כלום.
הר הבית (ויקיפדיה)
הר הבית (ויקיפדיה)

פרשת השבוע פנחס פותחת בקנאות אמיתית לשם שמיים שהובילה לשלום ולעצירת המגיפה.

גם בפרשות השבוע שלנו בכותרות אנו שוב פוגשים בקנאות – אבל לא בקנאות של שלום אלא בקנאות שמעוררת חרון ומלחמה – קנאות שפוגעת ויוצרת מתחים ושנאה.

שוב אנו עומדים בתמיהה מול קנאות דתית סוחפת ללא דעת תורה, קנאות שבוערת מתוך רגש לאומי ולא ממחשבה צלולה, קנאות תיאורטית ושיטה דחוקה ללא מקור הלכתי מבוסס.

שוב גחמות של עקרונות וחשבונות כוחניים על גודל קיבורת השריר הלאומית מתחפשים בגלימה של אבירי דת קנאים לכבוד לאומי ולפטפוטי ריבונות ישראלית.

בצער רב וביגון קודר שוב אנו צופים באנשים שמקדמים אג'נדות פוליטיות באמצעות שימוש ציני בתפילה וטקס דתי אלא שהטריק כבר ישן ומוכר והשתמשו בו ממש נגדנו.

קנאות רדיקלית אנטי דתית

נשות הכותל הרפורמיות הצליחו במשך השנים לקדם חזק מאוד את הקנאות הדתית שלהם בכל ראש חודש בטקס תפילה המוני ענק – רפורמי לחלוטין – בתוך רחבת הכותל כמו מפגן מחאה חודשי.

נכון שהם קיבלו גיבוי ענק ממערכת המשפט של מדינת חלם הישראלית אבל כל מטרתם היתה להרוס לדתיים את החגיגה. הם השתמשו בכל האמצעים להכנס דווקא כקוצים בעיני כל הזרמים האורטודוקסים לא באמת בשביל להתפלל אלא בכדי לרכוב על התפילה ולנגח בה את השקפתם הכפרנית.

כולנו ראינו כי לא התפילה עמדה בראש שמחתם אלא המחאה החצופה נגד שלטון הרבנים האורטודוקסיים על רחבת הכותל. כולנו ראינו את השימוש הציני והצבוע בזכות התפילה הדתית כדי לאלץ את בג"ץ לפסוק את דברו בהחלטה תקדימית שתשפיע ותפגע בסמכות הרבנים בשאר מוקדי עימות נוספים בין דת למדינה.

כל אדם ירא שמיים בז לכל הרפורמים הבייתוסים המודרנים שבאים בשם זכות דתית לנגח ולפגוע בציבור ענק של מאמינים במקום הקדוש לו – כולם מבינים שהם באים לקדם עקרונות אחרים, פוגעניים וזרים כאילו בהצגה של טיעון דתי.

אדם המעוניין להתפלל אל בוראו באמת לא יעשה הפקה מבויימת של תפילה המונית מתוקשרת שמתסיסה את כל הסביבה, אדם המעוניין לקיים טקס דתי מתרכז בפנימיות של הטקס ובמהות שלו ולא מייצר ויכוחים קולנים ומעורר שנאה ומדנים בין בני אדם.

תפילה זה חיבור רוחני שמביא שלום לעולם – לא מלחמה.

אסור לנצל את זכות התפילה לפגיעה בזולת – תפילה וטקס דתי היא לא כלי מלחמה.

היסוד של כל מאמין אמיתי הוא בבנייה של קשר חיובי אל בורא עולם בין האדם לעצמו ולא להרוס לאחרים את הדרך שלהם. קנאות אמיתית צועקת את האמת אבל בוודאי לא דורכת ברגל גסה ובזלזול על מאמינים אחרים.

קנאות אמיתית כפי שלמדנו מפנחס היא מעשה חד פעמי נדיר ביותר ולא שיטה ודרך חיים.

קנאות אמיתית עושה שלום - לא מלחמה.      מאמר מחאה על סילוף דעת תורה.

קנאות לוחמנית של חורבן ושנאה

ימי בין המצרים מזכירים לכולנו לאיזו תהום פעורה של רצח ושנאה אפשר ליפול כשצועדים בדרך קנאות של שנאה ומלחמה. בתוך החומות של ירושלים שלוש כתות של קנאים רצחו זה את זה במשך שנים בעבור עקרונות מטופשים בעוד האויב ממתין בסבלנות מחוץ לחומות ומחכה שתהליך האובדן העצמי יסתיים ללא קרבנות מיותרים מבין חיילי הלגיון העשירי.

שאריות דעת התורה של יבנה וחכמיה נפלטו עם רבי יוחנן בן זכאי בעוד הטירוף הקנאי משתולל כמו מגיפה מדבקת שמאבדת את עצמה לדעת ומחריבה את בית המקדש עוד לפני שטיטוס שרף אותו – באין דעת יחרב עם זה לא פסוק – זו היתה המציאות.

אגדות החורבן של חז"ל בתלמוד משאירות את כולנו פעורי פה בתדהמה ובזעזוע מול נהרות השנאה והרוע שזרמו בין החומות בשם עקרונות מקודשים ולשם שמיים כמובן. רצח על דעה שונה היה מותר לכתחילה ובשם הצדק האישי הטוטאלי של כל חבר כת קנאי הוא התיר לעצמו בשמחה של מצווה להחריב ולכלות את זולתו.

השיבוש, העיוות והסילוף בשם הדת היה כל כך עמוק ושורשי עד שהיה צריך להחריב ולעקור את הכל ולפזר בין כל קצווי תבל לזמן ארוך של כמעט אלפיים שנה.

קנאות לאומית מעוררת שנאה

גם אותם רבנים קנאים שלאומיותם העבירה אותם על דעתם ודתם עושים שימוש ציני ומניפולטיבי בזכויות הדתיות כדי לקדם עיקרון לאומי תוך פגיעה במאמינים אחרים.

רבני הציונות הדתית מצהירים שמטרת העלייה להר הבית היא לחזק את הריבונות הלאומית של מדינת ישראל על הר הבית, הם מודים בפה מלא שהטקסים הדתיים והתפילה שהם מנסים להכניס להר הבית משמשים רק סיבה ותירוץ כדי להדגיש את הריבונות המדינית.

למרות שהם פוגעים באיזון הרגיש החברתי-דתי-בטחוני הקיים בהר הבית הם חייבים להוכיח שהם לא נכנעים, למרות שהם בדעת מיעוט הלכתית דתית קיצונית הם חייבים להצהיר את העקרונות שלהם בפרהסיה לפיהם עקרון הלאום הריבוני הישראלי גובר על העיקרון הדתי שמחייב אותם להכניע את עצמם לדעת רוב הפוסקים.

הם לא חוששים מעימות אלים ומהתססה של שנאה בין דתית שעלולה להוביל לרצח של חפים מפשע.


הם אפילו לא שוקלים בדעתם את הפגיעה בצד של המאמין המוסלמי ודורסים ביהירות ובבוז את רגשותיהם של המתפללים המוסלמים וכל זאת עבור מה ?

האם רצונם לעלות אל הר הבית הוא עבור התקרבות ותפילה לבורא עולם ?

לא – בפירוש לא – הם פשוט עושים הפגנה קנאית וחצופה של כוח ועקרונות על חשבון ציבור מתפללים פגוע וכאוב – ממש כמו נשות הכותל וקנאי ירושלים שהטביעו את עיר הקודש בתהום של שנאה ודם.

היסוד הדתי הראשוני קובע כי תפילה והתקרבות לבורא עולם לעולם לא תהיה על גופתו של מאמין אחר.

קשר אמיתי בין אדם לבוראו לעולם לא יתבסס על ביזוי ושנאה כלפי בני אדם אחרים.

תפילה במהותה יוצרת קירוב וחיבור ולא שנאה ומלחמה.

ומעבר לסילוף הדתי והשיבוש החברתי הנ"ל – האם עלו שיקולים נוספים בפרץ הקנאי של הקריאה לעלות להר הבית ?

ישאלו את עצמם כבוד הרבנים קנאי הציונות הדתית האם קריאתם אינה מקעקעת את יסוד הסמכות של הרבנות הראשית שפסקה שאין היתר הלכתי לעלייה להר הבית ?

ומה להם כי ילינו על שופטני בג"ץ שעל פי דעתם המסולפת יש להסמיך נשים כרבניות על אפה וחמתה של הרבנות הראשית ועוד שלל דעות כזב הנכפות בכח החוק הישראלי על דת משה וישראל ?

הרי אם עוקפים מימין מדוע שלא יעקפו גם משמאל – במה הם נאורים יותר משופטני בג"ץ שהתירו לעצמם לפגוע בסמכות ההלכתית של הרבנות הראשית ?

ציטוט חרוט בלב – זעקה מלפני 400 שנה

רבנו שלמה אפרים מלונשטיץ – בעל פירוש 'כלי יקר' עה"ת שימש כמחליפו של המהר"ל כרב העיר פראג.

הוא כתב בספרו 'עוללות אפרים' את הדברים הבאים שעדיין זועקים אלינו מדם ליבו הטהור.

בתחילת דבריו הוא שואל מדוע אין מרגישים כראוי יסורי הגלות ואין מצפים בכל לב לגאולה ?

כסיבה המרכזית הוא מדגיש את פירוד הלבבות והדעות בקרב שלומי אמוני ישראל וכה ציטוטים מדבריו:

"חכמי הדור ומנהיגיו חלק ליבם זה מזה ולעולם אינם בהסכמה אחת והם מתקנאים זה בזה ומצד זה אינן מתאחדים בכנופיא לתקן פרצות הדור ויותר האמת והאמונה לבדו ואין איש בארץ לבוא עליו כדרך כל הארץ ויתר העם נפוצו איש לאהליו וכל איש הולך בשרירות ליבו והטוב בעיניו יעשה כי תמיד הוא מראה מ"ט פנים טהור על השרץ שבידו, המטמא והמדמע קודש בחול וחול בקודש והיה כצדיק הרשע כקטון כגדול"

"מידינו היתה זאת לנו…וריחק ה' את האדם לסיבת היותם מרוחקים זה מזה – אכן נודע סיבת ישיבתנו במו אופל ונגלה עוון אפרים…"

"כי השחית כל דבר דרכו עד אשר סר ה' מעלינו בסיבת פירוד הלבבות הלא הוא ברבת בני עמי גלוי ומפורסם, הן עם אחד ושפה אחת ראוי להיות לכולנו כי אב אחד לנו ואל אחד בראנו ומדוע לא יהיו לאחדים בארץ ישראל כולו ?… והנה כהיום… אין שלום במעגלותם וחלק ליבם כי תצא אש מסלע המחלוקת ואין מכבה – ואדרבה, כל אחד ביער עליה עצים בבוקר בבוקר עד אשר תעלה השלהבת מאליה לא תכבה".

ואם הדברים נכונים בתקופתו כאשר שימש כראש רבני ועד ארבע הארצות עוד לפני פשה נגע ההשכלה בבני התורה – כל שכן לדורנו הנבוך ואין הדברים צריכים פירוש כי בדורנו אנו התמונה החיה לחזיון הכאב שלו ואנו פירושם.

לסיכום

בימי בין המיצרים עלינו לתקן את הקנאות הזרה בתוכנו ולהתבונן בעצמנו שמא בדרך העבודה שלנו אולי דרכנו בטעות או ציערנו את זולתנו.

אולי נדבק בנו אבק של קנאה זרה לשלול את דרכי חברינו ולהביט עליהם בעין שלילית במקום להתמקד בדרך הפרטית שלנו אל בורא עולם שבה נחפש את הטוב והחיובי בעצמנו ללא קשר למעשיהם של אחרים.

בימים אלו, כולנו מצפים לרגעים הקדושים בהם נתהלך יחפים וטהורים בבית המקדש שיבנה לעתיד לבוא במהרה בימינו, אך אם מישהו חושב שאנו במצב דורנו זה ראויים לדרגה זו ומתפרץ בכח ובעזות להשיגה – הרי הוא שוטה וגס רוח, נצר לאותם קנאים בריונים שהחריבו את בית מקדשנו ובעבורם גלינו מארצנו.

נזכור תמיד כי הדרך האמיתית העולה בית אל אינה זרועה צער ושנאה ואלימות קנאית דתית אלא מאירה את השביל בשמחה ובאהבה ובנועם דעת תורה שמרבה שלום בעולם כולו – לא רק בתוך ישראל אלא גם בין בני דתות שונות.

מקודם

ר' יעקב, השווער רוצה לראות את ההיתר הוראה?

מקודם

הרב קנייבסקי ביקש מביתו הרבנית לפרסם≥

מקודם

בחצות הלילה: הצטרפו לתפילה המרטיטה על הציון בליז'ענסק

מקודם

הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

2.8 45 votes
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

50 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
אחת שאכפת לה
7 חודשים לפני

לא הבנתי את הכתבה תביאו הרבה סרטונים מענינים

הובערחכעם
Reply to  אחת שאכפת לה
7 חודשים לפני

ילד קטן רק סרטונים מעניינים אותך ,תבקש לאבא שלך שידליק לך סרט של גורבייס.
אני מקווה שזה יספק אותך…..
 

Last edited 7 חודשים לפני by הובערחכעם
אנונימית
Reply to  אחת שאכפת לה
7 חודשים לפני

חחחח סרטונים זה הכי מענין…

אבי מן
Reply to  אנונימית
7 חודשים לפני

טוב מאוד

אבי מן
Reply to  אחת שאכפת לה
7 חודשים לפני

חזק

david beja
7 חודשים לפני

צדוקים של הדור. אין להם על מי לסמוך אפילו .השם ירחם ועוד במצב שאנחנו נמצאים .זרע דתן ואבירם מאיפה יש להם אפר פרה אדומה ליצנים. לא רבנים

Last edited 7 חודשים לפני by david beja
יוחאי
Reply to  david beja
7 חודשים לפני

הגזמת!

מוישה
7 חודשים לפני

קצת מרגיש מוזר לקרוא דברים של חרדי (במקרה הזה, חרדי קיצוני) כותב ביקורת על הציונות הדתית, ביקורת בעניין קנאות דתית… בנוסף לדברי שבח והלל על שמחה ואהבה ונועם דברי תורה, שלום בין כולם ואפילו בין כל הדתות…(מתוך המאמר), איך לומר, הכישרון הדמגוגי שמפגין כותב השורות הוא בהחלט נדיר! בסופו של דבר הדף סובל הכל…

חרדי
Reply to  מוישה
7 חודשים לפני

חרדי שפוי, לא קיצוני.

מיכאל
Reply to  מוישה
7 חודשים לפני

לא צריך לתת מקום למכתב פסול כזה של אנשים המכונים "רבנים" של הציונות הדתית!! אפילו שהוא מובא כדי להפריכו!!

שישי
Reply to  מוישה
7 חודשים לפני

מה עיצבן אותך מוישה?

יוחאי
7 חודשים לפני

נקודה למחשבה אתה לא יכול לעורר סילוק שינאת חינם על ידי שאתה מטיף מוסר למי שסובר אחרת מימך וכל שכן שלא תביא גישה זו אהבת חינם……

מאמין שמצפה לגאולה
7 חודשים לפני

דוע דעת מרן רבינו הרב עובדיה על ה"בית ה(לא) יהודי"
מרן שצופה למרחוק ידע מה אמר!!!

מאמין שמצפה לגאולה
7 חודשים לפני

איך הם מעיזים לפרסם דבר שכל גדולי הראשונים והאחרונים אסרו

חרדי
7 חודשים לפני

פלא על אתר חרדי שמביא את דברי השוטים לתוך הציבור שלנו?????

דוחקי הקץ
7 חודשים לפני

מושלמים בכל המצוות. נשארה זו האחרונה.
ליצנים.

מוישה
7 חודשים לפני

לפי הכותרת הייתי בטוח שהכותב הנכבד יעסיק את עצמו בקנאות שלא נגמרת נגד מתחם גלובנציץ – מתחם של ספק קברים שרוב רובם של הרבנים פסקו שמותר לכתחילה לבנות שם, או בקנאות שממררת את החיים לכלל הציבור והיא עוסקת באובססיות באיסור לקחת את הדיחוי או הפטור מצה"ל, למרות שרוב מוחלט מקרב הרבנים הכריעו שהדרך עם השלטונות היא באופן של לקיחת הפטור או הדיחוי מהצבא. או בקנאות שלא נותנת ליהודים לובשי מדים להיכנס לאיזור מסוים, קנאות שגורמת לך לשפשף עיניים בתמהון – היות ואתה לא מאמין עד להיכן אפשר לרדת… ולא כתבתי מילה על הקנאות נגד מי שהחליט ללמוד מקצוע במכללת שטראוס… להמשך קריאה »

😂🤣 מצית הלפיד 😝😝
Reply to  מוישה
7 חודשים לפני

לך בכתיבתך זו והושעת את ישראל… הלא שלחתיך
חזק ואמץ

גמליאל
Reply to  מוישה
7 חודשים לפני

דברים של טעם, מוישה.
כתבה חסרת טעם ונוזלת דמגוגיה זולה

משה
7 חודשים לפני

הגף סובל הכל
אבל דוד המלך אומר, משנאיך ה' אשנא, תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי.
וח'ו לדבר מעלי' להר הבית

כתבה של עליונות ופילוג
7 חודשים לפני

למרות שהדין שאין לעלות להר בטומאה ברור ואין מי שיחלוק בדבר הנכתב כאן הרי הוא דמגוגיה זולה שהרי נראה כי כותב הגברים ברור לו כי רק הוא יודע את דרך התורה וכולם טועים הרי יבוא האדם המאמין בדברים בצורה אחרת ועוד דמויות רבניות מבחינתו אומרים כי מצווה היא זו ויאמר כי מי שאינו עולה להר הוא הקנאי אשר יוצר קנאות שפוגעת ויוצרת מתחים ושנאה.ואולי ללא קנאות לקבל את סמכות רבניו ולעלות להר ובאשר לקעקוע עליונות הרבנות הראשית ושיבוש סמכותה כעליונות הלכתית יש הרבה דברים שגם קהילת כותב השורות מקעקעים את סמכותה של הרבנות כאילו היא מקילה ואין לסמוך עליה.עיין עירובין… להמשך קריאה »

שתיים
7 חודשים לפני

וואו, נכנסת פה לנושא רגיש מאוד שבציונות הדתית….

חיים
7 חודשים לפני

מאמר עמוק ויפה
תודה רבה

גמליאל
Reply to  חיים
7 חודשים לפני

מאמר שטחי ועצוב.
אמנם אנחנו לא עולים להר הבית, אבל לצאת ככה נגד ציבור שלם ורבניהם, שומרי מצוות ונאמנים להשם ולתורתו?
לא משנה כמה חריפה המחלוקת ביננו, זו לא הדרך.
שנאת חינם

שמואל
7 חודשים לפני

למה לעורר שנאה ומחלוקת , לחרדים יש את הרבנים שלהם ולדתיים לאומים את הרבנים שלהם שחלקם נגד וחלקם בעד לעלות להר . אם דתי לאומי היה כותב ככה על רבנים חרדים הייתם נרעשים וצועקים , אבל נגד מי שלא כמוכם הכל מותר …

יוחאי
7 חודשים לפני

מעניין שאת תגובתי לא מעלים

מעליות או לא להיות😂🤣
Reply to  יוחאי
7 חודשים לפני

לאן אתה רוצה לעלות? מי שעלה לא ירד.🤔

חיים
7 חודשים לפני

כתבה מבישה!
וזה עוד נקרא מחאה?
מה שבטוח שזה לא קנאות לה'

מותר הלכתית לעלות להר!
7 חודשים לפני

אני עולה להר הבית וכמוני אלפי יהודים אחרים, בטהרה ובמקומות המותרים לשם מצוות התפילה בהר (יש מצווה מיוחדת להתפלל בהר- עבדהו במקדשו). ולצערי כותב המאמר בחר בדרך פטתית למדי להתנגח בנושא שהוא לא מכיר ולו במעט. אם הוא היה מברר את ההלכה היה מגלה שיש מקומות מותרים לכניסה בהר הבית גם לטמאי מתים (כמובן לאחר טבילה במקווה וידיעת ההלכות) ולא היה מזלזל בגדולי ישראל. אם מעשה פנחס היה בימינו ברור לי כשמש שכותב המאמר היה יוצא נגדו בשצף קצף אבל זה לא פוליטיקלי קורקט כי הקב"ה הבטיח לו את בריתו שלום. על כותב המאמר ודומיו אמר ריש לקיש: שנינן לכון… להמשך קריאה »

Last edited 7 חודשים לפני by מותר הלכתית לעלות להר!
אין אמונה במשטרה רק ה'
Reply to  מותר הלכתית לעלות להר!
7 חודשים לפני

רפואה שלימה בקרוב

אנונימי
Reply to  מותר הלכתית לעלות להר!
7 חודשים לפני

אתה "מטומטם" לחלוטין

מוריס
Reply to  מותר הלכתית לעלות להר!
7 חודשים לפני

אתה מכניס עצמך לספק איסור כרת שהרי כתוב ועזר הקרב יומת ומכוון שלא יודעים אפה נמצא קודש הקודשיםאולי אתה מגיע לשם מי היה מעיז להכניס עצמו לספק כזית חמץ בפסח או לספק זכית חלב הגע עצמך אם ביום כיפור לא תרגיש טוב ברמה של כאב ראש האם תקל על עצמך לאכול ולהגיד אולי זה פיקוח נפש ומותר או שלא היית מעיז לאכול ללא פסק ברור של רופא מה זה שונה מספק כרת בהר הבית ??????

שלומי אמוני עם ישראל
7 חודשים לפני

מי כבודו שמחלק דברי מוסר לרבנים?
לא הבאת טענה הלכתית אחת נגד עליה להר הבית!
כיצד נאמר 'כי רצי עבדיך את אבניה, ועפרה יחוננו'?
כיצד נעמד על כך? הלא אנחנו שותקים בשאת נפש שהר הבית הוא גן סאקר של המוסלמים.
משחקים שם בכדור. עושים שם מנגל.
להם זה אתר קדוש? אין אזכור אחד של ירושלים בכל הקוראן. הם המציאו היסטוריה. ואנחנו כפתי מאמינים לדבריהם.
ומכאן אנחנו ממציאים למה לא לעלות להר הבית.
מילא כתבת דיון הלכתי. אך אפילו את זה לא כתבת.
טענת לקנאות אמיתית שעושה שלום.
המאמר שלך הוא הוא עושה שנאה

יהודי
7 חודשים לפני

היזהרו בלשונכם. הרב דב ליאור הוא גדול בתורה וגאון עצום! ידעתם שהרב יצחק יוסף שליט"א מתייעץ איתו?
אז אם הרב דב ליאור נותן הסכמה,כנראה שיש דברים בגו.

Last edited 7 חודשים לפני by יהודי
נאמן למרן בשם ובמים
Reply to  יהודי
7 חודשים לפני

שקר וכזב אין לו אפילו תעודת רב!!
וח"ו להגיד שהרשל"אצ מתייעץ איתו כי מרן לא מתייעץ עם רפורמים!,

אבי
Reply to  נאמן למרן בשם ובמים
7 חודשים לפני

היזהר בגגחלתן. תברר. אני יודע שזה נכון

רובי
Reply to  נאמן למרן בשם ובמים
7 חודשים לפני

וואי וואי, איך שאני מרחם עליך
ממליץ לך לבקש ממנו סליחה דחוף

יוסי
Reply to  נאמן למרן בשם ובמים
7 חודשים לפני

בורות וזלזול באחד מגדולי הדור!!!

אבי
7 חודשים לפני

מעניין אם גם כשמשיח יבוא וירצה לבנות את בית המקדש, יבוא הכותב החכם והמהולל ויאמר שלא כדאי , שחלילה לא נפגע ברגשות המוסלמים או הנוצרים המתפללים בהר…

אוי כמה יהודי יכול להיות גלותי

נ.ב. הבהרה אני נגד עליה להר הבית עקב פסק דינם של גדולי ישראל

חיים
Reply to  אבי
7 חודשים לפני

תדייק, זה לא שאתה נגד עליה, פשוט אתה לא עולה כי כך פסקו רבותיך

מוריס
Reply to  חיים
7 חודשים לפני

כי כך פסקו כל גדולי הדורות ורק מי שאין יראת השם לנגד עיניו מעיז להכניס עצמו לספק איסורי כרת זה לא עניין של מה רב פלוני אומר או לא אלא כמו שברור לכולם שבפסח אדם אפילו לא רוצה להיות בקירבת חמץ ואף אחד לא יעלה על דל מחשבתו לאכול בשר שהיה עליו חלב אם לא שידוע במאה אחוז שהיה ניקור של החלב כמו שצריך וכן כל איסור תורה וכל שכן איסורי כרת אז איך כאן שיש איסור כרת להכנס בטומאה כל שכן לקדוש הקודשים שעל זה נאמר והזר הקרב יומת איך אפשר לבוא ולהקל בזה

קצת רצינות
Reply to  אבי
7 חודשים לפני

נו באמת….
אין גבול לטענות מטופשות?

גמליאל
7 חודשים לפני

הגיע הזמן שנבין את המציאות שאנו חיים בה, נקבל את זה שיש עוד אנשים שעובדים את הקב"ה חוץ מאיתנו, ולא משנה כמה חריף יהיה הויכוח בינינו, נפנים שגם הם שייכים לקב"ה, נאמנים לו, ושומרים את תורתו בכל ליבם, על פי הבנתם- בדיוק כמונו…
אפשר לכתוב מאמר בענייניות ולתקוף את השיטה שמתירה לעלות להר הבית, בטענות הלכתיות.
אבל להפוך את כל מי שהוא לא אנחנו לצדוקים?
זה עיורון

אבנר
7 חודשים לפני

בס"ד
כבר השיב על כל טענותיהם הרה"ח ר' אביעד נייגר שקונטרס המצוין שלו 'מסורות מסולפות לגבי הכניסה להר הבית, שם מוכיח איך מסלפים מקורות בשביל להצדיק כניסה להר הבית
https://www.yhe.center/har-habayit

שלומי אמוני עם ישראל
Reply to  אבנר
7 חודשים לפני

במעט שקראתי, אין ראיות בכלל, הכל סברות, ואי עמידה על האמת

תולעים יוכלו אותך
7 חודשים לפני

רק קנאות אמיתית לה', עושה שלום,כל קנאות אחרת מביאה רקב בעצמות

מרדכי איבגי
7 חודשים לפני

יש פה לכותב המאמר מדת התנצחות וקבלת חיות מזוייפת של השענות על תלמדי חכמים של מגזרו והשתלכות במגזר הדתי לאומי וחכמיו "שרק אצלם החרדים מצאה החכמה מנוחתה" וכל השאר שלו בטלים אליהם ולדרכם הם עמי ארצות ובריונים שם שער השמים ולפי האר"י הקדוש מי ששולט בהר ומקבל ישירות מהפתח שכל השפע יורד דרכו לו השליטה בעולם לכן יש גלות ישמעאל ארץ ישראל גבוהה מכל הארצות ושותה תחילה מאותו שער צריך להגיד להם תודה לאותם מתפללים בנים אהובים למקום שבזכות תפילה במקום הזה הם עוד איכשהוא מורידים טיפות שפע לכל ישראל
מאמר ירוד חסר תוכן מעורר מחלוקת פירוד ושנאה

חרדי שעולה להר אחרי מקוה למקומות המותרים ע"פ גבולו
7 חודשים לפני

לפי ההלכה להר הבית מותר להיכנס אחרי טבילה.
אין צורך לאפר פרה אדומה רק ל'עזרה' שצריך לעלות אליה 15 מדרגות כידוע לכל מי שקצת לומד, כך שאין חשש.
לפני קום המדינה היו הרבה רבנים שעלו להר הבית ויש לזה המון ראיות.
לאחר ששת הימים הרבנים אמרו לא לעלות כי חששו שאנשים יעלו לעזרה.
כיום ב"ה אנשים לא עולים לעזרה, וכשיש חרדים/דתיים אז גם החילונים מחוייבים ללכת רק במסלול ההלכתי, כך המשטרה מחייבת אותם, מה שגרם שכיום שיש ב"ה כל הזמן חרדים, זה גרם שכבר לא מגיעים כמעט חילונים.

חיים
7 חודשים לפני

בס"ד עכשיו אחרי שאתמול נחרב בית המקדש {כי כל דור שלא נבנה בית המקדש בימיו כאילו נחרב בימיו, ואם היה בית המקדש היה נחרב}. הגיע הזמן להתקדם ולתקן ולבנות. חרטה על השינאה. קבלה לאהוב כל אחד באשר הו(י)א ולהבין שהו(י)א בן / בת מלך. וכולנו *פשוטו כמשמעו כולנו* לא משנה פוליטית, דתית, מגזרית, כלום. כולנו בני אברהם יצחק ויעקוב אבותינו הקדושים ע"ה, ואב אחד לכולנו מלך מלכי המלכים הקב"ה והוא רוצה לגאולינו, רק תלוי בנו שנבקש ונראה לבורא שמאתמול השתנינו לטובה [כל אדם יודע במה הוא צריך להשתנות] הגיע הזמן לפרוע את ההתחיבויות כלפי שמיא שקיבלנו על עצמינו. ובורא עולם… להמשך קריאה »

איש
7 חודשים לפני

הבלים

אלמן חלה ערב חתונת בתו ונפטר

המיוחד
חדש באתר